HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Trenutno stanje u AKD-Z

Go down 
+22
bilderzg
markan000
Dienekes
bob
AjmeKojaDrama
bananarama
drax
Slavonski
deox security
teočolan
som jura
Lumen
popaj
pravednik
dm543097
zhazha
Justus
master-x
akademac
tvrtko
skee
Templar
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet svi 21, 2015 1:42 am

Slavonski..."...A uostalom ovo sam već jednom rekao; veća cijena rada, u ovom slučaju nama zaštitarima, povećava cijelokupne troškove poslovanja i našim komitentima...itd" Ovo apsolutno ne mora biti tako postavljeno,jer postavimo stvari malo drugačije...recimo (radnik -zaštitar) radi u akd zaštiti 10 god, i prije 10 god. je cijena između komitenta i akd zaštite bila ista ili slična sadašnjoj, radnik je imao plaću npr.4000kn, i pošteno radio tih 10 god. svoj posao,bez greške,trudio se i davao svoj maksimum,ali mu je ipak plaća u idućih 10 god pala za 2000kn, pitam čijom zaslugom,radnik tu ništa nije kriv, standard mu se prepolovio,ali je netko kriv , netko nije održao razinu obavljanja svog posla, i taj netko je kriv što sad taj radnik radi za minimalac,a taj netko i dalje možda uživa,možda nešto malo manje,ali ne puno manje, i ima i dalje većinu povlastica koje je imao i ne osjeća sigurno takav pad standarda kao što ga je radnik doživio, i sad kad se došlo do nekakve granice kada Zor brani daljnju devastaciju radnika , onda Zor ne valja i treba ga mijenjati,a možda je greška drugdje, možda treba mijenjati razmišljanje poslodavca, možda poslodavac treba također osjetiti ako je kriza i krenuti sebe mijenjati, tražiti drugačija riješenja, riješenja koja će uključiti drastična rezanja u sferi menadžmenta,birokracije,sveg onog režijskog što ne donosi prihod,npr i direktorskih povlastica i plaća. zašto se ne bi u državnim društvima poput akd zaštite usvojio standard da direktor ,tj.član uprave može imati plaću samo dva ili tri put veću od one koja je u tom državnom poduzeću minimalna, pa da se ne može imati službeni auto , službeni telefon i štošta drugog ,sve dok standard svih radnika ne bude u rangu prosječne plaće u Rh, ali ne to je onda socijalistički način razmišljanja koji koči moderno tržišno poslovanje i slične gluposti....
[Vrh] Go down
Dienekes
Početnik
Početnik
Dienekes


Broj postova : 6
Registration date : 27.11.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet svi 21, 2015 9:15 am

Kolegi Slavonskom, čitajući iz njegovih vlastitih postova, ne smeta trenutna niska satnica rada jer je u mogućnosti "korigirati" svoju razinu angažmana na radnom mjestu da bude više u skladu s plaćom. Takva primjena principa "ne možeš me toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" u oštroj je suprotnosti s liberalnim tržištem usluga koje u teoriji brani.
Slavonski se pomirio da su plaće male i to kompenzira tako što pruža nižu kvalitetu usluge. To je njegovo pravo (barem dok to poslodavac ne uvidi i ne zamijeni ga). Ali on ne uzima u obzir da postoje zaštitari koji svoj posao žele obavljati profesionalno i kvalitetno, i sukladno tome žele biti plaćeni da mogu normalno živjeti.
Spuštanje kvalitete usluge i spuštanje cijene koju je korisnik voljan platiti dio su zatvorenog kruga. Ali iz njega se ne može izaći tako da se radi sve lošije. Činjenica je da bi satnice trebale biti više, isto kao što je činjenica da ne mogu biti više dok se poslovi ugovaraju po tako niskim cijenama. Istovremeno je naivno očekivati da će zaštitarsko poduzeće ikada uspjeti ugovoriti posao po povoljnijoj cijeni sve dok korisnik ima osjećaj da zaštitar na njegovom objektu radi točno onoliko koliko je nužno potrebno da ne bi dobio otkaz. Na osnovu čega onda misliti da će korisnik platiti više?
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet svi 21, 2015 4:29 pm

Dienekes je napisao/la:
Kolegi Slavonskom, čitajući iz njegovih vlastitih postova, ne smeta trenutna niska satnica rada jer je u mogućnosti "korigirati" svoju razinu angažmana na radnom mjestu da bude više u skladu s plaćom. Takva primjena principa "ne možeš me toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" u oštroj je suprotnosti s liberalnim tržištem usluga koje u teoriji brani.
Slavonski se pomirio da su plaće male i to kompenzira tako što pruža nižu kvalitetu usluge. To je njegovo pravo (barem dok to poslodavac ne uvidi i ne zamijeni ga). Ali on ne uzima u obzir da postoje zaštitari koji svoj posao žele obavljati profesionalno i kvalitetno, i sukladno tome žele biti plaćeni da mogu normalno živjeti.
Spuštanje kvalitete usluge i spuštanje cijene koju je korisnik voljan platiti dio su zatvorenog kruga. Ali iz njega se ne može izaći tako da se radi sve lošije. Činjenica je da bi satnice trebale biti više, isto kao što je činjenica da ne mogu biti više dok se poslovi ugovaraju po tako niskim cijenama. Istovremeno je naivno očekivati da će zaštitarsko poduzeće ikada uspjeti ugovoriti posao po povoljnijoj cijeni sve dok korisnik ima osjećaj da zaštitar na njegovom objektu radi točno onoliko koliko je nužno potrebno da ne bi dobio otkaz. Na osnovu čega onda misliti da će korisnik platiti više?
Točno kolega, "prokužio" si me. Samo da ipak nadopunim nedorečenosti; moja radna etika nije u sukobu sa liberalnim kapitalizmom zato sto je legitimno radnikovo pravo biti neambiciozan na određenom radnom mjestu. A biti ambiciozan u zaštitarstvu je van svake pameti. Neka me netko ispravi ako griješim i ako ima drugačije viđenje od mene. Takva osoba koja je puna ambicija i osjeća se strašno važnom u izlizanoj poliesterskoj zaštitarskoj košulji sa onom iskaznicom na kojoj su tvoji osobni podaci da te problematični tipovi kojima se zamjeriš pri "revnom" obavljanju zadataka mogu lakše upamtiti, takva osoba kojoj je to strašno smislen posao što dočekuje Božić, Uskrs i novu godinu na nekoj porti sa miševima umjesto sa svojom obitelji i sl. treba dobiti orden za glupost. Very Happy
To ne znači da sam rekao da nemam ambicija u životu. Naravno da imam, no ne u ovoj struci dok sam u njoj.
Osim toga moj poslodavac nema nikakve potrebe da me zamijeni jer a) ja sam zadovoljan sa niskom satnicom i odnosima u firmi te se ne bunim niti bi se bunio da se ona i smanji, b) on na meni i dalje zarađuje profit, c) država na meni također zarađuje svoj dio kolača i d) poslodavac nema na mene zasada nikakvih pritužbi od komitenata. Stoga ne vidim nikakav razlog zašto bi se on mene htio riješiti i zamjeniti me sa nekim nadobudnim zaštitarom koji je polagao ovaj tečaj da bi "hvatao kriminalce, glumio kauboja sa značkom i pištoljem i koristio onih 'čuvenih' 8 ovlasti" (koje ja izbjegavam koristiti kad god mogu).

Zaštitarstvo i ne bi trebalo biti zanimanje od kojeg se može dobro živjeti. Nikad nije bilo i nikad ne bi trebalo postati. Onaj tko je ufuran u akcije neka ide u vojsku, policiju, tjelohranitelje, specijalce itd. Ovaj posao bi trebali raditi oni koji su pred penzijom, zatim oni koji nesto drugo rade sa strane ili im je to usputna stanica dok se ne snađu dalje. Da se mene išta pita, ja bi srozao za peteroduplo standardne za zastitara; ukinio bih sam tecaj i licencu, omogucio onima koji vec jesu u penziji da ugovorom o radu ugovore cuvarski posao, ukinio bih obavezni lijecnicki, minimalnu satnicu, skoro sve.... Pa bi onda i poslodavci i komitenti i radnici imali vece pravo na izbor - i sto se tice cijene i sto se tice kvalitete. Neke firme bi od svojih djelatnika zahtjevale specijalni međunarodni tecaj za tjelohranitelja uz placu od 1 500 €, a neke bi valaj zaposljavale za 1 500 kn ljude od 150 kg sa dijabetisom, visokim tlakom i velikom dioptrijom koji imaju 59 godina. Takvo je moje viđenje ovog zaštitarstva, to je moj ideal. To bi bio pravi izbor u kojemu bi svatko nasao optimno za sebe.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet svi 21, 2015 4:43 pm

pravednik je napisao/la:
Slavonski..."...A uostalom ovo sam već jednom rekao; veća cijena rada, u ovom slučaju nama zaštitarima, povećava cijelokupne troškove poslovanja i našim komitentima...itd" Ovo apsolutno ne mora biti tako postavljeno,jer postavimo stvari malo drugačije...recimo (radnik -zaštitar) radi u akd zaštiti 10 god, i prije 10 god. je cijena između komitenta i akd zaštite bila ista ili slična sadašnjoj, radnik je imao plaću npr.4000kn, i pošteno radio tih 10 god. svoj posao,bez greške,trudio se i davao svoj maksimum,ali mu je ipak plaća u idućih 10 god pala za 2000kn, pitam čijom zaslugom,radnik tu ništa nije kriv, standard mu se prepolovio,ali je netko kriv , netko nije održao razinu obavljanja svog posla, i taj netko je kriv što sad taj radnik radi za minimalac,a taj netko i dalje možda uživa,možda nešto malo manje,ali ne puno manje, i ima i dalje većinu povlastica koje je imao i ne osjeća sigurno takav pad standarda kao što ga je radnik doživio, i sad kad se došlo do nekakve granice kada Zor brani daljnju devastaciju radnika , onda Zor ne valja i treba ga mijenjati,a možda je greška drugdje, možda treba mijenjati razmišljanje poslodavca, možda poslodavac treba također osjetiti ako je kriza i krenuti sebe mijenjati, tražiti drugačija riješenja, riješenja koja će uključiti drastična rezanja u sferi menadžmenta,birokracije,sveg onog režijskog što ne donosi prihod,npr i direktorskih povlastica i plaća. zašto se ne bi u državnim društvima poput akd zaštite usvojio standard da direktor ,tj.član uprave može imati plaću samo dva ili tri put veću od one koja je u tom državnom poduzeću minimalna, pa da se ne može imati službeni auto , službeni telefon i štošta drugog ,sve dok standard svih radnika ne bude u rangu prosječne plaće u Rh, ali ne to je onda socijalistički način razmišljanja koji koči moderno tržišno poslovanje i slične gluposti....
Pravedniče, shvaćam što govoriš i imam razumjevanja za to. Uostalom već si ranije par postova iznad nešto slično već rekao.
No stvar je u tome da to ne može ići unedogled. Može netko pričati protiv kapitalizma ovo ili ono. Ali ako kapitalizam nešto ne tolerira onda su to takve firme i vlasnici koji se na tržištu ponašaju nerazumno. Ti možeš kao vlasnik sebi kupiti novi mercedes ili brodicu ili treću nepotrebnu kuću umjesto podmititi svoje obaveze dobavljačima, ulagati u zastarjela radna sredstva, ne plaćati svoje ljude na vrijeme i sl. To možeš, ali to ne možeš činiti neograničeno ! Kao što vidiš i sam, bankrotirat ćeš prije ili kasnije. I tvoje mjesto zauzet će tvoji konkurenti. A radnici ako su pametni ne će imati nikakvih sentimentalnih teškoća promjeniti uniformu.

Uostalom, baš je AKD školski primjer kako je loš država gospodar i kako sve treba privatizirati i dati privatnicima da vode bolje i racionalnije. Što nam fali što smo npr. privatizirali telekom ? Posljedica je ta da danas imamo puno jeftinije impluse i konkurenciju koja se bori da nas zadrži kao svoje kotisnike ulizujući nam se sa što boljom kvalitetom uz što nižu ponudu.

A ovaj pak prijedlog po kojem bi direktor nekog poduzeća trebao imati maksimalno propisanu plaću koja NE BI (?!?) smio imati plaću 2 ili 3 puta višu od one minimalne u tom poduzeću je oprosti ali skandalozna. Baš me zanima koja bi budala pristala raditi za toliko. S takvim uvjetima bi u firmu mogao privući jedino nekog nesposobnog kojemu bi tolika plaća bila vrhunac koju nigdje drugdje ne bi mogao dobiti. A oni koji iole vrijede i znaju svoj posao ne će sigurno raditi za kikiriki ako mogu drugdje postići veći prihod.
[Vrh] Go down
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet svi 21, 2015 8:18 pm

Slavonski....nisi do kraja shvatio pa si izgovorio : ....A ovaj pak prijedlog po kojem bi direktor nekog poduzeća trebao imati maksimalno propisanu plaću koja NE BI (?!?) smio imati plaću 2 ili 3 puta višu od one minimalne u tom poduzeću je oprosti ali skandalozna. Baš me zanima koja bi budala pristala raditi za toliko. S takvim uvjetima bi u firmu mogao privući jedino nekog nesposobnog kojemu bi tolika plaća bila vrhunac koju nigdje drugdje ne bi mogao dobiti. A oni koji iole vrijede i znaju svoj posao ne će sigurno raditi za kikiriki ako mogu drugdje postići veći prihod..........ALI Ovo što sam govorio uz omjere plaća, najniža i najviša,je vezano isključivo uz držvne firme i agencije, u kojima ionako ne rade sposobni nego podobni, i zašto bi onda oni imali sve povlastice i menadžerske ugovore ,a radnici radili za minimalac, neka ti sposobni državni menadžeri dokažu svoju sposobnost,dotjerju firmu u red, tako da i radnici imaju pristojne plaće i ostalo, i onda će i oni imati debela primanja , nemam ništa protiv ako mi omoguće RH prosjek ,da takav direktor vozi audi a6 i ima 15-20 tisuća kn plaću, a to da nitko od sposobnih ne bi radio i bio direktor u državnim firmama i agencijama pod tim uvjetima je ćista laž, ima mladih visoko školovanih koji bi vrlo rado za 5-6 tisuća kn nakon fakulteta radili za te novce na takvim mjestima , i vjeruj grebali bi i borili se bolje od ovih sad kojima je svejedno hoće li u firmi raditi 1000 ili 500 ljudi, njima je para i tako svaki mjesec ista (prevelika) , a njihovu sposobnost gledamo svakodnevno na tv pod rubrikama skandalozno ili u crnoj kronici...pusti te priče o sposobnima koji neće raditi za kikiriki, ima više sposobnih bez posla nego podobnih i nesposobnih koji trenutno rade i upravljaju ,a vidimo svi di smo od te njihove silne sposobnosti....
[Vrh] Go down
Dienekes
Početnik
Početnik
Dienekes


Broj postova : 6
Registration date : 27.11.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypet svi 22, 2015 9:19 am

Slavonski je napisao/la:
Zaštitarstvo i ne bi trebalo biti zanimanje od kojeg se može dobro živjeti. Nikad nije bilo i nikad ne bi trebalo postati. Onaj tko je ufuran u akcije neka ide u vojsku, policiju, tjelohranitelje, specijalce itd. Ovaj posao bi trebali raditi oni koji su pred penzijom, zatim oni koji nesto drugo rade sa strane ili im je to usputna stanica dok se ne snađu dalje. Da se mene išta pita, ja bi srozao za peteroduplo standardne za zastitara; ukinio bih sam tecaj i licencu, omogucio onima koji vec jesu u penziji da ugovorom o radu ugovore cuvarski posao, ukinio bih obavezni lijecnicki, minimalnu satnicu, skoro sve.... Pa bi onda i poslodavci i komitenti i radnici imali vece pravo na izbor - i sto se tice cijene i sto se tice kvalitete. Neke firme bi od svojih djelatnika zahtjevale specijalni međunarodni tecaj za tjelohranitelja uz placu od 1 500 €, a neke bi valaj zaposljavale za 1 500 kn ljude od 150 kg sa dijabetisom, visokim tlakom i velikom dioptrijom koji imaju 59 godina. Takvo je moje viđenje ovog zaštitarstva, to je moj ideal. To bi bio pravi izbor u kojemu bi svatko nasao optimno za sebe.

Teško je kontrirati tako dobro obrazloženom pragmatizmu. Ipak, nekoliko opaski:
Slažem se da zaštitarstvo (barem na njegovoj "osnovnoj" razini) nikada neće biti posao od kojeg će se moći dobro živjeti, kod nas ili bilo gdje drugdje. Ali postoji veliki jaz između "dobro živjeti" i "jedva preživljavati"; ako je netko ocijenio da postoji potreba za obavljanjem određenog posla, onda bi se osobi koja obavlja taj posao trebala osigurati kompenzacija dostatna za skroman ali normalan život. Od osobe koja provodi 8 ili 12 sati na radnom mjestu ne bi se smjelo očekivati da ima vremena i energije za priskrbljivanje dodatnih prihoda (osim ako radno vrijeme provodi spavajući, a to opet negira smisao njegovog angažmana u startu).
Ja kao komitent ne želim Rambo tipove na svojim objektima, ali ne želim ni ekipu koja koristi noćne smjene da se odmori za svoj rad u fušu tijekom dana. Želim normalne ljude koji svojem poslu pristupaju dovoljno ozbiljno da se ja zbog njih ne moram crveniti pred svojim poslodavcem. Ne trebaju biti ambiciozni u obavljanju svog posla, samo odgovorni u razumnoj mjeri. A za to zaštitari moraju biti dovoljno dobro plaćeni da im ne bude svejedno što će se dogoditi s imovinom mog poslodavca ili hoće li zadržati posao ili ne.
Tvoje viđenje podjele zaštitarstva je donekle na tragu ove priče o "zaštitarima specijalistima" u prijedlogu novog zakona o privatnoj zaštiti. Vidjet ćemo što će se izroditi iz te priče.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptypon svi 25, 2015 12:24 am

Dienekes da se reflektiram na Vaš post. Zaštitarstvo je u samim počecima bilo zanimanje potplaćenosti i svaka je (šuša) čitaj bilo tko, mogao raditi ovaj posao, istina pod uvjetom da odradi onaj dio i položi zaštitarsku licencu. Ovo što je gore napisano s Vaše strane stoji, trebalo bi biti tako, ali tako nije, jer komitentu je svejedno tko mu radi na objektu, a još je manje upoznat koliko firma tom jadnom zaštitaru plaća., namjerno kažem jadnom jer, smo u rangu spremačica i tko zna koga još! Najbolji radnik je dobro plaćeni radnik ma šta drugi mislili o tome. Kada si dobro plaćen onda znaš za šta radiš i imaš poštovanja prema poslu, a kada te redovito destimuliraju sa smanjenjem satnica i ostalim piz....ma! onda se ubije i ono malo dobre volje što je ostalo..Prosjek plaće zaštitara na objektima je oko 17 kn BRUTTO, a niti ostali kao što je pratnja novca ili interventna nije ni to daleko od ove satnice, sve je to jad i bijeda....Ima ljudi koji žele napredovati kroz svoj posao no vjerujem nitko im nikada nije ni dao pravu priliku a, najtužnije je, da sve ono što bi kod nas trebalo biti dobro nema kriterija da bude dobro, nego upravo suprotno...
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyuto lip 09, 2015 10:00 am

"...A ovaj pak prijedlog po kojem bi direktor nekog poduzeća trebao imati maksimalno propisanu plaću koja NE BI (?!?) smio imati plaću 2 ili 3 puta višu od one minimalne u tom poduzeću je oprosti ali skandalozna. Baš me zanima koja bi budala pristala raditi za toliko. S takvim uvjetima bi u firmu mogao privući jedino nekog nesposobnog kojemu bi tolika plaća bila vrhunac koju nigdje drugdje ne bi mogao dobiti. A oni koji iole vrijede i znaju svoj posao ne će sigurno raditi za kikiriki ako mogu drugdje postići veći prihod..."

Ovako to meni izgleda iz moje perspektive radnika. Upravi je normalno da bi njihov zaposlenik (radnik) trebao šutiti ,trpiti i raditi za minimalac da bi netko u Akd-u i dalje mogao ostvarivati visoku plaću i sve svoje povlastice ,što u prijevodu znači da treba samo naći dovoljan broj jadnika koji će pristati na takve uvjete. Po izvješću najviša plaća u Akd-u za 2014 god. je 19.000kn. Ima li to svima vama smisla ?
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 10, 2015 11:30 pm

Tvrtko meni osobno nema smisla i mislim da ta plaća ni po čemu nije zaslužena, jer po stanju firme se vidi što se radi i kako, i da se mene pita nebi ima dao ni minimalnu plaću jer je ne zavrjeđuje nitko iz uprave, cirkus su napravili od firme i od zaštitara koji rade u njoj. Nesposobnost je vidljiva kao i ostale stvari koji nesposobni kadrovi proizvode, a to je pad firme na najniže moguće grane, da ne spominjem koordinatore (ne sve) da neznaju složiti jedan normalan raspored (i to je problem). To sve govori. Kod nas je logika da nema logike, i nedaj bože nikome da mora raditi kao zaštitar, dno dna, a što se tiče AKD-zaštite IMA JEDNO ime koje se može napisati da svi razumiju,..CIRKUS!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet lip 11, 2015 2:19 am

AKD Zaštita sama za sebe kaže da je najbolja firma na tržištu. Valjda, mora da je onda tako....
rofl

U toj firmi jako vole pismeno izražvanje svojih zaposlenika za svaku sitnicu, piši izvještaj.....Uopće, nema nepotizma, imaju jako dobre satnice....
....
....
jumping
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet lip 11, 2015 9:18 am

Zbog svega toga mislim da bi svi radnici nezadovoljnici i svi koji dobivaju minimalac ,trebali samoinicijativno u znak protesta protiv ovakvog stanja u Akd Zaštiti sprovoditi bijeli štrajk, ili akcije po uzoru na stjuardese u Croatia airlinesu,(masovni odlazak na bolovanja ) .... volio bih vidjeti reakciju uprave kad bi im u isto vrijeme 100 ljudi otišlo na BO bar na sedam dana.....i tako svaka tri mjeseca!
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet lip 11, 2015 9:29 am

Evo da ne kažete da nitko nije ništa poduzeo, sve forumaše pozivam ovim putem da od 15.06 krenu sa bijelim štrajkom, ( što konkretno znači da se sve radi normalno ali jako usporeno i po pravilu službe ) ,a čuo sam da bi od 20.06 u Akd Zaštiti se naglo mogao početi širiti virus dizenterije ,što za sobom povlači posjetu liječniku i nesposobnost za rad na pet dana, molim da upozorite i ostale radnike o ovoj opasnosti,posebno upravu da se stignu skloniti na sigurno i zaštiti.( Da vas vidim nezadovoljnici koliko ste spremni pokazati da ste nezadovoljni ili će po starom dobrom običaju svi očekivati da se netko drugi za vas nešto izbori ...)
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet lip 11, 2015 5:14 pm

Ja ne štrajkam, a i ne radim u AKD. Inače, samo vi njih sabotirajte.
[Vrh] Go down
markan000
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 14.06.2015

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyned lip 14, 2015 8:28 am

Postovanje,ima li netko informaciju kakva je situacija u akd-u u Osijeku?
[Vrh] Go down
markan000
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 14.06.2015

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyned lip 14, 2015 8:32 am

Place,prijevoz,satnice?
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyuto lip 16, 2015 3:13 pm

Markane koliko znam prijevoz je plaćen ako stanujes daleko od svog radnog mjesta cca: drugi grad (250 kn), naravno to ti nije dovoljno da se pokrije ni jedna trećina troškova koja se kao takva ima, pa računaj da od svoje jadne plaće u AKD-u moraš izdvajati i za prijevoz. Znači dobiješ recimo 2800 kn za fond (platiš prijevoz cca: 700 kn), za koje novce radiš?? Ovi što putuju gradskim prijevozom mislim da oni imaju oko 150 kn Smile)) ....to ti je AKD...satnice su smiješne 18,50 kn bruto do 17,40 kn!!!, a neka me netko iz uprave demantira da sve gore navedeno nije tako kako sam ja napisao. Naravno stislo im se mudo, jer nisu sposobni napraviti ništa kako treba, onda nije ni za čudo što je sve ovako kako je..!!!

Tvrtko je dobro napisao..ja već radim usporeno od dana kada je smanjen prijevoz i satnica jer, za ove pare koje se sad dobiju, ako sam već tretiran kao spremačica, onda moje ovlasti nemaju smisla, onda bolje da i budem relax...full kull!

Da ne napominjem kako su se kupovale blinde i trošili novci u firmi, pa do hakerskih napada i nestajanja novca s bankovnog računa firme!

To su naravno svi radnici osjetili na svojoj koži, da ne spominjem kako je direktor Neven obećao da će naknade tj satnice koje su smanjene biti vraćene nakon što se neki zaostatci rijeŠe (NIKAD TO VRAĆENO NIJE)... poispadali im zubi od viskoh plaća i prijateljskih odnosa, naravno sve potpomognuto mudonjama koji nisu u stanju čuvati nacrtane ovce na papiru, a što je još gore takvi kroje sudbinu ovoj firmi! Pljuc!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
akademac
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 17, 2015 11:33 pm

markan000 je napisao/la:
Postovanje,ima li netko informaciju kakva je situacija u akd-u u Osijeku?

ako imaš imalo pameti bježi odatle koliko te noge nose...pa kud bi ti u najgoru poslovnicu AKD-a....plače nisu ni 2800 niti 2700 već ti za fond sati doplačuju po 100-200kn do minimalca...prijevoz ako radiš cijeli mjesec van Os ti je 250kn....raspored rada nebitan jer se mjenja skoro pa svaki drugi dan...radna mjesta e to je sad koliko si dobar sa velikim vođom poslovnice tako ćeš biti i nagrađen....zato daj petama vjetra i bjež dalje od toga Very Happy
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 17, 2015 11:41 pm

Sve napisano je točno, izuzev objekta do objekta tj. dali je voditelj (koordinator) sposoban ili nesposoban složiti raspored kako treba i dali stalno šetka ljude po osiguranjima ili nešto slično. Satnica je smiješna, i ne kužim čemu ovlasti čemu sve zbilja nema smisla. Bolje da su svi portiri i amen!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
akademac
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 17, 2015 11:46 pm

ma to ti je isto kao da li je gay ili *****....nije ni jedno ni drugo več *****čina (bez uvrede bilo kome tako ide vic)
e tako i mi niti smo zaštitari niti portiri več portirčine
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 17, 2015 11:56 pm

Ma nije ni to, ovo sve je ružan san Smile čekam da se probudim ali, nikako. Najgore je od svega što nema nikakvgo reda u tim svim firmama..u krajnju ruku žalosno je da mi imamo samo 20 dana godišnjeg odmora (pazi mi smo u vlasništvu države-većinskom)....meni par kolega radi u državnim firmama, daleko je to više od 20 dana...dodatak na staž, djecu itd...
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyčet lip 18, 2015 8:04 am

Pa ne može ti dati više od 20 dana Go, pa vidiš da i ovako jedva krpaju rasporede,ljudi rade po svim objektima bez reda ,nemaš objekta i radnog mjesta gdje možeš cijeli mjesec u miru odraditi fond sati. A ionako šefovi na tebe gledaju samo kao na broj koji im treba da popune raspored, i tvoji problemi nisu bitni,bitno je da sistem funkcionira,i nije bitno koliko ćeš ti zaraditi,nego da njiima ostane što duže ovako, jer nije tebi dobro,njima je dobro, akd ti je ko titanic koji tone, a kapetan i zapovijedni kadar je na višljim palubama,a jadnici dolje izbacuju vodu da se ne podave....
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyned lip 21, 2015 6:01 pm

Tvrtko slažem se sa svim napisanim, nažalost svima je jasno što znači biti zaštitar, nema tu razlike između TITANIKA i Akd-a , jedan je potonuo od sante leda, a drugi će od nesposobne kaste uhljebnika, a ako bude tako da ekipa mora zbog nesposobnjakovića na cestu, bar su zaslužili da im se spomene ona koja ih je rodila i to pred zgradom!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptyuto lip 23, 2015 9:59 am

Danas je 23.06. i da čujem koliko je zaštitara (osim mene- koji sam dobio dizenteriju) nezadovoljnika u akd-zaštiti učinilo nešto po pitanju mog posta na ovom forumu objavljenog 11.06.2015......???
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri lip 24, 2015 12:19 am

Tvrtko ono što si napisao je točno i ispravno, velika je šteta što dosta ljudi ne prati ovaj forumu a, velika većina nezna ni da postoji!! To je jedino šteta, a još je veća šteta što nesposobna kasta direktora sjedi u AKD zaštiti, a ja se ne sjećam kada su plaće bile ovako niske kakve jesu, i onda se oni čude što nitko neće ići raditi za 2500 kn...nisu ljudi glupi mada bi ovi naši tetrijebi voljeni da su ljudi kao ovce, davno je to vrijeme prošlo. Da se nadovežem na tvoj post prije, teško da ćeš od nekog starijeg radnika koji je prešao 40.godina dočekati da on ide u štrajk, ma takvi se boje svoje sjene jer, su u uvjerenju da nigdje više ne mogu naći posao, i onda šute kao tuntleki i sve im je super!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Emptysri srp 01, 2015 9:20 am

Evo kako se pametni ljudi bore za svoja prava,(http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-bijeli-strajk-s-placom-od-53000-kuna-neto-1012603) o ovome sam pričao u prethodnim postovima, ali izgleda da je zaštitarima u akd-u bolje nego kontrolorima leta,.....pogledajte se u ogledalo i vidjet ćete još jednog krivca za stanje u kojem se nalazite.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Trenutno stanje u AKD-Z
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» koja firma je trenutno najbolja?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: