HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 14 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 14 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Prekvalifikacija za zaštitara preko burze

Go down 
+4
duh sa sjekirom
matrix
krakun
Mr. Nobody
8 posters
Autor/icaPoruka
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypet vel 22, 2013 12:11 pm

Evo ukratko da opišem svoju situaciju. Na burzi sam godinu i pol dana, studirao sam vanredno u rijeci i tražio posao. Kada mi se ukazala prilika za kadete HV-a mislio sam da mojoj sreći nema kraja, ispisao sam se faksa u rijeci, upisao u splitu fakultet koji su stipendirali, već spakovao kofere i onda hladan tuš na liječničkom. Bez ikakvog objašnjenja i pokazanih rezultata psihotestova rečeno mi je da sam pao i da mogu ići doma, iduću generaciju ne mogu predati prijavu jer mi prelazi godine. Otada je prošlo više od 8 mjeseci, nadao sam se prekvalifikaciji za metalsku struku i poslu u jednoj od dviju najjačih firmi u Karlovačkoj županiji, HS Produktu ili Alstomu. Danas sam nazvao burzu, rekli su mi da prekvalifikacije za metalce neće biti, ima svakakvih gluposti kao tapetara, armirača, itd... i zaštitar. Nećkao sam se dosta i odlučio registrirati na forum da ispitam malo o tome više, je li tko išao na prekvalifikaciju po tom sistemu, kakvi su uvjeti za dobiti posao nakon toga. Čuo sam priče da ako ne možeš sam naći posao da ti oni nađu u nekoj lijevoj firmi di radiš za mizeriju onda te ta ista pukne u drugi kraj Hrvatske pa ne možeš putovati i dobiješ otkaz. Znam da je ovo zanimanje kod nas jako loše plaćeno, da je glava u torbi i uvjeti rada loši, ali pošto mi je ovo u biti i zadnja opcija jer posao sam ekonomskom ne mogu naći a financija za studiranje nemam morao bi ju prihvatiti. Razmatrao sam mogućnost da ako bi radio u nekoj koliko toliko normalnoj firmi da si uštedim novac i platim školovanje za tjelohranitelja i prijeđem van raditi kroz par godina. Evo pitanje su:

1. kako izgleda cijeli proces vezan za tu prekvalifikaciju?
2. gdje predati molbu nakon završene prekvalifikacije?
3. na što paziti pri potpisivanju ugovora i koje tvrtke izbjegavati?
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypet vel 22, 2013 11:07 pm

Pozdrav odmah da ti napomenem da se iako se gledajući i slušajući neke kolege affraid to nikad nebi reklo psihotest za zaštitare ti je u rangu s onim što si ga pisao za kadete ako ne i teži .Imaš ovde nešto ali nadam se da če ti s e javit neko tko je prošao cijeli proces

http://www.posao.hr/clanci/vijesti/hrvatska/hzz-prekvalifikacije-objasnjenja-sa-zavoda/2876/

http://www.profitiraj.hr/financije/osobne-financije/hzz-prekvalifikacije-za-vas-smo-trazili-objasnjenja-sa-zavoda/
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysub vel 23, 2013 2:03 pm

Hvala krakun, ali to su neke općenite informacije samo koje već znam
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyned vel 24, 2013 7:59 pm

Nemas tu puno mudrolije... Ako te izaberu na birou u grupu koju ce poslati na prekvalifikaciju za zastitara tvoja je duznost da to odslusas i polozis inace ces im morati vratiti novce koje su oni platili za tvoje skolovanje. Nakon polozenog ispita sanse da ti oni nadu posao zastitara su manje nego da ces dobiti na lotu. Ako ti ga i oni koji slucajem nadu morati ces prihvatiti i ostati raditi u toj firmi 1 ili 2 godine minimalno (bude ti pisalo u ugovoru koji ces potpisati sa birom), ali nebrini sanse za to su kao sta sam gore naveo. Na birou ti budu sve objasnili sta trebas izvaditi i kuda trebas ici. Ako vec planiras ici u zastitare ovo ti je najbolja opcija jer neplacas bas nista a dobijes licencu. Oni ti plate lijecnicki i jos dobijes 800 kn naknade od biroa za skolovanje koje traje oko 2 tjedna.Tu naknadu dobijes jer si u ta dva tjedna obavezan ici na ta predavanja pa kao nesmijes nista drugo raditi... Znaci ako si sam nades posao mozes dati otkaz kad hoces - radio 1 dan ili 5 godina....
Kad polozis za zastitara odi direktno u kadrovsku neke firme i reci im da imas licencu i da trazis posao. Ako ti je daleko onda ih nazoves i probas dogovoriti susret da se nadete u 4 oka. To ti je najbolji nacin - vjeruj mi. Danas vise nemas koristi od slanja molbi preko emaila ili postom...Moja preporuka ti je neka veca zastitarska firma jer u ovim malim nisi siguran oces dobiti placu kad ce stici i u kolko djelova. Znaci firme tipa Zvonimir AKD Bilic Eric Sokol V Grupa. Sto je frima veca mislim da je ipak neka sigurnost u placu veca da ce biti na vrijeme nego ovako kad je mala kolko opet to zvucalo cudno posto je sve danas u banani...
Nemas ti sta paziti kod potpisivanja ugovora o radu ako dobijes posao. Tamo ce ti stajati cinjenice: da ces raditi prema radnom nalogo tj rasporedu da je satnica 17 kn bruto bez oruzja i 19 sa oruzjem (kolko vidim svaka firma ima svoje neke satnice) u biti morati ces slusati sve njihove zapovjedi inace si ga najezio...Raditi ces svakako i svugdje vjerovao ili ne....
Sretno i nadam se da ces sto prije naci neko drugo zanimanje...
[Vrh] Go down
duh sa sjekirom
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Age : 50
Location : zagrebačka županija
Registration date : 26.10.2012

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyned vel 24, 2013 10:24 pm

jedan mali upad poštovanom kolegi matrixu,koji si je dao truda da objasni kolegi mr nobody-ju,vezano uz preporuke gdje da eventualno prihvati posao pa je spomenuo među ostalima da bi mogao prihvatiti posao u v-grupi,ja bih rekao tamo ni za Boga,osim ako si pustolovnoga duha pa ti pustolovinu predstavlja neizvjesnost oko toga kada će biti plaća,hoće li je uopće biti ,itd,pozdrav!
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypon vel 25, 2013 1:34 pm

A upisao se jesam na popis, godinu i pol dana sam bez posla, mlad i zdrav jesam pa možda i bude nešto od toga...ali kao što sam naveo, ne planiram se dugo zadržat u tome... ili skupit pare pa ići položit osnovni tečaj za bodyguarda ili se odškolovat na faksu do kraja pa ciao đaci
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypon oľu 11, 2013 11:47 am

Zvali su me s burze. Osnovni uvjeti uvjerenje o nekažnjavanju, mogućnost svakodnevnog putovanja na prekvalifikaciju, liječnički pregled je navodno jako strog (ako je za vjerovati). Idem na burzu u dogovoreni termin na testiranje. Javim rezultate kako sam prošao i što ide dalje ako prođem... u slučaju da uspijem doći na kraju do licence... mogli bi složiti kratki FAQ topic sa cijelim postupkom od same prijave i tako da ljudi znaju što ih čeka.
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptypon oľu 11, 2013 10:56 pm

Mr. Nobody je napisao/la:
Zvali su me s burze. Osnovni uvjeti uvjerenje o nekažnjavanju, mogućnost svakodnevnog putovanja na prekvalifikaciju, liječnički pregled je navodno jako strog (ako je za vjerovati). Idem na burzu u dogovoreni termin na testiranje. Javim rezultate kako sam prošao i što ide dalje ako prođem... u slučaju da uspijem doći na kraju do licence... mogli bi složiti kratki FAQ topic sa cijelim postupkom od same prijave i tako da ljudi znaju što ih čeka.

Liječnički ti je onaj najosnovniji koji stvarno svatko može proći,tako da za to ne moraš brinuti top2
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyuto oľu 12, 2013 12:40 pm

Mr. Nobody je napisao/la:
Zvali su me s burze. Osnovni uvjeti uvjerenje o nekažnjavanju, mogućnost svakodnevnog putovanja na prekvalifikaciju, liječnički pregled je navodno jako strog (ako je za vjerovati). Idem na burzu u dogovoreni termin na testiranje. Javim rezultate kako sam prošao i što ide dalje ako prođem... u slučaju da uspijem doći na kraju do licence... mogli bi složiti kratki FAQ topic sa cijelim postupkom od same prijave i tako da ljudi znaju što ih čeka.

Dobra ideja top2
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyuto oľu 12, 2013 12:42 pm

Mučko Đubre je napisao/la:
Mr. Nobody je napisao/la:
Zvali su me s burze. Osnovni uvjeti uvjerenje o nekažnjavanju, mogućnost svakodnevnog putovanja na prekvalifikaciju, liječnički pregled je navodno jako strog (ako je za vjerovati). Idem na burzu u dogovoreni termin na testiranje. Javim rezultate kako sam prošao i što ide dalje ako prođem... u slučaju da uspijem doći na kraju do licence... mogli bi složiti kratki FAQ topic sa cijelim postupkom od same prijave i tako da ljudi znaju što ih čeka.

Liječnički ti je onaj najosnovniji koji stvarno svatko može proći,tako da za to ne moraš brinuti top2

Mučko koliko si godina u zaštitarstvu kad si zaboravio kako je zajeban prvi lječnički affraid Laughing Ja se sječam prvog lječničkog cjeli dan su nas a bilo nas je tridesetak u grupi vozali vamo tamo i padalo ih dosta .Kasnije oni to blaže gledaju .
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyuto oľu 12, 2013 9:58 pm

Na čemu se pada najviše? Msm nije da imam kakvih defekata da sam bez kojeg dijela tijela ili da sam psihički poremećen, ali ono nisam top sportaš isto.
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysri oľu 13, 2013 1:23 am

10. godina sam u zaštitarstvu Admine i uvijek je liječnički pregled bio isti,e sad možda to ovisi od klinike do klinike ali u suštini je to sve isto jedino ako se ne nađe neki ludi doktor pa da te zajebava ali oni uglavnom progledaju kroz prste jer znaju da je teško doči do posla.
A kakvih sve likova ima koji rade to je za plakat rofl

@Mr. Nobody kažem ti nema razloga za sekiraciju ti si naš budući kolega i to je to top2 Amen
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysri oľu 13, 2013 8:05 pm

Testiranje na burzi: dođete tamo, savjetnik priča o školovanju, pravima i obvezama. Potpišete izjavu da se slažete da podatke koje date koriste u svojoj bazi podataka i da se obvezuju ih držati u tajnosti.

Jednostavni test inteligencije (prvi dio zadataka naći put kroz labirint, onda od raznih oblika morate sastaviti pravokutnik, onda imate redove sa oblicima a svaki oblik je označen kao jedan broj... npr kvadrat je 1, trokut je 2 itd... onda imate složene sličice kvadrat, kvadrat, trokut... i ispod pišete brojeve kojim je označen... kako idete dalje ima sve više oblika i više brojeva za pisat... pa na slike dodat kaj fali npr imate čovjeka s jednom rukom i docrtate drugu ruku... ne mora biti profi samo da se vidi da je ruka kao... onda na slici predmete pa od 4 predmeta u sličici je jedan s nedostatkom i njega morate križati...)

sljedeće je test osobnosti (100 pitanja i svako se ponovi ali u drukčijem obliku napisano... npr da li ste često tužni i mrzovoljni te onda na 51. recimo da li ste često mrzovoljni i tužni)

iza toga razgovor s psihologom... pita kaj ste završili, zašto bi se prekvalificirali za zaštitara, imate zdravstveno, jel možete redovito dolazit na predavanja, neke vještine koje u tom poslu mogu značiti prednost: tipa imate B kategoriju, borilački sport trenirate ili streljaštvo, strani jezici... da li ima mogućnost da se negdje zaposlite nakon toga.

Školovanje traje mjesec i pol. Naknada putnih troškova u iznosu cijene mjesečne autobusne karte. Naknada za školovanje 1125 kn po mjesece. Svaki izostanak vam za određeni iznos umanjuju to što dobijete. Tko prođe ovu njihovu selekcije, ide raditi sigurnosnu provjeru na MUP. Tko ju prođe ide na liječkički. Burza ga plaća, a liječnički je strog tipa da ne smijete biti bez ruke noge i tak to, ne imati sto kila viška na svoju visinu i takve stvari... ak imate šajbu u minusu tri, onda je to problem, a ako nosite naočale i imate neku razumnu dioptriju onda uredu. FIZIČKIH PROVJERA TRBUŠNJACI; SKLEKOVI; TRČANJE NEMA!
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysri oľu 13, 2013 11:33 pm

Da nisi ti upisao tečaj za komandosa? bonk
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet oľu 14, 2013 12:14 am

Noup... evo to je što je na testiranju dns bilo i što su nam rekli... znam da sve ne mora biti natanane točno i istinito, ali bio sam liječničkom za kadeta, prošao sam ga i u usporedbi s njim ovo je dječja igra...
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptysri tra 03, 2013 4:48 pm

Znači ovako... nakon testiranja vam prođe kakvih dva tjedna... mene su zvali da su me izabrali u grupu, sada slijedi dio s MUP-om... naime potrebno je otići u odjel za zaštitarstvo policijske uprave, tamo podnjeti zahtjev za sigurnosnu provjeru i platiti 70 kn biljega (ako ste nezaposleni, u poreznoj podići potvrdu da nemate nikakve imovine i primanja pa ste oslobođeni plaćanja).

Nakon što se preda zahtjev, doma vam dolazi rija, uzima podatke ugl vezano za obitelj i to... može priupitat u susjedstvu kakvi ste, al u mom slučaju prvi puta kad sam to prolazio samo su pitali da jel imam kakvih sranja, uzeli osobne podatke od mene i uže familije i bok... za mjesec dana dobio rješenje kojim me se upućuje na liječnički i nakon ako prođem liječnički na školovanje
[Vrh] Go down
Tiney
Početnik
Početnik
Tiney


Broj postova : 2
Registration date : 31.03.2013

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet tra 04, 2013 12:10 am

Mr. Nobody je napisao/la:
Noup... evo to je što je na testiranju dns bilo i što su nam rekli... znam da sve ne mora biti natanane točno i istinito, ali bio sam liječničkom za kadeta, prošao sam ga i u usporedbi s njim ovo je dječja igra...

Moj savjet ti je da ovu obuku ne shvatiš olako,prekratko traje a potrebno je jako puno stvari naučiti da bi uspješno obavljao ovaj posao,sačuvao glavu ,ili da ne zaglaviš u zatvor zbog prekoračenja ovlasti.Nastoj da što više naučiš na predavanjima ,prvo da bi prošao ispit koji i nije baš lak,kada sam ja polagao desetak momaka je palo na ispitu,a drugo,posao može da bude jako opasan,posebno ako si u pratnji ili čuvaš banke,finu itd.Oružja koje eventualno budeš nosio ,ti treba da se bojiš naj više,da ti ne ulijeva lažnu sigurnost,jer ga u većini slučajeva ne stigneš ni izvući.Pamet u glavu i sretno budući kolega
[Vrh] Go down
Hrčak
Član
Član
Hrčak


Broj postova : 29
Age : 32
Location : Vukojebina
Registration date : 09.05.2011

Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Emptyčet tra 04, 2013 2:59 pm

Mene su htijeli srusit ne ljecnickom buduci da bas ne volim igle blizu sebe!
Obuka mi je trajala 8 dana Smile
Samo kaj je zajebano na ispitu pogotovo u zgb-u. Ispitivac te zrusi ak zajebes redosljed ovlasti ili fulas koju!
Sve u svemu dobro nastrebaj ovlasti, kriminalistiku
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty
PostajNaslov: Re: Prekvalifikacija za zaštitara preko burze   Prekvalifikacija za zaštitara preko burze Empty

[Vrh] Go down
 
Prekvalifikacija za zaštitara preko burze
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Budući zaštitari-
Forum(o)Bir: