HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 11 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 11 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Dodatna oprema Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Dodatna oprema Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Dodatna oprema Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Dodatna oprema Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Dodatna oprema Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Dodatna oprema Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Dodatna oprema Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Dodatna oprema Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Dodatna oprema Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Dodatna oprema

Go down 
+2
maxzg1
Pannonius
6 posters
Autor/icaPoruka
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysri svi 15, 2013 4:57 pm

Pozdrav kolegama... baj_baj

Zanima me da li je netko više upućen u zakonske stvari jer me zanima dali mi možemo pored službenog pištolja sami dodati na opasač još par obrambenih stvari i dodatni spremnik sa metcima (npr ako si u pratnji novca).

Znači da li je samo pištolj tu jer je to minimalni uvjet propisan zakonom pa mi možemo se nadograditi opremu ili je to cijeli zakon da možemo samo imati pištolj. Naravno ne mislim na dodatno oružije već stvari za bolju samoobranu jer malo njih će stati ako ja počnem mahati samo rukama.

Npr. ako sam na objektu i dođe neki krelac i počne raditi nered, ja ga svladam, mislim da je krajnje smiješno da ću ja sjediti na njemu ili okolo vikati tko ima konopa da ga vežem dok ne dođe policija.
box
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysri svi 15, 2013 5:57 pm

A sto bi ti jos dodao na opasac?
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysri svi 15, 2013 9:35 pm

Ništa svemirsko... lisice, spremnik, elektro šoker i možda pendrek.

Znam da se čini smiješno ali tamo gdje sam ja je malo specifična situacija zbog čega neću u detalje. A firmu kad pitaš za osnovne stvari samo kažu Ne pitaj i ufino ti kažu Druže snađi se. A bilo je par situacija gdje se zamalo trebala koristiti fizička sila. A svi znamo da pištolj ne smiješ ni taknuti ako te ne upucaju prvi a i da ga potegnem nema puno koristi ako je u pitanju fizički sukob. A policajci su rijetka pojava tako dok oni dođu ja se mogu pokopati 3 puta.

zato me i zanima da li zakonski ja mogu to dodati. Bolje da me vide nakrcanog i razmisle nego da sam bez ičega.

Iako vjerujem da elektro šoker mogu imati i kao privatna osoba al opet kad si u uniformi ne znam šta su oni iz sabora pametno rekli.
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysri svi 15, 2013 11:50 pm

Kolega ništa od toga što si naveo osim baterijske svjetiljke ne smiješ imati eventualno neki štap ili suzavac koji je vrlo učinkovit top2 jer ako te policijska ophodnja zatekne s tim điđama oko struka mogao bi imati i ti i firma gadnih problema,eto to ti je moja preporuka xyxwave
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 16, 2013 1:10 am

Hvala na preporuci kolega zubo_s_jojom ali mene baš iz tih razloga zanima kako se zakon postavio prema tome jer znam da vas ima nekoliko koji to kuže... meni su ti zakoni sve francuski. study
[Vrh] Go down
maxzg1
Član
Član
maxzg1


Broj postova : 48
Location : Zagreb
Registration date : 26.01.2012

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 16, 2013 2:12 pm

Pannonius je napisao/la:
Hvala na preporuci kolega zubo_s_jojom ali mene baš iz tih razloga zanima kako se zakon postavio prema tome jer znam da vas ima nekoliko koji to kuže... meni su ti zakoni sve francuski. study

Kao sto ti je kolega napisao samo baterija,ovo ostalo zaboravi...
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 16, 2013 4:09 pm

Super... onda mi ostaje da nosim pola metra konopa sa sobom i naučim vezati mornarske čvorove. Al neka... sad bar znam šta da odgovorim kad me netko bude pitao zašto samo gledam....Prije kad sam gledao one američke filmove uvijek mi je bilo smiješno kako se tamo njihovi zaštitari skoro pa ne razlikuju po opremi od policije, a sad kad sam u tom poslu jasno mi je zašto. xyxwave Živo me zanima da li će se šta promijeniti nakon 01.07. kava
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 16, 2013 10:52 pm

Mani se konopa i nabavi si jedan dobar štap ili bejzbol palicu,ja sam takvu "opremu" imao na jednom objektu na kojem su često bile krađe i dvojicu sam ulovio i to dvoje su pobijedili na Eurosongu jer su propjevali kod mene a kasnije i u policijskoj stanici vjerujem da su imali sličan tretman zubo_s_jojom

Evo malo da se podsjetimo:
1. provjera identiteta osoba,
2. davanje upozorenja i zapovjedi,
3. privremeno ograničenje slobode kretanja,
4. pregled osoba, predmeta i prometnih sredstava,
5. osiguranje mjesta događaja,
6. uporaba čuvarskog psa,
7. uporaba tjelesne snage,
8. uporaba vatrenog oružja.

E sad,ovo pod brojem 3. brine našeg kolegu...samo ću reći da je ZOPZ(zakon o privatnoj zaštiti)vrlo nejasan i prepun rupa te bi isti trebalo mijenjati i točno napisati koje su ovlasti i na koji način se upotrebljavaju,što se tiče američkih zaštitara kod njih je to dosta drugačije i njih se poštuje i cijeni kao policiju jer je policija dosta svojih ovlasti skinula sa sebe i predala njima nešto slično je nekada bilo u Jugi(stariji će znati o čemu govorim)to se nekada zvalo fizičko-tehnička zaštita(FIT)i oni su imali dosta ovlasti.
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptypet svi 17, 2013 1:43 am

beerchug
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptypet svi 17, 2013 6:13 pm

Pannonius je napisao/la:
[b]Nisice, spremnik, elektro šoker i možda pendrek.

Ako ćeš se kolega zadržati na ovome što si nabrojao, i ako iz ovoga nabrojanog izbaciš elektro-šoker MOŽE PROĆI.
Sve navedeno imali smo i kolega i ja u nekoliko specifičnih radnih akcija, i nikakvih problema nije bilo.
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptypet svi 17, 2013 9:54 pm

E to mi je drago čuti... iako mi je elektro šoker nekako bio primarna stvar al ajde... znači ovo je iz prakse. cheers A onda ako je praksa pokazala da to prolazi kod policije onda ću krenuti laganini u nabavku. klap

Jer još nisam čuo da je netko imao neke od tih stvari i imao problema, iako vjerovatno jer kolege ne idu uglavnom za tim, ali nema mi logike da lisice možeš kupiti javno na 100 mjesta pa i u sex shopu kao i elektro šoker a nas prave liliputancima a to je korisno imati, po meni čak i potrebno.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyuto svi 21, 2013 9:01 pm

Da, tako je. I ne sekiraj se ništa. Pozdrav.
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptypet svi 24, 2013 5:35 pm

Čekajte malo šta to znaći da ja na svoj opasać ,inaće čuvam banku,mogu još dodati lisice i pendrek bez ikakvih problema ???
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub svi 25, 2013 2:02 pm

Mislim da bi pendrek bio upitan zbog klijenata i voditelja poslovnice, jer ima banaka koje sklanjaju zaštitna stakla radi bolje komunikacije i bliskosti sa klijentima (po meni glupost jer neko odstojanje mora biti) ali ne vidim zašto bi lisice ikom smetale jer se skoro i ne vide a korisno ih je imati.

Ja jesam malo kopao i za sada jedino što sam našao je u vezi naoružanja tj da je zaštitar obavezan imati službeni pištolj nikako svoj privatni za vrijeme radnog vremena u uniformi.

Ako je netko nešto još našao neka podjeli sa nama
study
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub svi 25, 2013 3:40 pm

Pannonius je napisao/la:
Mislim da bi pendrek bio upitan zbog klijenata i voditelja poslovnice, jer ima banaka koje sklanjaju zaštitna stakla radi bolje komunikacije i bliskosti sa klijentima (po meni glupost jer neko odstojanje mora biti) ali ne vidim zašto bi lisice ikom smetale jer se skoro i ne vide a korisno ih je imati.

Ja jesam malo kopao i za sada jedino što sam našao je u vezi naoružanja tj da je zaštitar obavezan imati službeni pištolj nikako svoj privatni za vrijeme radnog vremena u uniformi.

Ako je netko nešto još našao neka podjeli sa nama
study

Da i ja bi volio da specificiramo ovde što smjemo a što ne ,da i ja smatram da bi pendrek bio previše jer što si rekao zavisi i o komitentu i mjestu di radiš,ali zanima me za lisice ako ima netko tko baš zna dali možemo to koristit.
[Vrh] Go down
skee
Član
Član



Broj postova : 27
Age : 39
Location : Rijeka
Registration date : 09.03.2013

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 30, 2013 3:40 pm

Vidio sam da su neki moji kolege ima razne vrste opreme (osim elektro šokera) i nikad nisu imali problema, a ne daj bože da se što dogodi pogotovo malo teže onda će sve po redu češljat. Nego da vas pitam zna li tko gdje mogu nabavit lijevu futrolu od kroko hr (kao što ima policija) opasač i furolu za okvir i lisice ?
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptyčet svi 30, 2013 9:48 pm

Pogledaj na njuškalu. Ja sam prije 3 tjedna naletio na komplet (opasač, unutrašnji opasač, futrola za spremnik, futrola za lisice, futrola za pištolj) od kroka i to novo, nekorišteno. ne znam hoćeš li biti te sreće ali probaj bacit oko sa vremena na vrijeme. Ima tih stvarčica i posebno za uzimati.... zavisi tko šta prodaje. Ako ništa ne nađeš baci oko na http://www.americanshop.hr/ ili na http://www.rothco.com. Ja sam preko American shopa kupio par stvarčica uključujući crnu baseball kvalitetnu kapu sa natpisom SECURITY koja će mi jako dobro doći sad kada sunce uprži... bolje ovo nego da nosim kaubojske šešire okolo Smile Uglavnom pogledaj prvo na American Shop jer su oni kod nas pa možda nešto nađeš.
[Vrh] Go down
skee
Član
Član



Broj postova : 27
Age : 39
Location : Rijeka
Registration date : 09.03.2013

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptypet svi 31, 2013 7:48 pm

American shop nema takve ili bar nisam vidio, ali hvala na proporukama. pronjuškat ću ! Very Happy
Znas li mozda ima li u Rijeci kakav army shop?
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub lip 01, 2013 1:20 am

Ne bih znao za Rijeku... ali baci još oko na http://www.atomshop.hr tu sam vidio raznih futrola... možda nađeš neku sličnu. Što se tiče kroka, koliko sam čuo, osim što im stranica nikako da se završi, oni navodno ionako ne prodaju privatnim osobama na malo, već samo rade sa firmama.... tako sam bar čuo.
[Vrh] Go down
skee
Član
Član



Broj postova : 27
Age : 39
Location : Rijeka
Registration date : 09.03.2013

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub lip 01, 2013 3:07 pm

Da. Zvao sam ih prije par godina i rekli su mi da imaju samo veleprodaju. Bio je tu jedan army shop i dok sam se odlucio zavrsio je neslavno. Još ću pogledat možda mi nešto zapne za oko.
[Vrh] Go down
Pannonius
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 67
Registration date : 25.02.2011

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub lip 01, 2013 5:48 pm

Skee, Pogledaj u privatne poruke... poslao sam ti nešto linkova....
[Vrh] Go down
skee
Član
Član



Broj postova : 27
Age : 39
Location : Rijeka
Registration date : 09.03.2013

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub lip 01, 2013 7:19 pm

Vidio sam. Hvala ! Jos samo da dođe plaća i akcija ! Very Happy
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Emptysub lip 01, 2013 9:37 pm

vidija san na e bay u dobrih stvari ima i lisica i pendrek lampi jel ko pokusao kupiti nesto i kako carina gleda na to ?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dodatna oprema Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna oprema   Dodatna oprema Empty

[Vrh] Go down
 
Dodatna oprema
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: