HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 9 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 9 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
zaštitarstvo-tehničari Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
zaštitarstvo-tehničari Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
zaštitarstvo-tehničari Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
zaštitarstvo-tehničari Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
zaštitarstvo-tehničari Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
zaštitarstvo-tehničari Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
zaštitarstvo-tehničari Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
zaštitarstvo-tehničari Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
zaštitarstvo-tehničari Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 zaštitarstvo-tehničari

Go down 
+12
Mučko Đubre
Slavonski
dekiB2
maxzg1
matrix
boxer6
black_alpha
good_guy
mago
prtuljko
Vintorez
D-security
16 posters
Autor/icaPoruka
D-security
Početnik
Početnik
D-security


Broj postova : 10
Registration date : 13.10.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptypon lis 13, 2008 12:57 am

pozz svima!!! evo ja sam tu novi i na forumu i kao zastitar, pa me nesta zanima...
kada polozim licencu za zastitara, kako mogu poloziti onu licencu za zastitara-tehnicara... dali se za to treba imati neka tehnicka skola, i sta se sve treba... i sta oni uopce rade?? dali je to ono postavljanje kamera, alarma i tako to...... jer vidio sam da je tamo nesta veca placa i da bi se to dosta isplatilo, pa ako mi neko moze nesta objasniti o tome, bio bi mu zahvalan...'????
blabla
[Vrh] Go down
Vintorez
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Vintorez


Broj postova : 92
Location : KAPETAN BOJNOGA BRODA
Registration date : 15.09.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyčet lis 23, 2008 2:32 am

Eh ovako,

baš mi je drago da je netko pitao... Twisted Evil

Da bi polagao za licencu za zaštitara tehničara moraš imati 4-godišnju školu tehničkoga smjera PO ZOPZ-u (zakon o privatnoj zaštiti), međutim. U rijeci radi jedan balavi mali, koji ima plavu iskaznicu (tehničari imaju žute) i nikako da dobije žutu. Tako da ako se znaš dobro ulizivati, možeš raditi kao tehničar.


================= IZVADAK IZ ZOPZ-a =====================
Članak 24.

Dopuštenje za obavljanje poslova tehničke zaštite može se izdati osobi koja uz uvjete iz članka 20. stavka 1. točke 1., 2., 5., 6., 7., 8. i 9. ovoga Zakona ima najmanje srednju stručnu spremu tehničkog smjera.

================= IZVADAK IZ ZOPZ-a =====================
(tehničke škole su sve 4-godišnje)

Ali ovako, ne nadaj se da ćeš doći u tehničare - plaća im je jednaka kao i pratnji sa iznimkom da se ovi krevelje doma dok ih netko ne zove da je nešto crklo negdje. A i onda ih treba čekati 9 dana da dođu.

Pozdrav Marincu i malom Lassie-u koji je razbio službeni auto, krao benzin i još je u firmi i to na najboljemu radnome mjestu. flower Pozdrav
[Vrh] Go down
D-security
Početnik
Početnik
D-security


Broj postova : 10
Registration date : 13.10.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyčet lis 23, 2008 4:43 pm

oo bas je i meni drago da je netko odgovorio..hh...tnx beerchug
[Vrh] Go down
D-security
Početnik
Početnik
D-security


Broj postova : 10
Registration date : 13.10.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptypet lis 24, 2008 2:19 pm

a jel mi moze jos netko reci kako oni uopce rade?? gunner
jel to isto u smjenama, ili svaki radni dan jutarnje ili kako?? i koliko imaju radinh sati, isto 168 ili?? king
[Vrh] Go down
prtuljko
Početnik
Početnik



Broj postova : 22
Registration date : 27.12.2007

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysub stu 01, 2008 6:56 pm

rade kako stignu ko isvi tj kolko posla ima ako treba i 24h na dan Twisted Evil
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto stu 25, 2008 4:12 pm

pa to e praktički najviše šljakerski posao
štemanje
bušenje
šrafanje
teglenje
a rade najčešči slučaj samo dnevne smjene

provjera se mora napraviti na mupu isto kao i za zaštitara s time ako več imaš licencu to ti se ne priznaje provjera se radi posebno
jedino nema obuke nego si naručiš knjigu i iz nje štrebaš
[Vrh] Go down
good_guy
Početnik
Početnik
good_guy


Broj postova : 15
Registration date : 17.10.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyčet sij 01, 2009 11:29 pm

mago je napisao/la:
pa to e praktički najviše šljakerski posao
štemanje
bušenje
šrafanje
teglenje
a rade najčešči slučaj samo dnevne smjene

provjera se mora napraviti na mupu isto kao i za zaštitara s time ako več imaš licencu to ti se ne priznaje provjera se radi posebno
jedino nema obuke nego si naručiš knjigu i iz nje štrebaš

Znaš li možda koliki su troškovi polaganja tog ispita te konačno dobijanja licence?
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysub sij 03, 2009 2:50 pm

good_guy je napisao/la:


Znaš li možda koliki su troškovi polaganja tog ispita te konačno dobijanja licence?

nemaš standardne obuke znači da ne plačaš obuku knjiga te košta 130 kuna plus poštarina
izdavanje licence 700 kuna iskaznica slike i sve ostalo negdje oko 1000 kuna više manje
[Vrh] Go down
black_alpha
Član
Član
black_alpha


Broj postova : 33
Registration date : 14.03.2008

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysub sij 03, 2009 5:11 pm

mago je napisao/la:
good_guy je napisao/la:


Znaš li možda koliki su troškovi polaganja tog ispita te konačno dobijanja licence?

nemaš standardne obuke znači da ne plačaš obuku knjiga te košta 130 kuna plus poštarina
izdavanje licence 700 kuna iskaznica slike i sve ostalo negdje oko 1000 kuna više manje

Sve skupa oko 2000kn,ja zvao mup.
[Vrh] Go down
boxer6
Početnik
Početnik



Broj postova : 11
Registration date : 17.07.2012

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto srp 17, 2012 3:52 pm

Zastitarstvo je sirovo zanimanje,ali jedino priznam Tehničare u toj kakti "struci"
potrebno je znanje elektro smjera,i 4 god.skola a ne ko vecina picleka sta dodu na predavanje i tečaj od par sati.-
Tehnicar je dobro zanimanje,i po meni vrlo kreativno iskustvo.
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto srp 17, 2012 5:14 pm

Ja radim u AKD zaštiti u sektoru tjelesne zaštite 2 godine, a prije pola godine sam položio i dobio licencu za zaštitara tehničara. Ako nemaš neku vezu u firmi teško da ćeš se moći prebaciti u taj sektor. Mislim da su im plaće oko 4000 kn do 4500 kn. Ipak je ajmo reći taj sektor malo iznad sektora tjelesne zaštite, a čim je nešta bolje znaš i sam da za to trebaš imati neku vezu jer u Lijepoj Našoj sve funkcionira po tom sistemu.

Zaštitari tehničari ti uglavnom rade po danu bez noćnih smjena. To je u biti terenski posao jer ovisi gdje se objekt nalazi na koji moraš ići raditi. Vjerovatno ovi koji su iskusniji rade sami tj idu s nekim jedino kad baš nešta nemogu sami obaviti, a ako dođe netko mlađi onda ga drilaju da im bude vodonoša dok ne postane iskusniji i dok ne skuži posao. Uglavnom smatram da je to ok posao. Tu možeš nešta konkretno raditi i iskusiti, a ne kao u zaštitarstvu...

Moraš imati završenu četverogodišnju školu tehničkog smjera.Princip ti je isti kao da ideš polagati za običnog zaštitara samo šta nemaš nikakvih predavanja. Odeš u policijsku upravu i u pododsjeku za zaštitare zatražiš polaganje za zaštitara tehničara. Kad prođeš policijsku provjeru koja traje oko 3 ili 4 tjedna odeš prijaviti ispit i čekaš onda da ti odrede termin polaganja ispita (tj ti u biti čekaš da se skupi grupa ljudi koja ide polagati to tj. da se isplati komisiji skupiti opće). Mislim da sam ja čekao oko 2 do 2 i pol mjeseca za ispit. Ispit ti se sastoji od cjelina:

1. Osnove tjelesne zaštite i zaštita novčarskih institucija

2. Djelatnost tehničke zaštite i građevinska regulativa

3. Osnove kriminalistike i zaštita tajnosti podataka

Izlazak na ispit + biljege platiš 700 kn, a kad položiš i kad ti policija treba izdati diplomu onda još trebaš 1000 kn platiti poreznu naknadu ( to jedino netrebaš platiti ako nemaš nikakvu imovinu na sebi - potvrdu vadiš u poreznoj upravi)
Literatura koju sam ja koristio je ova:

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-3262-prirucnik-za-izobrazbu-i-strucni-ispit-zastitara-i-zastitara-tehnicara

Literatura košta oko 100 kn. Znači sa svime te ispit košta oko 1800 do 2000 kn.

Uglavnom pročitaš si par puta i to je to. Ispit je pljuga. Glavna područja su ti tehnička zaštita i osnove tjelesne zaštite. Ovo iz tjelesne zaštite sam ti napomenuo zato jer vjerovatno će ti biti ženska iz tog područja, a ona je predsjednica tog ispitnog povjernestva i kod nje moraš znati nabrojati 8 stavki koje ti kao zaštitar imaš pravo napravti (bezobzira šta ideš na ispit za zaštitara tehničara). To ti isto govorim, jer je ona mene ispitivala isto kad sam išao polagati za običnog zaštitara.

Uglavnom mislim da sam sve napisao, ako sam negdje nešta zaboravio ili sam krivo napisao slobodno me ispravite.

Sretno!!!


Zadnja promjena: matrix; sri srp 18, 2012 12:09 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto srp 17, 2012 7:47 pm

Tjelesna zastita i pratnja vrijednosti su dva razlicita odjela..[img][/img]
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysri srp 18, 2012 12:08 am

Upravu si...
[Vrh] Go down
dekiB2
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 31.07.2012

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto srp 31, 2012 10:49 pm

Poštovanje,zanima me dali za zaštitara -tehničara treba liječnički pegled i kada s on obavlja prije ili poslije ispita?hvala
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyned kol 05, 2012 1:45 pm

dekiB2 je napisao/la:
Poštovanje,zanima me dali za zaštitara -tehničara treba liječnički pegled i kada s on obavlja prije ili poslije ispita?hvala
Da bi polagao za zaštitara-tehničara moraš uz završenu četverogodišnju tehničku srednju školu imati i klasičnu licencu za zaštitara. Samim time pošto za nju moraš proći liječnički pregled podrazumjeva se da ga ne moraš prolaziti dva puta.
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyned kol 05, 2012 10:31 pm

Slavonski je napisao/la:
dekiB2 je napisao/la:
Poštovanje,zanima me dali za zaštitara -tehničara treba liječnički pegled i kada s on obavlja prije ili poslije ispita?hvala
Da bi polagao za zaštitara-tehničara moraš uz završenu četverogodišnju tehničku srednju školu imati i klasičnu licencu za zaštitara. Samim time pošto za nju moraš proći liječnički pregled podrazumjeva se da ga ne moraš prolaziti dva puta.

Kao prvo netrebas opce imati licencu za zastitara da bi mogao ici polagati za zastitara tehnicara. Jedini uvjet je da imas zavrsenu cetverogodisnju skolu tehnickog smjera i da nisi kaznjavan. Lijecnicki pregled ti netreba jer to je kao neki tecaj na kojem cak nemas nikakva predavanja. Dodes sam na ispit i to je to. Doma procitas jednom knjigu i to je to. Ta dozvola je tek tolko da drzava ubere jos malo novaca na totalnoj nepotrebnoj papirologiji... Taj ti tecaj nece donesti nekakvo znanje... Totalne gluposti i branje novca gdje se stigne...
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyned kol 05, 2012 11:13 pm

Poželjno je čak da kandidat za tehničara ima neku školu elektronskog smijera top2
[Vrh] Go down
kocka
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 04.12.2012

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto pro 04, 2012 8:01 pm

Pozdrav.

Evo ja sam novi tek položio ispit za zaštitara, i sada me zanima što bih trebao napraviti da bi mogao dobiti licencu za zaštitara-tehničara. Imam završenu 4.godišnju školu (elektro)tehničkog smijera.

U Petrinjskoj kada sam se raspitivao su uglavnom se trudili što manje reć, pa nisam sve pohvatao.

Hvala.
[Vrh] Go down
kikiki
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 05.01.2013

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysub sij 05, 2013 1:41 am

Pozdrav,evo i ja sam prijavio ispit za zastitara tehničara,isto me zanimaju iskustva sa ispita,jer mi na policiji nidivas nešto posebno rekli,samo čekaj da te pozovu i pročitaju malo knjigu
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyned sij 06, 2013 1:27 am

Okreni prvu stranicu ove teme. Tamo mozes naci neke korisne komentare.
[Vrh] Go down
njuskalox
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 24.09.2013

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptyuto ruj 24, 2013 9:51 pm

Moje pitanje je ,ako se upustam u tu avanturu za tehničara ,jel bu mi ta iskaznica bila ukras u dzepu ili postoji sansa da mozda i radim tako nesto?!Kolko je to trazeno ,,ili je to samo rezervirano za kumove i rođake sefova!
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysri ruj 25, 2013 10:45 am

Hm, pa nije to samo rezervirano za korumpiranu ekipu, prije bi rekao da takvi idu ne bolje objekte gdje nema toliko posla kad radiš kao tjelesna zaštita.

Samo je zaštitar-tehničar dosta manje traženo, nego recimo kao "obični" zaštitar. Ne treba imati lajnu.
[Vrh] Go down
njuskalox
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 24.09.2013

zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Emptysri ruj 25, 2013 10:59 am

Ma sve to kuzim da je manje trazeno,al je fora ko i svagdje jel imas iskustva,a ja spadam u 80% ljudi koji nema iskustva ...makar sam ja spreman radit ono ko "segrt" za sicu tesku sam da naucim al ni to ih ne zanima!
[Vrh] Go down
Sponsored content





zaštitarstvo-tehničari Empty
PostajNaslov: Re: zaštitarstvo-tehničari   zaštitarstvo-tehničari Empty

[Vrh] Go down
 
zaštitarstvo-tehničari
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: SRODNA ZANIMANJA :: Zaštitari Tehničari-
Forum(o)Bir: