HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 44, dana sub srp 14, 2012 11:56 pm.
Latest topics
» Plaće u Securitasu
pon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
pon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
čet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
sri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

» Zračna Luka Split
sri stu 09, 2016 6:55 pm by Apostol

» Kako je u AKD-u
uto lis 11, 2016 9:12 pm by Lumen

» novac
pon ruj 26, 2016 11:27 am by Lumen

» Zabranjeno korištenje godišnjih odmora u Sokolu
pon srp 04, 2016 5:33 pm by master-x

» IRAQ, Afganistan, Somalia
sub lip 18, 2016 4:40 pm by Hrčak

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Možda i nas to čeka ?
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1848.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: lav666.

Ukupno postova: 5453. in 504 subjects

Share | 

Neispravnosti

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma

Broj postova : 164
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   sri lip 17, 2015 11:51 pm

Da budem iskren nauštrub svoje obitelji nebi se odreknuo godišnjeg nikada, jer pošteno smo ga svi mi odradili, manje više. Mi kao zaštitari pružamo izuzetnu uslugu za plaću koju dobijamo, plaća je sramotna, ali gle vraga ne misle svi tako. Zanima me koliko ekipa u upravi imaju plaće i za koji K! oni dobivaju tu svoju plaću, dali je ona po bilo kojem kriteriju zaslužena. Kakvo je stanje u državi nije ni čudo da ni kod nas u firmi nije bolje, ništa novo. Nadam se samo jednog dana kada je već netko spomenuo da fatamorgane neće krasti novce s računa firme, i da drugovi i drugarice iz uprave budu nešto poduzeli po pitanju SRAMOTNIH PLAĆA i kaosa koji vlada!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://WWW.sindikalacudusi.net
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član

Broj postova : 61
Registration date : 29.12.2013

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   čet lip 18, 2015 7:50 am

masterx....uprava da je mislila nešto poduzeti oko plaća ,oni bi poduzeli, jer su već dugo radnici u akd-u (oni na portama) na socijali,i ja stvarno ne znam kako se radnik uspijeva sa 2500kn "plaće" pokriti cijeli mjesec, a još se više divim svim ovim radnicima putnicima koji svojim autom putuju dnevno 50/60km a dobiju 250kn za prijevoz. Da sam na njihovom mjestu ja bih se vozio na posao dok mi traje tih 250kn a poslije na bolovanje. Jer ionako radnika u akd-u nitko ne cijeni,a bolje za kikiriki ležat doma i bavit se pčelama,neg za kikiriki radit,i to ne izmišljeno bolovanje,jer od ovakvog nametnutog stručnog vođenja i ovakvih rasporeda rada moraš biti bolestan hoćeš nećeš....a i akademac je ciničan ali i u pravu, potpisujem njegovu peticiju i odričem se takvog godišnjeg kojeg ionako ne mogu koristiti kad bih htio,i to u korist direktora Kopčoka ,njemu to više znači,čovjek mi ionako izgleda kao da je u depresiji cijeli život.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   pon lip 22, 2015 3:05 am

Svim tim direktorima, nogom u dupe, očito za drugo i nisu!
[Vrh] Go down
drax
Legenda foruma
Legenda foruma

Broj postova : 208
Registration date : 17.10.2008

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   sri kol 12, 2015 12:25 pm

tvrtko je napisao/la:
Kritična masa već postoji, ali šuti i trpi,ja neznam nikog od zaštitara koji rade na objektima ili u pratnji a da je rekao kako je zadovoljan,i iz godine u godinu je sve gore, neki dolaze na posao iako kad sve troškove odbiju možda rade i za manje od 2000kn, nositi pištolj ,natezati se sa ljutim strankama, čuvati bankarske pare ,biti u neispravnim blindama po 10h na dan, trpiti bahate šefove , raditi svaki mjesec prekovremeno,u konačnici riskirati zdravlje ili nedaj Bože popit metak od nekog drogeraša ili jadnika koji je prolupao i nije mu ostalo ništa drugo nego pljačka, sve to za manje od 2000kn, i još šutiti misleći da će vam netko nešto pokloniti ,da će biti bolje,sami sebe zavaravamo,pa pogledajte si ugovore o radu, svi imamo klauzulu ako ne prođemo na liječničkom da se slažemo da nam se da otkaz, na ovom poslu će ih vrlo malo dočekati mirovinu, i onda od takvih očekivati nešto bolje, još je Einstein jednom prilikom rekao da je probleme nemoguće riješiti istim razmišljanjem kojim su problemi i nastali.
Mora nam svima biti jasno da njih nije briga za nas, oni poznaju samo silu, nažalost radnici ne shvaćaju da je snaga u njima, stvari se vrlo jednostavno mogu riješiti , u jednom danu kad bi samo manje od polovine radnika reklo ovoj upravi : fack you, imaš 8h da mi daš plaću kakva priliči ili si traži tko će ti raditi ,vjerujte sve bi vam dali, jer bi štitili svoje guzice....narode probudi se.

Sječam se dana kada se gore navedeni i neki koji nisu navedeni nisu toliko bunili a zašto jer im se satnice nisu dirale i onda su "suosječale" s ostatkom radničke klase AKD-a a sada kad je skoro svima jednako jer kad interventni radi za 3200 kn a čovjek na nekoj porti gdje čuva bandere ima 2600-2800 kn s prekovremenima a odgovornost 0% jbg sad nekaj kao ne štima......ništa nikad ni nije štimalo, da smo bili pametni i 2008-2009 godine stali s radom bilo bi drugačije ali zbog gore navedenih ili nenavedenih to se nije moglo dogoditi, sad zato šutite i poklopite se ušima.......SRAMOTA
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   sub kol 15, 2015 2:16 pm

Ne treba se vraćati u prošlost,jer ako ćemo pravo jedini koji su ikad pokazali zube i stali su, bili su dečki iz Zg pratnje a to je bilo prije sedam ,osam godina, i jedino tada su plaće svima išle gore, a nakon toga uvijek samo dolje, i tad su neki što su razmišljali kao drax bili nezadovoljni i kivni, jer kao oni su sebi u pratnji izborili 500kn veću plaću ,a ovima sa porte samo 300kn. Uh što bi ja volio da se sad netko pobuni i da mi se zbog njih plaća poveća 300kn a da ja ne moram prstom mrdnuti, zato bi bilo primjerenije da se svatko pogleda u ogledalo i razmisli što se može učiniti ,a ne što je bilo i tražiti izgovore za svoju nepoduzetnost.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   uto kol 18, 2015 4:05 pm

Nijedan Hrvat ne može ostati ravnodušan kada čuje da se Francuz plaćeno odmara 39 dana godišnje i da radi 35 sati tjedno. Najmanje pet tjedana odmora imaju i Šveđani, Nizozemci, Danci i Nijemci. Iako među eurozemcima još postoje razlike, po plaćenim danima godišnjeg i tjednog odmora prestižu nas gotovo sve zemlje.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   sri kol 19, 2015 1:59 am

Meni se nekako čini da se kod nas stvari nikada neće promijeniti jer, dojma sam da se u svim porama društva pa i onih koji su vlasnici nekih firmi pa i rade kao što je AKD zaštita u većinskom vlasništvu država, radi na tome da se radnika sve više izrabljuje! Sada je problem nastao jer nema ljudi, sinulo je svima da su satnice premale i da se nikome neda zajebavat za 2800 kn i čačkat mečku tj.biti zašitar. I još gore je što se radi hrpa sati za opet ponavljam smiješne novce. U globali puno toga potrošiš na put i klopu tako da plaća na kraju izadje debelo ispod 2500 kn! Kako može biti normalno u uređenom društvu da se ima preko 40 prekovremenih a, ponekad i više! TAKOĐER jasno je vidljivo da inspektorati pa tako i vlasnici firmi pa i direktori sjede u svojim foteljicama i uživaju ne mareći za radnika!¨Stara Hrvatska priča iz banana republike, koja je isuviše isfurana!!
[Vrh] Go down
damir1970
Početnik
Početnik

Broj postova : 24
Registration date : 26.01.2015

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   čet kol 20, 2015 2:22 pm

Mi smo se u Dubrovniku počeli organizirat, tako da se danas četvoro kolega naprasno razbolilo, tako da je panika jer nema dovoljan broj ljudi. Ako se ovako nastavi sljedeći mjesec će na bolovanje duplo veći broj kolega pa da vidimo onda ko će raditi.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tvrtko
Ozbiljan član
Ozbiljan član

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   uto kol 25, 2015 12:03 pm

Bilo bi interesantno vidjeti po odjelima i poslovnicama u akd-zaštiti gdje je na godišnjoj razini bilo naj više dana bolovanja,ali sa analizom zbog čega ? Jer pouzdano znam da je mnogo toga uzrok bezobraznost i sistem rada koji se nameće od razno raznih šefića, a na taj način ti šefići prave štetu i poslodavcu, jer kako drugačije objasniti kada čuješ u više navrata od strane radnika kako su tražili svoj davno planirani godišnji a šef im nije odobrio,pa su se razbolili, tražili slobodan dan dva, šef im nije odobrio,pa su se razbolili,šef im udario po kazni smjenu za smjenom (tjedno po 60h) pa su se nakon toga razbolili, e sad tko je kriv što su se svi oni razbolili,po meni šef,jer nije imao sluha i bio je bahat,ali šef će sve svaliti na lijene i bezobrazne radnike.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
drax
Legenda foruma
Legenda foruma

Broj postova : 208
Registration date : 17.10.2008

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   uto kol 25, 2015 3:54 pm

tvrtko je napisao/la:
Ne treba se vraćati u prošlost,jer ako ćemo pravo jedini koji su ikad pokazali zube i stali su, bili su dečki iz Zg pratnje a to je bilo prije sedam ,osam godina, i jedino tada su plaće svima išle gore, a nakon toga uvijek samo dolje, i tad su neki što su razmišljali kao drax bili nezadovoljni i kivni, jer kao oni su sebi u pratnji izborili 500kn veću plaću ,a ovima sa porte samo 300kn. Uh što bi ja volio da se sad netko pobuni i da mi se zbog njih plaća poveća 300kn a da ja ne moram prstom mrdnuti, zato bi bilo primjerenije da se svatko pogleda u ogledalo i razmisli što se može učiniti ,a ne što je bilo i tražiti izgovore za svoju nepoduzetnost.

Nikad nije na uštrb pratnje nikom išla plača gore ama baš nikad, osim njima samima, bila je pobuna ali je brzo ušutkana kad nisu htjeli izači van blinde pa se podjelilo par otkaza i sve se vratilo kako je bilo, ali to je bio bunt samo za pratnju....porte nikad nisu imale muda stat s radom jer kritične mase nema.......interventna tj kontrola ima previše posla jer im se opseg posla povečao a ljudstvo smanjilo kao i plača i to je to
[Vrh] Go down
Korisnički profil
master-x
Legenda foruma
Legenda foruma

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   čet kol 27, 2015 8:17 am

Recimo interventna ima intervenciju, sam radiš kao što je sad, dođeš na mjesto događaja, javlja dispečer još jedna intervencija, policija te čeka došla je prije tebe, a tebe nema jer si na prvoj intervenciji, javlja dispečer i treća intervencija!! Pa tko je tu lud, kakva je to profesionalnost firme prema komitentu da komitent koji plaća uslugu čeka uslugu. Doli ovoga se jedino mogao sjetiti po meni pametni izlapjeli Kopčkog da uštedi pare, a kada se nešto dogodi onda bi bio i red da se kolegi Kopčoku naplati šteta za nemaran rad i neprofesionalan pristup!
[Vrh] Go down
nino
Početnik
Početnik

Broj postova : 19
Registration date : 10.09.2007

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   čet kol 27, 2015 7:22 pm

Jednom davno dolazimo kolega i ja na intervenciju u PBZ Nova Gradiška i pita nas voditeljica a odakle vi stižete? Kažem ja iz Osijeka (oko 170km, nismo smjeli autoputem ići), a ona se smije i kaže ma ne, ozbiljno odakle idete?
Mislim si nisu blesavi naši koji su to smislili nego vi koji to plaćate :-)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Neispravnosti   

[Vrh] Go down

Neispravnosti
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3