HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Zaštitar akd zaštite

Go down 
+19
Alan Ford
Antun
Admin
Jedan Iz Mase
bivsi_akadeovac
omar
johnnyb
Bik Koji Sjedi
Nick Moor
sedmi
medo
bore
BLENTON
krampus
Brada
nocni ćuk
dg
Tito
kile29
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
medo
Početnik
Početnik
medo


Broj postova : 14
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypon lis 15, 2007 12:11 am

Brada je napisao/la:

Nick,sumnjao sam u takav nacin sistematizacije jer bi bio preposten za nasu firmu,a i za cjelokupno zastitarstvo. :lol!:
Pratnji i interventnoj je lakse imati nekakvo zajednistvo kad rade svi zajedno,a mi smo rastrkani po raznoraznim objektima,niti se znamo,niti mozemo uciniti nesto po tom pitanju bez pomoci sindikata,za koji,nazalost,ne mozemo reci da je zasad ista ucinio po tom pitanju...

Ova sistematizacija jeveliko S....E Evil or Very Mad . Veliki pokušaj uprave da nam zamaže oći, i pokuša plasirati neku svoju teoriju o povećanju plaće.
Kao što ste primjetili samo sam čekao da dobijem dosta točne podatke pa tek se sad javljam.
1. Interventna za sad ostaje na istom kojeficijentu(1.Cool
2. Pratnji se nudi isti što je neprihvatljivo za pratnju bom (Ljudima je dosta maltertiranja Mad ).
3. Interventna nije zadovoljna sa ponuđenim
4. 2516kn x kojeficijent (bruto), to nam uprava nudi svima, a da prijevoz 390 kn
5. Postotci na noć, praznike , rad nedeljom neke bjedne stimulacije: 10, 20 i 30%
6. Nakon 5,6,7,8,9,10 godina rada u ovoj firmi i 3 godine obečavanja povećanja plaće i pravedne sistematizacije očekuješ napredak, a ne da ideš u nazad.
A da ipak će neki i dobiti veću plaću confused 1,1x2800=3080, a 1,2x2516=3019,2(ja to nevidim povećanje, a vi?),jer po novoj sistematizaciji svi idu na minimalni kojeficijent 1,2;1,25;1,3;1,4;1,5;1,6;1,8 za nas šljakere.
A oni 2,5;2,7;3,0;3,5;5,0;6,0 i šečer na kraju koliko si dogovori plaću jer on je ipak big boss(i svi direktori postaju menađeri i dobijaju savjetnike i pomoćnike sa kojef. 6,0).
Što se tiće dogovora za nekakve akcije ja sam za.
Tko je kriv za gubljenje ugovora radnik ili menađer koji nezna prezentirati svoju uslugu ili svoj projizvod komitentu, pa traži manje nego što su mu troškovi i žali se radnicima da ih nemože više platiti jer je potpiso nepovoljan ugovor za firmu pa taj poso radi sa minusom, ali on si za taj minus neće smanjit plaću nego naprotiv povećat.
Prije tri godine sindikat je morao popustiti da se njma poveća plaća sa 4,0 na 6,0 kojeficijent da bi i pratnja dobila 1,6, to neće reći na glas.
[Vrh] Go down
medo
Početnik
Početnik
medo


Broj postova : 14
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypon lis 15, 2007 10:13 pm

interceptor je napisao/la:
SVI ZAŠTITARI KOJI RADE POSLOVE PRATNJE VRIJEDNOSTI NA PODRUČJU HRVATSKE NEKA ZNAJU DA PRATNJA VRIJEDNOSTI U ZAGREBU IMA PRIJEDLOG S KOJIM BI NAM PLAČA BILA 4200 KN NETTO + PRIJEVOZ. PRIJEDLOG JE POSLAN DIREKTORU TE ČE SE ODGOVOR ZNATI KROZ OVAJ ILI IDUČI TJEDAN! U PROTIVNOM ČEMO IĆI NA ŠTRAJK I BILO BI DOBRO DA CIJELOKUPNA PRATNJA AKD-a PODRŽI NAŠ PRIJEDLOG!!! IMAJU ONI NOVACA BEZ BRIGE BUDITE. DOSTA JE GAŽENJA, VRATIMO IM ISTOM MJEROM!

Može samo jedno pitanje nekima od nas su ukinuli ćak i putne troškove tj. pokaz pa me posavjetuj šta da poduzmem?Ja radim na terenu i oni tvrde da nemoram dobijati putne troškove jer dobijam terensku 80kn i jadan dorućak a ti reci jel to uredu jer i ja imam 14 kilometara do posla pa kako da putujem a da me ništa nekošta
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Odgovor Martica na zahtjev pratnje za povecanjem placa !!!   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 12:11 am

Danas sam vidio dopis koji je direktor Martic poslao Mijacu,radnickom vijecu i pratnji kao odgovor na zahtjev pratnje za povecanjem placa na 4200kn.

Izdvojit cu samo najzanimljivije dijelove tog odgovora koji nas uglavnom sve zanimaju:

1.
Citat :
Osnovna placa ima povecanja :
za prekovremeni rad 20%
za rad nedjeljom i u dane kada se po zakonu ne radi 30%
rad nocu (od 22-06) 10%

Ovo je ono sto nas ocekuje sigurno,ali nigdje nisu napisali na koju osnovicu ce se ovo naplacivati,a vec znamo da je to 2516kn puta koeficijent...znaci povecanje samo ako rintas nocne na 12-24 non-stop,o fondu ne moramo razmisljati jer je placa jednaka ili manja,ovisno o tome koji ste koeficijent imali...eventualno povecanje je neznatno u odnosu na stari obracun,a najvise bi ga trebali osjetiti oni s koeficijentom 1.1,a koji rade u poslovnicama i imat ce 1.4 koeficijent,oni ce s ovim novim prijevozom od 390kn,dobiti za fond,po mom izracunu, 2602,48kn + 390kn prijevoz = 2992,48kn ,sto je za njih povecanje od nekih 400kn...oni koji ce imati koeficijent na objektima 1.2,placa ce im biti veca samo za ono koliko naprave prekovremenih,nocnih i blagdanskih sati,sto znaci da ce za goli fond dobiti eventualno sa svim tim nekih 200-tinjak kuna vise...zalosna nam majka!!!
_________________________________________________________________________________________________________________________
Sto se pratnje tice, 2516 x 1.6 = 4025,60 kn brutto !!!
Za fond sati,koliko i imaju kad nema godisnjih odmora,dobit ce,po mojoj "simulaciji",u nettu 2933,66kn + 390kn prijevoz = 3323,66 kn,sto je za 200-tinjak kuna manje nego sto su dosada dobivali!!! A govore o povecanju placa svima,a ne samo njima!!! Evil or Very Mad

A sto su rekli o sadasnjim placama u pratnji ?

2.
Citat :
Raspon isplacenih placa u pratnji novcanih vrijednosti u srpnju kretao se od 3700kn netto do 5450kn prema broju odradjenih sati bez troskova prijevoza.3200kn imao je jedan radnik zbog odsutnosti s rada,a radio je oko 67 sati.

Za onoga tko ne zna,srpanj i kolovoz su mjeseci u kojima pratnja ima najvise prekovremenih sati rada zbog godisnjih odmora,pa stoga place i ne cude,ali to naravno nije napisano.Pa vecina ih nije imala manje od 60-70 prekovremenih u tim mjesecima !!!

A ovih 3200kn i 67 sati rada,pretpostavljam da je kolega bio na bolovanju,to takodjer nije napisano...

Ne znam sto nam je nas pjesnik Neven Martic htio reci,ali ocito zeli reci da su vec sad previse dobro placeni...na ovo ostajem bez daljnjih komentara...katastrofa !

3.
Citat :
Uprava AKD-Zastite ce voditi racuna i pratiti stanje isplate na toj slozenosti poslova i ukoliko dodje do bilo kakvih anomalija na vrijeme ce intervenirati.

Ovaj dio vjerovatno nikom tko je ovo procitao nije jasan. Kakvih anomalija? Misle li na to da ce paziti da ne dobiju slucajno previse novaca za svoj rad?
Anomalija je nastala onoga trena kad su odlucili napraviti ovakvu sramotnu sistematizaciju,koja bi trebala,onoga trena kada postane vazeca,osvanuti u svim novinama i ostalim raznoraznim medijima u Hrvatskoj...jedina anomalija koju ja vidim u svemu ovome su direktori i samozvani "manageri" koji ce sebi place nabijati do stotinjak tisuca kuna naustrb nas,a sve te kune smo im mi zaradili...

4.
Citat :
Fiksni iznosi placa za te poslove po novom obracunu naprosto se ne mogu utvrditi jer direktno ovise o broju radnih sati na pojedinoj slozenosti posla. U simulacijama place utvrdjeno je da niti jedan radnik ne bi dobio nizu placu od do sada isplacivanih,vec su sve uvecane.

Fiksna placa se ne moze izracunati ?!! A zasto ne kazu koliko je netto placa za fond sati na pojedinim sistematiziranim objektima koji nemaju rada nocu i praznicima,pa tako i u pratnji,kad primjerice ne bi radio niti jedan praznik ili nedjelju? Da li njima odgovara da ljudi saznaju to prije nego dodje prva takva placa? Naravno da ne,jer bi im vec sutra dodatnih 50 ljudi uputilo pozdrave i napustilo firmu...zato i stalno odgadjaju datum stupanja sistematizacije na snagu,kupuju nekoliko mjeseci vremena prije nego ih jos 150 ljudi napusti...

A za ovaj boldani dio mogu reci samo jedno - nase place mogu biti jedino iste ili manje po tom njihovom simulatoru,jedina razlika bit ce u platnoj listi i novom nacinu obracuna...ne lazite nas vise,dosta je bilo !!!


I nakraju jedna,ne mogu je drugacije nazvati nego bomba bom, direktno iz ovalnog ureda direktora u ruke pratnje :

5.
Citat :
U pogledu vasih najava za strajk,za koji osobno smatram da nema opravdanih razloga,a i svi problemi koje isticete mogu se rjesavati dogovorno,moram vas upoznati s mogucim negativnim posljedicama. AKD-Zastita ima najveci dio poslova ugovoren s PBZ Zagreb i ugovorna zastita banke je da u slucaju neizvrsenja poslova pratnje mogu otkazati ugovor sto bi zasigurno imalo za uzrok ili nase potpuno otkazivanje izvrsenja ovog posla ili pronalazenje radnika koji su spremni izvrsiti ugovornu obavezu.

Taj dio mogu smatrati jedino prijetnjom u omotanom u celofan...ja sam to ovako shvatio - ako strajkate,banka nam moze otkazati ugovor,pa cete ostati bez tog "dobro" placenog radnog mjesta ili cemo vas zamijeniti s onima koji ce htjeti raditi i za ove novce...e pa bas me zanima kako bi to izgledalo kad bi pokusali pronaci 50-ak ljudi preko noci,a bez ikakvog iskustva u pratnji vrijednosti ili punjenju bankomata i rukovanju istim :lol!:

Ono "dogovorno" ne znam kako komentirati...kad on to veli,sjetim se svih onih "dogovornih" koeficijenata pojedincima direktno iz njihovih rukava...

Mislim da su s ovim posljednjim odgovorom samo dodatno dolili ulje na vatru koja vec dosta dobro gori,cak mislim da ovo lici vise na neku opasno zapaljivu smjesu rijeci za koje bi mogli pozaliti da su ih uopce izgovorili...
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 8:43 am

Sve je to istina i podržavam borbu pratnje da ostvari svoja prava.Ali vidi problema kolega reće da je za 60 prekovremenih dobio 3400 kn s koeficijentom 1.1 dok njegov poznanik iz pratnje s 50 prekovremenih 5000 i nešto s koeficijentom 1.6.EPILOG:Nakon toga su se gadno poriječkali.Stav djelatnika pratnje bio je da su oni vrijedniji nego portiri koji samo sjede a stav portira je bio da oni u pratnji kradu sate i nemaju obraza jer traže više.Polako se stvaraju amoziteti i nažalost se šire velikom brzinom,pucaju prijateljstva,stvaraju se klanovi,među ljudima vlada nemir ,zavist,prepotentnost.Zavadi pa vladaj.LJUDI (SU)ĆIN(E)(ILI) RAZLIKU.
[Vrh] Go down
nocni ćuk
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 54
Registration date : 11.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 2:58 pm

e ja mislim da je najbolje da kolektivno svi odemo na bolovanje i najavimo otkaz tak da smo na bolovanju za vrijeme otkaznog roka ovo sve je jedan veliki cirkus u reziji "superhika=sirec" i velikih ex policijskih strucnjaka potpomognutih mijacom(nazalost) po ovom izracunu ja cu imat manju placu nek do sad a jos kad ukinu dodatak na staz radije cu ic negdje u firmu za 2.500 kuna slobodan vikend nema nocnih ni blagdana i bok ko ih j... a ovo za klanove pa ima ih i sad pogotovo u zg. pozz...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 10:13 pm

sedmi je napisao/la:
Sve je to istina i podržavam borbu pratnje da ostvari svoja prava.Ali vidi problema kolega reće da je za 60 prekovremenih dobio 3400 kn s koeficijentom 1.1 dok njegov poznanik iz pratnje s 50 prekovremenih 5000 i nešto s koeficijentom 1.6.EPILOG:Nakon toga su se gadno poriječkali.Stav djelatnika pratnje bio je da su oni vrijedniji nego portiri koji samo sjede a stav portira je bio da oni u pratnji kradu sate i nemaju obraza jer traže više.Polako se stvaraju amoziteti i nažalost se šire velikom brzinom,pucaju prijateljstva,stvaraju se klanovi,među ljudima vlada nemir ,zavist,prepotentnost.Zavadi pa vladaj.LJUDI (SU)ĆIN(E)(ILI) RAZLIKU.
+10 prekovremenih više, - cca 2000 kuna manje, (odnos porta-pratnja) nažalost opet ponavljam, dolazimo u situaciju da neće biti problem naći ljude koji će sa porte otići u pratnju, a isto tako budite sigurni da će ostati jako jako puno ljudi iz pratnje koji će radije biti za 1.6 pratitelji, nego pokušati se nešto extra boriti, i možda sve izgubiti...
koliko god me sad napadali,(naravno iz pratnje) trebate shvatiti da je velika većina zaštitara u AKD-u sa koeficijentima 1.1, i njima svaki pa i najmanji pomak puno znači... znači treba pričekati i vidjeti na buštama kako izgleda ta sistematizacija, a ne da i dalje nagađamo i pričamo (a priča se mijenja svaki dan) o tome, kad to vidimo na papiru znat ćemo na čemu smo, a nitko ne kaže da ako ili kad dođe do tog pomaka, na tome treba stati, ali kažem vam onome koji ima 1.1 njemu je i 200 kuna novac koji mu puno znači, zato nemojte omalovažavati makar i takvo povećanje... ja bi prvi volio da osnovica bud 4000 kuna, pa na to da idu koeficijenti,ali...
... isto tako pitanja tipa: tko će vršiti pratnju kad ode ova sadašnja ekipa,kao što sam rekao, 100% neće svi otići (iz bilo kojeg razloga, ali tako je), a s druge strane pogledajte malo kako vam u konkurenciji rade pratnje, srećete ih svakodnevno, vidite kako izgledaju, kako se ponašaju, na kraju krajeva na kakav način obavljaju pratnju... naravno i drugdje ima kvalitetnih pratitelja ne samo u AKD-u, ali drugdje ih je možda samo 30-40% i nikoga nije briga kako će izvršiti posao, nažalost ovime sam htio reći da bez obzira na top kvalitetu i vrhunske pratitelje koji rade u AKD-u, to nažalost mnogim komintentima nije bitno jer da je tako samo bi mi i vršili sve pratnje, ovako se nezna tko pije tko plaća, isto tako nažalost postoje neki komintenti koji bi nas kod prvog kiksa maknuli i uzeli nekog drugog, a to što će on biti još gori... nažalost, ispada da se samo kod nas gleda kvaliteta...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 10:19 pm

na kraju krajeva vjerujem da znate kolike plaće imaju pratitelji u drugim firmama i koliko imaju prekovremenih i na kakve sve načine rade, i kakve imaju smjene... (tu nemislim na one koji pričaju priče, a nikako da pokažu bušte ili radne naloge)

... mada znam da nas nebi trebala biti briga kako je kod drugih,i bilo bi najbolje da od drugih "uzimamo ili kopiramo" samo ono što je dobro i pozitivno i time nas unaprijeđujemo i izdižemo u svim pogledima i na savaki način... ali....
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyuto lis 16, 2007 10:23 pm

E pa gospodo,evo nove vijesti iz crnog svijeta AKD-a!!!

Nas predragi,bivsi sindikalni povjerenik,sadasnji nadzornik i Marticev pulen,Musa "the greatest shit of the year",izjavio je da,u slucaju da pratnja u utorak pokusa strajkati,da ce ako treba on sam izvesti sve blinde van...

A vijest koju trebate znati je ta da je Martic naredio nadzornicima,interventnoj i voditeljima da budu spremni da u cetvrtak izadju s blindama u slucaju strajka kolega iz pratnje!!!

Znaci,poceo je pritisak,sada na one koji se boje za svoje koeficijente,koje nikada niti nije bilo briga za nas,nadzornike i voditelje...a nazalost, i decki iz interventne ce me razocarati ako postupe po naredjenju druga Martica...decki,ne dajte se,a bilo bi dobro i da i u javnost izadje gusenje pokusaja strajka za bolje place...je.o te,ljudi,pa nije ovo Tienanmen,pitam se samo sto je sljedece? Hoce li iduci pokusaj strajka u AKD-u biti ugusen u krvi ?

Ako tako bude,mislim da nece biti dobro,jer ocito svi ti propali policajci nisu naucili sasvim dobro jednu staru stvar,da nasilje radja jedino nasilje...

A i za ocekivati je da ce se neki iz pratnje ukakiti u gacice da ne izgube "dobro placeno" radno mjesto pa ce pokusati raditi u cetvrtak...a i cuo sam da je najglasniji u vezi strajka iz pratnje pobjegao na bolovanje...interceptor,posto si ti u pratnji,mozes li nas upoznati sa situacijom? Hoce li biti tako i da li je sve to istina ili ce opet biti po njihovom,hocete li nam ubiti svaku nadu da se i mi ostali nekako mozemo izboriti za bolje place? Ili si ti taj koji je na bolovanju? Mozda zato jer ti je direktor zaprijetio,ha ?!!

MIJAC, OVO SVE SE I TEBE TICE !!!
IZJASNI SE O OVOME PROBLEMU KOJI NASTAJE KAD SE POKUSA STRAJKATI,DA LI CES ZAUVIJEK SUTJETI I BITI SAMO OBICNA IGRACKA U AKDOVSKIM RUKAMA ?
IMAO SI PROSLI TJEDAN PRILIKU ZA SVOJIH 5 MINUTA SLAVE,KADA SI MOGAO JAVNO IZRECI SVE NASE PROBLEME I NAJAVITI STRAJK. ALI NE, TI SI SE "DOGOVORIO" S DRAGIM MINISTROM DA NE BUDE NISTA OD PROSVJEDA? STO SU TI OVAJ PUT OBECALI,KOJI DATUM? 01.01.2029?
POSLIJE OVOGA SRANJA OSTAT CES BEZ IJEDNOG COVJEKA U SINDIKATU AKO SE NE ZAUZMES ZA NJIH...
[Vrh] Go down
johnnyb
Član
Član
johnnyb


Broj postova : 37
Age : 41
Location : Osijek
Registration date : 05.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 1:13 am

Poštovane kolege, nemojte mi zamjeriti na sljedećim riječima ali jednostavno ovo moram reći:
BRADA, za tebe, INTERVENTNA u Osijeku postoji već 2ipol godine i rade poslove koje bi naš dični voditelj trebao raditi, ispomažu u poslovnici, rade poslove za koje nemaju ovlasti ( napomena: SVI ZNAMO TKO JE U INTERVENTNOJ OSIJEK tongue ) a sve to za 1.1 koeficijent! Nemožete mi reći da nepostoje razlike u firmi!!!!!!!
Što se tiče PRATNJE dečki neljutite se ali u svakom žitu ima KUKOLJA!!!!! Embarassed Definitivno imate podršku i izborite se za svoje JA! Istjerajte dupelisce i uvlakače iz svojih redova, vječno ćete pušiti! A da će vas polovica odustati od štrajka je ŽIVA ISTINA!!!! Nezaboravite da nitko nije nezamjenljiv i da je 1.1 uvijek bio manji od 1.6!!!!!
SISTEMATIZACIJA nam nešto donosi: zlo ili dobro? Dok nestigne lista za studeni mjesec i nevidimo pravo stanje nevjerujem nikome! Nemojte zaboraviti da će nekome i 100, 200 KN biti povišica! Neživimo svi istim STANDARDOM!!!!!!! Pogledajte šta puši kolega do vas!!!!!!! Dečki moji da će biti sranja uvijek u ovoj firmi bit će jer nas vodi kadar koji nema pojma o zaštitarstvu i svi znamo tko se riješio svojega VIŠKA (čitaj otpada)!!!!!! :lol!:

Ako sam koga uvrijedio neustručavajte se vratiti!!!!!! Slavonijo INATI SE!!!!! geek
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 9:49 am

Brada, kažeš da je najglasniji pobjegao na bolovanje,ako je to stvarno tako onda....

...jadno, da jadnije nemože biti, poslije je čovjek (hm,kako to sad ružno zvuči) "pobjednik" jer ako se izbore za nešto više, on će reći kako je ili želio biti uz njih, ali eto razbolio se, ili će reći kako je namjerno to uradio da blinde ne izađu...

isto tako ako ne uspiju, moči će reći u upravi kako je upravo otišao na bolovanje da nebude zajedno sa ekipom koja pokušava povećati svoja primanja... :lol!:

a takvih će biti još...

...i johnnyb je sve ok napisao, ali isto tako svima treba biti jasno da jedini garantirani uspjeh oko štrajka u bilo kojoj firmi je kad se porte pobune, jer nema te firme koja se može izvući kad joj stane samo 20% zaštitara po portama, nema toga koji će uspjeti to pokriti...
...zato svi jedva čekamo da vidimo na šta će ličiti te nove plaće i sistematizacija...

AKD-ovci, nadam se da će nam svima uskoro biti bolje
[Vrh] Go down
omar
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Javite!!!!!!!!!!   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 10:43 am

Samo recite gdje i kada. Čuo sam da je štrajk sutra. Gdje se treba pojaviti i kada dajte javite?! Ja vas apsolutno podržavam i uz vas sam i po cijenu otkaza koji mi uopće nebi teško pao. Fućka mi se i za AKD-zaštitu i za ovaj posao, ako se ništa ne promjeni. Nebi si mogao pogledat u oči znajući da nisam poduzeo ništa da mi sutra bude bolje. Mlad sam ili ću raditi ovaj posao, ali ako bude bolje ubrzo ili idem dalje, tko hoće raditi posla uvijek ima.
G D J E I K A D A J A V I T E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Portirčina.
[Vrh] Go down
Bik Koji Sjedi
Početnik
Početnik
Bik Koji Sjedi


Broj postova : 13
Registration date : 02.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 1:01 pm

E moje portircine, pa zar ne shvacate u cemu je kvaka? Svaki mjesec odgode sistematizacije su milijuni kuna vise AKD-u. Njima je u cilju da se to oduzi sto je moguce vise. Ova frka sada im je dosla kao narucena da se Martic u stilu Ive Sanadera pojavi kao spasitelj i kaze: Dobro, izgleda da ova sistematizacija koju su napravili moji "ministri" ne valja, pa cu im narediti da naprave novu.
Znaci jos godinu dana "rada" da bi se sistem usavrsio, a vas 1000 i nesto, koji bi ipak dobili nesto, cekajte zbog 60 nadljudi, vise rase, jedne i jedine - PRATNJE.
[Vrh] Go down
bivsi_akadeovac
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 17.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: !!!   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 4:49 pm

E pa dečki iz pratnje da vam nebi nadzornici, voditelji ili interventna maznuli blinde i izašli na teren umjesto Vas, Vi lijepo počnite dan kao da je sve ok, a kad sjednete u blinde fino se zaključajte pa neka Vas vade van:), a usput pozovite novinare.A Musa neka uzjaši svog frenda Širkija pa neka dostavlja lovu po gradu!
[Vrh] Go down
medo
Početnik
Početnik
medo


Broj postova : 14
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptysri lis 17, 2007 8:10 pm

omar je napisao/la:
Samo recite gdje i kada. Čuo sam da je štrajk sutra. Gdje se treba pojaviti i kada dajte javite?! Ja vas apsolutno podržavam i uz vas sam i po cijenu otkaza koji mi uopće nebi teško pao. Fućka mi se i za AKD-zaštitu i za ovaj posao, ako se ništa ne promjeni. Nebi si mogao pogledat u oči znajući da nisam poduzeo ništa da mi sutra bude bolje. Mlad sam ili ću raditi ovaj posao, ali ako bude bolje ubrzo ili idem dalje, tko hoće raditi posla uvijek ima.
G D J E I K A D A J A V I T E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Portirčina.

MJESTO ODRŽAVANJA ŠTRAJKA

Štrajkat će:

>>> "ZAGREBAČKI" ODJEL PRIJEVOZA I PRATNJE VRIJEDNOSNIH POŠILJAKA (Zagreb, Savska cesta 28), tj.
>>> ZAŠTITARI-PRATITELJI koji u pravilu rade na području Grada Zagreba i Županije zagrebačke (Zagreb, Savska cesta 28) odnosno
>>> ZAŠTITARI-PRATITELJI koji svoj posao započinju raditi u sjedištu poslodavca u Zagrebu, Savska cesta 28.


POČETAK ŠTRAJKA

Četvrtak 18.10.2007. u 05,30 sati.


TRAJANJE ŠTRAJKA

Četvrtak 18.10.2007. od 05,30 do 24,00 sati.
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 1:23 am

Pratnja,javite u toku dana sto je sa strajkom i kako napreduje...i ako je,javite tko je izasao van s blindama,ako treba imenom i prezimenom,nek se zna tko su strajkolomci...i zanima sto je sa dozvolom potpisa koju izdaje PBZ za sve djelatnike pratnje,da li su uspjeli je ishoditi,jer bez nje bih sa zadovoljstvom gledao kako lete van i iz trezora i iz poslovnica...ali Martic je sigurno i na to mislio...

I je li istina da je Musa dovezao nekoliko Osjecana da vas zamijene u pratnji u cetvrtak,a i dalje ako treba ?

I da su danas iz operativnog zvali sve zive koji hoce sutra raditi u pratnji,uz Marticevo obecanje da ce dobiti 35% stimulacije svatko tko ce pristati na to?

Napisite sve sto se bude dogodilo sutra,sigurno je da ce to hr-zastitari objaviti na blogu i da ce vidjeti svi,nadam se da bi mogli dobiti i mjesto u novinama,bez obzira kako prosao strajk,ali nadam se najboljem...proslo kako proslo,ako dobijemo nekoliko stupaca u novinama i novine popljuju pokusaj direktorskog gusenja strajka,Marticu ce sigurno pozliti od bijesa ...

Svako zlo za neko dobro... :lol!:
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 3:35 pm

BOK LJUDI, OVDJE JEDAN IZ PRATNJE, BILI SMO NA PRESS KONFERENCIJI U PROSTORIJAMA SINDIKATA I MOGU VAM REČI DA JE SVE PROŠLO SUPER I MORAM DEMANTIRATI TO ŠTO JE NETKO NAPISAO NA BLOGU DA MIJAČ NIJE UZ NAS, GOSPODIN JAČIMOVIĆ JE UZ NAS 100% I ZALAŽE SE ZA SVE NAS A NE SAMO ZA AKD-PRATNJU. DANAS U 19:30 NA RTL-u GLEDAJTE ŠTO I KAKO SMO IZNJELI U JAVNOST STANJE U ZAŠTITARSTVU I KOJI SU NAŠI ZAHTJEVI, LJUDI MI TO RADIMO ZA SVE A NE SAMO ZA PRATNJU! MI SMO UZ VAS I OČEKUJEMO DA VI STANETE UZ NAS DA VIDE DA NAM NEMOGU NIŠTA. DA, ISTINA JE DA JE NEKIM LJUDIMA PONUĐENO DO 35% STIMULACIJE KAKO BI NAS ZAMJENILI DANAS, ALI NEKA IM JE! AKO NE UDOVOLJE NAŠIM ZAHTJEVIMA 25% LJUDI SU JEDVA NEKAKO NAŠLI DA NAS ZAMJENE ALI 50% ILI VIŠE IDUČI TJEDAN NEČE BITI TAKO LAKO. DEČKI, POČELO JE POČELO!!! IDEMO DO KRAJA! BOK!!!
[Vrh] Go down
medo
Početnik
Početnik
medo


Broj postova : 14
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 5:11 pm

http://vijesti.hrt.hr/ IMA i tu pogledajte.
[Vrh] Go down
johnnyb
Član
Član
johnnyb


Broj postova : 37
Age : 41
Location : Osijek
Registration date : 05.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 8:30 pm

AJMO AKD!!!!!!!!! Bravo ljudi, napokon da netko pokaže kako i u Akd-u rade ljudi s mudima! Ako je istina o onome da su poslani osječani to je onda sramota za njih!!!!!!! Objavite nam imena da im mi sudimo!!!!!! ZAOPAMTITE jedno, SLAVONIJA je uvijek za akciju!!!!!!!! Mislim da ste u pravu, nema efekta ako se desi sranje sa 20 % ljudi, zato dignimo sve na noge pa ćemo vidjeti što će onda reći!!!!!!! Ali je žalosno što ima ljudi koji nemaju svijest kolektiva i misle samo na svoju guzicu!!!!!!!! Javite nam novosti, ako treba skupit ćemo ekipicu i krenuti na SREDIŠTE!!!!!!! Pokažimo im KOLIKO NAS IMA!!!!!!! cheers
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 9:01 pm

Neznam zasto nisu rekli vise o tome ali valjda ce nesto vise biti na otvorenome! bok!
[Vrh] Go down
Jedan Iz Mase
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Registration date : 18.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 9:57 pm

Bik Koji Sjedi je napisao/la:
E moje portircine, pa zar ne shvacate u cemu je kvaka? Svaki mjesec odgode sistematizacije su milijuni kuna vise AKD-u. Njima je u cilju da se to oduzi sto je moguce vise. Ova frka sada im je dosla kao narucena da se Martic u stilu Ive Sanadera pojavi kao spasitelj i kaze: Dobro, izgleda da ova sistematizacija koju su napravili moji "ministri" ne valja, pa cu im narediti da naprave novu.
Znaci jos godinu dana "rada" da bi se sistem usavrsio, a vas 1000 i nesto, koji bi ipak dobili nesto, cekajte zbog 60 nadljudi, vise rase, jedne i jedine - PRATNJE.

Pozz svima!

Kao sto vidite ja sam novi i regao sam se zato sto vidim da dosta ljudi nije informirano...

Stari moj ovo ti nije istina, jer sam saznao slijedece:

MASA ZA PLACE PO NOVOJ SISTEMATIZACIJI I MASA ZA PLACE PO SADASNJEM STANJU SU ISTE....tu ne racunam upravu koja si je digla place u nebesa i sredila menađerske ugovore, te otvorila 10 novih direktorskih i savjetnickih mjesta....za njih se naravno naslo love i masa za place clanova uprave se povecava...kolko, to neznam tocno

Da pojednostavim, zaboravite na povisice, jer placa iliti osnovica ide svima dolje i budite sretni ako sa nocnima dobijete isto...
Po tumacenju uprave firme, oni koji rade blagdane, nocne i ostalo su u biti privilegirani i trebaju imati manji koeficijent od ostalih, jer eto oni radeci nocu dok drugi spavaju i blagdanima dok je uprava doma sa obitelji, ipak namlate tesku paru, pa im stoga treba i manji koeficijen...LOL

Drugo i ono najbitnije...neki se bune na pratnjinu placu, kazu da ce poslovnicari imati vise, oni koji rade nocne isto nesto vise...DAJTE LJUDI SHVATITE DA VAM NOVIM UGOVORIMA NIKO NE GARANTIRA DA BAS VI NECETE RADITI NA NAJSLABIJE PLACENOM OBJEKTU I IMATI NAJMANJU PLACU:::DAKLE OVDJE SE RADI O SVIMA NAMA A NE SAMO O PRATNJI JER I ONI SUTRA MOGU NA PORTU AK SE NEKOM TAK DIGNE ILI MU ZENA DOMA NE DA


Zadnja promjena: ; čet lis 18, 2007 11:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: TKO TU KOGA LAŽE !   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 10:09 pm

interceptor je napisao/la:
BOK LJUDI, OVDJE JEDAN IZ PRATNJE, BILI SMO NA PRESS KONFERENCIJI U PROSTORIJAMA SINDIKATA I MOGU VAM REČI DA JE SVE PROŠLO SUPER I MORAM DEMANTIRATI TO ŠTO JE NETKO NAPISAO NA BLOGU DA MIJAČ NIJE UZ NAS, GOSPODIN JAČIMOVIĆ JE UZ NAS 100% I ZALAŽE SE ZA SVE NAS A NE SAMO ZA AKD-PRATNJU. DANAS U 19:30 NA RTL-u GLEDAJTE ŠTO I KAKO SMO IZNJELI U JAVNOST STANJE U ZAŠTITARSTVU I KOJI SU NAŠI ZAHTJEVI, LJUDI MI TO RADIMO ZA SVE A NE SAMO ZA PRATNJU! MI SMO UZ VAS I OČEKUJEMO DA VI STANETE UZ NAS DA VIDE DA NAM NEMOGU NIŠTA. DA, ISTINA JE DA JE NEKIM LJUDIMA PONUĐENO DO 35% STIMULACIJE KAKO BI NAS ZAMJENILI DANAS, ALI NEKA IM JE! AKO NE UDOVOLJE NAŠIM ZAHTJEVIMA 25% LJUDI SU JEDVA NEKAKO NAŠLI DA NAS ZAMJENE ALI 50% ILI VIŠE IDUČI TJEDAN NEČE BITI TAKO LAKO. DEČKI, POČELO JE POČELO!!! IDEMO DO KRAJA! BOK!!!

Brada šta misliš o ovome poviše( interceptor nije na bolovanju) Miomir Jačimović (MIJAĆ)je poslao svim medijma demanti na na ono što piše o štrajku na blogu i mi ćemo ga ovdje objaviti molimo komentare
Predmet: PRVI ŠTRAJK ZAŠTITARA

>>> ISPRAVAK NETOČNOG NAVODA




đ INFORMATIVNIM MEDIJIMA

đ SVIM ZAINTERESIRANIMA




Poštovani,



U srijedu 17.10.2007, te u četvrtak 18.10.2007. pojedini mediji objavili su (ili prenijeli) slijedeći tekst, a koji se odnosi na PRVI ŠTRAJK ZAŠTITARA u RH …



>>>

Akciji su se, izjavio je sindikalni čelnik Miomir Jačimović, odazvali svi zaštitari pratitelji koji rade u tom odjelu. No, budući da ih je poslodavac obvezao da ih 75 posto mora obavljati redovite poslove, jer su iznimno važni za funkcioniranje novčarskog sustava, od njih 44, koliko ih je u odjelu, danas štrajka samo 25 posto.

Na blogu hr-zaštitari.bloger.hr istaknuto je kako se štrajk pokušao na razne načine ugušiti iz vrha "AKD zaštite", a zaštitari nisu dobili podršku ni od dopredsjednika RSRH koji se u medijima i nedavno u emisiji "Hrvatska uživo" zalagao za prava zaštitara.

<<<



Sindikalni čelnik Miomir Jaćimović i dopredsjednik RSRH, nisu dvije različite, nego jedna te ista osoba.



Miomir Jaćimović (koji je ujedno i dopredsjednik RSRH) jedan je od organizatora PRVOG ŠTRAJKA ZAŠTITARA, te član štrajkačkog odbora.



Isti taj Miomir Jaćimović (dopredsjednik RSRH) redovito dostavlja "blogerima" na hr-zaštitari.bloger.hr sve informacije i dopise koje šalje i ostalim medijima, pa je tako i pravodobno dostavio informacije o PRVOM ŠTRAJKU ZAŠTITARA.



Da li je posrijedi zlonamjernost, provokacija, nespretnost, površnost, … ili nešto peto, … manje je bitno.

Jer, … "MI IDEMO DALJE" !!!

S Vama ili bez Vas !!!



P.S. U prilogu Vam dostavljamo fotke prvih zaštitara štrajkača u RH.

Ono sitnije, na majicama, u potpisu, … piše RSRH.



S poštovanjem,

Miomir Jaćimović

dopredsjednik RSRH
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 10:31 pm

Pa Mijač je organizirao,neznam odkud vam to je on to nije podržao,netko vam je plasirao krive informacije. confused
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptyčet lis 18, 2007 10:35 pm

No,najtočnije će to potvrditi djelatnici AKD-a :lol!:
[Vrh] Go down
nocni ćuk
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 54
Registration date : 11.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypet lis 19, 2007 1:16 am

kakve su to gluposti da je poslodavac obavezao 75% ljudi da rade tj. ne smiju strajkat jer to skodi funkcioniranju novcarskih institucija pa boli me kurac za banke poslovnice fine raznorazne trgovacke centre ak smo u strajku strajkamo znaci nema usluga koje su redovite samo tako mozemo nesto postic joj skoro zaboravih na RTL-u je bio prilog trajao je cijelih 10 sekundi navedeno je samo da pratitelji traze povecanje place a strajkalo je cijelih 11 zastitara jebes takav strajk e sad moje je misljenje da bi u strajk trebali ic svi pa nisu valjda ljudi u pratnji povlastena "kasta" dakle ne smijemo se djelit jer samo zajedno mozemo nesto napravit Exclamation Exclamation Exclamation
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Emptypet lis 19, 2007 1:21 am

Sto se tice dogadjaja od danas,to je veliki pomak naprijed u zastitarstvu da je napokon organiziran jedan strajk koji bi mogao biti najava nekih velikih promjena u zastitarstvu...

Sto se tice podrske Mijaca,tu je...sada...

Ali sjecam se kad se pratnja htjela kolektivno isclaniti iz sindikata,tad se Mijac pokrenuo,tad su zahtjevi pratnje stavljeni na stol upravi,tad je napokon krenulo...jer do onda je uvijek pokusavao nesto izboriti,ali na finjaka,a tako s njima ne ide...pratnja je bila pokretac strajka,a Mijac je to onda podrzao,ali to nigdje nije javno izneseno...jer kad sam cuo da je Mijac u "Hrvatska uzivo" pricao o zastitarstvu,a nije oprao niti MUP,niti uprave zastitarskih firmi,niti ostale mjerodavne institucije koje trebaju progurati i realizirati taj prokleti zakon koji cekamo vec godinama (a to je jedan od rijetkih trenutaka koji smo imali za plasiranje verbalne bombe direktno u lice onih koji su i krivi za ovakvo stanje u zastitarstvu)tada sam i ja pomislio - nece biti nista od ovoga...ali to nije ni vazno ako se sad stvarno ozbiljno krene,velike su mogucnosti i da uspijemo...

Ali moje misljenje je da se u iducim strajkovima mora ukljuciti sto je vise moguce ljudi,ne samo iz AKD-a,nego i iz drugih firmi...moramo svi zajedno dokazati da smo slozni i da vise ne prolaze cizme nasih robovlasnika...

A sto se tice demantija,pitao sam hr-zastitare,mail o strajku i o pozivu na novinarsku konferenciju su dobili danas ujutro,a vijest o strajku je objavljena jucer navecer,znaci nakon sto je procitana jutros,poslan je poziv,par sati prije konferencije...

Mijac,rijec je upravo o "pravovremenoj informaciji" koja ocigledno prema dobivenim infomacijama nije poslana na vrijeme hr-zastitarima...po tome se mogao izvuci jedino zakljucak koji su oni i izveli iz toga...da je ta obavijest poslana jucer do demantija ne bi niti doslo...znaci nije posrijedi zlonamjernost, provokacija, nespretnost, povrsnost,vec je jedini razlog tome bio i ostao nepravodobnost...

Nije ovo nikakvo sjeme razdora,nego samo odgovaram na ono sto je napisano...u svemu ovome smo svi mi zajedno i tako se trebamo i drzati,inace necemo uspjeti u svemu ovome...

Mijac,nastavi ovako,napokon s nekakvim konkretnim akcijama i,vjeruj mi,imat ces clanova vise nego sto si mislio...uz tebe smo sve dok budes stajao iza nas...

Jer dalje mozemo jedino ako smo SVI ZAJEDNO !!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Zaštitar akd zaštite
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: