HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 6 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 6 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Zaštitar akd zaštite

Go down 
+19
Alan Ford
Antun
Admin
Jedan Iz Mase
bivsi_akadeovac
omar
johnnyb
Bik Koji Sjedi
Nick Moor
sedmi
medo
bore
BLENTON
krampus
Brada
nocni ćuk
dg
Tito
kile29
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto ruj 25, 2007 3:55 pm

Što se tiče truda da bi dokazao da ti s 1.1 radiš bolje nego onaj s 1.6 sve je to uzaludno.Samim tim što na istom objektu radi posao isti kao tvoj a kvaliteta rada mu je loša netko ga štiti a tvoji prijedlozi završavaju u ladicama šefova/čast nekima).Sistematizacija treba se provesti jer samo tako če se ispraviti dio nepravde,jer kakva je kazna za ovoga s 1.6 ako ga pošalje na lošiji objekat kad mu plaća ostaje ista.A ti koji si kvalitetan češ imati i plaću i dobro mjesto.Imam primjera u svojoj sredini i govorim ono što vidim.Tuckanje po ramenu je sve što dobiješ a time nemožeš platiti struju.Ovog drugoga nitko netucka ali s obzirom na materijalnu satisfakciju to mu netreba.Katastrofa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto ruj 25, 2007 9:22 pm

1.1 sa 40 prekovremenih daje tu neku cifru od 3.100-3.200 kn netto, naravno, ovisi o stažu i dali je možda još nekakav dodatak na porez( još netko prijavljen na tu osobu)...
a ono što je sedmi rekao, je baš ono što nam treba, da se riješimo tih nekih nepravdi... a to je sistematizacija kada budu objekti bodovani , onaj tko je dobar i tko želi, taj bi trebao imati npr 1.6, a oni koji se uvijek šlepaju, kao i oni "zaslužni" iz nekih starih vremena... e pa njima će biti 1.1...

a i onda će biti puno "ljepše" raditi svima, a i prekovremeni rad sa 1.1 ili 1.6 .... :scratch: hmmmm, pa to više nije isto.... tada bi se isplatilo javljati na svaku dodatnu aktivnost, a ne kao do sada kad netko sa 1.1 i 40 prekovremenih dobije manje nego 1.6 za osnovnu plaću.... :lol!:
[Vrh] Go down
krampus
Početnik
Početnik
krampus


Broj postova : 15
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptysri ruj 26, 2007 1:07 pm

pitanje za nekog ko se kuzi u nekakav pravilnik sistematizacije , tj, da li je moguce da se sa novom sistematizacijom koja sigurno ide ove godine - provjereno-(u kojoj 99% radnika i radnih mjesta dobiva kakvu takvu povišicu) neka radna mjesta degradiraju i smanji im se plača za cca 500 kn.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptysri ruj 26, 2007 1:37 pm

krampus je napisao/la:
pitanje za nekog ko se kuzi u nekakav pravilnik sistematizacije , tj, da li je moguce da se sa novom sistematizacijom koja sigurno ide ove godine - provjereno-(u kojoj 99% radnika i radnih mjesta dobiva kakvu takvu povišicu) neka radna mjesta degradiraju i smanji im se plača za cca 500 kn.
naravno da će se nekima plaća smanjiti, možda nekima i više od 500 kn, ali uzmi u obzir da velika većina u AKD-u ima 1.1, i u prosjeku će plaća ići gore... i vraćamo se na ono što smo već govorili, nekakav "zaslužni" igrač koji je cijeli radni vijek imao 1.6, a radio na objektu (ili na način) gdje nije ni za 1.1, e takvom će pasti plaća, oni koji su ok, i imaju 1.1, (ili 1.6) svojim radom će (ili su) zaslužiti da rade na objektu gdje će plaća biti 1.6, i neće više biti onih nelogičnosti da jedan ima jedan koeficijent, a drugi drugačiji, i onda dolazi do nezadovoljstva...
naravno pojavit će se neki koji će sada prigovarati kad im plaća padne na manji koeficijent, ali gdje su bili dok su imali taj veći koeficijent, zašto tada nisu reagirali iz poštovanja prema kolegama sa kojima rade... :lol!: kako da ne ... nema toga.. zato je moje mišljenje da će sistematizacija unijeti neke "pravednosti" u AKD...

na ovaj način će se "dobar" djelatnik moći stimulirati premještajem na objekat sa većim koeficijentom, i ujedno će ljudi dobiti motivaciju da se pokažu da bi samim time bili i stimulirani... jer dosad kako god radio dođe ti na isto, sad će to valjda biti bolje... sunny
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet ruj 27, 2007 1:04 am

Evo danas sam upravo čuo da sistematizacija u AKD-u treba biti gotova do petka,da bi se vjerovatno trebala vidjeti već na sljedećoj plaći,ali da nece ici onako kako su svi zamisljali Question Exclamation Exclamation

Zadnja informacija koju sam dobio je da HNB dobija kao i Novčarski zavod 1.6,poslovnice koeficijent 1.4 i to bi otprilike bilo to.Sad da li će koeficijent 1.1 porasti na 1.2,to ćemo vidjeti...stvar je u tome da podizanje koeficijenta samo novčarskim institucijama neće stimulirati zapošljavanje novih djelatnika zaštitara u AKD-u,pošto je to podizanje plaće za nekih 100-tinjak ljudi...a gdje je ostalih 1000 ljudi koji rade na portama i recepcijama koje ne spadaju pod novčarske ustanove?

Čak i ako im podignu koeficijent na 1.2,znate li koliko je to? Bijednih 280kn brutto,u nettu otprilike 180kn veca plaća!!! Da li će to privuci ljude? Iskreno,mislim da ne...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet ruj 27, 2007 12:14 pm

nažalost došli smo do situacije da je bolje i tih kako ti kažeš "bijednih" 280 kuna jer se sve gore živi... nažalost i kuna po kuna ako treba, što naravno ne znači da treba reći ma boli me k.... za tih 28o kn, jer to nije tako, isto tako i dalje treba tražiti i pokušavati da se uvjeti poboljšaju... sad toliko, onda idemo dalje po još xxx kuna, pa ako treba dalje i dalje... najgore je kad svi postanu ravnodušni, to si nesmijemo dozvoliti...
e sad dali će ljudii dolaziti??? pa ljudi gledaju svaku kunu, ako ništa drugo, neće odlaziti, a to je već pomak na bolje...

nažalost nema nam druge nego pričekati i vidjeti koji objekti i koliko ljudi će osjetiti poboljšanje... koliko sam ja razumio, većini bi trebalo biti bolje, e sad koliko????? confused
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet ruj 27, 2007 8:41 pm

Ima još jedna stvar koja bi mogla biti interesantna u cijeloj ovoj priči oko povećanja plaće i sistematizacije, sindikata itd...
Toliko puno se piše o tome kako je glupo davati 50 kuna za sindikalnu članarinu i kako to nije mali novac... i sve što ide uz to...

e, ako tih 50 kuna nije mali novac, kako sad odjednom ispada da povećanje plaće u AKD-u (koje po nekim saznanjima treba u startu biti veće od tih nekih cca 200kuna, ali da ne govorim ništa dok to ne vidite crno na bijelo) pa makar i od tih recimo samo 200-tinjak kuna nije neka lova confused

to ne kužim, ovako ispada 50 kuna sindikalne članarine x 12 mjeseci = 600kuna,i to je nekima puno, a recimo tih nekih bar 200 kuna veće plaće x 12 mjeseci = bar 2400kuna, nije neka lova???? :lol!:

nisam neki matematičar, ali.... ako se ne varam 600 je manje od 2400...

ali isto tako se nadam da ćemo svi veoma brzo vidjeti nešto čime bi trebali biti jako Laughing zadovoljni...
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet ruj 28, 2007 12:30 am

Miga,ne kažem ja da ti nisi u pravu sto se tice povecanja place,svako povecanje je povecanje,koje ce biti osjetnije ako se obistini da ce biti placen nocni rad,doduše,ne puno,vjerovatno nekih 10-ak posto vise,slicno kao u sokolu,koliko se sjecam po pricama drugih,a uz to se prica i o placenim radnim nedjeljama...posto znamo da je valjda preko 90 posto objekata u smjenskom radu 12-24,to bi ljudima na fondu vec diglo satnicu za 300-400kn...za nekakav pocetak bi i to bilo dobro,ali ne i stati na tome...

Citat :
ma još jedna stvar koja bi mogla biti interesantna u cijeloj ovoj priči oko povećanja plaće i sistematizacije, sindikata itd...
Toliko puno se piše o tome kako je glupo davati 50 kuna za sindikalnu članarinu i kako to nije mali novac... i sve što ide uz to...

e, ako tih 50 kuna nije mali novac, kako sad odjednom ispada da povećanje plaće u AKD-u (koje po nekim saznanjima treba u startu biti veće od tih nekih cca 200kuna, ali da ne govorim ništa dok to ne vidite crno na bijelo) pa makar i od tih recimo samo 200-tinjak kuna nije neka lova confused

to ne kužim, ovako ispada 50 kuna sindikalne članarine x 12 mjeseci = 600kuna,i to je nekima puno, a recimo tih nekih bar 200 kuna veće plaće x 12 mjeseci = bar 2400kuna, nije neka lova???? lol!

Nemoj to povecanje placa usporedjivati sa sindikalnom clanarinom,jer to nema veze jedno s drugim,nije nam ekskluzivno sindikat donio tu sistematizaciju,to je stvar koju AKD odgađa vec punih 8 godina,jos dok je Zadravec bio u firmi...najveci utjecaj na to povecanje je imalo to sto su ljudi posljednjih nekoliko mjeseci poceli masovno napustati AKD i to tako da vecina nije niti nastavila raditi u zastitarstvu,te je firma dosla do gubitka od 100 i vise ljudi...to je ono sto je prevagnulo da ljudi napokon dobiju kakvu takvu povisicu,vidjeli su da nece zadrzati jos dugo ni vecinu drugih koji su vec na rubu da odu iz firme,a i ovako se krpamo i vecina objekata radi na 12-24 vec mjesecima...ako se i uspijemo malo pokrpati novim ljudima,bit ce to ponovno do iduce katastrofe sredinom sljedece godine,ako ne bude daljnjih promjena,ovog puta na redu je sindikat da ucini nesto konkretno i konstruktivno...

Ispis sindikalnih clanova je samo posljedica nezadovoljstva istih radom sindikata i nitko nije rekao da je puno dati 50kn nekome za koga vidis da se bori za ljude,da mozes reci "vidis,ljudi se trude,ipak ima nekih pomaka..." tako da pusti ti sindikalnu clanarinu...

Citat :
nisam neki matematičar, ali.... ako se ne varam 600 je manje od 2400...

Gledaj to ovako : 2400 je vise od 1800 Very Happy

Uostalom,nema smisla prepucavati se oko svega toga dok ne dodju prve place po novom sistemu,onda mozemo baratati i nekim opipljivijim cinjenicama,pa i otvoriti neku suvislu konverzaciju koliko je to kome donijelo u firmi...a dotada,kao i dosada,cekajmo... :lol!:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet ruj 28, 2007 12:51 pm

apsolutno se slažem sa ovime što si napisao, ali u jednom razgovoru sa dragim kolegom smo naletjeli na to kako ima onih koji govore kako im je 50kn puno, a sa druge strane to neko povećanje im je malo ako nije bar 1000 kuna... pa sam to iznio kao interesanto mišljenje, nije se to odnosilo na nikoga posebno, već samo kao zanimljivost kako znamo imati čudna razmišljanja....

i ne kažem da je sindikat ekskluzivno donio sistematizaciju, ali je imao "prste" u guranju iste... na kraju krajeva, svima je cilj da nam bude bolje, bez obzira tko nam to omogućio,zar ne...

i naravno, nemislim se prepucavati, ja, isto kao i ti i svi drugi, jedva čekam da dobijem tu novu plaću, jer prema onome kako se "šuška" terbao bi to biti jedan dobar i kvalitetan pomak za sve nas u AKD-u...
[Vrh] Go down
kile29
Član
Član
kile29


Broj postova : 32
Location : Zagreb
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet ruj 28, 2007 7:33 pm

miga je napisao/la:
apsolutno se slažem sa ovime što si napisao, ali u jednom razgovoru sa dragim kolegom smo naletjeli na to kako ima onih koji govore kako im je 50kn puno, a sa druge strane to neko povećanje im je malo ako nije bar 1000 kuna... pa sam to iznio kao interesanto mišljenje, nije se to odnosilo na nikoga posebno, već samo kao zanimljivost kako znamo imati čudna razmišljanja....

i ne kažem da je sindikat ekskluzivno donio sistematizaciju, ali je imao "prste" u guranju iste... na kraju krajeva, svima je cilj da nam bude bolje, bez obzira tko nam to omogućio,zar ne...

i naravno, nemislim se prepucavati, ja, isto kao i ti i svi drugi, jedva čekam da dobijem tu novu plaću, jer prema onome kako se "šuška" terbao bi to biti jedan dobar i kvalitetan pomak za sve nas u AKD-u...
Miga vidjećemo kad ta sistematizacija zaživi i ako i stvarno bude neko povećanje plaća mislim da to neće biti neko veliko povećanje i da će se tom radniku popraviti materijalno stanje jer povećanje od nekakvih 200 ili 300 kuna mislim da bi te taj novac možda zadovoljio prvih par mjeseci a šta onda ???? :cyclops:
[Vrh] Go down
medo
Početnik
Početnik
medo


Broj postova : 14
Registration date : 10.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypet ruj 28, 2007 8:13 pm

kile29 je napisao/la:
[Miga vidjećemo kad ta sistematizacija zaživi i ako i stvarno bude neko povećanje plaća mislim da to neće biti neko veliko povećanje i da će se tom radniku popraviti materijalno stanje jer povećanje od nekakvih 200 ili 300 kuna mislim da bi te taj novac možda zadovoljio prvih par mjeseci a šta onda ???? :cyclops:
Što se mene tiće mislim da bi prvo trebali prićekati da se desi ta "famozna sistematizacij", kako se ono kaže: mi već okrećemo ražanj dok je zec još u šumi.
Ja osobno znam da je malo većini sada ono što dobijaju, ali isto znam da je malo i 4000,00 Kn kad se na njih navikneš pa ih više nemaš i lupaš se u glavu di mi je bila pamet.
Nemoj krivo svatit ovo. Ako sada imaš 2500, a možda već sutra 3000 mislim da je to napredak.Ko zna možda za godinu dana i više Twisted Evil . ako se osnuje komora i potpišu kolektivni cheers :lol!:
[Vrh] Go down
sedmi
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 18.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyned ruj 30, 2007 12:29 am

Puno se tu nepravdi treba ispraviti.Treba imati sreće da nas preuzme policijski sindikat jer je napravio jako puno.Rukovodeći kadar kada bi bilo normalno i moguće pozvati na odgovornost zbog nastale situacije.Jer ne može mi nitko reći da nitko nevidi da ljudi jednostavno bježe iz A.K.D zaštite.Sve mi to miriše na privatizaciju.Uništi pa prodaj.Postaviti sustav vrijednosti,smanjiti nepotizam,pokrenuti sistem stimulacije ne po vezi nego po kvaliteti rada.Mnogi šefovi imaju ideje i smisla ali su im ruke vezane.Po informacijama ima nekih nadređenih koji se ponašaju kao faraoni.Žalosno za firmu i pogotovo za njih jer u svom neznanju nevide da ništa nije vječno.Sami sebe pobijaju jer ovo su njihovi rezultati rada.I naposlijetku puno sreće da Mladen Bajić malo prošvrlja po našim knjigama.Nije ovo čaša gorčine da ne misle neki.Samo činjenice.Nadam se da će sistematizacija popraviti i ispraviti makar nešto.No kako netko ovdije reče kad vidimo.
[Vrh] Go down
Nick Moor
Početnik
Početnik
Nick Moor


Broj postova : 14
Location : Zagreb
Registration date : 27.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyned ruj 30, 2007 6:43 pm

medo je napisao/la:
kile29 je napisao/la:
[Miga vidjećemo kad ta sistematizacija zaživi i ako i stvarno bude neko povećanje plaća mislim da to neće biti neko veliko povećanje i da će se tom radniku popraviti materijalno stanje jer povećanje od nekakvih 200 ili 300 kuna mislim da bi te taj novac možda zadovoljio prvih par mjeseci a šta onda ???? :cyclops:
Što se mene tiće mislim da bi prvo trebali prićekati da se desi ta "famozna sistematizacij", kako se ono kaže: mi već okrećemo ražanj dok je zec još u šumi.
Ja osobno znam da je malo većini sada ono što dobijaju, ali isto znam da je malo i 4000,00 Kn kad se na njih navikneš pa ih više nemaš i lupaš se u glavu di mi je bila pamet.
Nemoj krivo svatit ovo. Ako sada imaš 2500, a možda već sutra 3000 mislim da je to napredak.Ko zna možda za godinu dana i više Twisted Evil . ako se osnuje komora i potpišu ko0tivni cheers :lol!:
Ja sam novi na forumu ali veteran u zaštitarstvu(3700 dana).Imam informacije ove :osnovica 3080 ,prekovremeni sat 20%,nočni rad 30%,Vikend-subota 30%,nedjelja noč 40%,praznici 40%,božič i nova godina 100%.Poslovnice 1,40 koef.,novčarski 1,6o koef.,HNB 1,50 koef.,a ostali 1,25-1,40.Pozdrav od Nick Moor-a.
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyned ruj 30, 2007 11:09 pm

Nick Moor je napisao/la:

Ja sam novi na forumu ali veteran u zaštitarstvu(3700 dana).Imam informacije ove :osnovica 3080 ,prekovremeni sat 20%,nočni rad 30%,Vikend-subota 30%,nedjelja noč 40%,praznici 40%,božič i nova godina 100%.Poslovnice 1,40 koef.,novčarski 1,6o koef.,HNB 1,50 koef.,a ostali 1,25-1,40.Pozdrav od Nick Moor-a.


Ovo bi trebalo biti dobro ako se obistini...ova osnovica o kojoj ti govoris je za koeficijent 1.1,to mi ne ide bas u glavu,to znaci da njima koeficijent niti ne bi isao gore,vec bi im bio placen rad vikendom,praznikom inoce,te za 10% visi prekovremeni rad...iskreno,smatram dato ne bi bilo u redu da se i sami koeficijent ne digne na 1.2 ili,kako ti na kraju pises,1.25...

Za sve one koji ne znaju kako dobijete brutto placu - pomnozite osnovicu od 2800kn s koeficijentom i dobit cete svoju brutto placu,na to dodajte staz - staz obracunavate tako da bruto placu koju ste dobili pomnozite s postotkom staza (0,5 posto po godini staza) i to je vasa brutto placa...
[Vrh] Go down
krampus
Početnik
Početnik
krampus


Broj postova : 15
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon lis 01, 2007 10:04 pm

Nick Moor je napisao/la:
medo je napisao/la:
kile29 je napisao/la:
[Miga vidjećemo kad ta sistematizacija zaživi i ako i stvarno bude neko povećanje plaća mislim da to neće biti neko veliko povećanje i da će se tom radniku popraviti materijalno stanje jer povećanje od nekakvih 200 ili 300 kuna mislim da bi te taj novac možda zadovoljio prvih par mjeseci a šta onda ???? :cyclops:
Što se mene tiće mislim da bi prvo trebali prićekati da se desi ta "famozna sistematizacij", kako se ono kaže: mi već okrećemo ražanj dok je zec još u šumi.
Ja osobno znam da je malo većini sada ono što dobijaju, ali isto znam da je malo i 4000,00 Kn kad se na njih navikneš pa ih više nemaš i lupaš se u glavu di mi je bila pamet.
Nemoj krivo svatit ovo. Ako sada imaš 2500, a možda već sutra 3000 mislim da je to napredak.Ko zna možda za godinu dana i više Twisted Evil . ako se osnuje komora i potpišu ko0tivni cheers :lol!:
Ja sam novi na forumu ali veteran u zaštitarstvu(3700 dana).Imam informacije ove :osnovica 3080 ,prekovremeni sat 20%,nočni rad 30%,Vikend-subota 30%,nedjelja noč 40%,praznici 40%,božič i nova godina 100%.Poslovnice 1,40 koef.,novčarski 1,6o koef.,HNB 1,50 koef.,a ostali 1,25-1,40.Pozdrav od Nick Moor-a.

Osnovica 2516 kuna, a ostal stoji
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon lis 01, 2007 10:58 pm

Nick Moor je napisao/la:
Citat :
Ja sam novi na forumu ali veteran u zaštitarstvu(3700 dana).Imam informacije ove :osnovica 3080 ,prekovremeni sat 20%,nočni rad 30%,Vikend-subota 30%,nedjelja noč 40%,praznici 40%,božič i nova godina 100%.Poslovnice 1,40 koef.,novčarski 1,6o koef.,HNB 1,50 koef.,a ostali 1,25-1,40.Pozdrav od Nick Moor-a.

krampus je napisao/la:
Osnovica 2516 kuna, a ostal stoji

Da to sam cuo danas iz provjerenih izvora,znao sam da ce smanjiti vrijednost boda,a dici koeficijent tako da ne dobijemo gotovo pa nista od povisice...e pa sad si gospodo izracunajte koliko vam je sad bruto placa i koliko su vam skinuli da bi vam nesto dali na nocnima...

2516kn puta koeficijent,vise nije niti 2800 kn puta koeficijent? Izracunajte vi koji ne radite nocne koliko su vam dali? Sokol Maric je imao kriminalnu sistematizaciju,ali nitko u kriminalu ne moze pobijediti AKD!!!
[Vrh] Go down
krampus
Početnik
Početnik
krampus


Broj postova : 15
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon lis 01, 2007 11:05 pm

to se zove šminkerska sistematizacija, misle zamazati oči ljudima, pa nismo mi tako glupi
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon lis 01, 2007 11:21 pm

A sad jos nekoliko novih informacija,zanimljivih svima nama :

    1. Interventna je dosad imala 1.8 koeficijent puta 2800kn = 5040kn brutto...
    Po novom ruse im koeficijent na 1.6 puta 2516kn=4025kn brutto
    To je za fond i to je vise od 100€ u nettu manja placa...

    2. Operativnom dezurstvu s koeficijenta 2.1 puta 2800kn= 5880kn
    na 1.8 puta 2516kn = 4528,80kn !!!

    Neki iz interventne su izjavili da ako im sruse koeficijent,da ce otici na objekte...

    3. Opet dobijamo novog direktora,jer njih najmanje imamo u odnosu na broj djelatnika.Petogodisnji plan zaposljavanja MUP-ovaca i ostalih idiota u AKD za direktore,predvidja da ce svaki djelatnik imati svog direktora,ili zato jer ce ih toliko zaposliti ili zato jer ce im uskoro samo toliko djelatnika i ostati...

Twisted Evil :lol!: Twisted Evil


Ovo je istina,Kopčok dobija zamjenika,otkuda dolazi ne znam,ali znam da je koeficijent radnom mjesta preko 6,mislim da je 6.5...jadnik puno radi ovih dana na planu kako zaje..ti nas ovce koji uredno i dalje ostajemo raditi,pa mu treba i zamjenik...gospodo,mislim da je vrijeme za novu seriju otkazivanja ugovora o radu,jednaku onoj u sezoni proljece-ljeto ove godine... :lol!:

Evo sad sam se sjetio jednog starog vica na tu temu,pa cu ga malo izmijeniti za ovu prigodu :

Sto se nosi ove godine u AKD-u?
- Ma nosi se u pi.du ma.....u !!!
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptypon lis 01, 2007 11:57 pm

Ozbiljno,ako se ova apokalipsa obistini,ljudi,ostat ce nam gace na stapu i dalje,jednako kao prije...poslije prve,tj. druge place posto je otkazni rok mjesec dana po novom,dajte petama vjetra sto dalje od AKD-a...pitam se samo da li je Mijac znao za ovaj lopovluk sa sistematizacijom ili je on marginaliziran i iskljucen u potpunosti iz svega toga.Draga gospodo,ja cu vec sada prebrojati sve svoje kosulje u ormaru,tako da ih dobiju uredno onoliko koliko sam ih i zaduzio svih ovih dugih i mucnih godina,zajedno sa svim podrapanim hlacama,samo neka bude ovo tocno...jedino mi se nekako ne da mijenjati posao u zimi,lakse je u proljece santa

Ili cemo biti rendeer rendeer i dalje ? :scratch:
Mislim da Evil or Very Mad !
[Vrh] Go down
Nick Moor
Početnik
Početnik
Nick Moor


Broj postova : 14
Location : Zagreb
Registration date : 27.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto lis 02, 2007 1:49 am

Brada je napisao/la:
Nick Moor je napisao/la:

Ja sam novi na forumu ali veteran u zaštitarstvu(3700 dana).Imam informacije ove :osnovica 3080 ,prekovremeni sat 20%,nočni rad 30%,Vikend-subota 30%,nedjelja noč 40%,praznici 40%,božič i nova godina 100%.Poslovnice 1,40 koef.,novčarski 1,6o koef.,HNB 1,50 koef.,a ostali 1,25-1,40.Pozdrav od Nick Moor-a.


Ovo bi trebalo biti dobro ako se obistini...ova osnovica o kojoj ti govoris je za koeficijent 1.1,to mi ne ide bas u glavu,to znaci da njima koeficijent niti ne bi isao gore,vec bi im bio placen rad vikendom,praznikom inoce,te za 10% visi prekovremeni rad...iskreno,smatram dato ne bi bilo u redu da se i sami koeficijent ne digne na 1.2 ili,kako ti na kraju pises,1.25...

Za sve one koji ne znaju kako dobijete brutto placu - pomnozite osnovicu od 2800kn s koeficijentom i dobit cete svoju brutto placu,na to dodajte staz - staz obracunavate tako da bruto placu koju ste dobili pomnozite s postotkom staza (0,5 posto po godini staza) i to je vasa brutto placa...
Za sve one koji ne znaju (a ti si se očito zabunio) kako dobijete brutto placu - pomnozite osnovicu od 2800kn s koeficijentom i dobit cete svoju brutto placu,na to dodajte staz - staz obracunavate tako da bruto placu koju ste dobili ZBROJITE s postotkom staza (0,5 posto po godini staza) i to je vasa brutto placa...[/quote] 2800 puta 1,2 =3360+5%(10 GODINA)=3528kn nije da te ispravljam ali ovo je točno.Sorry na ispravci.
[Vrh] Go down
Nick Moor
Početnik
Početnik
Nick Moor


Broj postova : 14
Location : Zagreb
Registration date : 27.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto lis 02, 2007 1:58 am

Brada je napisao/la:
A sad jos nekoliko novih informacija,zanimljivih svima nama :

    1. Interventna je dosad imala 1.8 koeficijent puta 2800kn = 5040kn brutto...
    Po novom ruse im koeficijent na 1.6 puta 2516kn=4025kn brutto
    To je za fond i to je vise od 100€ u nettu manja placa...

    2. Operativnom dezurstvu s koeficijenta 2.1 puta 2800kn= 5880kn
    na 1.8 puta 2516kn = 4528,80kn !!!

    Neki iz interventne su izjavili da ako im sruse koeficijent,da ce otici na objekte...

    3. Opet dobijamo novog direktora,jer njih najmanje imamo u odnosu na broj djelatnika.Petogodisnji plan zaposljavanja MUP-ovaca i ostalih idiota u AKD za direktore,predvidja da ce svaki djelatnik imati svog direktora,ili zato jer ce ih toliko zaposliti ili zato jer ce im uskoro samo toliko djelatnika i ostati...

Twisted Evil :lol!: Twisted Evil


Ovo je istina,Kopčok dobija zamjenika,otkuda dolazi ne znam,ali znam da je koeficijent radnom mjesta preko 6,mislim da je 6.5...jadnik puno radi ovih dana na planu kako zaje..ti nas ovce koji uredno i dalje ostajemo raditi,pa mu treba i zamjenik...gospodo,mislim da je vrijeme za novu seriju otkazivanja ugovora o radu,jednaku onoj u sezoni proljece-ljeto ove godine... :lol!:

Evo sad sam se sjetio jednog starog vica na tu temu,pa cu ga malo izmijeniti za ovu prigodu :

Sto se nosi ove godine u AKD-u?
- Ma nosi se u pi.du ma.....u !!!
Osnovica za oporezivanje koliko ja ćujem je 3080puta 1,2=3696+staž 5% (10 godina)=3880 kn,a to nije ni približno onoj cifri o kojoj vi pričate.
[Vrh] Go down
nocni ćuk
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 54
Registration date : 11.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyuto lis 02, 2007 4:55 pm

jucer je u 24 sata bio jedan dobar vic ide otprilike ovako HRVATSKA JE ZA RADNIKE KAO TITANIC SVIJETLE BLIJESTE MUZIKA SVIRA A MI TONEMO SVE DUBLJE I DUBLJE Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil :idea:
[Vrh] Go down
krampus
Početnik
Početnik
krampus


Broj postova : 15
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptysri lis 03, 2007 9:26 am

STAŽ VIŠE NE ULAZI U PLAČU
[Vrh] Go down
Brada
Moderator
Moderator
Brada


Broj postova : 66
Registration date : 12.09.2007

Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptysri lis 03, 2007 7:52 pm

Nick Moor je napisao/la:

Osnovica za oporezivanje koliko ja ćujem je 3080puta 1,2=3696+staž 5% (10 godina)=3880 kn,a to nije ni približno onoj cifri o kojoj vi pričate.

Hoces reci da firma ljudima dize place za vise od 500kn,da ce podici i osnovicu i koeficijente po objektima?!!drunken
Znas li ti koliko je to novaca? 900 ljudi u firmi nosi koeficijent 1.1,vecina je na objektima 12-24,jos uz to placen nocni rad 30%,rad praznikom,nedjeljom,prekovremeni 20%,poslovnice na 1.4 - dodatnih 700kn netto po covjeku...izracunaj i ti pa mi reci koliko je to novaca,jer kompletna sistematizacija bi ih otprilike po mom izracunu kostala oko 12.000.000,00 kn godisnje...a mislim da oni ne misle tako lako dati novce koje su i onako svih ovih godina potkradali dizuci si place u nebesa zajedno s famoznim mafijaskim nadzornim odborom...
A i operativnom dezurstvu i interventnoj zele smanjiti koeficijente smanjiti im placu za 1000kn.Sad ce neki od vas reci,kao kolegijalni ljudi,"da, tako i treba, oni imaju puno vecu placu od nas" (da napomenem,nisam niti u interventnoj niti sam u operativnom,da se razumijemo).Sto se mene tice,meni bi bilo drago da svima placa ide gore,a ne da se nekima rusi,a da na kraju krajeva gotovo nikom ne ode gore.

To ti je mogao reci jedino lazljivac tipa nasih direktora,pitaj decke iz interventne,pitaj decke iz pratnje,pitaj decke u operativnom kojima se,pretpostavljam,javljas svaku smjenu...

Od svih ljudi s kojima sam ja razgovarao,cuo sam isto - koeficijent ide gore,to je istina,ali vrijednost boda,tj. osnovica se rusi sa 2800 na 2516kn...

krampus je napisao/la:

STAŽ VIŠE NE ULAZI U PLAČU

Tako je,dodatka na staz od 01.01.2008 vise nema,ali ne samo kod nas, nego ga nema u cijeloj HR...

Eto,tako je govorio Zaratusta...a sad zivi bili pa prezivjeli i ovo...

P.S.

Nick,mislim da su te nasanjkali svi koji su ti govorili ove bajke,razmisli malo gdje to ima,pa nismo mi gradsko poglavarstvo niti neka gradska firma koja zastitare placa posteno...

No hard feelings...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Emptyčet lis 04, 2007 10:08 am

Brada je napisao/la:



krampus je napisao/la:

STAŽ VIŠE NE ULAZI U PLAČU

Tako je,dodatka na staz od 01.01.2008 vise nema,ali ne samo kod nas, nego ga nema u cijeloj HR...


ako je to tako, onda će plaća svima (u svim firmama,ne samo AKD, i ne samo zaštitarima ) koji su do sada dobivali dodatak na staž ići dolje...
hmmm, bit će zanimljivo :scratch:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitar akd zaštite   Zaštitar akd zaštite - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Zaštitar akd zaštite
[Vrh] 
Stranica 2 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: FORUM-Tvrtke :: AKD-ZAŠTITA-
Forum(o)Bir: