HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 pitanje u vezi AKD-a

Go down 
+12
Pannonius
pčelica
S.t.a.l.k.e.r
Lumen
Mučko Đubre
Zaleks
la.dervis
matrix
drax
maxzg1
mata1
plavusa25
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyuto lip 12, 2012 3:10 pm

Aha...zato i pitam jer mi ovo za Istru izgleda puno jedino ako je djelatnik iz Pule i putuje recimo za Umag Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned srp 15, 2012 11:54 pm

AKD-Zaštita postala dio globalne mreže Eurowatch
http://zastita.info/hr/clanak/2012/4/akd-zastita-postala-dio-globalne-mreze-eurowatch,204,6979.html
[Vrh] Go down
S.t.a.l.k.e.r
Član
Član



Broj postova : 48
Registration date : 12.05.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet srp 19, 2012 1:21 pm

Ne znam ljudi "sere li" lik sa ovog foruma, ali ono što je napisao je dosta šokantno. Mada opet lik ima samo 1 post i tek se regao na taj forum , a ti padobranci sa jednim postom kojih nakon toga nema 5 godina su mi uvijek sumnjivi,

evo njegovo teksta

http://zastitari.forumcroatian.com/t10-problemi-sa-poslodavcemsto-i-kako-dalje

Citat :
Ajoj..gdje počet! Čitam u forumu kako je AKD najbolja zaštitarska firma,pa mozda nekad bila sada više sigurno ne a za mene i najgora.
Pa da opišem svoje radno mjesto: Brdo 4km udaljeno od ceste na kojoj staje autobus,tamo nitko neide osim nas i radnika za održavanje postrojenja al oni 1 u mj a mi svaki dan,plačaju nam 500kn putnih troškova za autobus ali nemoguče tako doč gore samo svojim autom,koji itekako pati uspon od dobrih 20ak%. Objekt nema wc,nema tekuče vode,krov propušta pa uz utičnice curi voda,boja sa zidova otpada,mravi i žohari izlaze iz poda, do nedavno štakori nam ulazili unutra dok smo mi u prostoriji,sad smo nabavili mačke pa ih više nema. Na podu prastari linoleum koji je ispod krcat prašine koje se nemoš rješit. U prostoriji neradi klima več 2g uza sva moljenja tek sad poslali neku pomičnu pa sad dok hladi u prostoriji je ugodnih 30C. Na izvješča koja im šaljemo niko neodgovara,neznam čemu izvješča postoje. Poslali su nam kemijski wc koji je na suncu ukuan toliko da ako uđeš u njega izač živ nečeš sigurno i nalazi se 50m van našeg perimetra pa svaki odlazak u wc po zakonu bi treba bit i kažnjiv zbog napuštanja radnog mjesta. poslali nam Aparat za vodu ali kad nestane vode treba im 10ak dana da pošalju novu. Sad kad je bio snjeg 10ak dana smo pješačili na posao jer se ni sa lancima nisi moga o probit do obekta(prevelik uspon).
Ima toga još al sve to nebi bilo ništa da akd zaštita nepriča stalno bajke o tome kako su im najbitniji radnici i njihovo zdarvlje stalno se pušu time a od brige za radnika ništa. A što se tiče kolegijalnosti na našem objektu ocjena 5,za one koje ja znam druge također 5,šef područne jedinice,ja znam da se trudi al da bez glavnih u zg nista se nemože njemu svaka čast na trudu al sama firma 0!

Shocked Shocked

Zar je zaista moguće ovako nešto u firmi poput AKD-a koja je spada u kategoriju neke polu-državne firme ?
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet srp 19, 2012 4:41 pm

A moguće je svašta...njima je bitna samo lova a kako će tebi biti na objektu to njih nije briga.Po mom mišljenju rad na takvim objektima bi trebao biti da smjena ne traje više od šest sati a i po zakonu bi trebalo uvesti da se od strane korisnika usluge očekuje da osigura uvjete za normalan rad zaštitara ukoliko je to nemoguće onda maksimalno smanjiti vrijeme trajanja smjene i povisiti cijenu sata u takvim uslovima rada,eto to je moja pusta maštarija Wink

[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet srp 19, 2012 10:48 pm

Naravno da je moguce... Dok je lova u prvom planu uvijek ce biti tako... Grabi, grabi koliko mozes a radnika zgazi i iskoristi koliko mozes... Mogu samo reci da je AKD drzavna firma na papiru a u stvarnosti je nesto sasvim drugo... Privatna igracka pojedinaca.... Kad sam procitao ono njihovo mjesecno izdanje njihovog casopisa u kojem su se hvalili kako se potpisali novi kolektivni ugovor po ovim postojecim uvjetima 17 kn bruto bez oruzja i 19 sa oruzjem + prijevoz bez ikakvih drugih naknada i kako su sretni i kako ostali moraju biti sretni s time... Neznam jel bi se smijao ili plakao od tuge... "Stvarno mozemo biti sretni" - Juhuhuhuhuhu e065 e065 bonk bonk bonk
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet srp 20, 2012 8:28 am

Ja sam čuo od nekih ljudi da je firmu AKD osnovala država kako bi mogla pružati zaštitarske usluge svojim institucijama pa su se navodno ostale privatne firme bunile da oni drže monopol i tako je država odlučila ugasiti tu firmu a neko je samo kupijo ime i nastavio sa radom....ispravite me ako sam u krivu!
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet srp 20, 2012 2:30 pm

Mučko Đubre je napisao/la:
Ja sam čuo od nekih ljudi da je firmu AKD osnovala država kako bi mogla pružati zaštitarske usluge svojim institucijama pa su se navodno ostale privatne firme bunile da oni drže monopol i tako je država odlučila ugasiti tu firmu a neko je samo kupijo ime i nastavio sa radom....ispravite me ako sam u krivu!

Jos uvijek je drzavna firma..
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet srp 20, 2012 11:09 pm

Da je državna firma bila bi dioničko društvo misli
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptysub srp 21, 2012 2:48 pm

Mučko Đubre je napisao/la:
Da je državna firma bila bi dioničko društvo misli

AKD-Zaštita d.o.o. je trgovačko društvo u državnom vlasništvu utemeljeno 1997. godine od strane Vlade Republike Hrvatske. Ministarstvo unutarnjih poslova - Policijska uprava zagrebačka izdala nam je sva potrebna rješenja za obavljanje poslova iz djelokruga zaštitarske djelatnosti: Rješenje MUP-a o odobrenju početka obavljanja djelatnosti privatne zaštite - tjelesne i tehničke zaštite i Rješenje o odobrenju za obavljanje poslova osiguranja i pratnje pri prijenosu i prijevozu novca, vrijednosnih papira i dragocjenosti.



[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptysub srp 21, 2012 4:17 pm

Max nemoj biti tako naivan... Oni mogu napisati sta god hoce na njihovoj web stranici... Kao sto rekoh prije - na papiru jesu kao drzavni dok u pozadini je privatna firma...
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptysub srp 21, 2012 4:19 pm

matrix je napisao/la:
Max nemoj biti tako naivan... Oni mogu napisati sta god hoce na njihovoj web stranici... Kao sto rekoh prije - na papiru jesu kao drzavni dok u pozadini je privatna firma...


Radim 10 god u Akd pa valjda znam sto se zbiva i ko je vlasnik..
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyuto srp 31, 2012 11:50 pm

Ja sam 99,99% uvjeren da AKD nije državna ni poludržavna firma top2
[Vrh] Go down
pčelica
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 03.04.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned ruj 16, 2012 3:55 pm

Pozdrav svima ! Samo jedna opaska,dakle, AKD prijevoz plaća najviše 500 kn.,iako ima uposlenika ove firme ,kojima mjesečni iznos karte za prijevoz iznosi 1250 kn. Dok je kolegama u Zg. prijevoz refundiran u cijelosti, kolegama izvan Zg. nije, pitanje je zašto je tomu tako i nije li to nepravedno prema ostalim djelatnicima sa podužim radnim stažem u cijenjenoj nam firmi. Lijepo vas pozdravljam!
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet ruj 27, 2012 9:26 am

Pozdrav i tebi Pčelice i dobro nam došla na forum beerchug
[Vrh] Go down
pčelica
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 03.04.2012

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet lis 05, 2012 5:40 pm

xyxwave Zahvaljujem se na srdačnoj dobrodošlici , i, ujedno šaljem lijepi pozdrav svim kolegicama i kolegama zaštitarima ! xyxwave xyxwave xyxwave
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet lis 05, 2012 6:46 pm

Ahoj! baj_baj
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned lis 07, 2012 12:41 am

Malo nas je na forumu 'al smo kvalitetni zubo_s_jojom
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptypet sij 01, 2016 4:57 pm

Od 2012. kada je završena ova tema, ajmo reći doslovno AKD zaštita je pala nisko, i jedino je točno iz 2012. da je plaća na vrijeme (mada i to nije toliko bitno, koliko je bitno, da je satnica pala dosta, prijevoz prepolovljen (onaj tko putuje izdaleka dobije 250,00 kn??, što je naravno apsurd jer, mora trošiti još veliki dio plaće da bi došao na posao!!), nema BOŽIĆNICE, NEMA REGRESA, NEMA VIŠE OBJEKATA PREMA MJESTU STANOVANJA!!

Naravno i u tom istom AKD-u ima nepravilnost to bez dalnjeg (dnevni odmor od smjene do smjene, previše prekovremenih itd!)..Uz to uhljebljuju se kojekakvih idioti u upravi, a nema se novaca za radnike, tak da ta priča također ne drži vodu!

Toliko o tome!

[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
dija
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 17.07.2015

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned sij 03, 2016 1:57 pm

AKD- nemoral,nepotizam,prostitucija
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned sij 03, 2016 3:22 pm

dija je napisao/la:
AKD- nemoral,nepotizam,prostitucija

Apsnoštrumpfno se slažem s tobom.

Mogli bi slova AKD, svesti na: Amoralnost, Kurvaluk, Doušništvo.

To nisu samo kvalitete AKD, nego i svih ostalih zaštitarskih tvrki.

Tko voli, nek' izvoli!
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyčet vel 11, 2016 6:45 pm

NEMA PLAĆE NI DA KUPIM GAĆE !
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned vel 14, 2016 7:35 pm

master-x je napisao/la:
Od 2012. kada je završena ova tema, ajmo reći doslovno AKD zaštita je pala nisko, i jedino je točno iz 2012. da je plaća na vrijeme (mada i to nije toliko bitno, koliko je bitno, da je satnica pala dosta, prijevoz prepolovljen (onaj tko putuje izdaleka dobije 250,00 kn??, što je naravno apsurd jer, mora trošiti još veliki dio plaće da bi došao na posao!!), nema BOŽIĆNICE, NEMA REGRESA, NEMA VIŠE OBJEKATA PREMA MJESTU STANOVANJA!!

Naravno i u tom istom AKD-u ima nepravilnost to bez dalnjeg (dnevni odmor od smjene do smjene, previše prekovremenih itd!)..Uz to uhljebljuju se kojekakvih idioti u upravi, a nema se novaca za radnike, tak da ta priča također ne drži vodu!

Toliko o tome!

Ispravka netočnog navoda od 2009 godine je AKD uveo da nemamo ništa tj naš slavni sindikat je potpisao famozni kolektivni ugovor koji je bio dobar za sve osim za radnike......našao sam platne liste iz 2009 godine i za 204 sata 4990 kn NETO, preko ljeta je bila i veća jer je bilo više sati i nije bilo previše bune Wink.......objekti prema mjestu stanovanja e sad to je malo zeznuto u biti ovisi od odnosa prema poslu i naravno prema odnosu prema svojem voditelju jbg neznam ja nisam imao problema s time.......
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyned vel 14, 2016 7:42 pm

AKD je državna firma kad njemu paše a bogami i privatan ako mu to paše.....jbg bilo je svakakvih kemijanja oko toga šta je AKD (Agencija za Komercijalnu Djelatnost) bili su dio svega na kraju se mjenjao i znak firme zbog pletera u grbu i tak jbg AREA 51 Smile
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptyuto vel 16, 2016 3:26 pm

Plaća 2.500kn plus prijevoz u visini pola mjesečne zet-ove karte,to je za fond sa smjenskim noćnim radom,radom nedjeljom i blagdanom. Eto to je realnost. Postoji još opcija po kojoj ti poslodavac doplati dio novca kako bi uopće taj zajamčeni minimalac mogao isplatiti, što apsolutno nije shvatljivo, jer ispada da radiš puni mjesečni fond sati a nisi zaradio ni za minimalac, pa kako je onda poslodavac uopće odredio cijenu sata rada kad ista ne pokriva zagarantirani minimalac, lopovska posla.
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Emptysri vel 17, 2016 6:56 pm

Iz mog iskustva govoreći ja radim fond sati, tu i tamo koju smjenu više ali nikad preko tri smjene i jedina stvar koja mi nije jasna je da kako mi oni smiju obračunavati prekovremeni rad i rad noću i vikendima i praznicima u fond sati tj kad nebi imao to nebi nikad mogao biti iznad državnog minimalca?????Bilo je doplačivanja od 70 kn na više na moj fond sati Question Question Question Question Question Question
[Vrh] Go down
Sponsored content





pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi AKD-a   pitanje u vezi AKD-a - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
pitanje u vezi AKD-a
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pitanje u vezi valjanosti licence
» Pitanje
» pitanje
» AKD pitanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: