HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 1 korisnik/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 1 gost.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Trenutno stanje u AKD-Z

Go down 
+22
bilderzg
markan000
Dienekes
bob
AjmeKojaDrama
bananarama
drax
Slavonski
deox security
teočolan
som jura
Lumen
popaj
pravednik
dm543097
zhazha
Justus
master-x
akademac
tvrtko
skee
Templar
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyuto kol 18, 2015 11:16 am

Slavonski,
Sa nekim dijelovima onog što pišeš bi se i mogao složiti,ali mi očito imamo dijametralno suprotna razmišljanja.Recimo kada ti kažeš da je pošteno da siromah i bogataš budu oporezovani po istoj stopi poreza,meni to nije pošteno,jer ako ja imam plaću ili mirovinu 2500kn a ti 15.000kn, i ako se obojici uzme isti postotak (npr.10%) onda siromahu uzimaju 250kn a bogatašu 1500kn,ali je jasno kao dan da će siromahu tih 250kn više faliti ,jer on jedav preživljava i sa 2500kn,a tih 250 kn njemu i njegovoj djeci znači kruh i mlijeko za deset dana u mjesecu,a bogatašu koji ima 15000kn tih 1500kn će faliti ali mu neće biti ugrožena egzistencija,i iz perspektive onog tko zrađuje 2500kn mjesečno onaj tko zarađuje 15000kn je svakako bogataš, i vjeruj mi da bi on bio sretan da ima 15000kn plaće i drage volje bi se odrekao pola bez da išta prigovara državi kako to nije fer, e sad dolazimo do onog dijela sa kojim se slažemo da država koja je oporezovala tog „bogataša“ nije taj ubrani novac potrošila pravednije,tj.da bi kroz neki vid ulaganja direktno ili indirektno pomogla onom ugroženom,nego je novac spiskala Vesna Pusić na putovanje državnim avionom.To je taj problem koji ima i tvoja Sjeverna Koreja ,gdje njihov veliki vođa sav zarađeni novac troši na elitu koja ga okružuje ,naoružanje i slične gluposti,umjesto da pomaže tom jadnom narodu u Sjevernoj Koreji.I zato ta država nema veze sa socijalnom državom,( i na rupi na plotu možeš napisati pič.. ali...),stvar je u ljudima, nisu svi na istoj razini svijesti,i nisu svi iste odgovornosti i solidarnosti i tu ako se država svojim zakonima ne umiješa da stvari posloži pravednije, ne postoji drugačiji mehanizam i način da se netko neodgovoran poput vlasnika Sokol Marića natjera da shvati kako nije pravedno da on u garaži ima šest Mercedesa,pet vila,četri stana a da istovremeno njegov radnik radi za 2500kn. I ti si u pravu, na kraju to dovede do toga da oni koji nemaju naprave revoluciju i otmu od takvih. A da bi država spriječila da do toga dođe onda mora preuzeti ulogu u svemu tome i ne dozvoliti takvo raslojavanje društva na malu elitu bogatih i veliku većinu siromašnih.A zemlje Skandinavije to znaju i pokazuju kakva država treba biti,jer štiti najugroženije građane, a recimo u Danskoj ti je zakon takav da kaznu u prometu ne plaćaju svi isto, nego po poreznoj kartici,pa tako za isti prekršaj ne slijedi isti novčani iznos kazne ,onaj profesionalni Hokejaš će i 100 puta više morati platiti od običnog radnika,i zamisli njima je to u redu,ali eto tebi to nije u redu. Ili primjer Australije gdje pravo na mirovinu imaju samo oni koji ne prelaze određeni imovinski i prihodovni cenzus,jedino kod nas pravo na mirovinu od 4500kn ima i Dino Rađa a bolesni dragovoljac domovinskog rata dobije 1800kn mirovine. I zamisli kako je njemu, a ti koji imaš 15000kn plaće i kukaš kako ti porez pojede puno ne želiš živjeti u „robovskoj“ državi, a kakva je to Sindikalist da u jednoj firmi netko zarađuje 15000kn ima službeni auto,karticu, itd...a netko 2500kn, meni je to nakazno i nemoralno. Izvinjavam se na ovako opširnom postu,ali šta da radim,neke stvari se moraju izgovoriti ,jer neki očigledno ne razumiju i neće da razumiju ,sit gladnom ne vjeruje!
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri kol 19, 2015 2:10 am

Sve si to dobro složio Tvrtko..Isto šta si napisao ti mogao bi se referirati pa i pod nekim istim rečenicama. Recimo!!

- Toliki niz godina nepravilnosti u tom zaštitarstvu, pa jeli moguće da se nemože to riješti ni na koji način, brdo prekovrmenih (nitko ne kontrolira od nadležnih inspektorata!!!!!!!!).
- Plaće jadne da jadnije ne mogu biti, a u firmama su tolikoi bezobrazni da i te dane što se dečki slobodni zovu ljude na posao jer, nema ljudi (pa kako će biti ljudi kada neće ljudi raditi za satnicu od 15 kn neto ili 16 kn netto..svejedno ta kuna baš ništa ne mijenja!!))
- Zašto tržište nije uređeno??, toliko godina neke firme idu sa dampiškim cijenama i nitko ništa, tko to zna kakvu su to dogovori između firmi!
- Konkretno Akd ZAŠTITA se srozala total, jad i bijeda i preporuka svakome da ne dolazi ni za živu glavu, ne samo da ne dolazi u AKD nego da miljama daleko izbjegava bilo koju zašitarsku firmu...
Ovaj mjesec kolega od redovnog fonda 176 sati ima preko 220 nitko neće raditi pa mora on!!! (hehe only in Croatia)!!

Dobro došli..au fiderzen!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
damir1970
Početnik
Početnik



Broj postova : 24
Registration date : 26.01.2015

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyčet kol 20, 2015 2:38 pm

Ma sve je pošlo k vragu. Ali mene još iznenađuje da kolege koji su došli u ispomoć mjesečno imaju primanja preko šest tisuća kuna ( redovita plaća plus dnevnica ) i plaćen smještaj. A kad smo mi domaći tražili da nam se poveća plaća a da ćemo mi odrađivati duple smjene, e to nemože jer nije po zakonu. A sad je po zakonu da već mjesecima svi imamo po 230 sati, da smo već prekoračili dozvoljen fond prekovremenih sati na godišnjem nivou,da nismo koristili godišnji više od godinu dana itd. Ali neka, počela su tzv bolovanja, fali ljudi i sad je panika, nema ko upravi da donosi dobar profit.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyčet kol 20, 2015 4:36 pm

Aha, sada mi je jasno u koju skupinu ljudi ti Tvrtko pripadaš.
Ti pripadaš u skupinu onih ljudi koji su jalni i ljubomorni na one ljude oko sebe koji imaju više i prolaze bolje. Što je apsurdno.
Ti si jedan od onih koji bi radije da smo svi jednako siromašni, nego da smo neravnomjerno bogati. Tebi je poštenije da netko tko ima 15 000 kn (što je nikakav novac, pogotovo ako nemaš riješeno stambeno pitanje) plaća 7 500 kn državi, nego da ti imaš povišicu od 100 kn. Ti bi radije da se tebi smanji plaća za 100 kn, ako će to značiti da će se nekome tko ima 20 puta više od tebe isto smanjiti, ali za duplo. Vidiš, to je za mene bolesno i patološko razmišljanje. U tvom svijetu socijalne pravde nitko ništa ne radi jer se nikome ništa ne isplati raditi.
Ako ja zarađujem 3 000 kn i mogu birati da zarađujem 3 200 kn, ali će to značiti da Zlatko Marić ne će zarađivati milijun kn mjesečno nego 2 milijuna kn umjesto toga, pa potpisao bih istog trena. Ti bi čini mi se obratno; radije bi ostao zarađivati 3 000 kn, samo da njemu napakostiš da on ne može zarađivati 2 umjesto milijun. I to je bolesno. Što te ima biti briga koliko on ili bilo tko drugi zarađuje ? Gledaj čovječe svoja posla.

Znači tebi je pravednija država koja nekome tko zarađuje 15 000 kn uzima pola od države koja ne uzima ? Stvarno ? Nadam se da se tvoja vizija pravde ne će nikada ostvariti.

Jesi li čuo za onu priču o svinji, kravi, kokoški i ovci ? Ovca je predložila svinji, kravi i kokoški hajdemo zasijati žito, požnjeti ga, preraditi u brašno, zamijesiti od njega kruh i ispeći kruh. I sve životinje su se složile. No kada je trebalo posijati žito nikoga nije bilo da pomogne ovci. Nije joj htjela pomoći ni svinja, ni krava, a ni kokoš. Sve je ovca morala sama. Kada je došlo vrijeme žetve opet ista priča, ovca sve sama. Kao i za preradu u brašno, kao i za mijesidbu kruha, a tako i za pečenje kruha. Sve je ovca to učinila sama.
Međutim kada je došao dan konzumiranja kruha, onda su i krava i kokoš i svinja tražile od ovce da ravnomjerno podjeli s njima sve. Ovca je to odbila učiniti s primjedbom gdje su oni svi bili kada je ona sama sve morala raditi, a nije bilo nikoga da joj pomogne. Tada su se krava, kokoš i svinja razljutile i pozvale Državu da im osigura socijalnu jednakost i pravedno raspodjeli, što je pravedna i brižna socijalna država i učinila.
I sve je bilo lijepo u takvoj predivnoj Tvrtkovoj utopiji, jedino su se svi čudili zašto ovca više nikada nije ništa ni zasijala, ni zamijesila, a niti ispekla.

Tako se i Tvrtko čudi zašto mladi odlaze van i zašto oni koji hoće ulagati svoje znanje, iskustvo i kapital izbjegavaju Hrvatsku u širokom luku, jer ne žele da im Tvrtko i slični njemu mjere svaki zalogaj i procijenju koliko ambiciozni smiju biti i dokle se smiju usuditi zaraditi novaca, jer ako slučajno zarade iznad Tvrtkovog maksimuma bit će progresivno oporezovani 50% i više.
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypet kol 21, 2015 11:34 pm

iz čije glave ti govoriš?
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysub kol 22, 2015 12:06 am

Tko zna šta njega perinja, inače ovo je tema o AKD zaštiti pa neznam čemu onda paljevina čiji je veći i tko ima veću plaću Smile
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysub kol 22, 2015 10:13 am

E svašta ovaj Slavonski napriča , stvarno ne znam odakle si došao do svih tih naopakih zaključaka u moje ime, ispade ja ljubomoran na one koji ne zasluženo imaju više, i koji su po tko zna kojoj liniji prošli bolje, a ne nećeš razbojniče, ako je konj životinja to ne znači da su sve životinje konji, ja sam samo protiv nepravde, nije u redu da netko u istoj firmi ima minimalac a netko tko je tog jadnika doveo na minimalac ne odgovara za to, niti bar da približno dijeli njegovu sudbinu, nego ima šest puta veću plaću, i sto drugih privilegija,ja sam da taj nesrazmejr bude manji, zarađuj ti i dva milijuna kuna mjesečno ali da ja koji radim u istoj firmi osjetim nešto od toga, i ne odlaze mladi van iz razloga koje si ti naveo,nego zato što im papci kao ti uništiše budućnost, kako da si zarade i da steknu nešto kad su na minimalcu ili ne rade, ili rade a ne dobijaju plaću,i uz to im neki pohlepnici i uvlakači određuju koliko vrijedi njihov rad,i iživljavaju se nad radnikom....a dok sam gledao svoja posla nisam valjao, e sad gledam sve i opet naravno ne valjam,ali bar znam zašto ne valjam.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyned kol 23, 2015 12:35 pm

Da ne odemo daleko od teme ja samo znam da su plaće u AKD-u sramotno niske i da firma definitivno zaslužuje potop, bolje i ulica nego da gospoda iz uprave i dalje primaju visoke plaće za svoj nerad i nesposobnost, a da radnici rade za kikiriki. Plaće su doveli na razinu roba od velikih 2700 kn pa onda kad je tako bolje i rad na crno!!!! više ćeš si zaraditi, što je sramotno! Putne troškove su prepolovili i smanjili satnice, a onaj tko putuje 40 do 50 km na posao njemu je sigurno dosta 250 kn goriva ili bilo cega da dodje na posao..ma kako da ne!! U krajnjem slučaju uprava AKD-zaštite dobija naloge od TISKARE vjerojatno što se i kako reže, jer TISKARA je vlasnik AKD-zaštite (u bratskim su odnosima)...a zna se da je TISKARA državna...Nije teško zaključiti kuda je AKD došao kada je brdo prekovremenih koji su plaćeni samo 5% od normalne satnice, a za blagdane da ni ne pričam! Znači ne isplati se preko fonda raditi ni jedan sat, MA NIKAD SE NIJE NI ISPLATILO..samo konji žive u uvjerenju da za puno sati dobije plaću..je da (al budalo za toliko sati koliko si natukao preko 220 koliko si potrošio više za gablec, a u konačnici dobio si opet manje od prosjeka normalne Hrvatske plaće što je smijurija!!)....a kuću nisi vidio...doslovno zdrobljen si kao konj, umno i fizički!!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyned kol 23, 2015 12:38 pm

Isprika na nekim vulgarnim izrazima , ali bolje da se tako izrazim, da me se bolje razumije!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyned kol 23, 2015 12:59 pm

Činjenica je da u zaštitarstvu vlada nered i da riba uvijek smrdi od glave,država nije uredila zakonima stanje u zaštitarstvu ,ali ni poslodavci ništa ne čine kako bi se stanje promjenilo,nego udaraju sve po radniku,pa tako i Akd Zaštita, žalosno je da u jednoj državnoj agenciji kao što je Akd Zaštita se ne poštuje zakon o radu, radnicima se ne plaćaju državni praznici, plaće su oko 2500kn,krši se pravo na 12h odmora između dva radna dana, pravo na tjedni odmor,pravo na stanku za odmor,pravo na tjedni fond sati,prekovremeni rad koristi se kao pod normalno,jer ga mizerno plaćaju , uobičajeno je da se sat prekovremenog rada plaća od 20 do 50 % -više- u odnosu na redovan sat ,ali u Akd-u je to samo 5%, i zbog toga se institut prekovremenog rada se koristi za pokrivanje redovnog rada ,umjesto da se primi još radnika...što za sobom povlači posljedice kao što je stres , ali koga to zanima , bitno da je šefovima dobro i da njihove guzice nitko ne dira! Kada su gluposti u pitanju onda su direktori domišljati, a nema veze što AKD zaštita gubi objekte..Kako prezentiraš klijentu firmu tako ćeš i poslovati..Ne gledaju svi cijenu rada, gledaju i kvalitetu firme koje si im prezentirao, a ako si debil i neznaš prezentirati dobro svoje usluge koje nudiš, da i imaš najmanju ponudu neće te nitko uzeti da ga čuvaš!

Jednom zgodom mislim da je to bilo prošle godine direktor AKD zaštite je provalio da bi trebalo osnovati zaštitarsku komoru.. Nisi u stanju dovest AKD zaštitu u red da ljudi normalno od svoje plaće žive, a već bi osnivao komore!! Da čovjek ne povjeruje!!!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyned kol 23, 2015 10:59 pm

master-x je napisao/la:
Tko zna šta njega perinja, inače ovo je tema o AKD zaštiti pa neznam čemu onda paljevina čiji je veći i tko ima veću plaću Smile

Poveznica je u tome što mi imamo nekih radnih kolega koji bi branili drugim kolegama da rade. Doslovno bi im branili da rade.
Branili bi im da se uopće zaposle, pošto zahtijevaju da zaštitarska satnica mora biti minimalno tolika i tolika. Branili bi da rade prekovremeno, pošto zahtijevaju da nema prekovremenih. Branili bi im da im se sa rasporedima izađe u susret kad im treba, jer nekome možda odgovara da nakon noćne smjene dolazi u drugu smjenu ili da rade 7 dana zaredom po 12 h.
Sve bi to neki ovdje "radi naše dobrobiti" nama to zabranili.

Čuj gluposti, mala im je plaća od 2 500 kn. I sada bi svi mi kojima je 2 500 kn možda dosta trebali iz solidarnosti prema njima učiniti što - dati otkaz ?? Zato što će oni pokušati nagovoriti državu da natjeraju sve poslodavce da moraju povisiti plaću (čitaj velik dio nas ostaje bez posla).
Pa ako ti je mala zaštitarska plaća, nije li logičnije da si pronađeš neki drugi posao gdje će te više cijeniti i plaćati ? Ne, nego idemo donijeti nove propise i za sve one druge koji se ne bune. Gdje je tu logika ?
Sve što hoću poručiti takvima koji se brinu za sve svoje radne kolege zaštitare da se prestanu brinuti ! I neka počnu gledati svoja posla.

Ako meni odgovara raditi 240 sati za 2 500 kn onda je to moja stvar. Ako meni odgovara raditi 7 dana u tjednu bez dana odmora onda je to moja stvar. Ako meni odgovara da budem uskraćen za minimum od 12 sati "neprekidnog odmora" onda je to moja stvar.
Ne želim da netko u moje ime ovlasti državu da promijeni uvijete rada koje sam se ja dogovorio sa svojim poslodavem. Kome ne odgovaraju uvjeti u zaštitarstvu pa neka idu iz zaštitarstva, a ne da pokušaju poboljšati uvjete sebi na način da ga pogoršavaju drugima. To je SVE što sam htio reći sa svime predhodnim.

Također onaj dio na koji se ne mogu prestati smijati konkretno radnicima AKD-a je to da se čude kako im firma ne valja, a ista je u državnom vlasništvu. Kada je ikad bilo stalo nekoj državnoj firmi do učinkovitosti ? Isti ti radnici, koji na svojoj koži osjete kako država ne funkcionira, sada hoće i sve nas koji nismo u AKD-u još više obuhvatiti državnim zagrljajem sa novim dodatnim državnim propisima koji bi trebali regulirati naš ionako preregulirani rad. Ako vi koji radite u državnoj firmi vidite koliko je država "dobar" poslodavac, pa zašto hoćete sve druge onda uvaliti u još veću državu kontrolu ?

Ja hoću vidjeti državu izvan dogovora mene i mog poslodavca. Ako meni odgovara da me moj poslodavac "izrabljuje", pa tko ste vi zabrinuti radni kolege, sindikati ili država da mi branite da me se "izrabljuje", je li tako ?
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 9:39 am

i to priča čovjek koji želi raditi puno sati jer može spavati na poslu
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 10:06 am

Ja se slažem sa Slavonskim, neka Akd Zaštita osigura svim radnicima fond sati,a onda sve one sate iznad fonda neka ponudi zainteresiranim radnicima , npr. napiše na oglasnu ploču svaki tjedan, imamo 200 sati prekovremenih ,zainteresirani za dodatni rad i zaradu neka se jave na taj i taj broj telefona. Pa da vidimo koliko dragovoljaca će se javiti???Jer ono što si rekao vrijedi i obrnuto,što je sa svima onima koji za ovu satnicu neće raditi više od fonda, a primorava ih se i sili protiv njihove volje i zakona da rade pod svi onim uvjetima koje si nabrojao. I takvi hoće da ih država zaštiti od izrabljivanja,je li tako?
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 5:53 pm

AjmeKojaDrama je napisao/la:
i to priča čovjek koji želi raditi puno sati jer može spavati na poslu
Kad budem čuo prigovore komitenata i poslodavca da su sa dijelovima moga rada nezadovoljni zabrinut ću se.

tvrtko je napisao/la:
Ja se slažem sa Slavonskim, neka Akd Zaštita osigura svim radnicima fond sati,a onda sve one sate iznad fonda neka ponudi zainteresiranim radnicima , npr. napiše na oglasnu ploču svaki tjedan, imamo 200 sati prekovremenih ,zainteresirani za dodatni rad i zaradu neka se jave na taj i taj broj telefona. Pa da vidimo koliko dragovoljaca će se javiti???Jer ono što si rekao vrijedi i obrnuto,što je sa svima onima koji za ovu satnicu neće raditi više od fonda, a primorava ih se i sili protiv njihove volje i zakona da rade pod svi onim uvjetima koje si nabrojao. I takvi hoće da ih država zaštiti od izrabljivanja,je li tako?
Ovo što kažeš je u teoriji stvar zdravog razuma i sasvim logično. Ako mene netko pita nije li logično to što si rekao, ja bih mu odgovorio da je logično od slova A do slova Ž.
Ali opet smećemo s uma da je pravo svakog privatnika odabrati profil ljudi koji njima odgovara. Neki poslodavci ne žele zaposliti žene (a svatko tko je radio ovaj posao sa ženama zna i zašto) ili ljude koji ne žele raditi prekovremeno. Hej, što se tiče toga netko ne želi zaposliti profil zaposlenika nižeg od 190 cm, i takvih slučajeva ima. Mi jednostavno ne možemo donositi zakonske uredbe protiv toga.
Zato možemo pronaći poslodavca koji nama odgovara. Kao što postoje poslodavci kojima određeni radnici ne odgovaraju, upravo je divota u tome što ne živimo u Sj. Koreji u tome da i mi možemo reći nama određeni poslodavci ne odgovaraju. Ako su uvjeti natječaja za posao u AKD zaštiti radi se 240 sati svaki drugi mjesec, svatko od nas ima mogućnost reći ne hvala, nisam zainteresiran za rad u tom poduzeću. Neka pronađu drugu budalu da im radi za te novce toliko. Smile
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 7:34 pm

hehe
240 sati mjesečno , možete spavati svaku noć na poslu , nema komitenata nema kontrole....... popunjeno ......... na objektu slavonski
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 11:46 pm

No to je ovako ipak!


Zadnja promjena: master-x; pon kol 24, 2015 11:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptypon kol 24, 2015 11:47 pm

Slavonski ti si zbilja otišao u detalje, bez granica. Evo napisat ću ti ovako. Puno prekovremenih ne donosi ništa osim par kuna više obzirom da više putuješ, trošiš..Obzirom za usporedbu s drugima koji imaju veće plaće za taj fond od 240 sati GDJE JE TU LOGIKA! Tko to želi raditi 240 sati, takvi su rijetki, uglavnom da ne duljim u velikoj manjini, jer sve je smanjeno pa i satnica prekovremnog rada..Bolje otić u fuš nego raditi prekovrmene u zaštitarstvu gdje je to mizerno plaćeno, a pošto se ovdje piše o AKD prekovremenima moram te razočarat da su plaćeni 5 ili 10% ,pa ti onda natuci 240 sati da vidimo koliko ćeš dobiti plaću (prošla su vremena kada se čovjek mogao zadovoljiti s prekovrmenima, izbora ima)..Meni osobno ne odgovara raditi preko fonda ,ne želim gubiti vrijeme na poslu više od predviđenog jer sam smiješno plaćen i to je moj stav!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyuto kol 25, 2015 11:48 am

Ja uvijek pišem na temelju zdrave logike,ali to nije dovoljno da bi neki prihvatili to kao normalno,nego imaju svoju logiku, ako bi prihvatili takvu logiku da privatnik (poslodavac) sam odabire profil ljudi i postavlja uvjete bez da pri tom nema nikakvih ograda,onda bi se vrlo brzo vratili u feudalizam ili robovlasništvo,jer bi bogata elita napravila takav sponzorski ugovor koji bi kotrolirao život radnika,to se na neki način non-stop i pokušava ,svi zakoni koji se mijenjaju idu u tom smjeru,ali nisam primjetio da je to donijelo nekakvu širu opću korist,i naravno da nijedna normalna država neće ozakoniti nekakve diskriminacijske zahtjeve tipa da moraš za neki posao imati 190cm,plavu kosu ,plave oči,plavu krv i slične gluposti,iako toga nažalost ima,kao što u akd-u ima mobinga nad radnicima ,kao što u akd-u ima nepotizma, kao što u akd-u ima kršenja zakona ali od strane šefića...itd...a odgovorni u akd-u ništa ne poduzimaju da se stanje popravi,umjesto da se kazne kršitelji( razno razne šefiće - uvlakače) ,kažnjavaju se i progone oni koji ukazuju na ono što je loše...osim toga u uvjetima natječaja za posao u akd-u nikad i nigdje nije pisalo da će se morati raditi mjesčni fond od 240h,nego te jednom kad se zaposliš prisiljavaju da tako radiš, i onda kažu ako nećeš ti ima ko hoće,daj otkaz i slične gluposti. A baš me zanima kako bi im bilo kad bi s te druge strane bilo njihovo dijete,što bi onda rekli?Većina radnika u akd-u nije lijena ali ako je netko prisiljen raditi za minimalac to ne znači da je spreman po toj satnici raditi još više od nužnog, jer kako su već neki rekli ovdje, radit će nešto drugo,ili će jednostavno biti sa svojom porodicom jer to njima znači više od te siće koju bi zaradili na tim prekovremenima, a na ovaj način akd maltretira takve radnike i krade njihovo slobodno vrijeme radi interesa neke manjine koja jako dobro nepravedno zarađuje u istoj toj firmi ,i dok se radnicima na minimalcu reže prijevoz oni i dalje koriste službeni auto 24h ,i takvi hoće zadržati pod svaku cijenu svoje pozicije i privilegije koje su dobili po ko zna kojoj liniji i ugnjetavaju radnika domestikusa. E to je ono loše , jer onda se domestikus usljed takvog mobinga i nametnutog sistema rada razboli, ode na bolovanje a ti isti šefići ga onda proglase lijenim, bezobraznim,ljubomornim itd...a ne mora tako biti,ali riba smrdi od glave!
[Vrh] Go down
dija
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 17.07.2015

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyuto kol 25, 2015 10:52 pm

u pojedinim poslovnicama akd zaštite ne vlada samo nepotizam ima i nemorala i prostitucije
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri kol 26, 2015 3:15 pm

tvrtko je napisao/la:
Ja se slažem sa Slavonskim, neka Akd Zaštita osigura svim radnicima fond sati,a onda sve one sate iznad fonda neka ponudi zainteresiranim radnicima , npr. napiše na oglasnu ploču svaki tjedan, imamo 200 sati prekovremenih ,zainteresirani za dodatni rad i zaradu neka se jave na taj i taj broj telefona. Pa da vidimo koliko dragovoljaca će se javiti???Jer ono što si rekao vrijedi i obrnuto,što je sa svima onima koji za ovu satnicu neće raditi više od fonda, a primorava ih se i sili protiv njihove volje i zakona da rade pod svi onim uvjetima koje si nabrojao. I takvi hoće da ih država zaštiti od izrabljivanja,je li tako?



Pa određen je fond za svaki mijesec i zna se da po zakonu možeš raditi 32 prekovremena sata. Ne razumijem kako te netko može prisiliti da radiš 240 sati ako to ti ne želiš?
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri kol 26, 2015 8:25 pm

Drax nitko te ne tjera ali, nema tko raditi, kada kolega ode na godišnji popunjavaš njegovu rupu. Misliš da dođe netko umjesto kolege pa odrađuje što ga nema, nema toga. Istina je vrlo zajabana stvar, a kako vidim nikoga ne jebe ni pola posto općenito stanje kako se i koliko radi, jer tu ima toliko nepravilnosti da se čovjek zapita pa gdje je taj SINDIKAT iz Akd zaštite, čemu ti služe i za koja prava se oni bore, a ako ne smiju pisnuti ništa onda bolje da maknu sa sindikalnih jasli i ne rade ništa kao i do sada, manje je štete!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptyned ruj 06, 2015 4:14 pm

Master-x.....nema toga voditelja da te smije zakonski natjerati da radiš više od 32 sata prekovremeno osim ako ti to želiš a i tada neznam......sindikat AKD-a kao da je ikada i postojao ne postoji ni sindikat opčenito a kamoli po firmama.......u AKD-u je trenutačna letargija nitko se ne buni za nikaj svi kao zadovoljni Very Happy........ Amen
[Vrh] Go down
iveco
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 22.07.2015

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri ruj 09, 2015 4:53 pm

Molim objektivno stanje u akd-zaštiti bez komentara tipa firma je u kurcu vec kakvo je stanje cuo sam da drze disciplinu i ne kradu sate za ostalo ne znam jeli bolje u akd-u ili sokol,securitas inace su sve firme cirkus
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri ruj 09, 2015 6:11 pm

iveco je napisao/la:
Molim objektivno stanje u akd-zaštiti bez komentara tipa firma je u kurcu vec kakvo je stanje cuo sam da drze disciplinu i ne kradu sate za ostalo ne znam jeli bolje u akd-u ili sokol,securitas inace su sve firme cirkus
plaća je loša kao u konkurencije, info. o satima je točna stvarno ne kradu sate, koliko odradiš toliko dobiješ
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Emptysri ruj 09, 2015 8:26 pm

AKD-Z je najbolja tvrtka u ovom dijelu Europe. U njoj se svatko može ostvariti. To je tvrtka za cijeli život. Sa AKD se ne može pogriješiti.

AKD rules!

jumping
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Trenutno stanje u AKD-Z   Trenutno stanje u AKD-Z - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Trenutno stanje u AKD-Z
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» koja firma je trenutno najbolja?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: