HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
OZLJEDA NA RADU Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
OZLJEDA NA RADU Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
OZLJEDA NA RADU Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
OZLJEDA NA RADU Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
OZLJEDA NA RADU Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
OZLJEDA NA RADU Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
OZLJEDA NA RADU Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
OZLJEDA NA RADU Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
OZLJEDA NA RADU Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 OZLJEDA NA RADU

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




OZLJEDA NA RADU Empty
PostajNaslov: OZLJEDA NA RADU   OZLJEDA NA RADU Emptyned sij 20, 2008 12:38 pm

Evo da načmemo ovu temu i da podijelim svoja iskustva sa svima kojima će to možda trebati.Od 01.01.2008. primjenjuje se novi pravilnik o ozljedama na radu i sada se više ne ide kod svoga doktora medicine,nego se ide kod specijaliste medicine rada,prilikom ozljeda na radu i profesionalnih oboljenja.Konkretno znači kada se ozljedite kao ja na primjer,bolovanje vam otvara specijalista medicine rada s kojim vaša firma ima ugovor,također ispunjava prijavu ozljede na radu.Te formulare u normalnim firmama ispunjava osoba koja je iz kadrovske ili osoba koja je zadužena za zaštitu na radu.Nažalost u Sokolu sam moraš kupiti te formulare,ispuniti veliku većinu,pa tada to ispune u Zagrebu i ovjere(pod uvijetom da si dobro popunio,nedaj bože da te moraju nazvati i upisati jednu kolonu u formularu,lakše je sve papire poslati po kontroloru kući da sam popuniš,pa opet vratiš).Po novom pravilniku je potrebno 8 primjeraka(po starom je bilo 6),kojih još nema u prodaji,pa su ljudi primorani kopati po internetu da ih pronađu,također taj novi pravilnik je uveden gotovo preko noći i svi su pomalo zbunjeni oko tih svih novih propisa,kako firme,tako i liječnici skupa sa pacijentima,a da ne spominjem da još nisu tiskani formulari.Također je osnovan novi zavod za javno zdravstvo medicine rada(još malo birokracije u našoj državi) preko kojega to sve ide.I tako sad kad se nešto dogodi idete kod čike za medicinu rada,pa recimo ako do najbližeg imate 30ak i više kilometara,ne možete voziti auto,morate moljakati da vas neko vozika,sve u svemu gluposti i trošenje državnog proračuna,a i svoga budžeta.U Osijeku Sokol Marić ima ugovor sa ambulantom Hoffert-Terzić,u Reisnerovoj,gdje inače idemo na liječnički.Da nedužim više,ukratko kada se ozljedite ili razbolite na poslu:

-Idite na hitnu(obavezno naglasite da ste na poslu ili da idete sa posla)
-Kupite sami formulare "PRIJAVA OZLJEDE NA RADU" u 8 primjeraka(za svaki slučaj,stari koštali 3kn)
-Posavjetujte se sa nekim da se to popuni ispravno
-ODMARAJTE KOD KUĆE

Naravno u nekim firmama to možda neće biti potrebno,ali osjećao sam potrebu da to podijelim sa vama da znate otprilike što vas čeka u takvome slučaju,ako nekoga još nešto zanima,slobodno pitajte.
[Vrh] Go down
raptor5
Član
Član
raptor5


Broj postova : 39
Registration date : 11.10.2007

OZLJEDA NA RADU Empty
PostajNaslov: hm:?:   OZLJEDA NA RADU Emptyned sij 20, 2008 3:26 pm

a ako me netko upuca recimo u nogu dali da i tada odem u nabavku tih 8 formulara ili da ipak zovnem hitnu? Rolling Eyes Mi smo poslodavcima oćito jedino dobri kada smo 100% zdravi ili kada hinimo da smo 100% zdravi ili u suprotnom će nam zagorčati život do bola.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




OZLJEDA NA RADU Empty
PostajNaslov: Re: OZLJEDA NA RADU   OZLJEDA NA RADU Emptyuto sij 22, 2008 11:32 am

raptor5 je napisao/la:
a ako me netko upuca recimo u nogu dali da i tada odem u nabavku tih 8 formulara ili da ipak zovnem hitnu? Rolling Eyes Mi smo poslodavcima oćito jedino dobri kada smo 100% zdravi ili kada hinimo da smo 100% zdravi ili u suprotnom će nam zagorčati život do bola.

Ako te neko upuca,onda ti to neko drugi mora obavit,naravno da ako nisi u mogućnosti sam ići da to mora za tebe neko drugi obavit,ja sam naveo svoj primjer,a kao što sam napisao nemora značit da u nekim drugim firmama ili podružnicama sokola tako bude.ja sam morao naći tko će mi otići i Osijek po te formulare,s obzirom da nisam mogao voziti auto i hodati,a da me neboli.
[Vrh] Go down
Sponsored content





OZLJEDA NA RADU Empty
PostajNaslov: Re: OZLJEDA NA RADU   OZLJEDA NA RADU Empty

[Vrh] Go down
 
OZLJEDA NA RADU
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NOVI UGOVORI
» Otkaz ugovora o radu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: