HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 1 korisnik/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 1 gost.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Trenutno stanje u AKD-Z

Go down 
+22
bilderzg
markan000
Dienekes
bob
AjmeKojaDrama
bananarama
drax
Slavonski
deox security
teočolan
som jura
Lumen
popaj
pravednik
dm543097
zhazha
Justus
master-x
akademac
tvrtko
skee
Templar
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
som jura
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 08.02.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysub vel 08, 2014 1:51 pm

Koliku plaču imaju vatrogasci ?
[Vrh] Go down
teočolan
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 22.11.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyned vel 09, 2014 12:19 pm

Pa naravno da neefikasan i akd, kada za poslove koje za drugih 8firmi obavlja vanjski jedan informatičar čak a akd ih ima- 8 ali informatičara za-jednu akd,zna li itko šta je s onom brukom od Internet bankarstva koje mediji objavili da akd hakiran i uzeto s računa, love od 9 mjeseca,a nama smanjili otada na minimalac plaću, s 5 posto smanjenja,neto i zakidanjem na prijevozu 50odsto, troškova
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet oľu 13, 2014 12:24 pm

Ja sam oduvijek rekao, nemože mene netko loše platiti koliko ja to loše mogu odraditi, a neka netko prigovori, onda će vidjet čija baka drogu uzima! Pa da vidimo što i kako!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
deox security
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 13.03.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet oľu 13, 2014 11:14 pm

Trenutno stanje u Akd -RIJEKA ...

izgubljena 3 ( TRI ) objekta ...
Radio Rijeka , Hotel u Opatiji , i Hostel u Lovranu .
Dva čovjeka dobila otkaz ...

Radio Rijeku je dobio Sokol Maric , jos pored toga stavio je ČUVARA ... ne zaštitara .
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyned oľu 16, 2014 12:48 am

VEČERNJI LIST!!

Neven Martić, direktor AKD zaštite, potvrđuje da je nered nastao zbog “primjene kriterija najniže cijene koja nikako ne valorizira kvalitetu usluga i ulaganja u znanje i osposobljavanje zaštitara”.

Ma Nevene svaka ti čast, ajde molim Vas objasnite ljudima kako je moguće da kasnite, javiti se na natječaj i onda izgubimo objekt. U ova vremena svako radno mjesto bi trebalo biti važno. KOLIKO JE VAMA UOSTALOM PLAĆA? Dali Vi, sa svojim radom zaslužite svoju plaću, isto tako vrijedi za sve Vas koji doprinosite smanjenju plaća i kojekakvim ostalim petljancijama! Kažete nelojalna konkurencija. Ok slažem se, ali smanjenjem plaća smanjujete i ambicije kod ljudi da odrađuju posao kako se od NJIH TRAŽI!, zar ne? Zamislite netko putuje iz daleka i potroši cca: 800 kn na prijevoz i lijepo na račun primi 1800 kn! DIVNO JEL TAKO!?

U ČIJE VI TO ZNANJE ULAŽETE? ZAR U MOJE? ŠTO STE VI TO MENI PLATILI i s čime sam se ja to obrazovao kod Vas?

Zar treba imati neko znanje za položiti licencu?, i onda kasnije ta licenca ne vrijedi ništa jer, si zadnja rupa na svirali..SVATKO sam sebi bira put, ali zar Vas nije sramota?, mene bi bilo, AH DA ZABORAVIO SAM JA NEMAM OBRAZ DEBEL KAO ĐON OD CIPELA mene je sram ako ne pozdravim susjeda, a nedaj bože da sam direktor i da ljudi gube posao!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet oľu 27, 2014 11:08 am

Problemi: NAVODNO onaj tko je radio smjene 14 sati, više se ne smije raditi 14 sati, nego 12 sati. ŠTO bi značilo ako, ima koji objekat s smjenama 14 sati, i ako ih recimo radi troje, imati će problem s puno više RADNIH DANA, mjenjati će se kao šišmiši i koješta!....Naravno troškovi puta rastu ,a isto tako i topli obrok troškovi. Direktni opet udar na plaću, JA NEZNAM kuda ovo vodi?

Moramo imati liječnički kao policija, vojska, a plaće?, mogu biti i manje od spremačica i što je najgore ljudi opet šute i šute nitko ništa...superrrr....!!!

DA NE SPOMINJEMO KAKO SE SAD ODJEDNOM NE MOŽE RADITI 14 SATI (bilo je po zakonu i radili smo po zakonu?), a sad ODJEDNOM, SE NEMOŽE!?

Ima ljudi koji rade i po 16 sati smjene, a ima i onih koji su radili u Sokolu po 300 sati, naravno nikome ništa. U nekoj NORMALNOJ ZEMLJI gazde bi davnih dana bile u zatvoru zbog ovakvih pizdarija, da ne spominjem da bi im zatvorili firmu isti čas!!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet oľu 27, 2014 10:09 pm

Užasno je to, ne znam tko donosi takve zakone da se ne smije raditi više od 12 h u smjeni, a nekada niti toliko. To je van svake pameti i na štetu radnika. Što bi mi trebali, raditi 31 dan u mjesecu po 5 h ??
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyčet tra 24, 2014 8:57 pm

To mjenjanje rada sati je došlo na dnevni red jer su se neke "kolege" potužile i nahuškale komisiju u AKD i zato sad cijela komplikacija oko toga.
[Vrh] Go down
bananarama
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 03.02.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypet tra 25, 2014 11:53 pm

da, istina je, kolege su se potužile na neplaćanje odrađenih prekovremenih sati, a ne zato što rade prekovremene.. konačno je netko imao muda napraviti prijavu..
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypon tra 28, 2014 2:38 pm

Nikad od kada sam u AKD-u (a dugo sam u AKD-u) nisam imao slučaj da mi se nisu platili prekovremeni sati, lova je kriminalna to je istina ali sve je plačeno.....pojedinci su se bunili jer "moraju" raditi 14-16 sati ali nitko nije postavio pitanje koliko su oni dana poslije slobodni i sumnjam da če itko njih natjerat da rade preko 32 sata prekovremeno osim ako nisu sami tražili to a sad kad im je malo teško kukaju i sje... hrpu ljudi kojima je možda i pasalo....ja osobno sam radio smjene od 15 sati ali sam zato bio 2 dana poslije doma......ovim ne branim AKD, plače su užasno male i mislim da firma kao firma ima prostora za povečanje ali nežele, ali da ne plačaju prekovremene sate to nije istina jer su našeplače i prekovremeni sati najmanja stavka u lovkoju AKD prima za naš rad
[Vrh] Go down
teočolan
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 22.11.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri srp 16, 2014 1:10 am

jel ovo stanje katastrofalne naknade za ovaj rad financijski vezano za onu aferu kad hakeri odnijeli pare sa računa AKD-a,zna li netko? epa sad mi trpimo štetu koja nije napravljena našim nemarom a nadalje,vidim da sokoli za 200 sati rada dobe po 3300 što je u akd sad s/f ?
[Vrh] Go down
Templar
Početnik
Početnik
Templar


Broj postova : 13
Registration date : 18.10.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyned kol 24, 2014 2:15 am

Stanje nam je 😂 u firmi. Toliko je super atmosfera da je to nešto nevjerojatno, radnici nasmijani i zadovoljni, uprava zadovoljna sa svojim upravljanjem firme i općenitim stanjem prava idila. Toliko je super da to treba što prije r.......i, mislim na vodeći kadar, jer ako će nas i dalje voditi takvi direktori i manageri (čitaj nesposobnjakovići) oguliti će i ovo malo mesa šta nam je ostalo na kostima samo da prikažu dobit, uštedu i svoju kvazi sposobnost. Toliko su sposobni da je to nešto za nepovjerovati, kad ne znaš šta napraviti udri po radniku. A naši sindikati u firmi više ne znam ni koliko ih je aktivno, jer i tu j..e lud zbunjenog nikakve koristi za ostvarivanje ikakve zaštite osim naravno svoje, to vam može najbolje objasniti naše radničko vijeće i predstavnik u NO. Sve u svemu čemer i jad....
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptypon kol 25, 2014 12:29 pm

Pa, što je toliko loše u AKD-u, što ne izdaju više Glasnik(?)(mislim ne vidim ga barem on-line), a bilo je nešto "najbolje" što se može pročitati od tiskovina unutar zašitarstva.

Lako za ostale probleme, samo da Glasnik preživi....
[Vrh] Go down
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysub svi 16, 2015 8:42 am


Agencijom za komercijalnu djelatnost d.o.o. (AKD) upravlja glavni direktor,
mr. sc. Anita Perković Škalic.

Za nadzor vođenja poslovanja i zaštitu interesa Društva odgovoran je Nadzorni odbor AKD-a imenovan od strane Skupštine,

a njegovi članovi su:

Zlatko Koštić, predsjednik
Vitomir Bijelić, zamjenik predsjednika
Barbara Ilijaš Juranić, član iz redova radnika
Željko Renić, član
Ines Grković, član

O pravima i obvezama prema osnivaču, Vladi Republike Hrvatske, odgovara Skupština AKD-a.
U svom vlasništvu AKD posjeduje tvrtke:
AKD zaštita d.o.o. - tvrtka u stopostotnom vlasništvu AKD-a, specijalizirana za profesionalnu i cjelovitu fizičku i tehničku zaštitu objekata, osoba i imovine, usklađenu s najvišim europskim standardima zaštite.[/b]

Hrvatski novčarski zavod (HNZ) - AKD je 57,4 posto vlasnik (zajedno s Hrvatskom narodnom bankom) Hrvatskog novčarskog zavoda, specijaliziranog za proizvodnju opticajnog kovanog novca, zlatnog i srebrnog prigodnog novca i medalja, numizmatičkih kompleta i registarskih pločica.

Indicium D.O.O.E.L. Skopje - tvrtka u stopostotnom vlasništvu AKD-a, sa sjedištem u Skopju (Republika Makedonija) čija je djelatnost vezana uz personalizaciju kartica s generiranim digitalnim certifikatima.

Nadzorni odbor-Akd Zaštite:

Dražen Vitez, predsjednik nadzornog odbora


Zdravko Janić, zamjenik predsjednika nadzornog odbora


Mihail-Petar Lukić, član nadzornog odbora


Osobe ovlaštene za zastupanje Akd Zaštite

Neven Martić, predsjednik uprave


Vlado Kopčok, član uprave

Ovi su najodgovorniji za stanje u Akd Zaštiti i što zaštitar dobiva mjesečnu naknadu u vidu propisanog minimalca, namjerno kažem naknadu jer plaća podrazumijeva nešto pristojno od čega se može živjeti.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysub svi 16, 2015 1:36 pm

Pravednik istina je da smo zbilja sramotno plaćeni, ne samo mi nego i ostale kolege. Očito nikome nije u interesu da firma kao takva radi na visokom nivou s zadovljnim ljudima koji primaju pristojne plaće. Očito gore navedeni nemaju ni ljudskosti ni pragmatičnosti kako da riješe probleme koji se odnose na AKD zaštitu tj. zaštitare. Plaće je sramotna, kao kod nas tako i kod svih ostalih, zaštitarstvo je jed i bijeda duha, svatko može raditi bitno da se popuni raspored, a kako se radi i kolika je plaća, manje bitno!

Da se razumijemo možemo mi pisati ovdje ili bilo gdje drugdje, j..e! se njima za zaštitare. U AKD-u se može sada zaposliti bilo tko nema kriterija nema ništa, sve je jasno, tu smo blizu ...vrlo blizu provalije, ali ne krivnjom radnika, nego onih koji nisu u stanju pričuvati ovce nacrtane na papiru, a kamoli odraditi nešto da bi se radniku povećala plaća, a nedaj bože i obraz! Firma se vodi s vizijom da imaš zadovoljng radnika, a ne s vizijom koju Akd percipira potplaćenog..Tako se isto vode tvrdnjom da ako, nam se dignu plaće da će policajci preći kod nas jer, nije bajno ni u policiji, a ovdje nebi ništa radili...Ima teorija milion!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysub svi 16, 2015 10:07 pm

Slavonski je napisao/la:
Užasno je to, ne znam tko donosi takve zakone da se ne smije raditi više od 12 h u smjeni, a nekada niti toliko. To je van svake pameti i na štetu radnika. Što bi mi trebali, raditi 31 dan u mjesecu po 5 h ??
ne nego 15 dana radit smjene od 12 sati ili 20-22 dana smjene po 8 sati.
treba se boriti za veću satnicu a ne za veći broj prekovremenih sati.
Takvom pameću ćete postići da će se za 300 određenih sati dobiti minimalac, trenutno se minimalac dobiva za fond sati.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 19, 2015 8:25 am

AjmeKojaDrama je napisao/la:
Slavonski je napisao/la:
Užasno je to, ne znam tko donosi takve zakone da se ne smije raditi više od 12 h u smjeni, a nekada niti toliko. To je van svake pameti i na štetu radnika. Što bi mi trebali, raditi 31 dan u mjesecu po 5 h ??
ne nego 15 dana radit smjene od 12 sati ili 20-22 dana smjene po 8 sati.
treba se boriti za veću satnicu a ne za veći broj prekovremenih sati.
Takvom pameću ćete postići da će se za 300 određenih sati dobiti minimalac, trenutno se minimalac dobiva za fond sati.
Apsurdno. Pa što misliš da tvom poslodavcu rastu novci na drveću ? Dobro da ne predložiš da svaki gazda koji ne može svom radniku isplatiti 10 000 kn neto treba završiti na golom otoku. Slušajući ovakve stvari čini mi se da neki takav prijedlog smatraju "pametnijima".....
Nitko nama ne može jamčiti minimalnu satnicu. Ono što bi polovici naših kolega bilo zajamčeno kada bi država dekretom povisila satnicu u ovoj branši bi bio otkaz i biro. Povećavanjem minimalne satnice nitko ne bi imao zajamčenu povećanu satnicu nego puno prije otkaz. Ne može tebi tvoj gazda isplatiti veću satnicu ako je on sa komitentom ugovara za 23 kn. Donesi dekretom zakon da je mora ugovarati za minimalno 33 kn i većina kolega će dobiti otkaz jer ugovorenih poslova ne će uopće biti.
A onome pak kome ovakva satnica ne odgovara već si je pronašao posao dalje. Ili sjedi dome "jer mu se ne isplati." Meni u ovom trenutku ova satnica odgovara i meni se isplati raditi. Kada mi prestane odgovarati otići ću. Više mi se isplati sniziti svoju kvalitetu obavljanja ovog posla za manje, nego povisiti je za više novaca. Wink
Pusti slobodne ljude da se slobodno dogovaraju svoje poslovne uvijete rada.
[Vrh] Go down
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 19, 2015 12:47 pm

Slavonski, po meni si ti aposlutno u pravu ako se stvari gledaju samo iz tog ugla, ali ima tu još nečeg,slažem se da država nema šta uredovati vezano uz propisivanje nekave minimalne satnice u zaštitarstvu,tj. ulaziti u tržišnu politiku , država može jedino urediti minimalnu satnicu općenito ispod koje poslodavac ne bi smio ići kada je u pitanju plaća radnika,i tako je to kod nas i u cijeloj Evropi ,npr. u Njemačkoj je to država propisala na cca 8 eura po satu rada. Ono bitno se krije u ipak nekim drugim stvarima ,kao npr. može li poslodavac dati veću i pravedniju plaću ili to ne želi, nego ostvaruje ekstra profit na grbi radnika, zatim, da li je novac koji jedna firma zaradi pravedno raspoređen i kakvi su prioriteti isl...imaš primjer Klema, čovjek daje milion kn za košarkaša Šarića a radnik mu radi za minimalac,ili Sokol koji ostvaruje godišnji prihod mjereno u par milijuna kn, zašto mora ove godine zaraditi tri milijuna kn , nek zaradi milijun, a radnicima podijeli više, imaš primjer Akd zaštite, pa i budali je jasno kako se novac u Akd-u raspoređuje, ajmo bit blagi pa reći na malo čudan način, jer sam pogled na ukupan prihod Akd zaštite na nivou godine je otprilike isti kao kod Bilić Erića, broj zaposlenih približan u obje firme, a Bilić u plusu 3 miliona kn ,a akd zaštita u plusu 94 tisuće kn,malo je to preveliki nesrazmjer, gdje su milijuni? Radnicima se reže prijevoz i plaća ,a razno razni šefići se i dalje vozaju u službenim autima itd itd...
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 19, 2015 7:34 pm

Slavonski je napisao/la:

A onome pak kome ovakva satnica ne odgovara već si je pronašao posao dalje. Ili sjedi dome "jer mu se ne isplati." Meni u ovom trenutku ova satnica odgovara i meni se isplati raditi. Kada mi prestane odgovarati otići ću. Više mi se isplati sniziti svoju kvalitetu obavljanja ovog posla za manje, nego povisiti je za više novaca. Wink
Pusti slobodne ljude da se slobodno dogovaraju svoje poslovne uvijete rada.
Znači tebi odgovara raditi 300 sati mjesečno , vjerovatno odgovara to isto i tvom poslodavcu.
Budući da je to što odgovara tebi i tvom poslodavcu kršenje zakona o radu i vrijeđanje razuma normalnim ljudima smatram da je normalno zvati inspektorat rada za takve slučajeve.
Gledaj to ovako , poslodavci žele takve koji će raditi 300-350 sati mjesečno, ako može birati između radnika koji želi radit fond sati + nešto prekovremenih i manijaka kojima je radno mjesto ujedno i prebivalište izabrat će te druge, prvi će dobiti otkaz jer nisu fleksibilni.
Inspektorat i prijava je jedino rješenje za te ludosti.
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 19, 2015 7:36 pm

Slavonski je napisao/la:
Više mi se isplati sniziti svoju kvalitetu obavljanja ovog posla za manje, nego povisiti je za više novaca. Wink
toliko o tebi , znači spavaš na poslu
Slavonski je napisao/la:

Pusti slobodne ljude da se slobodno dogovaraju svoje poslovne uvijete rada.
naravno , sve što nije suprotno zakonu
[Vrh] Go down
bob
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 27.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptyuto svi 19, 2015 10:06 pm

Jednom sam u 17 godina staža "odradio" 278 h i nikada više. Budimo realni, sve što je iznad cca 200 radnih sati je previše te utječe na psiho-fizičko stanje u cjelini a pogotovo ako je u pitanju noćni rad te duži vremenski period takvog rada i to sve kad uzmemo u obzir da je "normalni" mjesečni fond oko 170h. Onih 30 do 200 je sasvim dovoljno prekovremenih, barem meni. No, skrenusmo s teme...
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri svi 20, 2015 9:31 am

AjmeKojaDrama je napisao/la:
Slavonski je napisao/la:

Pusti slobodne ljude da se slobodno dogovaraju svoje poslovne uvijete rada.
naravno , sve što nije suprotno zakonu
A isključivo pravo da zakon propisuju i u moje ime zastupaju "moje" interese imaju jedino totalitarni socijalisti poput tebe, je li ?

AjmeKojaDrama je napisao/la:

Znači tebi odgovara raditi 300 sati mjesečno , vjerovatno odgovara to isto i tvom poslodavcu.
Budući da je to što odgovara tebi i tvom poslodavcu kršenje zakona o radu i vrijeđanje razuma normalnim ljudima smatram da je normalno zvati inspektorat rada za takve slučajeve.
Inspektorat i prijava je jedino rješenje za te ludosti.
Suzdrži se od osobnih definicija i govorenja u tuđe ime što jest, a što nije zdrav razum za normalnog čovjeka.
Prijetiti iz obijesti drugima nekakvim socijalističkim zakonima, a zbog toga što se oni usuđuju ugovoriti i isposlovati sebi one radne uvijete koji njima odgovaraju i njih se tiču je što, zdrav razum ?
Nemoj mi govoriti o ovakvim sramotnim antiradnim zakonima i pozivati se na njih. Zato sam i rekao da nije problem nikakva niska satnica i dobrom dijelu ljudi koji radi u ovoj branši njezino povećavanje ne koristi nego dapače izravno šteti (a rekao sam i zašto). Problem je upravo socijalistički ZOR koji kao da je isplivao izravno iz Sovjetskog Saveza ili SFRJ, čak su i tamo radnici po nekim stvarima bili manje ograničeni u osobnom odabiru. ZOR treba rušiti i tu vidim veliku mogućnost s obzirom da hvala Bogu socijalne države u Europi počinju biti prošlost.

Da svatko u ovoj zemlji počne malo gledati svoja privatna posla i ne zabadati nos drugdje to bi nam svima bilo na korist.
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri svi 20, 2015 8:06 pm

Hrvatski ZOR socijalistički Shocked
sinko neznam na kojim si ti drogama al djeluju
Shvati da tvoja pregovaračka moć nikad neće biti ravnopravna s poslodavčevim i uvijek ćeš biti donji, zbog toga je i došlo do ovog stanja u zašititarstvu.
I da odradiš 500 sati mjesečno opet će ti iznivelirati taman da od toga preživljavaš.
I šta kažeš još ; povećanje satnice bi štetilo ovoj branši???????????????????'

Što više radite za manje para to će vam biti bolje, jel ti živiš u alad fordu
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri svi 20, 2015 9:30 pm

Čitam ovo sve, dolazim do zaključka da se Slavonski malo pogubio! Izračunom isplativosti neke firme (DETALJNO), nitko nezna kako se isplati onim firmama raditi koje dogovore posao čuvanja ČITAJ (zaštitu objekta ispod 30 kn), i to što je navedeno premala je satnica da bi se očuvala ta minimalna plaća (zbilja onda neznam kako taj koji je ugovorio posao ispod svake cijene radi) kakva je to firma???, da ne pišem o satnici 23 kn, kako su neki gore naveli (taj dio nesrazmjer satnice i profita), jedino se isplati ako, poslodavac postavi 2 jarana da tuku 300 sati, i onda dobiju za ugovorenu cijenu komitenta i firme (KIKIRIKI plaću) --- 240 sati (3300 kn) SRAMOTA nad sramotama!

Radio sam nekada po 240 sati i nikad više, jer takav način rada ubija sve ono ljudsko u tebi, istina mislilo se dobiti će se neka bolja plaća, MALO MORGEN! Koliko radiš dobiješ K! i to podeblji, u bulju direkt!

Zakoni pa i sama država, inspektori ma sve, leglo korupcije i nerada, jer po nekim MINIMALNIM kriterijima 90% firmi bi trebalo imati lokot i kazne vlasnicima da se useru..

Naravno sve je to netko omogućio da se radi tako kako se radi i nije mi samo jasno DOKLE jebote, do kada!!

Zar retardiranost nikako da splasne, ikako nikako, dok je budala biti će i novih firmica..a plaće ma AJDE mogu biti i manje...naravno manjeeeeeee......a sve ostalo da bude na razini KOMANDOSA!

[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Emptysri svi 20, 2015 10:08 pm

AjmeKojaDrama je napisao/la:
Hrvatski ZOR socijalistički Shocked
sinko neznam na kojim si ti drogama al djeluju
Shvati da tvoja pregovaračka moć nikad neće biti ravnopravna s poslodavčevim i uvijek ćeš biti donji, zbog toga je i došlo do ovog stanja u zašititarstvu.
I da odradiš 500 sati mjesečno opet će ti iznivelirati taman da od toga preživljavaš.
I šta kažeš još ; povećanje satnice bi štetilo ovoj branši???????????????????'
Socijalistički je zato što je izuzetno nefleksibilan sa hrpom besmislenih restrikcija da "zaštiti" radnika, a poslodavcima je s druge strane iznimno otežano otpuštanje radnika (čitaj time i zapošljavanje).
Povećanje satnice, i to na temelju zadrtog socijalističkog zakonskog dekreta - a ne tržišta, ŠTETI većini kolega zaštitara zato što besmisleni zakon o minimalnoj satnici u zaštitarstvu može jamčiti samo povećanu satnicu onima koji će zadržati svoje radno mjesto. A većina ne će, većina će dobiti otkaz i više uopće ne će dobiti priliku za rad u toj branši. Jednostavno zato što će se opseg posla smanjiti.

A uostalom ovo sam već jednom rekao; veća cijena rada, u ovom slučaju nama zaštitarima, povećava cijelokupne troškove poslovanja i našim komitentima. Npr., ako si ti zaštitar na porti tvornice čokolade, i takvi socijalisti kao ti uspiju izlobirati podizanje cijene zaštitarske usluge za 10 kn, to znači da će se za toliko uračunato povećanje troškova poslovanja te tvornice čokolade prebiti na krajnjem potrošaču. Dakle meni koji volim kupovati čokoladu. [/b] Dakle meni je cilj da zaštitar na porti tvornice čokolade ima što nižu satnicu [/b] , zato da je ja u trgovini mogu kupiti po što nižoj cijeni. Ja se ne rukovodim u trgovini pri odabiru čokolade (ili piva, ili cipela, ili detrdženta itd.) kolika je cijena zaštitarima na portama tih firmi čije artikle kupujem nego se rukovodim omjerom što niže cijene naspram što više kvalitete. I UVIJEK ću kupiti onaj artikl koji manje plaća svoje zaštitare, čistačice, vozače, radnike na traci itd. Logično. Svi koji razmišljaju drugačije, tj. lobiraju veće cijene rada su na neki način podvojene ličnosti, zato što je to kontradiktorno sa njima kao krajnjim potrošačima.

Ja ni ne moram biti ravnopravan pri dogovaranju uvjeta sa svojim poslodavcem ! Bitno je da imam što više mogućnosti na raspolaganju. Uvijek mogu izabrati nezaposlenost i socijalu ili preseljenje na neku drugu lokaciju ako procijenim da mi ponuđeni uvijeti nisu po mjeri.
I baš zato mi je krajnje nerazumno da ti i slični predlažete da mi i ovo malo opcija koje imam dovodite u pitanje i hoćete mi ih oteti. To nije pošteno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Trenutno stanje u AKD-Z
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» koja firma je trenutno najbolja?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: