HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 6 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 6 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Zaštitar akd zaštite

Go down 
+19
Alan Ford
Antun
Admin
Jedan Iz Mase
bivsi_akadeovac
omar
johnnyb
Bik Koji Sjedi
Nick Moor
sedmi
medo
bore
BLENTON
krampus
Brada
nocni ćuk
dg
Tito
kile29
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 2:20 pm

Pozdrav svim AKD-ovcama Very Happy i ja sam jedan od njih, nažalost. Budimo realni, sindikat ne radi apsolutno ništa, izuzev obečanja. Radim u Zagrebu u pratnji vrijednosti, duže vrijeme i stalno se mimoilazim po hodnicima sa Kopčokom, Šircem, Kardumom itd. ljudi moji, to su takvi ljudi da je to strašno, ko nama vodi firmu! čudno kaj se več nije raspala. Nema se za plače ali glavno da su se kupila 2 ganc nova citroena C4 prije 2 tjedna za nekoga iz uprave, neznam još točno za kog ali uopče nije bitno. Lažu nas i muljaju di god stignu. Da vam nekaj velim za ovu sistematizaciju, što se tiče nas, pratnje, nude nam plaču veču za 40 kn, ja ne kažem da smo mi vrijedniji od drugih zaštitara u AKD-u ali mislim da bi trebali imati veču plaču s obzirom na posao koji obavljamo i kako ga i uz koje uvjete obavljamo. U pratnji nema rasporeda, ja neznam do najranije 19h kak radim sutra i kad doznam opet neznam jel ču raditi od 06:00 do 23:00 znači cijeli dan ili ču raditi od 07::00 do 10:00 pa opet od 18:00 do 22:00 znači dvokratno i tako iz dana u dan. Martič je dao prijedlog plače za pratnju ali neču vam ni reč kolko je mizerna jer če vam doći zlo, međutim mi tražimo 4000 osnovicu i mislim da je to logično, naravno bez prijevoza, vidjet čemo kaj če bit, idući tjedan imamo razgovor s Matrtičem. Ljudi, nema ništa do sindikata dok ih mi ne pokrenemo. Do prije mjesec dana se je nas 45 iz pratnje dogovorilo da se kolektivno isčlanimo iz sindikata, napisali smo na papir imena i potpisali se, poslali smo to sindikalnom povjereniku i vidi čuda, mijač je najavio sastanak, "šupak gače žvače" ipak ima nekaj znači postotak od naše plače. Dogovaramo se još oko finesa što se tiče prijedloga za plaču ali neznam kaj če od tog sveg bit nadam se bar nešto.
NAJBITNIJI JE KOLEKTIV!!! NIŠ NAM NEMOGU AK SMO SVI ZAJEDNO!!! Bok ljudi!!!
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 2:26 pm

E da, interventnoj su srušili koeficijent sa 1.8 na 1.7 i niko nije otišo! rekli su im da če im smanjit plaču sa 1.8 na 1.6 oko 400 kn manje ali su se pobunili. Ponudili su im da maknu 4 čovjeka iz interventne i da če im povečat plaču ali se nisu dali! bili su složni i ekipa je ostala potpuna. KOLEKTIV!!! Bok.
[Vrh] Go down
nocni ćuk
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 54
Registration date : 11.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 9:47 pm

"intreceptor" e i ja ti radi u istoj firmi nije bitno na kojem objektu al dovoljno je rec da radim sa oruzjem ak vi trazite osnovicu 4.000 kuna e onda ja trazim barem 3.600 kuna naravno bez prijevoza nemoj me krivo shvatit ja radim za 1.20 i nisam iz zagreba a kad je bio zadnji natjecaj za zastitare firma je novima ponudila 1.30 koeficijent nemam nist protiv nikog i svaki posao netko treba radit i nisu svi za sve al nemogu neki bit "svete krave" a neko uvijek jebena stranka i sramota je da se ljudima nemogu podic place tolko godina osim samo podobnima pri cemu se ne vrednuju rezlutati rada vec kolko se ko kome zavlekel u guzicu i naravno mi iz "provincije" nemamo nikakve sanse za napredovanje u poslu a kaj se tice sindikata ja sam svoje napisal ne potpise li se kolektivni i ne pocnije se primjenivat od 01.01.2008 ja se isclanjujem iz istog i napravit cu bunu na mojem podrucju barem 30 ljudi ce otic pa nek se onda j... mijac i ekipa oko njega Mad
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 9:54 pm

Odlican,post,interceptor,vrlo dobro si opisao situaciju u pratnji.Po opisu radnog mjesta netto placa 4000kn je realna,s tim da bi bila potrebna regulacija radnog vremena,jer to sto oni rade nije uopce po zakonu.Ako se dobro sjecam svaka izmjena rasporeda bi trebala biti obznanjena radniku 7 dana prije njenog nastupanja.

To je jos jedna od stvari u ovoj firmi koja bi trebala biti prijavljena drzavnom inspektoratu.

Ne kazem niti ja da je netko vrijedniji od drugoga,ali po procjeni opasnosti posla,to je najrizicnije radno mjesto u zastitarskoj djelatnosti.Nije isto sjediti u nekoj porti ili vrsiti prijenos novaca u i iz poslovnica,te iz raznoraznih trgovackih centara,posto ovi direktori,gladni love,uzimaju sve sto stignu,nije ih briga niti kad ce se preuzimati lova,pa makar to bilo i u 2 ujutro i radi toga se morate javiti u ponoc na posao.Ovo zadnje je cisto hipotetski,ali dogodit ce se i taj dan kad ce pratnja preuzeti Inine pumpe ili nesto slicno gdje ce se lova preuzimati u gluho doba noci.A za tih istih 3500kn s prijevozom,bez dodatka za nocni rad,ali uostalom,postenja u ovoj firmi nikada nije niti bilo,samo sto se s tom istom visinom place prije nekoliko godina malo lakse zivjelo.

Sjecam se kad sam dosao u firmu,imao sam placu 2429kn s prijevozom,odonda do danas placa mi se digla samo za neoporezivi dio (onda je bio 800kn) i za prijevoz...ali u to vrijeme je bilo sve vise nego dvostruko jeftinije...i sve dok im svi ne stanemo na zulj i to jako,jako,bit ce nam lose...
...sve losije i losije... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 10:21 pm

nocni ćuk je napisao/la:
"intreceptor" e i ja ti radi u istoj firmi nije bitno na kojem objektu al dovoljno je rec da radim sa oruzjem ak vi trazite osnovicu 4.000 kuna e onda ja trazim barem 3.600 kuna naravno bez prijevoza nemoj me krivo shvatit ja radim za 1.20 i nisam iz zagreba a kad je bio zadnji natjecaj za zastitare firma je novima ponudila 1.30 koeficijent nemam nist protiv nikog i svaki posao netko treba radit i nisu svi za sve al nemogu neki bit "svete krave" a neko uvijek jebena stranka i sramota je da se ljudima nemogu podic place tolko godina osim samo podobnima pri cemu se ne vrednuju rezlutati rada vec kolko se ko kome zavlekel u guzicu i naravno mi iz "provincije" nemamo nikakve sanse za napredovanje u poslu a kaj se tice sindikata ja sam svoje napisal ne potpise li se kolektivni i ne pocnije se primjenivat od 01.01.2008 ja se isclanjujem iz istog i napravit cu bunu na mojem podrucju barem 30 ljudi ce otic pa nek se onda j... mijac i ekipa oko njega Mad

Da,nocni ćuk,vidim ja di si i ti vec odavno tu i da znas povijest ove firme :lol!:

I moj koeficijent je,srecom,barem dosad 1.2,posto sam tu dosao prije povijesne sistematizacije '99 i onih koeficijenata 1.0 (da,za one koji ne znaju,koeficijent 1.1 nekad je bio 1.0,pitajte one koji su duze ovdje),radim s oruzjem i znam tko je dobivao koeficijente prije.Dobivali su ih Cicka poljana i Jaska i ulizice voditelja i direktora,to se je znalo oduvijek,ali to su bila neka druga vremena,sada su ostale samo ulizice...nema vise Mikse kao sefa tjelesne zastite,pa niti oni ne prosperiraju,sad direktori vode glavnu rijec...samo njihovi igraci mogu dobiti vecu placu,eto vam Muse,Marticevog potrcka...
"I will give you an offer you can't refuse" :lol!:

Sad smo im,Nocni ćuku,smanjili potragu za onima koji pisu na forumu,nema puno onih s 1.2 i da rade s oruzjem.

E pa,dragi direktori,stavite nam soli na rep,istina ce se uvijek saznati...

I jos nesto za direktore AKD-a :
Ako Sokol u 2005. ima dobit od 28 mil. kuna prije oporezivanja,a na drugom i trecem mjestu su sa 2,5 mil. kn su Posilović zaštita iz Zagreba i Sigurnost Buzov iz Slavonskog Broda,gdje je onda AKD-ova dobit ? Hocete reci da firma s tisucu i nesto ljudi posluje bez dobiti ? Pitam se samo gdje je ta lova...a love za povisice placa nema...vjerujem da bi to neke i zanimalo,ali nece oni dirati u drzavno osinje gnijezdo,jer se boje za radna mjesta...bom
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypet lis 05, 2007 10:40 pm

Istina,tekst je iz 2005.,nakon tragedije u Fini,ali vrijedi i dan danas,a kako se stvari razvijaju,ako se ne pokrenemo,vrijedit ce jos dugo...

http://slobodnadalmacija.hr/inc/print.asp?url=/20050908/novosti02.asp

"Za poslove koje obavljaju, primjerice, u Poljskoj ili Slovačkoj zaštitari zarađuju 1200 eura, u Hrvatskoj dobivaju prosječnih 2200 kuna, u koje ulazi od 210 do 1000 kuna u famoznim stavkama "putni troškovi" ili "topli obrok". Plaća se ponekad isplaćuje u bonovima, ponekad je nema ili je neredovita, ali je zato posao "siguran". I to u tolikoj mjeri da čak i državna zaštitarska agencija AKD, koja bi se prva trebala držati zakona koje propisuje, svoje djelatnike opterećuje nezakonitim prekovremenim radom dužim od šest mjeseci."

"Sindikalisti Vehar i Jaćimović
drže stranu ’Mariću"


Zaštitarska djelatnost još uvijek nema granski kolektivni ugovor. Pokušaj Sindikata hrvatskih zaštitara i čuvara, koji je u svome prijedlogu tražio 50 posto veću plaću, povećanje satnica na 15 kuna, 40-satni radni tjedan, dodatke za noćni rad od 40 posto i 50 posto za prekovremeni rad nedjeljom i blagdanom, nije prošao.
— Jadranko Vehar i Miomir Jaćimović iz Sindikalnog centra "Zaštita" su "minirali" naš prijedlog, i to zato što rade u interesu poslodavca, "Sokol-Marića". Kolektivni ugovor što će ga prihvatiti Zlatko Marić je njegov dogovor sa sindikatom koji neće ništa riješiti jer u njemu nisu definirana osnovna materijalna prava. Tim će ugovorom svi zaštitari biti preveslani, kaže Milan Marić.


"Tvrtka AKD ne plaća posebno
blagdane, nedjelje i noćne sate"


U Hrvatskoj je registrirano 170 tvrtki koje se bave zaštitarstvom, a podaci govore kako ukupno zapošljavaju oko 15 tisuća ljudi. Da stvar bude apsurdnija, procjenjuje se kako postoji potreba za još nekoliko tisuća djelatnika u zaštitarstvu. No, umjesto daljnjeg zapošljavanja, taj posao prekovremeno, neplaćeno ili minimalno plaćeno, odrađuju već zaposleni. Primjerice, državna agencija AKD prekovremeni rad plaća samo 10 posto, a ne plaćaju se ni blagdani, ni nedjelje ni noćni sati!

" Zaštitari su loše plaćeni i slabo zaštićeni. Zna se dogoditi da rade po 250 sati mjesečno, a pomisli li koji od njih odbiti raditi prekovremeno, čeka ga otkaz. To su riječi jednog zaštitara koji nije želio biti imenovan, a zaposlen je u državnoj tvrtki AKD, koja sa zaštitarskom tvrtkom "Sokol-Marić" pokriva gotovo 50 posto hrvatskog tržišta.
Prosječna plaća zaštitara, kako doznajemo od našeg sugovornika u AKD-u, iznosi 2200 kuna. Jedino zaštitari koji prate novac ili rade u bankama koriste oružje, iako svi imaju licenciju za nošenje, dok pancirku u AKD-u nose samo momci u pratnji blindiranih vozila, jer su slučajevi nošenja pancir-košulje i zaštitne kacige propisani zakonom."
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysub lis 06, 2007 12:26 am

Ljudi dragi, ja sam u AKD-u 4 god, i od kad sam ja došao podigla mi se plača za 1000 kn, pokušao sam se izborit za bolje radno mjesto i recimo da sam ga dobio, svojom snagom i voljom, bez veza i vezica i bez ikakvog ulizivanja. U zagrebu ima ljudi koji rade u poslovnicama sa izmišljenim koeficijentima a imaju ih več par godina, recite vi meni svi iz provincija, zašto su oni vrijedniji od vas? zašto bi zaštitar iz poslovnice PBZ-a u Zagrebu imao 1.6 a vi 1.1 ili kaj vam sad nude več 1.4 ili 1.3, imajte na umu da je vrijednost koeficijenta smanjena a minuli rad se više ne plača i dobro si razmislite kad mislite više krenuti sa nekim ozbiljnim razgovorima sa svojim sindikalnim povjerenicima i stati na kraj tom lopovluku. Svi oni koji imaju postotak preko 8 do 9% na minuli rad, pitajte se koliko vam ubiti nude povečanje plače ili vam pak nude smanjenje plače. Da i htio bi reči samo ovo, treba razgovarati s ljudima što se tiče stupanja u štrajk, ljudi neznaju da je to njihovo pravo kao radniku i da im firma nemre niš ako su svi složni i ako sindikat stoji iza njih. Pitanje!!! dali ko zna koga iz pratnje vrijednosti iz drugih dijelova Hrvatske? molim samo ako je ikako moguče da se javi na forum, zahvaljujem. Dečki laku noć.
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyned lis 07, 2007 1:15 am

Što se toče koeficijenata,nepotizma,jaza između plaća mogao bih knjigu napisati.Iz slavonije sam i mogu vam reči da je kod nas opće nezadovoljstvo.Osječamo se naspram privatnih zaštitarskih firmi hendikepirani.počinju nam se i javno smijati .Svoj posao radimo pošteno ali koga to briga(čast iznimki mislim da če se prepoznati jer uvijek kako reče nedavno a i dokaza uvijek stoji iza svojih ljudi).Mislim da smo postali poligon za legalno pranje novca.Sve je to zamršeno klupko koje bi i Mladen Bajič teško odmotao.Za štrajk jesam,no prvenstveno mislim kako bih zbrisao.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyned lis 07, 2007 6:12 pm

u čemu je problem oko pratnje i objekata, odnosno dali se treba buniti ili ne oko čudnih radnih vremena,itd.?..?

pa recimo to ovako, koliko??? ljudi koji rade po objektima za 1.1 bi odbilo (ili prihvatilo) da radi u pratnji za 1.6, i kad im se kaže da će raditi "šaroliko", malo ujutro, malo popodne, po 2-3 sata, ili po 6-7 sati u komadu, pa pauza itd itd????...opasnost??? ma koga briga za opasnost kad ga stišću računi.....

mislim da bi ih 99% prihvatilo, jer nije problem to što nije po propisima raditi ovako ili onako, problem je što se sa 1.1 nemože živjeti, a sa 1.6 je već druga priča... i dokle god bude tako neće biti problema naći zamjenu za tog nekog tko bi se u pratnji pobunio radi bilo čega... nažalost takva je situacija na "terenu"...

ali isto tako dokle god iz drugih firmi pratnje popunjavaju na način da zaštitar bude u pratnji do 14 sati, a poslije nastavi rad na objektu, ili iz noćne smjene produži u pratnju... e i takvi zaštitari (a i komintenti) se ne bune na sve to...

hmmm... jedini način je da se netko u nekim inspekcijama ili MUP-u malo trgnu i to riješe... jer nažalost dolazimo do onoga: ako ti nećeš to i tako raditi, u firmi ,ima tko hoće...(ako ne AKD, može netko drugi)
[Vrh] Go down
Bik Koji Sjedi
Početnik
Početnik
Bik Koji Sjedi


Broj postova : 13
Registration date : 02.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyned lis 07, 2007 7:38 pm

sedmi je napisao/la:
Iz slavonije sam i mogu vam reči da je kod nas opće nezadovoljstvo.Osječamo se naspram privatnih zaštitarskih firmi hendikepirani.počinju nam se i javno smijati .Svoj posao radimo pošteno ali koga to briga(čast iznimki mislim da če se prepoznati jer uvijek kako reče nedavno a i dokaza uvijek stoji iza svojih ljudi).

Tko to u slavonskom AKD-u stoji iza svojih ljudi?
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon lis 08, 2007 3:42 am

Miga, u krivu si, koliko ja znam pratnja u Zagrebu je zvala ljude iz poslovnica i ljude koji su koliko toliko normalni da bi obavljali ovaj posao, zahtjevan je, svi ti vise nad glavom i čudno je to što još niko nije puko od pritisaka, auti koji nisu ispravni, ajde molim te pokušaj biti u blindi 14 sati na dan, po ljetu bez klime u pancirki. Malo tko bi to izdržao, malo. Radio sam po svakakvim objektima u AKD-u i znam svakom zaštitaru kako mu je i jedina prednost pratnje je to što si stalno u pokretu, vjeruj mi jedina, a kad te stisnu računi onda bi prijatelju moj trebao potražiti ili dodatan ili bolji posao Smile jer u AKD-u nebudeš daleko stigao, znaš i sam.
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon lis 08, 2007 10:24 am

Odgovor BIKU KOJI SJEDI:Nisam mislio na nikoga iz slavonije u svezi da netko stoji iza svojih ljudi.Mislio sam na svoga vođu smjene.
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon lis 08, 2007 5:23 pm

SVI ZAŠTITARI KOJI RADE POSLOVE PRATNJE VRIJEDNOSTI NA PODRUČJU HRVATSKE NEKA ZNAJU DA PRATNJA VRIJEDNOSTI U ZAGREBU IMA PRIJEDLOG S KOJIM BI NAM PLAČA BILA 4200 KN NETTO + PRIJEVOZ. PRIJEDLOG JE POSLAN DIREKTORU TE ČE SE ODGOVOR ZNATI KROZ OVAJ ILI IDUČI TJEDAN! U PROTIVNOM ČEMO IĆI NA ŠTRAJK I BILO BI DOBRO DA CIJELOKUPNA PRATNJA AKD-a PODRŽI NAŠ PRIJEDLOG!!! IMAJU ONI NOVACA BEZ BRIGE BUDITE. DOSTA JE GAŽENJA, VRATIMO IM ISTOM MJEROM!
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon lis 08, 2007 11:14 pm

Mislim da u slavoniji nećete imati podršku jer se pratnja dobro plaćom odvojila od porti i mnogi su presretni.Naravno da sam da vas podrže ali mislim ništa od toga.Možda vam i nije bitno ali to su primjeri kako poslodavci uspijevaju.Izvuku nekolicinu iz blata i dobiju poslušnike.Radim na porti za 1.1 i za razliku od 1.6 naravno da sam plaćom ispod njih.Shvaćam uvjete rada,opasnosti i druge stvari.No jedna noć bez sna je također nešto teško pogotovo u današnje vrijeme kad radiš još nešto u fušu da bi jednostavno imao dovoljno.Opet bez obzira na sve ne želeći ništa loše ja vas podržavam jer kad bi vi izborili svoja prava možda bi i mi s portirnica mogli sličnim putem.Možda ovo izgleda kao neko razdvajanje no iskreno rečeno ja i mnoge kolege s 1.6 pa i s 1.4 bi bili prezadovoljni.Naravno da vi bi morali imati viši.I na kraju bude li onih koji će pomisliti kako mi na portirnicama(znam iz iskustva) tražimo za svoj (ne)rad previše nek razmisle kako su došli do pratnje(čast iznimkama).
[Vrh] Go down
johnnyb
Član
Član
johnnyb


Broj postova : 37
Age : 41
Location : Osijek
Registration date : 05.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptypon lis 08, 2007 11:27 pm

Mislim da ste i ti kile i ti miga totalno u pravu. Ali nadovezao bih se na kilu: debelo ovisi koliko si DOBAR sa svojim voditeljem!!!!!!! Možeš ti biti super djelatnik, ali............. E to vam je druga strana medalje......... Kako se u našem poslu možeš iskazati ili napredovati kad ti je voditelj nesposoban i nem pojma o poslu?
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyuto lis 09, 2007 1:36 am

Znam da ispada sve to kao razdvajanje ali i sam si rekao da netko mora krenuti i eto mi smo krenuli, mislim da če naš pilot projekt biti odgovor i na vaša pitanja u vezi plača. Ako nama sve to prođe, dečki i vi imate argumenata tražiti bolju plaču i niko nema pravo podcijenjivati nočni rad, ja sam radio tako 3 godine, vjerovatno manje od večine vas ali znam o čem pričate i koliko je to teško. Mi u pratnji nemamo nočnog rada i zato tražimo to što tražimo.
[Vrh] Go down
intercep
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyuto lis 09, 2007 1:51 am

Johnny, htio bi ti samo nešto reći na ovo što si napisao, potpuno si u pravu ali kad pogledaš stanje u AKD-u i ko ga vodi i kako se vodi onda si možeš sam odgovoriti na svoje pitanje. Na sindikalne povjerenike se nemožete puno osloniti ali na sam sindikat možete, ko šiša sindikalne povjerenike, čast izuzetcima koji nešto rade, vjerujte mi ima takvih! Ako vam ne pašu žalite se i recite nešto sindikatu da ih u krajnjem slučaju maknu s tih pozicija jer to su ljudi koji zastupaju sve nas i mi smo ih u neku ruku izabrali i složili se da dođu na ta mjesta, ako ne rade svoj posao kako treba onda nađite nekog ko če raditi svoj posao i predstavljati vas preko sindikata te iznositi važe želje i nezadovoljstva sindikatu koji če to riješiti na način koji može. Morate nešto reči na glas a ne samo preko neta, na kraju krajeva radi se o našim i vašim guzicama što nas čini jednom cijelinom. Moram priznati da smo izabrali sindikalnog povjerenika koji se bori za nas, istina tek je počeo ali mu svi mi vjerujemo i kad pogledaš mi smo ga stavili na tu poziciju glasajuči jednoglasno da je sposoban zastupati nas kod Martiča. Na vama je red da izaberete najglasnijeg čovjeka koji se ne boji reči istinu ali naravno morate stajati iza njega i kad je najgore i kad je najbolje.
[Vrh] Go down
johnnyb
Član
Član
johnnyb


Broj postova : 37
Age : 41
Location : Osijek
Registration date : 05.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyuto lis 09, 2007 5:00 am

Samo za tebe inetceptor, što se tiče mojih dičnih sindikalnih predstavnika o njima smo, kao i ja sam pričao sa MiJačem, a da nekažem da sam i njemu poslao mailova kad mi je trebala njegova pomoć, pa je sve i ostalo samo na mojem slanju njemu! Naši sindikalci su izabrani od strane sedam ljudi?!!!!!!!........ cheers ........ A što se tiče ljudi koji vode našu firmu volio bih da možeš odraditi ili popričati s mojom ekipom iz poslovnice o našem voditelju, mislim da bi bio iznenađen s nekim stvarima!!!!!....... :lol!: ........ Kad su za tog čovjeka od istoka do zapada svi glupi, kako njegtovi djelatnici tako i svi šefovi, a da ga čuješ kad priča s njima sve je med i mljeko........... Nisam antiprotivan ali me živcira kad vidiš nepravdu kad djelatnik koji nije niti za guzicu obrisati prolazi super zato što on NEKOME isfušari nešto po kući i sl........ rendeer ....... A ostali se mogu pokriti Sad jer nemaju njegovu viziju!!!!!! Eto o čemu ja pričam...........
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysri lis 10, 2007 1:06 pm

sedmi je napisao/la:
Mislim da u slavoniji nećete imati podršku jer se pratnja dobro plaćom odvojila od porti i mnogi su presretni.Naravno da sam da vas podrže ali mislim ništa od toga.Možda vam i nije bitno ali to su primjeri kako poslodavci uspijevaju.Izvuku nekolicinu iz blata i dobiju poslušnike.Radim na porti za 1.1 i za razliku od 1.6 naravno da sam plaćom ispod njih.Shvaćam uvjete rada,opasnosti i druge stvari.No jedna noć bez sna je također nešto teško pogotovo u današnje vrijeme kad radiš još nešto u fušu da bi jednostavno imao dovoljno.Opet bez obzira na sve ne želeći ništa loše ja vas podržavam jer kad bi vi izborili svoja prava možda bi i mi s portirnica mogli sličnim putem.Možda ovo izgleda kao neko razdvajanje no iskreno rečeno ja i mnoge kolege s 1.6 pa i s 1.4 bi bili prezadovoljni.Naravno da vi bi morali imati viši.I na kraju bude li onih koji će pomisliti kako mi na portirnicama(znam iz iskustva) tražimo za svoj (ne)rad previše nek razmisle kako su došli do pratnje(čast iznimkama).
ovo vam je odgovor na situaciju u zaštitarstvu.... ljudima koji imaju 1.1 je već i 1.4 nažalost ogromna lova....
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysri lis 10, 2007 3:09 pm

Nažalost je tako i 1.4 je velika lova na odnossu na 1.1.S obzirom na sve pokazatelje ne mogu se nadati nećem večem.Treba biti realan.Ne kažem da lne treba pokušati pokrenuti nešto samo cijena je prevelika.Ne može mi netko pričati da ljudi koji su nešto pokušali nešto nisu završili na udaljenijim objektima,naravno sve zakonski.U ove dane dok ovo pričam poznanik koji je tek došao u A.K.D zaštitu dobio je koeficijent1.4.Interesantna je to stvar jer mu veza nije baš bila prejaka,s obzirom na prethodnog od 1.6.I što gospodo draga reći.Sindikalcima.Nemojte biti smješni.Možda se i nađe neki pošteni no kratkoga će vijeka to trajati(primjer muse kojega osobno ne poznam ali sam čitao o tome od vas).Situacija je takva kakva je veliki su tu igrači u igri.Reće mi jedan saborski zastupnik na pitanje zašto se njegova stranka ne pobrine za problem zaštitarstva da se nepili grana na kojo se sjedi.Možda mediji i njihov utjecaj mogu pokrenuti lavinu,možda......
[Vrh] Go down
johnnyb
Član
Član
johnnyb


Broj postova : 37
Age : 41
Location : Osijek
Registration date : 05.10.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyčet lis 11, 2007 8:23 am

Na sve ove naše komentare rekao bih da se totalno slažem sa sedmim. Tak je kak je!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyčet lis 11, 2007 12:25 pm

Obratite pozornost na htv 1 danas u 17:05 Hrvatska uživo-tema sz zaštitari
[Vrh] Go down
Tito
Član
Član
Tito


Broj postova : 25
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysub lis 13, 2007 12:09 am

johnnyb je napisao/la:
Samo za tebe inetceptor, što se tiče mojih dičnih sindikalnih predstavnika o njima smo, kao i ja sam pričao sa MiJačem, a da nekažem da sam i njemu poslao mailova kad mi je trebala njegova pomoć, pa je sve i ostalo samo na mojem slanju njemu! Naši sindikalci su izabrani od strane sedam ljudi?!!!!!!!........ cheers ........ A što se tiče ljudi koji vode našu firmu volio bih da možeš odraditi ili popričati s mojom ekipom iz poslovnice o našem voditelju, mislim da bi bio iznenađen s nekim stvarima!!!!!....... :lol!: ........ Kad su za tog čovjeka od istoka do zapada svi glupi, kako njegtovi djelatnici tako i svi šefovi, a da ga čuješ kad priča s njima sve je med i mljeko........... Nisam antiprotivan ali me živcira kad vidiš nepravdu kad djelatnik koji nije niti za guzicu obrisati prolazi super zato što on NEKOME isfušari nešto po kući i sl........ rendeer ....... A ostali se mogu pokriti Sad jer nemaju njegovu viziju!!!!!! Eto o čemu ja pričam...........
Evo zašto ovo novinarka Volf nije uzela za primjer kad je gledala ko če joj bit gost ti novinari tribaju zvat zaštitara u novine i na televiziju a ne sindikalistu Neka se čuje glas običnih zaštitara
[Vrh] Go down
Nick Moor
Početnik
Početnik
Nick Moor


Broj postova : 14
Location : Zagreb
Registration date : 27.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptysub lis 13, 2007 8:35 pm

Tito je napisao/la:
johnnyb je napisao/la:
Samo za tebe inetceptor, što se tiče mojih dičnih sindikalnih predstavnika o njima smo, kao i ja sam pričao sa MiJačem, a da nekažem da sam i njemu poslao mailova kad mi je trebala njegova pomoć, pa je sve i ostalo samo na mojem slanju njemu! Naši sindikalci su izabrani od strane sedam ljudi?!!!!!!!........ cheers ........ A što se tiče ljudi koji vode našu firmu volio bih da možeš odraditi ili popričati s mojom ekipom iz poslovnice o našem voditelju, mislim da bi bio iznenađen s nekim stvarima!!!!!....... :lol!: ........ Kad su za tog čovjeka od istoka do zapada svi glupi, kako njegtovi djelatnici tako i svi šefovi, a da ga čuješ kad priča s njima sve je med i mljeko........... Nisam antiprotivan ali me živcira kad vidiš nepravdu kad djelatnik koji nije niti za guzicu obrisati prolazi super zato što on NEKOME isfušari nešto po kući i sl........ rendeer ....... A ostali se mogu pokriti Sad jer nemaju njegovu viziju!!!!!! Eto o čemu ja pričam...........
Evo zašto ovo novinarka Volf nije uzela za primjer kad je gledala ko če joj bit gost ti novinari tribaju zvat zaštitara u novine i na televiziju a ne sindikalistu Neka se čuje glas običnih zaštitara
Ljudi moji nakon ove isplate plače sve mi je jasno,(treska se brda rodio se miš) ne da sam živio u zabludi, vjerovao sam svom pretpostavljenom.Dobro mi je rekao Brada netko te je lijepo za..... ,kad ti je pričao o osnovici od 3080 kn .A ona priča 01.11. se ponavlja iz godine u godinu.Kompe moje zaštitari jadni smo i neorganizirani tak nam i treba.Pozdrav on pl.Nica Moora.
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Emptyned lis 14, 2007 6:39 pm

Nick Moor je napisao/la:

Ljudi moji nakon ove isplate plače sve mi je jasno,(treska se brda rodio se miš) ne da sam živio u zabludi, vjerovao sam svom pretpostavljenom.Dobro mi je rekao Brada netko te je lijepo za..... ,kad ti je pričao o osnovici od 3080 kn .A ona priča 01.11. se ponavlja iz godine u godinu.Kompe moje zaštitari jadni smo i neorganizirani tak nam i treba.Pozdrav on pl.Nica Moora.

Nick,sumnjao sam u takav nacin sistematizacije jer bi bio preposten za nasu firmu,a i za cjelokupno zastitarstvo. :lol!:

Kao sto sam napisao ono prije,imali ili nemali oni tolike novce za sistematizaciju,ne bi nam ih niti dali,jer tada nebi njima nista ostalo za sve te silne menadzerske ugovore i kao sto si,pretpostavljam cuo,nove i vece place direktorima,a da ne spominjem taj nas famozni upravni odbor,koji isto za dobru lovu sjede i ne rade nista...
Kad dodje iduca placa (ova je jos bila dobra,dobili smo i dodatak na staz :lol!: ),a sva laz i istina izadju dokraja na vidjelo,trebalo bi izvrsiti pritisak na direktore istim nacinom koji su nam pokazali decki iz pratnje.Nek Mijac i povjerenici sastave jos jedan zahtjev-dopis za nas sve ostale,ako treba i potpis staviti na to,stavit cemo ga,kojim bi ih prisilili da naprave napokon nesto posteno u ovoj firmi...ili neka stave kljuc u bravu,pa da i tu pricu napokon rijesimo...

Pratnji i interventnoj je lakse imati nekakvo zajednistvo kad rade svi zajedno,a mi smo rastrkani po raznoraznim objektima,niti se znamo,niti mozemo uciniti nesto po tom pitanju bez pomoci sindikata,za koji,nazalost,ne mozemo reci da je zasad ista ucinio po tom pitanju...

Zato pozivam Mijaca i povjerenike nek razmisle o toj soluciji...

Vjerujem da nece proci dugo vremena,ako ostane ovaj jadni status quo,do pokusaja fizickog obracuna nekog od razbjesnjelih zastitara s odgovornima za ovu situaciju...nadam se bez prolivene nevine krvi...nije ovo poziv na linc,ovo je samo jedno lose predskazanje nase buducnosti...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Zaštitar akd zaštite
[Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: