HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 5 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 5 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptysri ruj 12, 2007 10:32 pm

Dakle, jasno je da kod takvih objekata kao što su međunarodne pomorske luke, osim zaštitara na kapijama ( graničnim prijelazima ) ne/rade i državne službe: policija i carina. Ako ima još tko s iskustvom rada na takvom radnom mjestu, molim Vas da napišete ovdje Vaša iskustva, posebno ona neugodna.

Eh da, na ono pokažimo da imamo što za reći i da nismo nepismeni - samo da odgovorim: uvodi se sustav registracije posjetitelja i videonadzor na moje radno mjesto. Prvim danom rada tog sustava ja dolazim na kapiju gdje su do tada isljučivo radili podobni, nakon 10 mjeseci izvanrednog rada koje je nagrađeno dva puta s 10% - bez ikakvog razloga šef smjene me prebacuje na drugo radno mjesto ( kontejner bogu iza leđa ). Razlog - dolazak ljeta i velike vručine, jer u kontejneru nema klime. Najgore od svega je to što je sav moj rad i trud da se uvede red i primjeni sustav registracije što bezbolnije, bio uzaludan. Onaj djelatnik koji se ponovno vratio na svoje radno mjesto ( nakon dugog zimskog sna i lijepih jesenskih kiša - kontejner je za dušu dat u jesen i zimu ), vratio se sa svojim starim radnim navikama. Dakle, mene koji sam operater na računalu, jedini u firmi, član IBA-e, s poznavajem dva strana jezika diže se s glavnog graničnog prijelaza i postavlja čovjek koji između ostaloga ima zdravstvenih tegoba ( dijabetes lakšeg tipa ). Gdje je tu zdrav razum, što je najgore sve službe ( policija i carina ) znaju to, i znali su daleko unaprijed da će se to dogoditi jer poznaju način rada starih čuvara. Toliko o pismenosti!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptysri ruj 12, 2007 11:24 pm

Tako je to svuda,radiš ko sivonja,dotjeraš stvari u red i tada kad smiriš situaciju,dođe netko koga boliona stvar,jer zna da će se uskoro vratiti na staro radno mjesto,pa napravi više štete nego koristi.Takve su mi se stvari desile nekoliko puta za ovih 10 godina zaštitarstva.
[Vrh] Go down
glock34
Ozbiljan član
Ozbiljan član
glock34


Broj postova : 77
Location : Monte Kagade Strasse
Registration date : 12.09.2007

Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyčet ruj 13, 2007 9:41 pm

U carinskoj zoni luke Pula carinik se pokupi i sve svoje ovlasti radne zadatke preda zastitaru koji ima krdo posla.Glumi carinika,portira,blagajnika,telefonistu,tajnika i jos puno mu nametnutih obveza tako da ni u wc ne stigne. Radi užasno puno sati,a svaki prekovremeni sat preko 30 nije ni lipe placen. Placa je katastrofalna za obim posla. Covjek je u godinama i cvika da ne izgubi posao.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet ruj 14, 2007 12:28 am

Sika je napisao/la:
Dakle, jasno je da kod takvih objekata kao što su međunarodne pomorske luke, osim zaštitara na kapijama ( graničnim prijelazima ) ne/rade i državne službe: policija i carina. Ako ima još tko s iskustvom rada na takvom radnom mjestu, molim Vas da napišete ovdje Vaša iskustva, posebno ona neugodna.

Eh da, na ono pokažimo da imamo što za reći i da nismo nepismeni - samo da odgovorim: uvodi se sustav registracije posjetitelja i videonadzor na moje radno mjesto. Prvim danom rada tog sustava ja dolazim na kapiju gdje su do tada isljučivo radili podobni, nakon 10 mjeseci izvanrednog rada koje je nagrađeno dva puta s 10% - bez ikakvog razloga šef smjene me prebacuje na drugo radno mjesto ( kontejner bogu iza leđa ). Razlog - dolazak ljeta i velike vručine, jer u kontejneru nema klime. Najgore od svega je to što je sav moj rad i trud da se uvede red i primjeni sustav registracije što bezbolnije, bio uzaludan. Onaj djelatnik koji se ponovno vratio na svoje radno mjesto ( nakon dugog zimskog sna i lijepih jesenskih kiša - kontejner je za dušu dat u jesen i zimu ), vratio se sa svojim starim radnim navikama. Dakle, mene koji sam operater na računalu, jedini u firmi, član IBA-e, s poznavajem dva strana jezika diže se s glavnog graničnog prijelaza i postavlja čovjek koji između ostaloga ima zdravstvenih tegoba ( dijabetes lakšeg tipa ). Gdje je tu zdrav razum, što je najgore sve službe ( policija i carina ) znaju to, i znali su daleko unaprijed da će se to dogoditi jer poznaju način rada starih čuvara. Toliko o pismenosti!

Kolega sika stvar je jednostavna mi za poslodavca nismo osobe nego brojke i šta se njih tiće ovaj posao mogu raditi i psihički i tjelesno bolesni ljudi,šta si napisao jedino kad reagiraju je tad kad netko od šefova komitenta koji je iznajmio uslugu štićenja primjeti kvalitetu određenog zaštitara i onda inzistira na njemu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet ruj 14, 2007 9:45 am

jedino kad reagiraju je tad kad netko od šefova komitenta koji je iznajmio uslugu štićenja primjeti kvalitetu određenog zaštitara i onda inzistira na njemu.

Ovo što kažeš, da će netko od šefova komitenata inzistirat na nekom zaštitaru, nije još kultura zaštite kod nas jer komitenti ne prepoznaju kvalitetu i profesionalnost. Kakva korist meni od naobrazbe, iskustva i vještina, kakva mi korist od toga što vozači kažu da u mojoj smjeni kad sam ja na kapiji stvari idu brže, kakva mi korist što većina carinika i policajaca voli biti u mojoj smjeni, kakva korist od svega kad će moji kolege sutradan opet raditi po starom i događa se da te ljudi pitaju: pa zašto samo ti to radiš, nitko me ne zaustavlja, što će mi kartica, ti u mojoj firmi ne bi ni dana ostao itd... I onda te miču s kapije jer što je manje "problema" to je bolje za kolektiv ( pazi na riječ kolektiv - smiješno, katkad kad dođem doma zgadim se samom sebi što nosim istu odoru kao neki zaštitari - oni koji samo dođu na posao i za to budu plaćeni ). I što je najgore onda primjenjuje one ( ja ih zovem tako ) udbaške metode: sjednu u kafić i počnu te ogovarat, i to zajedno s radnicima, stvore jednu neprirodnu sliku o tebi kod nadređenih i ti ako se ikad požališ šefovima upadaš u njihovu klopku, upadaš u kontekst slike koju su stvorili o tebi. Samo jedan primjer: moj kolega, po kazni ide na radno mjesto u drugi grad ( ovaj tip je drugi nakon mene koji radi od početka na novom sustavu i u našoj smjeni nikad nije bilo pada sustava ili sličnih problema), žali se direktoru koji kaže da on podržava odluke šefova smjene, odnosno da su šefovi smjene u tom dijelu posla samostalni, a za istog šefa smjene dolaze informacije o tankanju goriva na jednom terminalu, jer on ulazi u slobodnu zonu s vlastitim automobilom za vrijeme smjene iako nema za to odobrenja niti dozvole granične policije. Dakle, tko tu koga....

Jednom prilikom na kapiji, u 0600 dolazi mi vozač da se upiše prije reda, prije naloga za utovar, prije nego li uopće kupi dnevnu dozvolu za ulaz, i ja ga vratim nazad jer nalozi stižu tek u 0700 i tada počinjemo s upisom. Ponovi on to još jednom i prigovori meni: "Kako to ti nećeš da me upišeš a drugi to rade!?" Ja mu odogovorim: " Drugi su čuvari a ja sam zaštitar" Stane on malo i zamisli se i kaže mi: "A kad će doć taj čuvar!? Odgovorim mu ja: " U 0700!"

Nikad više taj vozač nije meni došao na šalter, kupio je ID karticu na korištenje, upisao se u sustav, i nije ga bilo za čuti, ne samo njega nego svih sličnih. Mene se diglo s te kapije, i evo njega opet - ZAŠTO!? JER ON IZ SVOJE CISTERNE; NJENOG TANKA; DAJE GORIVA ZAŠTITARIMA!!!
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Pravna država !   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet ruj 14, 2007 8:38 pm

Sika je napisao/la:
jedino kad reagiraju je tad kad netko od šefova komitenta koji je iznajmio uslugu štićenja primjeti kvalitetu određenog zaštitara i onda inzistira na njemu.

Ovo što kažeš, da će netko od šefova komitenata inzistirat na nekom zaštitaru, nije još kultura zaštite kod nas jer komitenti ne prepoznaju kvalitetu i profesionalnost. Kakva korist meni od naobrazbe, iskustva i vještina, kakva mi korist od toga što vozači kažu da u mojoj smjeni kad sam ja na kapiji stvari idu brže, kakva mi korist što većina carinika i policajaca voli biti u mojoj smjeni, kakva korist od svega kad će moji kolege sutradan opet raditi po starom i događa se da te ljudi pitaju: pa zašto samo ti to radiš, nitko me ne zaustavlja, što će mi kartica, ti u mojoj firmi ne bi ni dana ostao itd... I onda te miču s kapije jer što je manje "problema" to je bolje za kolektiv ( pazi na riječ kolektiv - smiješno, katkad kad dođem doma zgadim se samom sebi što nosim istu odoru kao neki zaštitari - oni koji samo dođu na posao i za to budu plaćeni ). I što je najgore onda primjenjuje one ( ja ih zovem tako ) udbaške metode: sjednu u kafić i počnu te ogovarat, i to zajedno s radnicima, stvore jednu neprirodnu sliku o tebi kod nadređenih i ti ako se ikad požališ šefovima upadaš u njihovu klopku, upadaš u kontekst slike koju su stvorili o tebi. Samo jedan primjer: moj kolega, po kazni ide na radno mjesto u drugi grad ( ovaj tip je drugi nakon mene koji radi od početka na novom sustavu i u našoj smjeni nikad nije bilo pada sustava ili sličnih problema), žali se direktoru koji kaže da on podržava odluke šefova smjene, odnosno da su šefovi smjene u tom dijelu posla samostalni, a za istog šefa smjene dolaze informacije o tankanju goriva na jednom terminalu, jer on ulazi u slobodnu zonu s vlastitim automobilom za vrijeme smjene iako nema za to odobrenja niti dozvole granične policije. Dakle, tko tu koga....

Jednom prilikom na kapiji, u 0600 dolazi mi vozač da se upiše prije reda, prije naloga za utovar, prije nego li uopće kupi dnevnu dozvolu za ulaz, i ja ga vratim nazad jer nalozi stižu tek u 0700 i tada počinjemo s upisom. Ponovi on to još jednom i prigovori meni: "Kako to ti nećeš da me upišeš a drugi to rade!?" Ja mu odogovorim: " Drugi su čuvari a ja sam zaštitar" Stane on malo i zamisli se i kaže mi: "A kad će doć taj čuvar!? Odgovorim mu ja: " U 0700!"

Nikad više taj vozač nije meni došao na šalter, kupio je ID karticu na korištenje, upisao se u sustav, i nije ga bilo za čuti, ne samo njega nego svih sličnih. Mene se diglo s te kapije, i evo njega opet - ZAŠTO!? JER ON IZ SVOJE CISTERNE; NJENOG TANKA; DAJE GORIVA ZAŠTITARIMA!!!

To šta si napisao je stanje koje pokazuje da ti jednostavno nisi podoban jer si pošten a pošten i lud u ovoj vukojebini je jedno te isto.Svi mi zaštitari znamo da je više sreća nego bilo što da te dopadne dobro radno mjesto u kojem nema malverzacija bilo kojeg segmenta ali toga je vrlo malo.Mogao si primjetiti da mi često u tekstovima na blogu pišemo o takovim stvarima ali nema tu sriće prijatelju nema poštenja svi gledaju samo svoju guzicu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypet ruj 14, 2007 9:00 pm

Tako se i meni desilo u Vukovaru,naši iz firme počeli ,mijenjat ljude na objektu,a radilo nas je po 4 u smijeni i počelo se događati to da pojedinci nerade ništa,a sobzirom da je komitent bio vrlo nezgodan,počeo se bunit i tražit određene ljude,među kojima sam bio i ja(ja sam bio jedan od rijetkih kojima nije prigovarao).Nakon nekoliko mjeseci nazovu me iz firme i kažu da moram komitentu reći da idem na godišnji,a mene prebacuju u Osijek u RBA,jer su ovi kao tražili 4 pouzdana i odgovorna čovjeka i tako ja završim u Osijeku.I tako ovih godina nekoliko puta i sad se ja pitam,zašto ja radim,pa ko zapošljva te ljude ako su nesposobni i što je najgore imaju istu plaću i kao i ja koji sam kao sposobnji i još k tome rade na objektima bez nekih velikih odgovornosti(čitaj-rade bez brige i pameti) i bliže kući.Ja se slažem da se kalsificiraju objekti,ali isto tako mislim da i ljudi nemogu imati isti koeficijent,pa nemože netko imati istu plaću koji tek došao i netko tko radi 5 ili više godina u firmi.dalo bi se o tome biblija napisat,a toga sam se nagledao jer za ovih godina izračunao sam da sam radio na oko 60 raznih objekata(neračunajući pratnje i različita osiguranja)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypon ruj 17, 2007 8:36 pm

I tako....postupajući po zapovjedi br.16 od .....zaustavim ja danas kapetana stranca koji želi ući u luku s kolicima iz konzuma punim spize. Naredba kaže da se u luku spiza u večim količinama smije unositi isključivo preko koncesionara opskrbljivača brodova, odnosno koncesionar opskrbljuje brodove. Sve ostalo treba spriječiti, ono što prelazi granice normale...i napravim ja tako...muslimani, ramazan i ostalo....naljutili se ja ispa pi..ka, policajac i carinik se naljutili, nazvali agenta koji je pokupija spizu u prtljažnik svog vozila i odnija je preko druge kapije na brod. Recite mi molim Vas tko je ovdje najveća pi.ka od svih!? Najgore od svega verbalno sam se zavadija sa direktorom jer mi je danas prigovorio da mi je ispred njega u luku ušao radnik s dvi boce pive!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Istini za volju šef smjene me je podržao, ipak naredba je takva i svih nas se tiče...ali agent je ipak donio spizu na brod - dakle dosljednosti nema. Možda sam ja nadobudan zaštitar, ali mislim da ako se već poštivala zapovjed na jednoj kapiji, ista zapovjed vrijedi na cijelom području luke...dakle agenta se nije smjelo pustiti na brod, odnosno trebalo je sastaviti zabilješku i staviti ga na crnu listu, dakle pregledavati njegovo vozilo kod svakog ulaska u luku. Je li možda griješim? Što mislite? Činjenica je da mi je ovo do sada najteže palo, kao vjernik i kao čovjek razumijem pomorce, ali imam naredbu koju ne mogu zanemariti...posran posao ( neka mi oprosti admin ).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptypon ruj 17, 2007 10:51 pm

To sve ovisi o šefovima u poduzeću koje štitimo,ako su šefovi dosljedni,djelatnicima neće pastina pamet takve gluposti,ja osobno volim kad je tako,jer u protivnom jedan put budeš vagina(knjižnevni izraz Smile ),a drugi put si najbolji zaštitar kojeg su imali.Na primjer Pioneer u Osijeku(sjemenski kukuruz da ne bude zablude),tamo nemože nitko od djelatnika švrljat okolo,a ulazit vozilima ni pod razno,čak nesmiju ni pušit u krugu tvornice,samo na jednom mjestu na livadi i toga se svi drže,jer direktor ako nađe nekog sa prstima u "pekmezu",obro je grožđe,što važi i za sve šefove,nema da djelatnici zovu koje kakve na kavu i slično.U Mercatoru se svakom djelatniku pregledavaju stvari,pa čak i šefovima i ako neko ima nešto od proizvoda iz trgovine,a nema račun,automatski otkaz i toga se svi moraju pridržavat,pa čak i kad idu na pauzu.Dok recimo gdje sad radim nije tako,ljudi dovode svoje žene,tate,mame i ostale,a često nemaju dokumenata,pa ih puštamo uz garanciju djelatnika,pojedini šefovi ako vide nekog nepoznatog odmah zovu da pitaju tko je ta osoba,a ti isti šefovi kad im neko dolazi nazovu i kažu"Čuj dolazi mi lega,ma nemoraš ga davit sa upisivanjem samo ga dovedi".I onda tako to vide i ostali pa onda eto belaja.Tako da sam zaključio tokom ovih godina da kako si napraviš,tako će ti bit i uvijek gledam da imam neke argumente i adute u rukavu,jer ako nemaš,lako te otpile,kako na objektu,tako i u firmi i trudim se napravit sve po ps-u.Ako se nećeš brinit za sebe,teško će to neko drugi činit.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Emptyuto ruj 18, 2007 12:42 pm

Pozdravio bih bolju 1/3 svog kolege BG-a iz Slavonije! Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH   Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH Empty

[Vrh] Go down
 
Zaštitari u objektima od visokog značaja za obranu RH
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» TV Na objektima.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Ostale Zaštitarske tvrtke-
Forum(o)Bir: