HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Kako je u AKD-u

Go down 
+14
pravednik
tvrtko
bbb86
bilderzg
nino
damir1970
master-x
akademac
maxzg1
S.t.a.l.k.e.r
Lumen
akdzastita
drax
X-PLOSIV
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyuto pro 29, 2015 9:39 pm

Ponavljam : Plaća jednog zaštitara bi trebala biti 5.000 kuna netto i to minimalna !!!! Režije su cca 2500 kuna ( kolika je trenutna plaća jednog prosječnog zaštitara) , znači samo za režije ti treba 2500 kuna,...
Ti Slavonski zagovaraš poslodavca a ne radnika a mi radnici imamo pravo reći što mislimo o plaći jer smo njome nezadovoljni (jer dižemo kredite,posuđujemo pare i radimo na crno kako bi preživjeli mjesec!!!!) Zaštitari su u svakom smislu zakinuti i nemaju dovoljno prostora za ikakav manevar i za dostojan život tj život dostojan čovjeka !!!! Plaća koju primamo je dno dna !!!! Jesmo mi krivi što su se skinule cijene usluga???? Jesmo mi krivo što je 100 zaštitarskih firmi trenutno na tržištu? Mi smo zapravo jedino krivi što sve to trpimo ...izlažemo živote opasnosti a za što? Za bijednih 2500 ili 2600 kuna???? Slavonski pa o čemu ti pričaš????!!!! Stavio bi ja tebe Slavonski na plaću od 2000 kuna pa da vidim kako bi živio , plaćao režije i sve ostalo.... ne pričaj gluposti i ne pravi se pametan jer ne zboriš pametno.... mi zaštitari smo u ovom vremenu i prostoru zgaženi i iskorištavani !!! Eto to ti je jedina istina! ( I meni se čini da bi svi najradije pobjegli iz ove branše glavom bez obzira u Irsku, Njemačku ili slično...Samo što dalje od ove stvarnosti!!!! To ti je moj odgovor na tvoj "tupavi" komentar. ( A ti misli što hoćeš.)
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyuto pro 29, 2015 11:01 pm

bilderzg,
probaj da se ne uzrujavaš,Slavonski ti je pokušao reći kako nema prostora u zaštitarstvu za podizanje plaće . I obrazložio ti je to slikovito sa "mršavom kravom". Šta reći, ja tebe bilderu potpuno razumijem o čemu pričaš ,i apsolutno si u pravu da je plaća ispod nivoa i da se s njom danas ne može pristojno živiti ako nemaš još neki dodatni način da zaradiš,ali Slavonski je bio brutalno iskren,kome to ne valja - široko mu polje,tako trenutno stoje stvari.Ti spominješ štrajk,tu ti se Slavonski opet s pravom nasmijao,jer ako uzmeš da u Akd-u većina zaštitara uopće nije u sindikatu kako bi ti onda pokrenuo taj štrajk, u Akd-u imaš dva sindikata ,onaj reprezentativniji je po svemu sudeći postao poslodavčev jer oni već dugo ništa ne talasaju, a onaj drugi bi štrajk napravio sutra ,ali je premali i ne može. Dijelom smo si i sami krivi zar ne? Nisi ti prvi i jedini nezadovoljnik,ali ljudi umjesto da se bore ,jednostavno nakon nekog vremena samo odustanu i odu za nečim boljim,linija manjeg otpora,tako da radi onaj ko mora,a da tako mora biti- ne mora, ali je tako.
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri pro 30, 2015 1:15 am

slavonski.
Definicija radnog mjesta bi trebala biti: posao (radno mjesto) što ga obavlja osoba radi stjecanja sredstava za život. I apsolutno bi trebalo biti bitno koliko vama ili meni treba za život,zato se izračunavaju troškovi života kako bi se mogla odrediti minimalna plaća.I nije u redu konstatacija da tko ne može plaćati račune neka ide skupljati boce ili nek prosi,nego treba zabraniti rad bez plaće i povećati minimalnu satnicu tako da radnik može dostojno živjeti od svog rada.A ne da poslodavci drže radnika na minimalcu i zarađuju ekstra profit.Drugi je slučaj ako je poslodavac zapao u teškoće pa ne može isplaćivati plaću veću od minimalca,ali to treba objasniti radnicima, pa nitko nije nerazuman da muze prekomjerno kravu koja je ionako mršava.Ako npr. Slavonski ima zaštitarsku firmu i lupi na natječaju cijenu od 25kn/h,a radnik,ostali troškovi i porezi koštaju 23kn/h,naravno da plaća ne može biti veća od minimalne,ali ako Slavonski može rezati te ostale troškove kako bi svom radniku digao plaću ,(jer ti ostali troškovi podazumijevaju ukidanje razno raznih povlastica koje je Slavonski sam sebi i svojoj ekipci iz uprave pravilnikom o radu propisao kao svoje pravo (službeni auti ,telefoni, kartice za reprezentaciju,službena putovanja,donacije itd),te sebi i svojoj ekipici drži plaću pet puta veću od one minimalne u firmi,onda Slavonski priča priče ,on ima prostora i manevra za povećanje plaće ,ali ne želi to napraviti jer je egoista i njega zanima samo da je njemu dobro a za druge ga nije uopće briga.Ali nažalost u pravu je kad kaže da je radnik neorganiziran i prepušten sam sebi te doveden do toga da se mora odlučiti na opciju uzmi ili ostavi
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri pro 30, 2015 2:44 am

Tvrtko zato sam neki dan vidio npr evo da ti kažem zaštitara u odori AKD-a kako skuplja boce po kontejnerima.... satnica zaštitara bi trebala biti 25 kuna i to netto. Hebo te patak, pa jedna čistačica ima plaću 3.500, 00 kuna netto kao KV kvalificirana ... pa o čemu mi pričamo ? Zar su zaštitari spali na nivo gori od jedne čistačice? Mislim stvarno.... Ovdje se radi o činjeničnom stanju a koje glasi: Izrabljuj radnika dok ne crkne i to ti je fakt ...! Naša plaća je ponavljam čista sprdnja, jad i bijeda od koje se živjeti ne može... i daj više da glede toga netko poduzme nešto dok ljudi ne crknu od glada....
[Vrh] Go down
Dienekes
Početnik
Početnik
Dienekes


Broj postova : 6
Registration date : 27.11.2007

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri pro 30, 2015 10:10 am

Osim posebno socijalno osviještenih poslodavaca (kojih je izuzetno malo), niti jednog poslodavca nije briga može li radnik dostojno živjeti od svoje plaće. I to nije slučaj samo u zaštitarstvu nego i u drugim industrijama.
Ali nazire se tračak nade. Cijenu usluga uvelike diktira zakon ponude i potražnje. Poslodavci su mogli spuštati plaće zaštitarima jer si zaštitara mogao naći na svakom uglu (o kvaliteti nećemo, to je druga tema). Kada sam ja otišao iz zaštitarstva prije tri godine, na svaki oglas su se javljali deseci ljudi. Neki su dolazili kucati na vrata firme i kada nije bilo aktivnih oglasa. U takvim okolnostima naravno da poslodavac može diktirati uvjete.
Sada čitam pregled slobodnih mjesta u zaštitarstvu:
http://zastita.info/hr/novosti/provjerite-tko-sve-zaposljava-ovaj-tjedan,18426.html
Samo ovaj tjedan traži se preko 200 zaštitara. Sumnjam da je ijedno drugo zanimanje toliko traženo. Znači došlo je do deficita zaštitara na tržištu (pretpostavljam zbog toga što su svi koji su mogli otišli raditi u neki drugi sektor). Budući da zaštitarske firme nikada neće odbiti posao zbog nedostatka ljudi, za očekivati je da će početi nuditi bolje uvjete da bi privukli raspoloživi kadar u svoju firmu.
Možda sam previše optimističan. Vrijeme će pokazati.
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri pro 30, 2015 8:11 pm

Zaključak il ti rezime: Bježite iz Rvatske i tražite posla u Irskoj, Švedskoj, Njemačkoj - grebite se za otići van!!!!
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet pro 31, 2015 12:13 am

U jednu ruku razumijem i Slavonskog mada mi njegove teze (neke) i ne drže vodu! Ajmo rezimirati, zašto su plaće tako jadne? Zato jer su naši ljudi pičkice! Kada se realno pogleda zaštitarski sektor pa skoro 95% ljudi je starija od 40 godina (s kojim ambicijama da on ide štrajkat, kada nema posla i boji se za svoje radno mjesto), kako nekome objasniti da je štrajk jedino ispravno rješenje, ali bojim se neučinkovito! jer kod nas je veliki nivo korupcije, pa sam mišljenja da bi i taj štrajk talasao cijelih 1 minutu. Saznao neki dan da smo popušili objekt, i da voditelj nema blage veze gdje bi mi trebali raditi, valjda on ni sam nezna gdje je šupalj dok ne procuri iz njega! Objektivno kada se sagleda pa jedan policajac ima plaću oko 4500 kn, sa nekim mršavim smjenama. Da se zaštitarima digne satnica na 25 kn netto ili slično, onda bi ti dečki iz policije vjerujem išli rezonom (pa koji k da se ja ebem s budalama kada mogu biti zaštitar i mozak na pašu luftanje)!! AKD zaštita kao takva uopće nema cilja i vjerujem da postoji da bi se uhljebilo kojekakve jebivjetre u upravu, a zaštitari su sredstvo tog njihovog postojanja gore, i tako to ide iz godine u godinu. Zar nije čudno da je jedan Klemm prestigao AKD zaštitu, onda je svima jasno dokle smo došli. Do kraja i nema dalje. Samo gledam kada će još putne troškove skresat na 0, pa da svi idemo o svom trošku na posao, a očekivanja od firme su da budeš obrijan, ošišamn susretljiv, PA MAMU VAM VAŠU PLATI TO MAJSTORE!!!! (mada velika većina nema za te troškove putovanja, a jadna li majka onome tko putuje izdaleka, taj radi za kikiriki. Na kraju rezime: jebeš ti sav staž i sve ostalo kada nemaš pošten dinar da pošteno živiš!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet pro 31, 2015 1:16 pm

Mali savjet : Zaštitari ne budite pičkice kao što Vam kaže Master X već imajte muda i poduzmite nešto glede svog poslovnog statusa ( Gledajte da vama, vašoj djeci i važim ženama bude bolje), da imate primanja u AKD-u kao što ste imali prije 15 godina kada je netto plaća bila oko 5.000 kuna netto. Trenutno nemate nikakovih prava, zakinuti ste u svakom smislu riječi, gaženi ste poput stoke...nemate za gablec kak Bog zapovijeda, nemate za platit račune, posuđujete pare da preživite mjesec, kopate sebi rupu bez dna...učinite nešto sa svojim životima pobogu !!!!

[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet sij 01, 2016 7:30 am

TVRTKO, ovo što ti kažeš u svezi minimalne plaće nije razumno i mogao bi te dočekati npr. slijedeći scenarij: dolaziš u firmu, a poslodavac ti kaže da za tebe ima jednu Dobru i jednu Lošu vijest.
- Poslodavac: "Dobra vijest je to da je država povisila iznos minimalne plaće."
- Tvrtko: "To je odlično. A koja je loša vijest?"
- Poslodavac: "Loša vijest je to što je porastom iznosa minimalne plaće tvoje radno mjesto postalo neprofitabilno za mene da ga dalje držim pa ćeš dobiti otkaz."

Ovo jest vic, ali mnogima u zemlji ne bi bilo do vica kad bi se povisila minimalna plaća kao što zagovaraju. Jer bi njihovo radno mjesto bilo to koje bi se time ugasilo.
HALO, takve stvari kao što je standard radništva se ne rješavaju donošenjem političkih odluka i potpisom na neki zakon koji stupa na snagu.
Da je doista visina minimalne plaće problem zašto onda političari ne bi donijeli zakon po kojem bi minimalna plaća iznosila 10 000 kn? Što bi se time napravilo, pomoglo ljudima? Jedino ako misliš da je pomoć to što bi 95% radnika dobilo otkaz i višak slobodnog vremena haha. Kakve su to uopće gluposti?
Plaća se ne može podizati na temelju tamo neke političke odluke, što je tebi? Plaća se može podići jedino općim dizanjem gospodarstva. Jedino je Dienekes skužio što govorim - sve je pitanje ponude i potražnje. Kad ljudi budu imali više opcija da napuste zaštitarstvo i prijeđu u plaćenije poslove, e onda će i zaštitarske firme početi nuditi više. I to bez ikakvih pritisaka političara i sindikata.

I ne, definicija radnog mjesta nije da je ono socijalna kategorija. Ono je kategorija koja u prvom redu postoji da donese profit onome tko ga je utemeljio. Kolika razina gluposti može biti u nečijem mozgu da bude ozbiljan kada kaže da se moraju ugasiti sva radna mjesta koja ne omogućavaju plaćanje režija, hrane i ostalih troškova života? HALO, ne rade svi zato što su gladni kruha. Hrpa ih radi samo radi radnog iskustva, a još veća hrpa radi džeparca (netko tko živi sa roditeljima, tko studira ili netko tko ima supružnika sa dobrom plaćom pa tek toliko da ima za džeparac i da mu nije dosadno itd.). Ali problem je i širi; što je sa cijelim nizom poslova koji bi mogli biti obavljeni, ali ne mogu jer nisu dovoljno produktivni jer je neki degenerik zabranio ljudima da rade ispod određenog minimalca? I što je sa svim onim mrtvim kapitalom koji će ležati na bankovnim računima neiskorišten ili će biti iznesen izvan zemlje da se oplodi negdje gdje nema takvih gluposti kao što je propisani minimalac? Koliko će država tu biti uskraćena na prihode od potencijalnog oporezivanja novca i investicija koji bi inače kolali, ali zbog retardusa koji bi branili ljudima da zapošljavaju i da se zaposle to ne će biti u prilici?
Što nekog briga hoću li ja raditi 180 sati u mjesecu za 500 kn? Zašto bi meni netko branio da se ja zaposlim za toliko ako hoću? Pa gledajte svoja posla, a ne to za koliko se netko 'usuđuje' tražiti ili nuditi posao. Mislim stvarno... Smile

I zašto ja kao gazda ne bi smio imati jahtu i novi BMW? Pa poslodavac je taj koji riskira svoju lovu i sve. Ako ja imam milijun eura mogu ih fino oročiti u banci i ostvarivati bez znoja i motike finu svotu kamate. Ako umjesto toga ulažem u neki posao koji je rizičan, koji mi se ne mora isplatiti i koji mi može pojesti svu moju ušteđevinu pa normalno da očekujem da ga kao naknadu za taj rizik višestruko oplodim i što je moguće više profitiram. Ako ga ispušim pa ne će mi moji radnici koje sam zaposlio solidarno sudjelovati u pokrivanju mog gubitka. Sav rizik gubitka snosim sam. I ako je to istina, a jest, onda je valjda red da si prisvojim i višak vrijednosti i zaradu, ako je bude.

A sada slobodno vi opet pričajte da Slavonski piše tupaste i glupe komentare. Ja vas ponovno prepuštam vašem autističnom svijetu u kojem neki tu žive. Ovo su samo od mene bile kratke crtice i podsjetnik kako realni svijet funkcionira. I on ne će tako prestati funkcionirati samo zato što se vi tu durite.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet sij 01, 2016 12:46 pm

Slavonski prije svega svako dobro u 2016. Što se tiče tvog opsežnog komentara u nekim stvarima bi se mogao složiti u nekima ne.

Ajmo ovako, ti otvoriš firmu, ili ja nebitno (pa ti si sam tako odlučio da ćeš se upustiti u rizik poslovanja jer, si mislio da možeš sebi neku lovu zaraditi), znači tvoja sposobnost će rezultirati s tim da ili imaš lovu ili ne za krenut u posao. Što se tiče ulaganja u firmu, ako misliš na tu stavku, ona je prolazna i odnosi se na moju rečenicu gore, ili znaš zašto ulažeš ili neznaš / a ako neznaš, što idešu to (jasno kao dan!)

Otvoriš zaštitarsku firmu recimo i ideš sa tim da ćeš biti drukčiji, po čemu? Imaš kapital da kreneš zdravo, znači upadaš i dobijaš neke objekte i zapošljavaš određene ljude, njih recimo 10!

Daješ im plaću od 3600-3800 netto!! (ODMAH si pod povećalom)! Tko bilo kojem vlasniku brani da daje oniliko koliko misli da je pravedno. Pa nisu na svakom objektu dampinške cijene (zašto neko ako dobija od komitenta 60-70 kn po satu, daje radniku samo 17 kn))?? Šta nekoga boli jaje hoćeš ti dati plaću 2600 kn ili 3800 kn! Ali tu je veelika razlika (ONA STAVKA koju svi zaboravljaju). Zadovoljan randik i nezadovoljan. Po opisu svega navedenog prvo ide RADNIK, PA DRŽAVA pa onda GLAVNI i odgovorni koji je kreator svega, jer piramida bi trebala funkcionirati da se ima novaca za sve i da svi budu zadovoljni. Zamisli ovaj scenario. Šta misliš taj radnik šta je puno bolje plaćen od ostatka firmi, dali će on pričati loše o toj firmi i bolje obavljati svoj posao ili ne??? Kakav Sokol, Akd, Klemm, Securitas, kakvi bakrači kakvi jazavci kakav kriminal kakvo šta!!!

Cilj svega je stimulirati radnika da obavlja svoj posao kak se spada, jer ti isti komitenti će preko prijateljevog prijatelja preporučiti firmu dalje za posao! GLEEDAJ vraga firma se podigla da ima 20! zaposlenih iz samo jedne stavke, a to je da vlasnik nije gnjida i da poštuje svoje radnike a, i oni njega. Tu ti priča završava, vlasnik bez obzira tko to bio bi trebao biti zadnji koji dobije novac, prvo ide onaj tko mu prihodi novac i onaj tko ga gura (a to su radnici), onda ide država koja mu omogućava sve to da radi kako radi, a onda vlasnik. Ako se sve ovo usvoji da funkcionira kako spada to ide glatko, a ako vlasnik uzima sve i ostavlja mrvice, a ostavljaju mrvice radniku, onda imaš to da imaš nezadovoljne radnike koji su spremni uvijek da odu bilo gdje, što isto nebi trebao biti kriterij kod nijednog vlasnika firme...

To ti je to! A utopije kako vlasnik mora imati milijarde i randik ništa, tu tezu ZAJEBI ,jer to ne drži vodu,.da bi poštovao sebe, moraš naučit poštovat druge, a to nije jednosmjerna ulica, nažalost!

Ja kroz ovaj post kako si ti rekao gledam svoja posla i mislim da ti ljudi koji sramotno plaćaju radnike u rangu minimalca da su gnjige (ČITAJ GNJIDE), jer ako ima jahte i ostalo ima se novaca očito, možeš a, neželiš!!!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet sij 08, 2016 12:42 pm

Slavonski,
masterx ti je dobro odgovorio,mi smo o tome već razgovarali pa mi se ne da sve ponavljati,ja bi samo dodao da moraju biti nekakve granice vezano uz rad i plaćanje tog rada ,jer inače bi sve preraslo u još veće izrabljivanje radnika i prekomjerno bogaćenje pojedinaca, a to smo u povijesti već imali,cijelo 19 stoljeće bilo je takvo ,radnici su iskorištavani uz minimalne naknade,normalno je bilo da se radi od 12-18h,subote su sve bile radne, nije se štedilo ni djecu,to je bilo doba razvoja kapitalizma i dovelo je do krvavih nemira. A sve to nažalost se pokušava na mala vrata ponovno uvesti pod normalno,tj. da se nametne kako je svrha života da bi radio ,a ne da bi od rada mogao živiti.Ono o čemu ti pričaš da ti netko brani da radiš džaba ili da radiš eto što ti se radi pa da stekneš nekakvo radno iskustvo,uopće ne stoji, tko god hoće danas može volontirati,dapače lijepo je vidjeti humanitarne volontere,ali volontirati kod Todorića ili Marića ,ja tu ne vidim ništa pozitivnog, iako kad bolje razmislim ovo sad kako su ljudi plaćeni u trgovini i zaštitarstvu ima nekakve značajke volontiranja ,jer njihova plaća pokriva manje od 50% životnih troškova,znači već sad ispada da pola mjeseca volontiraju.Jer da ti ljudi rade i po 18h dnevno jedva bi navukli mjesečnu prosječnu plaću u RH.Pa jel to cilj?Da ti kao gazda imaš vilu,bmw,helihopter a da ti radnici budu gladni .Ako je to tebi u redu onda si se ti napio tinte. Nitko ne kaže da ti to kao gazda nesmiješ imati,naravno da netko tko je uložio svoj novac je riskirao i da ima pravo na naj veći dio kolača,ali to mora biti pravedno i srazmjerno.A podjednako je loše kad imamo situaciju kakva je u akd-u,firma u većinskom vlasništvu drugog državnog poduzeća,gdje jedni imaju iznadprosječna primanja i još sve druge povlastice koje su si sami propisali a drugi ni za žvaku. Gdje se poslodavac ponaša gore od privatnika, firma u kojoj se administrativni kadar od njenog osnutka povećao više puta,gdje pojedinci žive kao bubreg u loju,gdje nema nikakvih kriterija osim podobnosti ,nema odgovornosti upravljačkog kadra koja je u više navrata napravila štetu firmi,koja nema sposobnost svojim radom povećati dobit društva nego to čini višegodišnjim smanjivanjem primanja običnih zaštitara po portama...itd. Ebeš takve ljude koji samo sebe gledaju kao ljude a ostali su tu da zadovolje njihove potrebe,jer kako drugačije sve skupa objasniti,ako smo kao firma bili dosegnuli svi zajedno nekakav standard gdje su plaće zaštitara na porti bile minimalno 3500kn,uz božićnicu ,dar za dijete ,uskrsnicu ,e kako se onda desilo da se kriza u firmi prelomi tako neproporcionalno pa da zaštitari padnu na 2500kn a ostalima (većinom upravi) ostane približno sve isto .
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet sij 08, 2016 7:08 pm

Malo mi je trebalo da pročitam vaša razmišljanja i stavove koje osobno poštujem kao i vi imam jedan stav koji je malo drastičniji, kaj se tiče štrajka i ucjene poslodavca mislim da nemamo kritičnu masu tj preko 50% zaštitara koji bi stali s radom jer jbg ima ljudi kojima je dobro i ovako tak da nikaj od toga Smile , kaj se tiče visine plače e sad ak gledamo visinu cijena što režija i ostalog ni 5000 kn nebi bilo dosta Wink, a kaj se tiče toga dali poslodavci imaju prostora za manevar oko plača naravno da imaju jer hladni pogon firme tj ljudi koji ne zarađuju tj žive od našeg posla koji dolazimo na portice na vrijeme i odhrmbamo svoju smjenu pošteno i odgovorno je u omjeru 1 naprama 3 u visini plače u korist hladnog pogona, kad bi bilo sluha za smanjenjem pa čak i ukidanjem ponekih radnih mjesta dobilo bi se manevarskog prostora za plačice nas koji im i zarađujemo iste Smile.
Volio bih misliti da če biti bolje ali nekako me ništa ne vodi tome i nevidi se svijetlo na kraju tunela, počele su se otvarat udruge i komore koje bi kao trebale pomoći zaštitaru ali ipak od toga ništa jer i sve te udruge i ostali su samo aparati da se pojedinci maknu iz zaštitarstva i da nam prodaju toplu vodu koju već kupujemo pojedinci od sindikata tako da niš od toga.
Ako možete biježite iz posla a ostali jbg kao i ja olakšajte dušu i piite po forumu Very Happy.
Sve dobro kolege i nadam se brzom odlasku Smile što vama tako i meni na bolje poslove.
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet sij 14, 2016 2:30 am

Drax,
"...a kaj se tiče toga dali poslodavci imaju prostora za manevar oko plača naravno da imaju jer hladni pogon firme tj ljudi koji ne zarađuju tj žive od našeg posla koji dolazimo na portice na vrijeme i odhrmbamo svoju smjenu pošteno i odgovorno je u omjeru 1 naprama 3 u visini plače u korist hladnog pogona..."Evo drax još jedno dobro razmišljanje na tragu onog što si ti pisao: ... nitko od nas ne želi biti budala i raditi za druge, a da pritom ti drugi nerijetko bolje žive od njega samog. Dijeljenjem nezarađenog novca ne potiče se ekonomija, ne potiče se baš ništa osim nerada i parazitiranja, i snažno se demotivira pošten rad, pa i učenje i ulaganje u sebe...A u akd-u je baš tako, ne bi se nitko od radnika na porti bunio što radi za minimalac, kad na upita svom direktoru zbog čega je to tako,direktor mu ne bi odgovara kako za veće plaće nema novca,što je vjerojatno i istina jer novac koji bi se mogao usmjeriti u povećanje plaća se trenutno ne može namaknuti povećanjem cijene usluge komitentu,ali ono što direktor ne kaže i ne želi promijeniti je da se omjer najniže i najviše plaće u firmi izmjeni u korist radnika na porti,jer bi to značilo da bi plaća mnogima u hladnom pogonu išla dolje, a mnoga izmišljena radna mjesta bi bila ukinuta,kao što bi i mnogi ostali bez povlastica službenog auta 24h na dan isl.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet sij 21, 2016 3:27 am

Baš mi se kolega požalio, AKD izgubio još jedan objekat, navodno ima viška ljudi pa neznaju gdje će uopće biti raspoređen. Kako mi kaže najradije bi da mu daju otkaz pa na burzu da ima naknadu, jer i ta naknada uz trošak putovanja biva veća od plaće..Jad i bijeda!!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyned sij 24, 2016 3:03 pm

AKD svakodnevno gubi i dobija objekte, samo je pitanje kojeg kalibra su ti objekti.....izgubi ministarstvo a dobije čuvanje parkirnog mjesta jbg nesposobna uprava koja nema osječaja za ništa osim za svoj đep....
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypet vel 05, 2016 9:29 pm

Prije bi reko da gubi nego da dobija objekte !!!!
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypon vel 08, 2016 1:15 am

Akd je pao na niske grane, većina satnica ne prelazi 17 kn brutto, ne vode ni računa od kuda tko putuje, tako da ako putuješ 50 km do posla 250 kn je sasvim dovoljno, u konačnici plaća je mizerija i ne prelazi rijetko kada kada odbiješ putne troškove 1800 kn (putovanje autom)!! (to govorim za one dečke koji putuju autom, čast iznimkama koji idu vlakom, tu je karta nešto jeftnija varijanta, no međutim AKD ni ne vodi baš računa tko gdje radi, a ni nemaju objekte da ljudima izađu u susret. Ništa taj Akd nije bolji od ostalih isto se radi svakako i naravno krši se zakon po članku poslije noćne smjene minimum 12 sati slobodno, ma kako da ne, da ne pišem zašto inspektorat ne provjerava zašto se na nekim objektima radi po 235-240 sati! Jasno se zna kolika je kvota prekovremenih koje smiješ imati. Dečki bježite iz zaštitarstva jer, tu crkavicu na bilo koji način možete zaraditi pa taman da si date malu truda i skupljate boce!

Davnih dana je taj Akd riknuo kao crknuta krava, a objekte gube i redovito imaju viška ljudi! Smile
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypon vel 08, 2016 7:47 pm

Gledajte ja osobno mogu govoriti u svoje ime, znači radim točno fond možda 1-2 smjene više i to je to plača je k tome mizerija 2500 kn s time da mi AKD redovito doplačuje da budem u minimalcu u brutu jbg nije savršeno ali sve zaštitarske firme su iste nijanse su premale....e da radim po osam sati tj 20-22 smjene mjesečno, jer više i nema puno objekata koji rade po 12 sati Very Happy blabla
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptypon vel 08, 2016 7:49 pm

Molim da se izjasni netko dali je imao kakve korisne info od strane one zaštitarske udruge, glede biločega vezano za zaštitarstvo..... kava
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri vel 10, 2016 9:39 pm

lalalalalaa, ni plaća nije danas bila a deseti je...kasni plaćaaaa , upomoooooć!!!!!
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyned vel 14, 2016 7:37 pm

Plača (soc. pomoć) kasni jer navodno nije bio+lo uplate od strane komitenta jbg po zakonu do 15 u mjesecu bi morala biti Wink.....eto sijela 12 u mjesecu naknap Smile.......NEPONOVILO SE
[Vrh] Go down
OGY86
Početnik
Početnik



Broj postova : 8
Age : 37
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyuto oľu 22, 2016 10:20 pm

Evo meni će uskoro biti godinu dana kako sam prešao u AKD pa želim samo izraziti svoje dojmove. Dakle,s obzirom iz kakve sam firme došao,AKD je još jako dobar,vidim da plaća dolazi redovno,nekada koji dan kasnije. Radim na dobrom objektu,jedino je jadno kaj čistaćice imaju jednake ili čak veće plaće nego mi. Obzirom na cijenu sata rada najviše mi odgovara raditi oko 200 sati (plus-minus koja smjena),a vidim da se može i odraditi i koje vanredno osiguranje. Ukratko,za sada sam recimo zadovoljan (iako uvijek može bolje) sa obzirom na cijelo stanje u ovoj našoj državi i zaštitarstvu ALI... nikako mi nije jasno kako uspjevaju tolikom brzinom mjenjati rasporede smjena,a događa se često i da dolazi do grešaka pa isti dan ne dođe nitko ili se dogodi češće za dođu po 2-3 kolege isti dan. Isto tako nije mi jasno zašto nas tjeraju na prisilne godišnje jer (bar na mojem objektu) nema potrebe za tim. Recimo ovaj mjesec se dogodilo da su dvojicu kolega stjerali na prislini novi godišnji i kojega li čuda oboje su slučajno otišli na bolovanje u razmaku od 3 dana,pa nam šef sada kemija kako popuniti ubrzani rad,al dobro zato je tamo... Smile Neutral
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyčet oľu 24, 2016 2:35 am

Zato što se brinu za Vaše psihofizičko zdravlje i ne žele da se previše umarate i radite....
Very Happy Very Happy Very Happy
Nema puno takvih firmi u drugim branšama, jedino među zaštitarskim...
One su poznate po posebnoj brizi za radnika i malog čovjeka općenito....
Smile
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptyuto oľu 29, 2016 9:24 pm

Hvala Bogu dragom i Isusu da više nisam u AKD-u. Dosta mi je bilo njihovog maltretiranja i slanja na prisilni godišnji. Znam masu ljudi koji su također završili na prisilnom godišnjem umjesto da se ljudima dala otpremnina ako su bili u AKD-u duže od 2 hebene godine ali to se naravno nije i neće dogoditi. Ako si okej i ispravan NON-STOP onda si još više gažen. I uopće me više ne čudi koja se tamo "čudesa" dešavaju...
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Emptysri tra 13, 2016 5:32 pm

Ma jedno je sigurno , a to je da dio krivnje snosimo i svi mi koji pristajemo raditi ovaj posao za 2,5 -3 tisuće kuna i velika većina zaštitara nije spremna prstom mrdnuti nego čeka spasitelja , ljudi moji ajde lijepo jedna akcija ,pa druga , pa treća , ajde pokažite da ste spremni se boriti za sebe, te akcije ne moraju nužno biti da se otvoreno izložite, ali recimo internet je medij gdje se možete sve anonimno dogovoriti i pokrenuti se, to može ići na način da svi 01.07 odete lijepo kod svog liječnika i kažete da imate dizenteriju, možete lijepo svi sjesti za pisaći stol i 18.04 svi anonimno poslati inspekciji rada svoja saznanja gdje poslodavac krši zakon, možete se dogovoriti i 22 .04 sprovesti bijeli štrajk -što znači radite sve po pravilu službe ali usporeno do bola,možete zamisliti kad bi bar pola od 30 tisuća zaštitara koliko se procjenjuje da ih u Rh ima složno radilo po takvim akcijama, pa to bi bio pravi bum i sigurno bi se s vremenom nešto moralo mijenjati od strane zaštitarskih poslodavaca, zamislite da bar 20 tisuća zaštitara 01 05 uzme u ruke olovku i papir i pošalje pismo nezadovoljstva na sve adrese počevši od predsjednika vlade ,ministra uprave, ministra rada itd, i to ponavlja iz mjeseca u mjesec svakog prvog, trošak nije veliki a uz malo truda i sloge stvari bi se morale početi mijenjati,ali koliko je vas zaštitara to spremno napraviti,ajde da vidimo, imate ideju,imate datume, pa se pokrenite, nemojte samo sjediti i kukati....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako je u AKD-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kako je u AKD-u   Kako je u AKD-u - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Kako je u AKD-u
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» kako je u Puli
» a kako je tek nama...
» POSAO- GDJE, KAKO?
» kako nitko nije komentirao...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: