HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 7 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 7 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????

Go down 
+14
karta franka
krakun
gokone
Lamb of God
Leopan
Gandalf
Admin
pantera
mago
Zaštitarka252
007
raptor5
dezorjentirani škamp
corky
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
corky
Početnik
Početnik
corky


Broj postova : 17
Registration date : 23.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon pro 24, 2007 1:48 am

:face: Evil or Very Mad Embarassed affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
dezorjentirani škamp
Član
Član
dezorjentirani škamp


Broj postova : 30
Age : 49
Location : na drugoj stativi
Registration date : 05.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon pro 24, 2007 11:36 am

ja mislim da bi ih trebalo biti više... :lol!:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon pro 24, 2007 12:07 pm

dezorjentirani škamp je napisao/la:
ja mislim da bi ih trebalo biti više... :lol!:

i ja isto
[Vrh] Go down
raptor5
Član
Član
raptor5


Broj postova : 39
Registration date : 11.10.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet pro 27, 2007 12:02 am

pravda je napisao/la:
dezorjentirani škamp je napisao/la:
ja mislim da bi ih trebalo biti više... :lol!:

i ja isto

mi smo taman dobili jednu novu ženicu od nekih 40 + godina i isto toliko kila.I sad gdje da stavimo tu kolegicu da radi a da je svi živi ne ismijavaju kao što sada rade? Rolling Eyes Kako će ta kolegica zaustaviti bilo kakvu prijetnju a da ne dobije po nosu???Što se mene tiće meni je sve jedno niti joj ja dajem plaću niti je oblačim ali kuda da nju stavimo kada ne postoji neko adekvatno mjesto za nju?
[Vrh] Go down
corky
Početnik
Početnik
corky


Broj postova : 17
Registration date : 23.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypet pro 28, 2007 1:50 am

Ma kužim ženica je malo starija,ali nije na tebi da sudiš ,netko ju je radi nečega zaposlio u firmi! Pa šta sad neka žena radi ,jel tako? A vjerovatno će joj naći i za nju neko odgovarajuće mjesto.A ti koji je ismijavaju su jako ,jako pametni ,takvih ima i u našoj firmi ,ah" došla je još jedna žena u firmu ,pa kažu da malo vikneš jače na nju sakrila bi se pod stol,ma daj molim te privitivizma!
[Vrh] Go down
raptor5
Član
Član
raptor5


Broj postova : 39
Registration date : 11.10.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypet pro 28, 2007 9:04 pm

corky je napisao/la:
Ma kužim ženica je malo starija,ali nije na tebi da sudiš ,netko ju je radi nečega zaposlio u firmi! Pa šta sad neka žena radi ,jel tako? A vjerovatno će joj naći i za nju neko odgovarajuće mjesto.A ti koji je ismijavaju su jako ,jako pametni ,takvih ima i u našoj firmi ,ah" došla je još jedna žena u firmu ,pa kažu da malo vikneš jače na nju sakrila bi se pod stol,ma daj molim te privitivizma!

niti ja niti je moje kolege ismijavaju ismijavaju je klijenti .Kolegica se ne može obraniti a nije uvjek netko od nas pa da je zaštitimo.Njoj bi trebao biti posao da nešto ili nekoga štiti a ona ne može samu sebe.Ljepo sam ti gore napisao niti joj ja dajem plaću niti je hranim ali da je falila branšu to je sigurno. bounce Što se mene tiće mogu zaposliti i hobotnicu tako mi je sve jedno. jocolor
[Vrh] Go down
dezorjentirani škamp
Član
Član
dezorjentirani škamp


Broj postova : 30
Age : 49
Location : na drugoj stativi
Registration date : 05.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysub pro 29, 2007 11:04 am

imam kolega koji, kad su intervencije u pitanju imaju reakciju neke prosječne žene... jaki su samo na riječima... kolegicu sam imao i također je bila predmet podsmjeha iako sposobna od većine nas... cura je imala koji kilogram viška i to je bilo ono što su svi vidili... a njena sposobnost da nekog opali po njušci, rukovnje oružjem nikoga nije zanimala...
naravno otišla je iz firme i dobila nešto o čemu svi sanjamo, posao u struci... radi u policiji za 2x veću plaću...
[Vrh] Go down
007
Ozbiljan član
Ozbiljan član
007


Broj postova : 86
Location : Hrvatska
Registration date : 06.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyned pro 30, 2007 1:33 am

Mi muškarci smo jači,pametniji,brži,žešći,inteligentniji,bolji vozači,pucamo ko Vajat Erp itd.
Ali jedno pitanje za sve kolege:
Šro je to
što može jedan čovjek to može i jedna žena
što mogu dva čovjeka to mogu i dvije žene
što mogu tri čovjeka to mogu i tri žene ali teško
što mogu četiri čovjeka to četiri žene nemogu nikako.

Bez želje da objašnjavam kako se vremena mijenjaju,moramo prihvatiti činjenicu da se u našoj struci pojavljuju i žene.
Suditi o njihovoj fižičkoj snazi,izgledu,težini,inteligenciji je krajnje nekorektno i usudit ću se reći ,neodgojeno.
Neka se svatko sjeti svog početka i koliko smo puta napravili nešto pogrešno.Ja sam došao iz redova policije pa sam napravio par dobrih gluposti koje su zahvaljujući kolegama prošle bez posljedica.
A kad god se ide na ciljanje diže mi se kosa na glavi od rambo ratnika kojima se mora meta približiti na 10 metara da bi dobili prolaznu ocijenu,a opća su opasnost za sve nas koji smo tamo.
Imao sam priliku tijekom rata upoznati ŽENE koje su svojom hrabrošću i srčanošću nadmašile sve nas a i muškaraca koji su se slomili nakon prvog napada ili prve akcije.
Zato neka ih medju nama,posla za njih ima naročito u tvrtkama u kojima ima zaposlenica a vremenom će se iskristalizirati i one koje mogu pružiti i više na nekim do sada muškim poslovima.
Pojedinci bi se mogli i iznenaditi kada naidju na onu pravu.
[Vrh] Go down
corky
Početnik
Početnik
corky


Broj postova : 17
Registration date : 23.12.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyned pro 30, 2007 1:37 pm

dezorjentirani škamp je napisao/la:
imam kolega koji, kad su intervencije u pitanju imaju reakciju neke prosječne žene... jaki su samo na riječima... kolegicu sam imao i također je bila predmet podsmjeha iako sposobna od većine nas... cura je imala koji kilogram viška i to je bilo ono što su svi vidili... a njena sposobnost da nekog opali po njušci, rukovnje oružjem nikoga nije zanimala...
naravno otišla je iz firme i dobila nešto o čemu svi sanjamo, posao u struci... radi u policiji za 2x veću plaću...

Vjerujem da joj sad ti koji su je pratili i gledali sa podsmjehom zavide! I tako im i treba ! Žena u zaštitarstvu pa čak i u policiji su podcijenjene,samo zato što su žene! Da mi je znati da li itko od vas zna koliko zaštitarki ima u interventnoj? Dali postoji takva ,ako i postoji sigurno je u jako velikoj manjini!
[Vrh] Go down
Zaštitarka252
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 24.01.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: nisu sve žene strašljive   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet sij 24, 2008 6:36 pm

ima dosta žena koje će se u nekim situacijama bolje snaći nego muškarac,da se žene u zaštitarstvu ne sude po izgledu ili onome-vidi ovu što je dobra- možda bi primijetili i drugu stranu svega toga pa nebi pisali kako se žene samo plaše i koko same sebe ne mogu obraniti,što zapravo nije istina
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysub ruj 13, 2008 3:27 pm

ma ja mislim da baba u zaštitarstvu ima i previše

a žene u zaštitarstvu ?
hm hm


pa mnogi bi se začudili ako velim da su u tome poslu bolje od nas
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysub ruj 13, 2008 4:04 pm

Poštovane kolegice i kolege zaštitari,

nije li danas licemjerno izdvajati nekoga u bilo kojeg poslu na osnovu spola? Nažalost. društvo u kojem živimo još je skeptično prema ženama u uniformi, ali i to se polako mijenja nabolje zahvaljujući sve većem anganžmanu žena u tzv.muškim zanimanjima. Složit ću se s činjenicom da je žena slabiji spol, ali nije uvijek presudna fizička snaga koju kolege zaštitari ističu, ponekad inteligencija i lijepa riječ smanjuju intenzitet konflikta ili ga prevenitivno otklanjaju što ženama uvelike olakšava komunikaciju sa strankama. E sad, reći će kolege, a što u slučaju napada? Da li itko od vas kolega može garantirati da će se uvijek trezveno i hladnokrvno ponijeti u opasnoj situaciji ili pravovremeno reagirati u granicama zakonskih ovlasti? Rekla bih da je prije svega veliki nedostatak u privatnoj zaštiti neadekvatna i minimalna edukacija kako teorijske tako i praktične obuke zaštitara. Stručnjaka na području privatne zaštite je vrlo malo, obično su to ljudi koji su nekada radili u policiji, vojsci i poslovima osiguranja. Istaknula bih činjenicu da su zaštitari kao ovlaštene službene osobe dio sustava nacionalne sigurnosti. ali im tržina utakmica i ne postojanje kolektivnog ugovora kao i konkretnog sustava obuke i školovanja ruše dostojanstvo. U zaštitarstvu postoje radna mjesta kao stvorena za žene, recepcije, muzeji, ophodnja,osiguranja i sl.,zato dragi kolege zaštitari osvrnite se oko sebe, ima sposobnih žena koje profesionalno rade ovaj posao,malo ih je ,ali ih ima,teže im je jer se dvostruko moraju truditi kako bi se dokazale u muškom svijetu. Sve ih je više i u policiji i u vojsci, daju izvanredne rezultate, postaju savršena polovica muškog tima.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysub ruj 13, 2008 11:24 pm

pantera je napisao/la:
Poštovane kolegice i kolege zaštitari,

nije li danas licemjerno izdvajati nekoga u bilo kojeg poslu na osnovu spola? Nažalost. društvo u kojem živimo još je skeptično prema ženama u uniformi, ali i to se polako mijenja nabolje zahvaljujući sve većem anganžmanu žena u tzv.muškim zanimanjima. Složit ću se s činjenicom da je žena slabiji spol, ali nije uvijek presudna fizička snaga koju kolege zaštitari ističu, ponekad inteligencija i lijepa riječ smanjuju intenzitet konflikta ili ga prevenitivno otklanjaju što ženama uvelike olakšava komunikaciju sa strankama. E sad, reći će kolege, a što u slučaju napada? Da li itko od vas kolega može garantirati da će se uvijek trezveno i hladnokrvno ponijeti u opasnoj situaciji ili pravovremeno reagirati u granicama zakonskih ovlasti? Rekla bih da je prije svega veliki nedostatak u privatnoj zaštiti neadekvatna i minimalna edukacija kako teorijske tako i praktične obuke zaštitara. Stručnjaka na području privatne zaštite je vrlo malo, obično su to ljudi koji su nekada radili u policiji, vojsci i poslovima osiguranja. Istaknula bih činjenicu da su zaštitari kao ovlaštene službene osobe dio sustava nacionalne sigurnosti. ali im tržina utakmica i ne postojanje kolektivnog ugovora kao i konkretnog sustava obuke i školovanja ruše dostojanstvo. U zaštitarstvu postoje radna mjesta kao stvorena za žene, recepcije, muzeji, ophodnja,osiguranja i sl.,zato dragi kolege zaštitari osvrnite se oko sebe, ima sposobnih žena koje profesionalno rade ovaj posao,malo ih je ,ali ih ima,teže im je jer se dvostruko moraju truditi kako bi se dokazale u muškom svijetu. Sve ih je više i u policiji i u vojsci, daju izvanredne rezultate, postaju savršena polovica muškog tima.

Kolegice jedan ispravak, zaštitari se po zakonu ne tretiraju kao ovlaštene službene osobe nažalost ! No
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyned ruj 14, 2008 10:12 pm

Hr-Zaštitari je napisao/la:


Kolegice jedan ispravak, zaštitari se po zakonu ne tretiraju kao ovlaštene službene osobe nažalost ! No


meni se čini da sam negdje pročitao, neda mi se sad tražit

da su zaštitar izvan službe obavezni postupati kao i policajci i djelatne vojne osobe kad su izvan službe

ako bi koristili tu formulaciju onda su zaštitari itekako ovlaštene službene osobe
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyned ruj 14, 2008 11:45 pm

mago je napisao/la:
Hr-Zaštitari je napisao/la:


Kolegice jedan ispravak, zaštitari se po zakonu ne tretiraju kao ovlaštene službene osobe nažalost ! No


meni se čini da sam negdje pročitao, neda mi se sad tražit

da su zaštitar izvan službe obavezni postupati kao i policajci i djelatne vojne osobe kad su izvan službe

ako bi koristili tu formulaciju onda su zaštitari itekako ovlaštene službene osobe

Biti ovlaštena službena osoba znači biti po zakonu zaštićen i kad netko napadne službenu osobu onda policija podiže prijavu za napad na službenu osobu ,a kad se napadne zaštitar piše se prijava kao za napad na svaku drugu osobu.Dali je to zbog lošeg zakona o zaštitarima neznam ,ali ovo ti je jedina istina.Ako negdje pročitaš drugačije vjeruj mi u praksi nije tako.
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Hr-Zaštitari   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon ruj 15, 2008 10:24 am

Hr-Zaštitari



ok to je posebna tema za raspravu
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon ruj 15, 2008 1:28 pm

Poštovanje kolega,

nažalost, u pravu ste glede odgovornosti napadača na zaštitara/čuvara dok je na službenoj dužnosti.
Nije li to apsurdno, jer imamo gotovo identične ovlasti policijskim, ne smijemo jedino uhititi osobu, ali je zato smijemo zadržati. Nosimo oružje, osiguravamo utakmice, radimo neposredno štićenje osoba, izlazimo na intervencije, legitimiramo, nosimo uniformu, idemo na periodičke provjere gađanja i liječničke preglede, ali se i dalje tretiramo u slovu zakona kao civili. Nadam se samo da ćemo ulaskom u EU dobiti zasluženo mjesto na tronu uz policiju, vojsku i službe osiguranja, jer su u inozemstvu zaštitari na razini državnih službenika.
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypon ruj 15, 2008 9:34 pm

pantera je napisao/la:
Poštovanje kolega,

nažalost, u pravu ste glede odgovornosti napadača na zaštitara/čuvara dok je na službenoj dužnosti.
Nije li to apsurdno, jer imamo gotovo identične ovlasti policijskim, ne smijemo jedino uhititi osobu, ali je zato smijemo zadržati. Nosimo oružje, osiguravamo utakmice, radimo neposredno štićenje osoba, izlazimo na intervencije, legitimiramo, nosimo uniformu, idemo na periodičke provjere gađanja i liječničke preglede, ali se i dalje tretiramo u slovu zakona kao civili. Nadam se samo da ćemo ulaskom u EU dobiti zasluženo mjesto na tronu uz policiju, vojsku i službe osiguranja, jer su u inozemstvu zaštitari na razini državnih službenika.

moram priznati da nisam imao slučaj napada na zaštitara pa nemogu nešto tvrdit

ali po logici stvari ako imate radni nalog i prilikom obavljanja svoje djelatnosti ste napadnuti to se zove napad na službenu osobu gdje se uz prijavu prilaže broj radnog naloga njegova kopija sa opisom radnih zadataka te sva potrebna prateča izvješča koja se uz takav događaj moraju napisati
naravno iza svega toga treba stajati vaša firma
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyuto ruj 16, 2008 12:13 am

- u potpunosti se slažem s vama kolega, imamo raspored rada, imamo radne naloge, ispunjavamo po potrebi pismena o zadržavanju osoba, privremeno oduzetim predmetima, uporabi sredstava prisile i sl., sve to u slučaju prekršajne ili kaznene odgovornosti se vrednuje u sudskom postupku kao da smo ovlaštene službene osobe, što po slovu zakona jesmo jer imamo ovlasti kao službene osobe, jedina je razlika što je u našem slučaju riječ o privatnoj zaštiti i primjeni tih ovlasti unutar perimetra i neposrednoj blizini štićene osobe, a u slučaju policajaca i drugih ovlaštnih službenika na poslovima osiguranja o državnoj zaštiti.
-čak i u slučaju nužne obrane i krajnje nužde ovlašteni smo postupati i u slučaju prekoračenja navedenog kazneno smo odgovorni kao i ovlaštene službene osobe.
-upitno je da li će svaka firma zaštiti svog zaštitara nakon primjene ovlasti, posebno je osjetljivo pitanje uporabe vatrenog oružja i tjelesne snage,poznavajući situaciju u praksi,firma će naći zakonske osnove kojima će prije zaštiti svoja leđa na štetu radnika, a sindikat samo drži toplu vodu,i samo ponekad kako mu odgovara malo ide desno pa malo lijevo glumeći neutralnu Švicarsku.
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet ruj 18, 2008 3:33 pm

Zašto ne ima ih u svemu neka budu i u našoj struci,nemojmo biti šovinisti treba im dati priliku.Kao što je napisao kolega,trebat će im puno više da se probiju zbog nekih idiota kojima su one prijetnja! Zaštitar je "službena osoba" kad je na dužnosti a nakon radnog vremena nije, jedino se mora ponašati dolično ako nosi odoru tj.putuje u njoj doma! Imam iskustva sa napadima,probao sam sve osim metka i u slučaju napada tretira se kao napad na službenu ososbu! Opaska na panteru,mi ne legitimiramo nego utvrđujemo identitet! Ima jako malo zaštitara koji znaju svoje ovlasti u 4 sata ujutro,ima ih jako malo koji u svakom trenutku mogu izvesti ključ na lakat i mnoge druge stvari nemojte čitai ovo kao podcjenjivanje,to je realnost čast iznimkama!Pročitao sam ovdje isto o nekedešnjim zaštitarima sa osnovnom školom nekad su kriteriji za licencu bili puno stroži prije 12g je.... me na lječničkom zašto sam tetoviran, dio provjere su radila gospoda iz osiguranja tj.pantovčaka ja sam imao srednju u ono vrijeme od 100% zaštitara samo je 35% bilo sa osnovnom školom prvu iskaznicu dobio sam 1999.Nek se jave dečki na kojima se kovalo željezo i to od zadnjih rupa,šatora,koncerata,utakmica do ugodnih domjenaka,koliko smo puta bili tema sprdačina...nekad nije bilo zakona o navijačima i drugih prijava.Mislim da su do sad tri generacije zaštitara izašle i škole,nekekvih 25% radi taj posao stim da imaju zvanje zaštitar tehničar a neznaju što su SIA 1 i SIA 2 ,cjenjene kolege kao što znate treba negdje oko dvije godine "sita i rešeta" na raznim radnim mjestima da bi se steklo iskustvo da možeš reagirati kako treba,mi smo učili na svojim greškama a vi imate priliku učiti na našim,dakle budimo realni da nije bilo tih pionirčeka ovog posla danas nebi bilo struke Zaštitar tj. Zaštitar tehničar ! Što je sa onima koji nose tu unifornu nebitno na amblem sa ciljem da zaštitar bude zaštitar,mi štitimo ljude i imovinu i to za obočnu crkaicu,a neki su tu samo u prolazu dok ne kapne nešto bolje !
Isprika ako se netko našao povrijeđen.
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptypet lis 10, 2008 11:28 pm

Zaštitar nije službena osoba ni kad je na dužnosti ni izvan nje.
Razlika je u tome što sud prilikom izricanja kazne za neko učinjeno kazneno djelo protiv zaštitara može, ali ne mora,
izreči veću kaznu nego što je izriče kao da je to djelo učinjeno prema civilnoj osobi; tj. može upotrijebiti maksimalne kazne koje izriče kad je kazneno djelo učinjeno protiv službene osobe tj. policajca.
[Vrh] Go down
Lamb of God
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lamb of God


Broj postova : 72
Age : 40
Location : Zagreb
Registration date : 20.10.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysri stu 19, 2008 12:35 am

Uglavnom da malo obnovim temu,prije 2 dana došla nam na objekat neka bakica zaštitar,ima 52 godine i praktički je potpuno nepokretna,stalno kuka,teško joj je i živit,uglavnom sramota za firmu i ljude koje bi trebala čuvat i onoga tko joj je dao licencu i onoga tko ju je pustio na lječničkom...uglavnom,direktor objekta je danas po hitnom postupku tražio voditelja da ju makne...uglavnom žalosno!I kaj da čovjek onda misli o tome!
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysri stu 19, 2008 1:32 am

Lamb of God je napisao/la:
Uglavnom da malo obnovim temu,prije 2 dana došla nam na objekat neka bakica zaštitar,ima 52 godine i praktički je potpuno nepokretna,stalno kuka,teško joj je i živit,uglavnom sramota za firmu i ljude koje bi trebala čuvat i onoga tko joj je dao licencu i onoga tko ju je pustio na lječničkom...uglavnom,direktor objekta je danas po hitnom postupku tražio voditelja da ju makne...uglavnom žalosno!I kaj da čovjek onda misli o tome!


- kolega, a da sagledate i drugu stranu medalje-jeste li se zapitali zašto ta žena mora raditi, ima li što jesti, zašto je negdje postala tehnološkim viškom,...

- rješenje-premjestiti na odgovarajuće radno mjesto s manje anganžmana i protokom ljudi
[Vrh] Go down
Lamb of God
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lamb of God


Broj postova : 72
Age : 40
Location : Zagreb
Registration date : 20.10.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptysri stu 19, 2008 1:49 am

S time se u potpunosti slažem,dapače,znam da ima kredit i da mora negdje radit!Mene jedino smeta kaj uništava moj šestogodišnji trud i ruši ugled objekta i zaštitara,jer tako se nebi trebali ponašati,kolko god teško možda bilo...i da,došla je iz Posilovića,koji je po njenom pričanju kaubojska firma,bez trunke pravila i to je nastavila širiti oko sebe...evo,samo sam iznio ne baš lijepo iskustvo sa svog objekta,a tiče se ženskog radnika...
[Vrh] Go down
gokone
Član
Član



Broj postova : 26
Registration date : 10.11.2008

ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Emptyčet stu 20, 2008 1:00 am

Lamb of God je napisao/la:
S time se u potpunosti slažem,dapače,znam da ima kredit i da mora negdje radit!Mene jedino smeta kaj uništava moj šestogodišnji trud i ruši ugled objekta i zaštitara,jer tako se nebi trebali ponašati,kolko god teško možda bilo...i da,došla je iz Posilovića,koji je po njenom pričanju kaubojska firma,bez trunke pravila i to je nastavila širiti oko sebe...evo,samo sam iznio ne baš lijepo iskustvo sa svog objekta,a tiče se ženskog radnika...


[b]kolega vjerojatno je ta gospođa takva kakvu si ju naveo a to nema veze s firmom iz koje dolazi.ja radim u Posiloviću već više godina i znam da među nama nema bezvlađa.pravila postoje a oni koji ih se ne pridržavaju odlaze i pljuju zbog tog.radimo ko i svi drugi i ne da zagovaram svojeg poslodavca ali dosad su prema meni bili fer i korektni.kad sam krenula u zaštitarstvo oni su bili jedini u zg koji su mi obećali potpune putne troškove tj, pun iznos mjesečne karte.nažalost takvih gospođa ima previše u svakoj firmi a kome ne paše nego ode ali neka ne grize ruku koja ga je hranila.još da se osvrnem na naslov tj. temu žena u zaštitarstvu šta ćeš ima nas svakakvih i vas muških a kamoli žena.neke su stvorene za recepcije a neke za potpunu usporedbu s muškim kolegama.ja sam prošla svašta od tuče sa ciganima na žitnjaku do porte gdje te nitko ne gleda ni ne pita ništa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty
PostajNaslov: Re: ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????   ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''????? Empty

[Vrh] Go down
 
ŠTA MISLITE O ŽENAMA U ZAŠTITARSTVU'''''!!!'''''?????
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: