HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 8 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 8 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Dozvola za oružje Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Dozvola za oružje Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Dozvola za oružje Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Dozvola za oružje Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Dozvola za oružje Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Dozvola za oružje Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Dozvola za oružje Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Dozvola za oružje Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Dozvola za oružje Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Dozvola za oružje

Go down 
+4
Ptičurina
Slavonski
Lumen
Babo
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet oľu 19, 2015 8:33 pm

Pozdrav svim kolegama zaštitarima iz Splita.

Radim već duže vrijeme kao zaštitar i nedavno sam podnio zahtjev za držanje i nošenje vatrenog oružja. I nekim čudom, zovu me jutros iz Uprave i kažu da mi je odbijeno i da ne udovoljavam uvjetima za nabavu oružja.

Jel ima još koji zaštitar da su mu tako rekli ?

Pozdrav
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet oľu 19, 2015 11:54 pm

Nisam iz Splita, niti sam ikada tražio dozvolu za B kategoriju oružja, al' je poznato, da se rijetko dobiva sa nošenje, većinom za držanje.Trebaš po njima imati jako dobar razlog. Čak i s lajnom je problem. I , da nije problem u tebi, nego u državi njenim zakonima koja se boji legalno naoružanog naroda, kakti, a to što imamo more ilegalnog oružja među narodom, nikome ništa, jer to jednostavno ne može se pratiti.

Potpuno te kužim, i shvaćam. Između ostalog za nas zaštitare, opasnost ne prestaje odlaskom sa objekta.

Kako god da bilo, drži se.

gunner
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypet oľu 20, 2015 12:27 am

A šta reć na naše zakone....bolje u to ne ulazit. Sačekat ću rješenje da dođe pa se žalit. Jer koliko sam ja pročita u zakonu o oružju, mi zaštitari zbog naravi posla i opasnosti imamo dobar razlog za nabavu oružja, ionako ga dužimo dok radimo. A ko će i to više razumit...
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet oľu 26, 2015 5:23 pm

"I , da nije problem u tebi, nego u državi njenim zakonima koja se boji legalno naoružanog naroda, kakti, a to što imamo more ilegalnog oružja među narodom, nikome ništa, jer to jednostavno ne može se pratiti."
Da, ovo što je Lumen istaknuo je nažalost najtočnije.
Inače, nije mi jasno zašto si istodobno podnio zahtjev i za držanjem i za nošenjem oružja. Za nošenje si unaprijed trebao znati da nema šanse da će odobriti. Nakon rješenja apliciraj ponovno, ali samo za držanje vatrenog oružja. Nošenje ni ne pokušavati.
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet oľu 26, 2015 5:39 pm

Otiša sam ja dole u upravu i gospođa mi je rekla da mogu prominit zahtjev u samo "držanje" šta sam i napravia nakraju, i nažalost opet odbijeno.
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypet oľu 27, 2015 2:36 pm

Pozdrav kolega , To za dobit za držanje je prije bilo puno lakše sad su to postrožili, Prije ako imaš licencu i kad podnešeš zahtjev za držanje odma bi ti dali al za nošenje je uvik bia problem .Jbga puno je zaštitara u državi nema ko nije završija tečaj ..pogledaj malo lopatama s biroa nabacuju za školovanje i sad kad bi svakome odobrili držanje a još i nošenje to bi bia show . Shocked
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypet oľu 27, 2015 4:09 pm

Što misliš da ljudi imaju legalno oružje, za koje su morali masno platiti, svu papirologiju riješiti, proći sva moguća testiranja, što misliš da bi takvima ljudima bilo do toga da pucaju onako bez veze?

I ovako je u narodu puno oružja, ilegalnog pa se ne puca kao na Divljem Zapadu, ne nabavljuju ljudi legalno oružje, da bi ga pokazivali i bili šerifi.....
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypet oľu 27, 2015 6:52 pm

Nevirujen ja da ti sa biroa imaju bas za bacit 5000-7000 kn za novi pistolj u ducanu.
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypet oľu 27, 2015 10:34 pm

Ma to nije moje mišljenje da bi zaštitari pucali okolo nego se oni u mup-u povode takvom logikom iako i medju nama ima svakakvih ,ne da im nebi da oružje nego ni pračku! Oni se u mupu povode čistom matematikom što više odobrenja više naoružanih ljudi što više nauružanih veča mogučnost da neko od tih i zapuca .Što se tiče cijene pištolja Babo pa ima i polovnih pištolja da su uredni a uostalom nije svaki pištolj kupljen,najčešče se takve stvari poklanjaju ili ostaju u nasljedstvo od oca ,dida u mom slučaju od ujca umra a ostala češka zbrojevka 9 mm i ja preda zahtjev i odobrilo mi inače nikad nebi kupovao oružje.

[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptysub oľu 28, 2015 1:23 pm

Kojeg god zaštitara znam da je podnia zahtjev za držanje oružja, bez problema mu je odobrilo, mene odbilo ko dobar dan.
[Vrh] Go down
Eugen
Početnik
Početnik
Eugen


Broj postova : 2
Registration date : 17.12.2012

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptysub oľu 28, 2015 1:48 pm

Neke uvjete iz članka 10. Zakona o oružju nisi zadovoljio. Pročitaj članak 10. pa možda i sam otkriješ koji bi mogao biti razlog odbijanja odobrenja za nabavku kratkog vatrenog oružja.

Link: http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oru%C5%BEju
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyned oľu 29, 2015 6:03 pm

Hrvatski zakoni po pitanju dozvola za oružje su dno dna. Po meni bi se tu trebalo ugledati na Ameriku i na njihov Drugi amandman koji je uz Prvi o neograničenoj slobodi govora vrhunac slobode i ljudskih prava.
Jer pravo biti naoružan i posjedovati oružje itekako jest osnovno ljudsko pravo. Svaki čovjek bi trebao imati pravo na nepovrjedivost vlastitog života, imovine, slobodu govora, okupljanja, ispovjedanja vjere te držanje i nošenje vatrenog oružja. To su inače stvari koje bi se trebale podrazumjevati same po sebi. Licenca za vatreno oružje bi se trebala dodjeljivati svim civilima, pa i onima s kriminalnim dosjeom. Kriteriji bi naravno morali postojati, ali bi oni trebali biti minimalni. Nešto slično kao i sa dodjeljivanjem vozačke dozvole. Ona je dobar primjer. Koja vlast se to usuđuje uskraćivati unaprijed nekome vozačku dozvolu ? Da se razumijemo, i za nju postoje kriteriji. Ne može netko tko je slijep ili tko je daltonist imati vozačku dozvolu. Pa stoga naravno da netko tko ima povijest psihičkih bolesti ne može ishoditi dozvolu za oružje. Ali ako netko ispunjava zahtjeve da bude zaštitar ne postoji niti jedan jedini razlog da mu to ispunjavanje automatski na njegov zahtjev i ne donosi odobre za dozvolu držanja, pa čak i barem ograničenog nošenja vatrenog oružja. Sve dok nije tako ironija je i apsurd da se kitimo i sami sebe lažemo kako živimo na "demokratskom" i "slobodarskom" Zapadu. Po gotovo ničemu ovo nije manja diktatura od Jugoslavije, samo ima više interesnih grupacija koje se bore za moć.
Što briga državu vežem li ja "sigurnosni" pojas u autu, stavljam li kacigu na motoru, imam li zdravstveno osiguranje kao zaposlena osoba, radim li na crno, koliko imam primjeraka "ilegalnog" vatrenog oružja u svojoj kući itd. Sve dok država umjesto da radi svoj posao u onim stvarima koje su stvarno njihove bude "brinula" umjesto nas o našim privatnim stvarima u našim privatnim životima jao si ga nama....
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypon oľu 30, 2015 3:07 am

Ljudi su glupi , površni i žalosno da im trebaju a trebaju zakoni da bi se držali nekakvog reda ,Baš sam jućer gledao neku emisiju s postocima smrtnosti u prometnim nezgodama i žalosno je da je 2000 godine smrtnost u prometnim nesrećama sjećam se bila tolika da je svaki drugi dan neko poginuo ali represijom i rigoroznim kaznama broj poginulih je smanjen za nekih nevjerojatnih 60 posto ,to sve govori o čovjeku ko je i šta je znači idiot ugrožava sebe i druge i ne skuži nikad al kad ga udreš po djepu onda se mjenja i to je jedini način na koji možeš komunicirat s njim :O i sad bi toj budali još neko dao pravo oružje aloo (čast iznimkama) . To je razlog zašto je briga državu veže li neko sigurnosni pojas ili ne ili ima li netko ilegalno ili legalno vatreno oružje.JA bi u duši isto bio anarhist ali samo onda kada ljudi samostalno evoluiraju do stanja uređenosti kakvo postoji danas bez pomoći represivnog organa .Kad neko kaže ja sam dobar i ja nebi ubio pitanje je koliko on nebi ubio jer ima milosti a koliko jer zna da će robijati najmanje 15 godina. Znači kad policija više ne bude imala posla ,kad ljudi postanu zaista vjernici a ne lažni vjernici kad večina ljudi zaista evoluiraju do te mjere da oružje upotrebje samo i isključivo najnužniju samobranu možda bi se dalo razmišljati dali svima dati oružje.Dok vani šetaju šutljivi zombiji kojima nikad neznaš šta im je u glavi a djete ti mora natrag iz škole pitam se koliko moraš biti ogranićen da blebećeš o ljudskim pravima.Iole pametnom čovjeku bi trebalo biti dovoljno od 91-95 pa da vidi šta bezvlađe donosi i šta se dogodi kad podjeliš ljudima(čast iznimkama) oružje .

[Vrh] Go down
Dienekes
Početnik
Početnik
Dienekes


Broj postova : 6
Registration date : 27.11.2007

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypon oľu 30, 2015 10:57 am

Prava ironija oko ovog pitanja je sljedeća:
Prema Zakonu o privatnoj zaštiti, članak 23:

Dopuštenje za obavljanje poslova zaštitara može se izdati osobi koja uz uvjete iz članka 20. ovoga Zakona:
1. ispunjava uvjete za držanje i nošenje oružja utvrđene propisima o oružju,
2. ima završeno srednje obrazovanje u najmanje trogodišnjem trajanju,
3. ima položen stručni ispit za zaštitara,
4. ima posebnu zdravstvenu sposobnost.
Posebna zdravstvena sposobnost iz stavka 1. točke 4. ovoga članka dokazuje se potvrdom ovlaštene zdravstvene ustanove ili specijalista medicine rada u privatnoj praksi.

To znači da bi svatko tko je dobio dopuštenje za obavljanje poslova zaštitara automatski trebao dobiti dozvolu za držanje i nošenje oružja, jer prema samoj definiciji zadovoljava propisanim uvjetima.

U praksi, kao što je navedeno gore, od dozvole za nošenje ništa.

Tko želi dozvolu za držanje, najjednostavnije je učlaniti se u streljački klub i ishoditi potvrdu o aktivnom bavljenju sportskim streljaštvom, pa na osnovu toga tražiti dozvolu za držanje.
[Vrh] Go down
Lumen
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lumen


Broj postova : 104
Registration date : 06.03.2010

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptypon oľu 30, 2015 10:16 pm

Hm, fakat...Kolega je dobro zamjetio....to znači da svaki zaštitarko može nositi gun. Jerbo, ak' može u smjena od 12h furati utoku po objektu, zašto ne i ovako ....?

I zakon tako veli.

Ma brijem, da je to više pravna definicija u zakonima, jer ne može jedan zakon biti u koliziji sa onim drugim(Zakon o privatnoj zaštiti i Zakon o oružju). Drugim riječima, ne može zakondavac napisati da zaštitar nosi gun u banci, a da to ne mogao i netko drugi, negdje drugdje. Znači, isti uvjeti vrijede za zaštitara i običnog građanina, kada nose oružje. Međutim, praksa nije u suglasju sa zakonom, pa tako zaštitar može nositi gun na objektu, a kada to zatraži kao običan građnin, nema "razumljiv" razlog.

Ak' nemrem nositi gun, nosim ja ćakiju.
Laughing
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 12:01 am

Službena odbijenica glasi:

ničim nisam dokazao da mi je osobna sigurnost ugrožena u toj mjeri da mi treba dozvola za oružje a da mi institucije kojima je u opisu poslova prvenstveno zaštita života i imovine ne bi mogle osigurati takvu zaštitu.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 9:48 am

Neki kao da zavide svinjama u svinjcima koji imaju ZASTITU, besplatnu hranu, zdravstvenu njegu i smjestaj. Eh sto komunizam ucini po mentalno zdravlje nacije, da se bojimo vlastite slobode.
Ptičurina je napisao/la:
Ljudi su glupi , površni i žalosno da im trebaju a trebaju zakoni da bi se držali nekakvog reda ,Baš sam jućer gledao neku emisiju s postocima smrtnosti u prometnim nezgodama i žalosno je da je 2000 godine smrtnost u prometnim nesrećama sjećam se bila tolika da je svaki drugi dan neko poginuo ali represijom i rigoroznim kaznama broj poginulih je smanjen za nekih nevjerojatnih 60 posto ,to sve govori o čovjeku ko je i šta je znači idiot ugrožava sebe i druge i ne skuži nikad al kad ga udreš po djepu onda se mjenja i to je jedini način na koji možeš komunicirat s njim :O i sad bi toj budali još neko dao pravo oružje aloo (čast iznimkama) . To je razlog zašto je briga državu veže li neko sigurnosni pojas ili ne ili ima li netko ilegalno ili legalno vatreno oružje.
I kakve to ima veze sa mnom sto se neki PTSP-ovac iz Velike Gorice ili Varazdina ubio ? Ta ne osjecam ja nikakav samoubilacki nagon, a ponajmanje poriv za ubijenjem nevinih ljudi na nekakvoj javnoj povrsini. Zasto bi ja koji postujem zakone (ne sve, ali konkretno te o javnom redu i poretku itekako) morao ispastati zbog takvih slucajeva, iako osobno zelim vatreno oruzje za zastitu zivota obitelji i imovine, jer ocito o drzavi koja ima monopol nad vatrenim oruzjem i opcenito prevelike ovlasti (a mnogi i tu na ovom forumu zazivaju sto vecu i totalitarnu drzavu koja ce donositi zakone kolika bi trebala biti minimalna placa u nekoj oblasti rada i slicne komunisticke propise) nemam bas preveliko misljenje niti mi ona ulijeva povjerenje. Americki Ustav jasno tvrdi "da su naoružani građani jedini jamac ustavnog poretka." Gdje ima vece himne ispjevane slobodi od ote konstatacije ? Smile
I kakve to veze ima što je netko u Sisku ili Petrinji poginuo na cesti jer je bio pijan ili nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti sa mnom ? Zasto bi ja zbog toga ispastao sa restrikcijama koje idu ka cilju da meni odozgor nametnu nesto sto je tako besmisleno kao pojas u autu za koji osobno smatram da ne pridonosi nikakvoj sigurnosti. Mozda ja vise vrjednujem svoju ispeglanu košulju od zavezanog pojasa u autu koji ju guzva i mozda vise vrjednujem svoju frizuru od motorne kacige koja je kvari. Mozda. Bit je u tome da se osjecam dovoljno zrelim preuzeti odgovornost za sebe i ne treba mi nikakva drzavna birokracija da se brine o meni i umjesto mene. VISE CIJENIM VLASTITU SLOBODU OD 'ZAJAMCENE' SIGURNOSTI. U tome je bit.

Ptičurina je napisao/la:
JA bi u duši isto bio anarhist ali samo onda kada ljudi samostalno evoluiraju do stanja uređenosti kakvo postoji danas bez pomoći represivnog organa .Kad neko kaže ja sam dobar i ja nebi ubio pitanje je koliko on nebi ubio jer ima milosti a koliko jer zna da će robijati najmanje 15 godina. Znači kad policija više ne bude imala posla ,kad ljudi postanu zaista vjernici a ne lažni vjernici kad večina ljudi zaista evoluiraju do te mjere da oružje upotrebje samo i isključivo najnužniju samobranu možda bi se dalo razmišljati dali svima dati oružje.Dok vani šetaju šutljivi zombiji kojima nikad neznaš šta im je u glavi a djete ti mora natrag iz škole pitam se koliko moraš biti ogranićen da blebećeš o ljudskim pravima.Iole pametnom čovjeku bi trebalo biti dovoljno od 91-95 pa da vidi šta bezvlađe donosi i šta se dogodi kad podjeliš ljudima(čast iznimkama) oružje .
Sve sam samo ne anarhist. Gdje prestaje red i poredak tu prestaje svaka civilizacija i radost na ljudskom licu. No ovdje upravo jest rijec o tome. Tko moze biti bolji jamac reda i poretka te tko moze biti bolji korektiv svakoj vladi da i pomisli na uspostavu nekog oblika tiranije i oduzimanja osnovnih ljudskih prava doli naoruzani drzavljani ?
Dobar ti je primjer sa suzdrzavanjem od toga da se ne rokne nekiga iz cistog mira. Pa blokada koja treba biti odvracanje covjeku zdravog razima da takvo nesto ne ucini I TREBA BITI mozebitna visegodisnja robija, a ne nikakva dobrota koja proistjece iz njegove slobodne volje. Ljudi po svojoj naravi NISU dobri nego losi i ne mogu 'evoluirati' u bolje ljude. Svaki vjernik to zna da je to posljedica Istocnog grijeha, a svaki nevjernik sa zdravim razumom također to zna naprosto promatrajuci ljudsku rasu od najranijih pisanih tragova do danasnjeg nadnevka. Ljudi po svojoj prirodi nisu dobri i to nikad ne ce postati. Najvise sto mogu jest teziti prema dobru i potiskivati zlo u sebi, i mnogi su tu na dobrom putu. Ali to je to. I bas to je odlican argument za osobno naoruzanje također. Bas zato sto je u ljudskoj naravi da rade sve to sto si sasma lijepo i opisao da na kraju rade, reci mi koja je logika ovlastiti manjinu na vlasti da ima na raspolaganju kompletan arsenal vatrenog oruzja uperen prrma svojim drzavljanima ? Nije li bolje rasprsiti taj rizik omogucavanjem svakom ljudskom bicu da posjeduje oruzje i obrani se od zlocestih ljudi koji i nisu tak dobri ? Smile
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 10:12 am

Znaci nas radni kolega Babo je lud zato sto hoce na legalan nacin nabaviti naoruzanje, ishoditi dozvolu za njega, postivati propise vezane uz njega, a na kraju i platiti porez za njega.
Znaci takvi ljudi su problem za ovu drzavu koja se boji svojih vlastitih drzavljana ?
Da, sigurno netko tko se ima u vidu baviti teskim kriminalom planira legalno nabaviti i registrirati svoje oruzje. Tj. "sigurno" su ga domaci kriminalci "uredno" prijavili na MUP...
Hajde ozbiljnosti malo. Onaj koji ima na umu okolo ubijati nevine i sl., pa takav krsi sto i deset kaznenih zakona. Onaj koji to ne planira nego planira imati legalizirano osobno naoruzanje i stalo mu je da ga legalizira i bude evidentiran da ga ima moze jedino biti jamac povecane sigurnosti u ovoj zemlji i odbiti biti necija zrtva. Kao sto zastitari cuvaju sticenu imovinu komitenata, kao sto vojska cuva vanjske granice, kao sto policija cuva (ili "cuva") javnu povrsinu, isto tako bi i naoruzani hrvatski drzavljani cuvali sebe i sve oko sebe. Tko ne bi trebalo za nikoga biti sporno. Osim za kriminalce i potencijalne kriminalce. Ja ipak vise vjerujem raspršenoj vecini koja ne ce potegnuti na nekoga prva bas iz razloga da ne bi nju netko prvi, nego manjini koja preuzme vlast i dograbi se prakticki neogranicene moci u uvjetima kompletno razoruzanih drzavljana sa jedne strane i do zuba naoruzanog represivnog aparata sa druge strane. Otkad su to ministri i saborski zastupnici postali moralniji od ulice ?
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 11:36 am

A sta rec, kad sam vidia rjesenje puka sam od smija jer nemogu virovat. Znaci drzava mi je odobrila da baratam sluzbenim oruzjem na radnom mistu da ga nosim i stitim druge al nazalost sebe i svoju imovinu nemogu zastitit kad dodem doma jer meni neodobravaju dozvolu za oruzje. Sve ovo je kontradiktorno jedno drugome.
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 1:55 pm

,,


Zadnja promjena: Ptičurina; uto oľu 31, 2015 2:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyuto oľu 31, 2015 2:17 pm

p je napisao/la:
reci mi koja je logika ovlastiti manjinu na vlasti da ima na raspolaganju kompletan arsenal vatrenog oruzja uperen prrma svojim drzavljanima ? Nije li bolje rasprsiti taj rizik omogucavanjem svakom ljudskom bicu da posjeduje oruzje i obrani se od zlocestih ljudi koji i nisu tak dobri ?

Ovo tvoje pitanje iako negiraš opet pokazuje malog anarhista i revolucionara u tebi koji one na vlasti već s tim šta su na vlasti i šta su manjina vidi kao nešto negativno i zlo. , po meni je logično da ta ista manjina kontrolira jako naoružanje ,pa neće tebi dat tenkove ,avione podmornice da ne spominjem nuklearna oružja ili ti misliš da bi bilo bolje da zla većina građana kontrolira to isto naoružanje .Jer sumnjam da misliš da bi se građani mogli svojim uredno registriranim HS 9mm ,i Češkim zbrojevkama na ijedan način mogli oduprijeti teškim naoružanjem koje kontrolira "zla manjina na vlasti".


p je napisao/la:
I kakve to ima veze sa mnom sto se neki PTSP-ovac iz Velike Gorice ili Varazdina ubio ? Ta ne osjecam ja nikakav samoubilacki nagon, a ponajmanje poriv za ubijenjem nevinih ljudi na nekakvoj javnoj povrsini. Zasto bi ja koji postujem zakone (ne sve, ali konkretno te o javnom redu i poretku itekako) morao ispastati zbog takvih slucajeva, iako osobno zelim vatreno oruzje za zastitu zivota obitelji i imovine, jer ocito o drzavi koja ima monopol nad vatrenim oruzjem i opcenito prevelike ovlasti (a mnogi i tu na ovom forumu zazivaju sto vecu i totalitarnu drzavu koja ce donositi zakone kolika bi trebala biti minimalna placa u nekoj oblasti rada i slicne komunisticke propise) nemam bas preveliko misljenje niti mi ona ulijeva povjerenje. Americki Ustav jasno tvrdi "da su naoružani građani jedini jamac ustavnog poretka." Gdje ima vece himne ispjevane slobodi od ote konstatacije ? Smile
I kakve to veze ima što je netko u Sisku ili Petrinji poginuo na cesti jer je bio pijan ili nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti sa mnom ? Zasto bi ja zbog toga ispastao sa restrikcijama koje idu ka cilju da meni odozgor nametnu nesto sto je tako besmisleno kao pojas u autu za koji osobno smatram da ne pridonosi nikakvoj sigurnosti. Mozda ja vise vrjednujem svoju ispeglanu košulju od zavezanog pojasa u autu koji ju guzva i mozda vise vrjednujem svoju frizuru od motorne kacige koja je kvari. Mozda. Bit je u tome da se osjecam dovoljno zrelim preuzeti odgovornost za sebe i ne treba mi nikakva drzavna birokracija da se brine o meni i umjesto mene. VISE CIJENIM VLASTITU SLOBODU OD 'ZAJAMCENE' SIGURNOSTI. U tome je bit.
¸
Možda si ti među iznimkama koje sam na dva mjesta boldao i stavio u zagrade (Čast Iznimkama)al ti inače ne čitaš detaljno pa me to ne čudi.


p je napisao/la:
Sve sam samo ne anarhist. Gdje prestaje red i poredak tu prestaje svaka civilizacija i radost na ljudskom licu. No ovdje upravo jest rijec o tome. Tko moze biti bolji jamac reda i poretka te tko moze biti bolji korektiv svakoj vladi da i pomisli na uspostavu nekog oblika tiranije i oduzimanja osnovnih ljudskih prava doli naoruzani drzavljani ?
Dobar ti je primjer sa suzdrzavanjem od toga da se ne rokne nekiga iz cistog mira. Pa blokada koja treba biti odvracanje covjeku zdravog razima da takvo nesto ne ucini I TREBA BITI mozebitna visegodisnja robija, a ne nikakva dobrota koja proistjece iz njegove slobodne volje. Ljudi po svojoj naravi NISU dobri nego losi i ne mogu 'evoluirati' u bolje ljude. Svaki vjernik to zna da je to posljedica Istocnog grijeha, a svaki nevjernik sa zdravim razumom također to zna naprosto promatrajuci ljudsku rasu od najranijih pisanih tragova do danasnjeg nadnevka. Ljudi po svojoj prirodi nisu dobri i to nikad ne ce postati. Najvise sto mogu jest teziti prema dobru i potiskivati zlo u sebi, i mnogi su tu na dobrom putu. Ali to je to. I bas to je odlican argument za osobno naoruzanje također. Bas zato sto je u ljudskoj naravi da rade sve to sto si sasma lijepo i opisao da na kraju rade, reci mi koja je logika ovlastiti manjinu na vlasti da ima na raspolaganju kompletan arsenal vatrenog oruzja uperen prrma svojim drzavljanima ? Nije li bolje rasprsiti taj rizik omogucavanjem svakom ljudskom bicu da posjeduje oruzje i obrani se od zlocestih ljudi koji i nisu tak dobri ?

Ne sviđa mi se američki način u kojem pušku možeš kupit kao žvaku na kiosku pa ako se dvojica zakače oko mjesta za parking jedan lošiji od ova dva već minutu nakon svađe može legalno doći do pištolja s koim osim što može nanjeti ozljede opasne po život osobi s kojom se zakačio može ugroziti i neke treče osobe (kolateralne žrtve koje nemaju veze s tim događajem) .S ovim djelom se posebno ne slažem Najvise sto mogu jest teziti prema dobru i potiskivati zlo u sebi, i mnogi su tu na dobrom putu. Nisu na nikakvom dobrom putu nego se samo pretvaraju da su dobri te da sljede kristov ,budin ,alahov ili jahvin put i to je taj ključni moment zašto ne ovlastiti večinu u slobodnom držanju oružja.Ljudi jesu u globalu zli i tu se apsolutno slažem ali dokazano postoji manjina koja ima veću empatiju prema drugim ljudima ,prema životinjama,itd tj jedno rječju dobri su ljudi bez obzira dali bilo represivnog organa ili ne dobri su bez obizira dali su vjernici ili ne i zato ako postoji ovakva manjina zašto ih svjesno izjednačiti s zlom večinom tj svima dati oružje i jednaku silu te ovu dobru manjinu opet dovesti u ugroženi položaj .
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptysri tra 01, 2015 10:22 pm

Žalba je poslana, pa ćemo vidit šta će odlučit.
[Vrh] Go down
Slavonski
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 105
Registration date : 16.04.2011

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet tra 02, 2015 2:57 am

Babo je napisao/la:
Žalba je poslana, pa ćemo vidit šta će odlučit.
Držim fige. Sve i da kerovi odbiju treba biti uporan.
[Vrh] Go down
Babo
Početnik
Početnik



Broj postova : 19
Location : Split
Registration date : 17.09.2014

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet tra 02, 2015 10:20 am

A kako bit uporan s njima, ne prihvate li mi žalbu mogu jedino sudski, a ko će za to dat para.
[Vrh] Go down
Tito
Član
Član
Tito


Broj postova : 25
Registration date : 10.09.2007

Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Emptyčet tra 02, 2015 2:08 pm

Šta si napisa u žalbi baš me zanima i? Koji ti je kalibar pištolja?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dozvola za oružje Empty
PostajNaslov: Re: Dozvola za oružje   Dozvola za oružje Empty

[Vrh] Go down
 
Dozvola za oružje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» dozvola za gana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: