HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 20 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Help Help hitno trebam savjet!!! Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Help Help hitno trebam savjet!!!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptysri sij 29, 2014 2:55 am

Bok svima, evo imam jedan problem i objasnit ću ukratko o čemu se radi i molio bi da me se savjetuje što da radim jer nisam ni sam pametan što da učinim.Nedavno sam se zaposlio u jednoj maloj zaštitarskoj firmi ( ne bi je imenovao) i dobio sam ugovor na neodređeno. Posao mi je bio da obilazim par objekata jedne velike tvrtke što sam i činio svake večeri po par puta. Prije par dana u noćnoj smjeni desila se krađa, otuđeni su neki predmeti iz objekta. Ja sam u obilasku oko i unutar objekata bio sat vremena prije nego što je krađa izvršena. Na samom objektu nisam primjetio ni prije ni poslije događaja nikakve nepravilnosti koje bi mogle ukazivati na počinjenje kaznenog djela. Korištenje video nadzora bilo je reducirano od strane poslodavca. Poslodavac me jučer telefonski kontaktirao i bio začuđen kako ja nisam ništa i nikog vidio a ja sam mu lijepo odgovorio da nisam mogao vidjeti ( u navedeno vrijeme koje je spomenuo) kada sam nakon obilaska bio u portirnici koja je 400-njak metara udaljena od objekata a na video nadzoru isto tako nisam ništa neobično primjetio. Onda mi je on rekao da sam maknut sa objekta, da ga više neću čuvati a kada sam ga pitao što je sada sa mojim poslom nije mi ništa odgovorio i rekao je da ćemo dalje o svemu razgovarati sutradan. Onda sam par sati kasnije bio zvao kolegu na poslu koji me pitao : " Pa zar nisi dobio otkaz? onako sav u nekom čudu također rekavši mi kako zna o čemu se radi. Što se mene tiče, za ovo što se desilo ja se ne smatram nimalo krivim. Redovno sam obilazio objekte.Moje je pitanje: Da li mi poslodavac radi ovoga što se desilo smije dati otkaz ugovora o radu ...., ili? I na koji se način ja mogu nekako zaštititi?
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptysri sij 29, 2014 8:50 pm

Hm, pa gle...mogućnosti zaštite...sindikat, možda? Si član, sindikata?

Gle, gazde mogu kaj oće, oni su carevi svoje vrste....
....u pravilu, ne vidim nigdje tvoju grešku u svemu tome.

Pametni i vrli komitenti misle da zaštitar ima posebne moći, te da može kao superheroj, u svakom trenutku biti na svakome mjestu. Ali, na njihovu žalost zaštitar nije evoluirao do te razine, pa eto nije može raditi takve stvari. Nisi ti kriv, ali eto to ti je dio posla. Samo što još povrh toga nitko ne vjeruje zaštitaru da radi, nego svi misle da on ništa ne radi cijelu smjenu, te je još plaćen zato.

Nemoj to uzeti previše srcu, nego se digni glavu, osnaži i idi dalje. Ako dobiješ otkaz, to bi bila veliko zlo, jer ti nisi spavao, pio, sjedio u porti, ili ne znam kaj, na primjer igrao nogomet za vrijeme smjene. Veliki se objekti jedino mogu čuvati sa više ljudi, više svjetla, kamera, alarma, ali eto to na tvojem objektu nije slučaj.
Sačekaj razvoj situacije, objansi šefu, ako hoće slušati, a ako ne, budeš našao posla.
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptysri sij 29, 2014 10:43 pm

hmmm hmmm...., sada se dešava čudan razvoj situacije, poslodavac je naime svima i komintentima i kolegama na poslu rekao da sam dobio OTKAZ a danas je meni osobno rekao da nisam dobio OTKAZ i da kao čekam novi objekt. Koliko ću samo čekati taj novi objekt to je pitanje...??? Fakat ni sam ne mogu vjerovati što me ovo snašlo ...., bez teksta sam....Ako je itko imao slična iskustva molim neka ih podijeli sa mnom bio bi mu jako zahvalan. Hvala unaprijed.
[Vrh] Go down
Gunner
Član
Član



Broj postova : 46
Registration date : 05.11.2013

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyčet sij 30, 2014 12:51 am

POzdrav,čitam tvoje iskustvo i prisjećam se svog.Također sam imao krađu i nisam mogao biti na tom mjestu u to vrijeme i nikom ništa,nikakvi odkazi i gluposti,jebeš taku firmu ,ima još firmi,samo glavu gore!
[Vrh] Go down
bilderzg
Član
Član
bilderzg


Broj postova : 43
Location : Zagreb,Hrvatska
Registration date : 04.03.2013

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptyčet sij 30, 2014 1:24 pm

Sada se opet dešava sranje, direktor me zove danas i kaže mi da ima za mene novi posao koji nema veze sa zaštitarstvom tj. neko jebeno razvlačenje kablova za video nadzor. Ja mu ne bi radio taj posao neka si ga radi sam. (Izgleda da je to taktika kako da mi lakše da otkaz jer ako ne prihvatim bilo koji drugi posao koji mi on nudi da li mi temeljem toga poslodavac smije uopće dati otkaz?
Ponavljam imam ugovor na neodređeno kod istog poslodavca u kojem piše da radim isključivo kao zaštitar.

P.S.
I još jedno pitanje : Da li mi direktor tj. poslodavac mora uručiti napismeno razlog mog micanja sa objekta na kojem sam radio ili ne i što konkretno namjerava napraviti sa mnom? Jer je sve bilo usmenim putem.
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypet sij 31, 2014 8:29 am

Hm, ak' imaš ugovor kao zaštitar, onda može samo raditi takve poslove. Tu nema zbora.
Da, to je izgleda njegova "taktika".

Otkaz mora biti na pismeno, a za ovo ostalo ne znam. Ako je službeno, mora biti na pismeno, jer usmeni ne ostavlja nikakav materijali dokaz.
 top2 
[Vrh] Go down
Gunner
Član
Član



Broj postova : 46
Registration date : 05.11.2013

Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Emptypet sij 31, 2014 3:17 pm

Za premještaj sa objekta nisam nikad čuo da moraš dobiti napismeno,može te premjestit kad god oće i di god oće,samo moraš dobit radni nalog.Neznam zašt se hvataš za to da imaš ugovor na neodređeno,kladim se da sve ove fiirme koje kasne sa isplatom plaća daju radnicima ugovore na neodređeno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Help Help hitno trebam savjet!!! Empty
PostajNaslov: Re: Help Help hitno trebam savjet!!!   Help Help hitno trebam savjet!!! Empty

[Vrh] Go down
 
Help Help hitno trebam savjet!!!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rad u "FINI" - hitno trebam odgovor!
» Trazimo 2 zastitara za rad u casinu u Rijeci? HITNO

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: