HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Neispravnosti - Page 2 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Neispravnosti - Page 2 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Neispravnosti - Page 2 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Neispravnosti - Page 2 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Neispravnosti - Page 2 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Neispravnosti - Page 2 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Neispravnosti - Page 2 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Neispravnosti - Page 2 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Neispravnosti - Page 2 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Neispravnosti

Go down 
+16
drax
bananarama
ja
Gunner
Lumen
popaj
Zaštitar23
OGY86
ladni_tri
master-x
zhazha
akademac
pravednik
Templar
maxzg1
tvrtko
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gunner
Član
Član



Broj postova : 46
Registration date : 05.11.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypet sij 24, 2014 9:33 am

Možda kolega misli na toplu baću  flower 
[Vrh] Go down
popaj
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 16.01.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypet sij 24, 2014 4:47 pm

ne mislim na toplu braću,nego braća rade što ih je volja i pokrivaju jedan drugog.......i zaštićeni ko lički medo.....
[Vrh] Go down
Gunner
Član
Član



Broj postova : 46
Registration date : 05.11.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypet sij 24, 2014 7:37 pm

popaj je napisao/la:
ne mislim na toplu braću,nego braća rade što ih je volja i pokrivaju jedan drugog.......i zaštićeni ko lički medo.....

hahahah,ovaj opis opet vuće na toplinu..Daj uozbilji se
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypon sij 27, 2014 8:09 pm

Nažalost bez jasnih kriterija po kojima netko npr. može doći sa radnog mjesta porte na radno mjesto u pratnju , sve je moguće. Šefovi sami biraju kriterije,a onda se zna kako to završi, radničko vijeće bi u svim takvim slučajevima premještanja radnika trebalo biti pitano i da daje svoje mišljenje, ali od ovih poltrona koji su sad u Rv nema koristi. Navodno je nedavno u Osijeku primljen čovjek (naravno preko veze) i bit će zanimljivo vidjeti na kojem će radnom mjestu završiti,jer je za sad uspio i šefovu kćerku maknuti sa mjesta administratora u poslovnici Osijek...
[Vrh] Go down
akademac
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 02.01.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypet sij 31, 2014 1:31 pm

tvrtko je napisao/la:
Nažalost bez jasnih kriterija po kojima netko npr. može doći sa radnog mjesta porte na radno mjesto u pratnju , sve je moguće. Šefovi sami biraju kriterije,a onda se zna kako to završi, radničko vijeće bi u svim takvim slučajevima premještanja radnika trebalo biti pitano i da daje svoje mišljenje, ali od ovih poltrona koji su sad u Rv nema koristi. Navodno je nedavno u Osijeku primljen čovjek (naravno preko veze) i bit će zanimljivo vidjeti na kojem će radnom mjestu završiti,jer je za sad uspio i šefovu kćerku maknuti sa mjesta administratora u poslovnici Osijek...

vratila se ona na administratorsko mjesto al i on ostao za sada hahaha tako da smo u kratko vrijeme dobili dva administratora na daljinskom upravljaču TV-a jer nijedno nema posla pošto još sa njima sjede i voditelj poslovnice i koordinator, a bome i intreventna taman ih ima za belu( i jedan u rezervi)...poduzima se i poduzelo se već neke stvari (osnovan nezavisni novi sindikat, prijavljena firma inspekciji rada) idemo dalje boriti se za sebe koliko god možemo i tamo gdje možemo jer inaće možemo raditi kao robovi njima ni to neće biti dovoljno...moramo, hoćemo i želimo se izboriti za svoja prava ali svi skupa ne pojedinačno jer đabe čekati da ti nešto netko da to se nije i neće dogoditi nikad moraš se sam izboriti za svoja prava i jedino tako možemo uspjeti...
ujedinjeni svi zajedno se možemo izboriti za bolje uvjete rada i bolje plače ili zabijte glavu u pijesak i nikada ali nikada nesmijete ništa prigovoriti jer nisi ni pokušao nešto promjeniti da bi ti bilo bolje...svi smo mi pod kreditima i sve više nas je u blokadama računa ali zar je to razlog da te netko maltretira i oduzima ti ono što si zaradio jer oni kako su krenuli jednog dana će ti reći da iduča plača ide za vračanje dugova firme da bi opstala, a ti se taj mjesec snađi pa nemorate baš svaki mjesec platiti režije i jesti ili nedaj Bože kupiti djetetu nešto za obući...idemo ljudi još nije kasno da se probudimo i poduzmemo nešto za sebe i za svakog do sebe ali svi skupa
[Vrh] Go down
ja
Početnik
Početnik



Broj postova : 7
Registration date : 15.10.2008

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysub vel 01, 2014 5:10 pm

jel moze neko konacno pokrenuti taj strajk ili cemo nastaviti biti gazeni do kraja?
[Vrh] Go down
bananarama
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 03.02.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypon vel 03, 2014 9:05 pm

Kako pokrenuti štrajk sa 10 ljudi, ostali se savili ko grane na vjetru i kukaju da im je teško, a kad treba nešto konkretno napraviti šute kao zaliveni, nedaj bože nešto šefu reći. Poneki ga se ne usude u oči pogledati kao da je meduza ali i ona je bez glave ostala..
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypon vel 03, 2014 9:54 pm

Jedino čega se treba bojati je strah.
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyčet vel 06, 2014 4:10 am

Naši ljudi su takvi, oni uživaju da im duboko uđe i naravno ne žale se, jer koliko je nezaposlenih u Hr NISAM DOSADA vidio ni jedan ozbiljan štrajk, a na burzi 370 000 nezaposlenih, očito je svima jako dobro...razne naknade pa još koješta. Recimo što su bili prosvjedi u Ukrajini i ono sto je unazad par godina bilo u Francuskoj. Očito da je sindikat u AKD-u toliko jak, da nemaju pravo glasa, možda i s ekipom iz uprave zajedno planduju iza proplanka. U ovoj banana republici sve je moguće osim željeznih drva i drvene peći ( a možda je i to moguće kod nas), nikad se nezna!  Shocked 
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
bananarama
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 03.02.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyčet vel 06, 2014 8:57 am

Imas pravo,sindikat koji broji najvise clanova radi za upravu, a ljudi i dalje placaju clanarinu i sute. Valjda ce ovaj novoosnovani pokrenuti neke stvari ali najteze je pokrenuti ljude da pocnu misliti svojom glavom...
[Vrh] Go down
ja
Početnik
Početnik



Broj postova : 7
Registration date : 15.10.2008

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypon vel 10, 2014 6:48 pm

neka se jave svim zaposlenicima u državi, nitko ne zna za novi sindikat
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma
drax


Broj postova : 210
Location : PORTIRČINA
Registration date : 17.10.2008

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyčet tra 24, 2014 8:59 pm

Kaj se mene tiče mobing nisam ni vidio a kamoli doživio u AKD zaštiti, a da ima stvari koje se trebaju popraviti ima Very Happy
[Vrh] Go down
Templar
Početnik
Početnik
Templar


Broj postova : 13
Registration date : 18.10.2007

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyned kol 24, 2014 1:59 am

Ponovo se zapošljavaju razni uhljebi i očito vrlo "sposobni" radnici u upravi. Kao da smo ih svijećom tražili.
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptypon kol 25, 2014 12:23 pm

AKD je tvrtka sa najlošijim međuljudskim odnosima među zaštitarima. Sve puno uhljeba preko veze, cinkera, neradnika, mentalno retardiranih, ljubavnika i ljubavnica, sve se piše na papir kao da su u osnovnoj školi, samo što ne nose "informativke"....

[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysub svi 09, 2015 11:58 am

Mnogi radnici su primjetili a većina i osjetila najnoviji način organiziranja rasporeda rada po kojem poslodavac radniku organizira smjene na način da radnik u sedam dana odradi i po 60h , ali to ne čini u kalendarskom tjednu nego od npr.četvrtka do četvrtka, i na taj način poslodavac smatra da je sve po zakonu, jer Zor propisuje da radnik u nejednakom radnom vremenu smije maksimalno raditi 50h ili prosječno u 4mj da to bude 48h tjedno. Onaj tko nije odradio 60h u tjedan dana ne zna kako se radnik nakon toga osjeća i kakve su posljedice za radnikovo zdravlje zbog takvog režima rada, nažalost poslodavca to ne zanima ,ali bi trebalo, jer je samo pitanje vremena koliko radnik može izdržati prije nego zbog toga ode na bolovanje , a tad poslodavcu na teret pada takvo bolovanje za koje do trideset dana on snosi troškove , a istovremeno mora radniku na bolovanju naći zamjenu i opet nekom platiti da se taj posao odradi. Naj žalosnije je što većinom to nije potreba posla ,nego nesposobnost onog tko organizira rad , a ponekad je u pitanju čisti bezobrazluk voditelja koji tako kažnjava neposlušne .Zar ne bi bilo bolje natjerati nesposobne šefove da posao organiziraju kako treba ,siguran sam da bi svi bili sretniji.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyuto svi 12, 2015 7:55 pm

tvrtko je napisao/la:
Mnogi radnici su primjetili a većina i osjetila najnoviji način organiziranja rasporeda rada po kojem poslodavac radniku organizira smjene na način da radnik u sedam dana odradi i po 60h , ali to ne čini u kalendarskom tjednu nego od npr.četvrtka do četvrtka, i na taj način poslodavac smatra da je sve po zakonu, jer Zor propisuje da radnik u nejednakom radnom vremenu smije maksimalno raditi 50h ili prosječno u 4mj da to bude 48h tjedno. Onaj tko nije odradio 60h u tjedan dana ne zna kako se radnik nakon toga osjeća i kakve su posljedice za radnikovo zdravlje zbog takvog režima rada, nažalost poslodavca to ne zanima ,ali bi trebalo, jer je samo pitanje vremena koliko radnik može izdržati prije nego zbog toga ode na bolovanje , a tad poslodavcu na teret pada takvo bolovanje za koje do trideset dana on snosi troškove , a istovremeno mora radniku na bolovanju naći zamjenu i opet nekom platiti da se taj posao odradi. Naj žalosnije je što većinom to nije potreba posla ,nego nesposobnost onog tko organizira rad , a ponekad je u pitanju čisti bezobrazluk voditelja koji tako kažnjava neposlušne .Zar ne bi bilo bolje natjerati nesposobne šefove da posao organiziraju kako treba ,siguran sam da bi svi bili sretniji.
Po meni nije problem u 60+ sati tjedno nego u ZOR-u koji ga brani. Ne treba uskladiti broj sati u tjednu sa ZOR-om nego treba ZOR mijenjati da se ZOR uskladi sa što fleksibilnijim radnim vremenom koji što više odgovara osobnim preferencijama i poslodavaca i radnika.
Npr., što će mo sa onim radnicima koji mole svog poslodavca tj. nadređenog da ih rasporedi da rade 120 h u 15 dna, a nadređeni bi im rado izašli u susret no boje se idiotskog ZOR-a i kršenja zakona ?
Ja molim predstavnike sindikata koji se strašno puno "brinu" za dobrobit nas radnika da nas poštede te svoje brige. Isto vrijedi i sa onim luđacima što se navodno bore za zaštitu potrošača tako što nam sužavaju izbor artikala u trgovinama koji ne odgovaraju nekakvim fiksnim idiotskim standardima.

Poslodavca itekako zanima sve ono od čega ima manje profita. Da postoji računica koja se poslodavcima ne bi isplatila pri formiranju rasporeda, vjeruj mi da bi oni vrlo brzo odustali od nje. Wink
[Vrh] Go down
AjmeKojaDrama
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 15.02.2009

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysri svi 13, 2015 7:37 am

Slavonski je napisao/la:
tvrtko je napisao/la:
Mnogi radnici su primjetili a većina i osjetila najnoviji način organiziranja rasporeda rada po kojem poslodavac radniku organizira smjene na način da radnik u sedam dana odradi i po 60h , ali to ne čini u kalendarskom tjednu nego od npr.četvrtka do četvrtka, i na taj način poslodavac smatra da je sve po zakonu, jer Zor propisuje da radnik u nejednakom radnom vremenu smije maksimalno raditi 50h ili prosječno u 4mj da to bude 48h tjedno. Onaj tko nije odradio 60h u tjedan dana ne zna kako se radnik nakon toga osjeća i kakve su posljedice za radnikovo zdravlje zbog takvog režima rada, nažalost poslodavca to ne zanima ,ali bi trebalo, jer je samo pitanje vremena koliko radnik može izdržati prije nego zbog toga ode na bolovanje , a tad poslodavcu na teret pada takvo bolovanje za koje do trideset dana on snosi troškove , a istovremeno mora radniku na bolovanju naći zamjenu i opet nekom platiti da se taj posao odradi. Naj žalosnije je što većinom to nije potreba posla ,nego nesposobnost onog tko organizira rad , a ponekad je u pitanju čisti bezobrazluk voditelja koji tako kažnjava neposlušne .Zar ne bi bilo bolje natjerati nesposobne šefove da posao organiziraju kako treba ,siguran sam da bi svi bili sretniji.
Po meni nije problem u 60+ sati tjedno nego u ZOR-u koji ga brani. Ne treba uskladiti broj sati u tjednu sa ZOR-om nego treba ZOR mijenjati da se ZOR uskladi sa što fleksibilnijim radnim vremenom koji što više odgovara osobnim preferencijama i poslodavaca i radnika.
Npr., što će mo sa onim radnicima koji mole svog poslodavca tj. nadređenog da ih rasporedi da rade 120 h u 15 dna, a nadređeni bi im rado izašli u susret no boje se idiotskog ZOR-a i kršenja zakona ?
Ja molim predstavnike sindikata koji se strašno puno "brinu" za dobrobit nas radnika da nas poštede te svoje brige. Isto vrijedi i sa onim luđacima što se navodno bore za zaštitu potrošača tako što nam sužavaju izbor artikala u trgovinama koji ne odgovaraju nekakvim fiksnim idiotskim standardima.

Poslodavca itekako zanima sve ono od čega ima manje profita. Da postoji računica koja se poslodavcima ne bi isplatila pri formiranju rasporeda, vjeruj mi da bi oni vrlo brzo odustali od nje. Wink
e moj momak zbog takvih kao ti smo i došli do ovog stanja
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysri svi 13, 2015 1:09 pm

Naravno da je problem u 60h tjednog rada, jer su sva stručna ispitivanja dokazala kako noćni,smjenski tj.svaki rad u nejednakom rasporedu rada štetno djeluje na čovjekovo zdravlje. Nažalost neoliberalni poslodavci hoće nas vratiti u daleku prošlost a ta ista prošlost je već pokazala kako se krvlju platila borba za osam sati odmora ,osam sati sna i osam sati rekreacije. A tko ne uči iz prošlosti ona mu se ponovi. Smisao čovjekovog postojanja i života ne bi trebao u svom sukusu biti da živi kako bi radio ,nego da od rada može dostojno živjeti. Ono što kolega "Slavonski" zagovara je u službi profita poslodavca, ja bi podržao to fleksibilnije radno vrijeme koje će odgovarati osobnim preferencijama i poslodavca i radnika kada bi isto išlo u prilog objema stranama , tj. podržao bih mogućnost da poslodavac može posebnim pisanim sporazumima dogovoriti da radnik radi i 120h u 15 dana ako bi to bilo ekstra plaćeno, pa ko voli nek izvoli. Ovako je to na granici silovanja radnika.Osobno nemam želju putovati svaki dan 30km i raditi 120 h u 15 dana te za to primiti naknadu u visini minimalne plaće, ili 240h u 30 dana i dobiti 3000kn,hvala lijepo na takvoj ponudi!
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyčet svi 14, 2015 1:19 am

Najbolje promijeniti taj i takav AKD za neku drugu firmu.
Very Happy
[Vrh] Go down
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysub svi 16, 2015 8:52 am

Meni nije jasno ,ako usporedimo slične firme po broju radnika i po ukupnom prihodu , da je po dobiti akd zaštita recimo za 2013 imala samo 90 tisuća kn, a Klem i Bilić Erić dobit mjere u milijunima????
[Vrh] Go down
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma



Broj postova : 166
Location : Mečenčani kod Trogira
Registration date : 13.12.2007

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysub svi 16, 2015 1:45 pm

pravednik je napisao/la:
Meni nije jasno ,ako usporedimo slične firme po broju radnika i po ukupnom prihodu , da je po dobiti akd zaštita recimo za 2013 imala samo 90 tisuća kn, a Klem i Bilić Erić dobit mjere u milijunima????

Meni je jasno sasvim, Akd je paravan za okretanje novca, dali ima u ovoj državi ikoja firma koja radi na razini pristojnoj da ima pristojnu dobit? Ja do sada takvu firmu nisam vidio..Što manje imaš prikazane dobiti ,i sam fluktuacije novca, onda se možeš Sindikalist kada te netko od radnika pita, gle (oni su imali milione a, mi dobit samo 90 000) kn...mi nismo u stanju povisit plaće ili nešto treće već!
[Vrh] Go down
http://WWW.sindikalacudusi.net
pravednik
Početnik
Početnik



Broj postova : 15
Registration date : 02.01.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptyčet svi 21, 2015 2:04 am

Sumnjiva su to posla , milijuni su tu u pitanju, a akd zaštita je u državnom većinskom vlasništvu, znači netko bi tu trebao po službenoj dužnosti provesti istragu, s druge strane kad pogledaš netko s računa akd zaštite ukrade milijun kn, tko je kriv za to, nitko. A kako su ukrali milijun kn ako uprava tvrdi da posluje maltene na nuli svaki mjesec,sad opet kao državna agencija se upustili u nelegalno dogovaranje cijena i AZTN ih opleo drastično, tko je kriv ,opet nitko, krši se zakon o radu, dođe inspekcija oplete ih sa kaznom, opet nitko kriv, pa di je tu odgovornost odgovornih osoba za nanošenje štete firmi, ne onda se upregne cijela pravna služba akd-a ,ne bi li dokazala kako su ovi iz Aztn-a u krivu ,ili kako ovi iz inspektorata bez veze pišu prijave zbog povreda i kršenja Zor-a, i umjesto da to posluži svima kao putokaz da se uvede reda, neee, pravi se lov na vještice, krivi su svi oni koji su na to upozorili ,a kršitelji se štite,di su smjene, što radi nadzorni odbor,kad već uprava neće , kako sve to prolazi bez ikakve odgovornosti kad su u pitanju guzice šefova, a probaj da neki radnik napravi neku sitnu štetu , odmah mu skinu 100kn s plaće, ili da te uhvate da radiš bez pancirke ( kojima je uzgred rečeno istekao rok i nesluže nikakvoj zaštiti) ,ostade zaštitar bez posla....
[Vrh] Go down
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysri lip 17, 2015 3:45 pm

Super je ovo kako se riješavaju stvari u akd-u, poslodavac napravi plan tko kad ide na godišnji i onda zbog potrebe posla izvan plana i programa godišnjih odmora,radnike na prvi dio godišnjeg pošalje kad poslodavcu odgovara, a drugi dio , zamislite, opet pošalje radnike na godišnji kad poslodavcu odgovara, ( ko u alan fordu ), kažu: jer je potreba posla, pa što će im onda plan korišćenja kad ionako to sve mijenjaju kako njima odgovara,i sad kako da jadnik koji cijelu godinu šljaka za 2500kn sebi isplanira tri dana kampiranja sa djecom.Ode im tri čovjeka na bolovanje i cijeli sistem im se ruši, ostali moraju raditi ubrzano a godišnji se otkazuju do daljnjeg, ali kog briga za te jadnike po portama, i naravno da to ne važi za sve isto, odgoda važi samo za Peru,Marka i Janka sa porte u Špišiću , a za ove u upravi to ne važi, jer oni se moraju odmoriti od silnog stresa koji im se nakupio od "uspješnog" vođenja,i nema veze što bi poslodavac odgađanje korišćenja godišnjih trebao primjenjivati samo u izvanrednim okolnostima...osim ako u firmi od 1000 radnika se nesmatra kako situacija kad su tri čovjeka na bolovnju je automatski izvanredno stanje.Meni to više liči na kažnjavanje radnika i na maltretiranje . Žao mi je što ne shvaćaju da takva poslovna politika i takav odnos prema radniku neće donijeti nikom ništa dobrog.
[Vrh] Go down
damir1970
Početnik
Početnik



Broj postova : 24
Registration date : 26.01.2015

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysri lip 17, 2015 11:04 pm

Kod nas u Dubrovniku je godišnji misaona imenica. Otprilike 10 mjeseci niko nije dobio godišnji zbog manjka djelatnika.
[Vrh] Go down
akademac
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 02.01.2014

Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Emptysri lip 17, 2015 11:42 pm

godišnji je precjenjen i mislim da bi se svi trebali odreči godišnjeg u korist uprave i firme...ionako nemamo da idemo nekud da se odmorimo pa što će nam onda to...treba pokrenuti peticiju unutar akd-a da se odričemo tog kapitalističkog zla koji samo kvari ljude
[Vrh] Go down
Sponsored content





Neispravnosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Neispravnosti   Neispravnosti - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Neispravnosti
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: