HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 9 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 9 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
jelena88
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 02.08.2012

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 2:50 am

Pozdrav.

Možete mi objasniti, koje su največe privatne zaštitarske tvrtke u vašoj zemlji?

U očekivanju vaših odgovora se vam unaprijed zahvaljujem.
Bog, Jelena


Zadnja promjena: jelena88; sri kol 22, 2012 11:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 9:24 pm

1. Najvece privatne ili poluprivatne firme su: Sokol Maric, AKD, Zvonimir Zastita, Bilic Eric i V grupa. Kolko vidim firma Adriatic je u dobrom porastu prema gore... Imas isto nekih firmi koje su zastupljene u samo jednom kraju u Hrvatskoj i tamo su izrazito jake ( mogu biti i jace nego ove koje sam nabrojao), ali generalno gledajuci ovo su najjace firme na hrvatskom trzistu.

AKD je kao drzavna frima i zbog toga dobivaju vise manje sve drzavne firme na cuvanje....
Sokol Maric ima jako puno poznanstva diljem Hrvatske i dok ga je cuvala ova banda koja je bila do prije par mjeseci na vlasti bio je zastitcen kao "licki medvjed" i nitko mu nista nije mogao. Tesko da ce ga i uskoro netko stici, ali opet mislim da mu nece ici vise tako samo glatko posto mu se ljepi sve vise i vise skandala...
Bilic Eric i V grupa su izrazito jaki u Zagrebu jer ih Bandic i ekipa guraju...
Zvonimir je kupila Svedska firma Securitas i mislim da se oni jedini vise manje drze budemo kvalitetom nesta dobili, a ne politikom i prijateljima u upravama firme... Ipak se tamo vidi ruka stranca, a ne nekog balkance...

2. Najjace firme u pratnji su Sokol Maric, AKD i Fina GS.
Sokol odrzava pratnju za jako puno banaka i ostalih...
AKD radi pratnju samo za Privrednu banku Zagreb, ali s obzirom da je to druga najveca banka u Hrvatskoj, onda moras imati malo veci vozni park da bi sve poslovnice PBZ banke i bankomati mogle dobiti novce na vrijeme.
Fina GS jer je to uz banke najjaca institucija u Hrvatskoj koja se bavi novcanim poslovima i transferima....

3. Na internetu mozes naci puno podatka, ili probas nazvati policijsku upravu. Mozda ti oni mogu dati kakve korisne podatke...

Znam neke podatke tj cuo sam za njih:

Sokol Maric ti zaposljava oko 3500 ljudi
AKD ih ima oko 1300

Mislim da ove ostale 3 imaju nesto manje od 1000 ili tu negdje (pojedinacno po firmi mislim).

U Hrvatskoj imas izmedu 15 000 i 20 000 ljudi koji rade u zastitarstvu. Trziste na kojem se okrene izmedu 2 i 3 milijarde kuna godisnje, zastitari rade za 17 kn/h bruto satnicu ili 19 kn/h bruto ako rade s oruzjem + neka traljava naknada za prijevoz 290 za gradski ili 500 za medugradski...Satnica u pratnji je 27kn/h za vozaca i 25 za suvozaca. 35 kn se placaju redarske usluge i zastitari tehnicari...

Sindikata nema nigdje da zastiti radnike, jer su oni obicne prodane duse i dupelisci koji gledaju samo kako ce njima biti dobro i kako ce uvjek ici na ruku sefovima vodecih firmi da im se ne bi slucajno zamjerili...Nesmijes niti pisnuti inace si bivsi...

Pored svega toga u tom poslu ima i previse penzica i ljudi koji nekuze nista zivo i nemozes se nista dogovoriti ili probati napraviti nesto...

Zakljucak je da je ovo posao samo za prelazno stanje dok ne nades nesto bolje ili za penzice kojima fali nesto malo do mirovine...

Zivjeli zastitari i Lijepa Nasa!!!
[Vrh] Go down
jelena88
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 02.08.2012

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 10:15 pm

Zahvaljujem se na takvo opsežan odgovor. Imam još nekoliko pitanja:

- Dali se ove tvrtke (Sokol Marić, AKD) bave i sa pretnjom novca iz trgovačkih centara (kao kod nas iz Mercatora) ili to rade neke manje firme?
- Možda nije korektno do nekih članova ovde ali moram da pitam. Dal je moguče neku tvrtku uporedit sa makedonskim Lupusom ili slovenačkim BBR? Kod nas BBR imao je radnike koji uopšte niso bili zaštitarji i u dvojici primera ubijena sta bila neka gradjana, al firma još uvel postoji...a kako stvari stoje u makedoniji vjerovatno znate bolje od mene.
- Koliko je u Hrvatskoj naoružanih pljačka, u kojoj stradaju zaštitari? Sječam se da je zadnje vreme stradao neki zaštitar iz Sokol Marića...
- Kad se formira neka nova tvrtka, dali se bilokako vrši neki pritisak na vodstvo ili zaštitarje?
- Nisam još ni malo iztraživala ali postoji i u hrvatskoj neka organizacija, kao neki savez zaštitarjev?

Hvala ti puno na odgovorima, dao si mi puno materiala za nadalje iztraživanje. Pozdrav, Jelena.

[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 10:46 pm

Sokol ti uglavnom pokriva te trgovacke centre i dolazi po novac nakon zavrsetka radnog vremena trgovacki centara s time da i ove ostale firme imaju pratnju i mogu to raditi. Sve ovisi koga unajmis, ali posto je on najveci=najvise posla...
Za ove vanjske firme nisam informiran... Mozda netko od starije garde ovdje nesta zna...
Pa pljacki banaka imas kolko hoces... Samo okreni crnu kroniku u novinama, ali smrtonosnih pljacki nema tako puno... To se desava uglavnom kada se netko ide junaciti ili su pljackasi ekstra agresivni. Uglavnom sve se svede na pljacku koja traje koju min (2 do 3) i nakon toga bris... Dok recimo uzmes napade na blindirana vozila pa i gotovo da nema... 3 u pratnji a dvojca su sa oruzjem i dobro osiguranm kovcezima... Ipak su blinde mnogo tezi plijen nego banke...
Pa gle svaki gazda ce vjerovatno raditi neki pritisak u pocetku na zaposlenike ako si mala firma i o tome ti ovisi budcnost firme i cuvanja ugovorenog objekta... Dok su prije recimo u Maricu ljude slali nakon nocnih smjena odradenih na svojim objekitma u pratnju i na utakmice... Iskoristavanje do bola...
Ovo sta ti zoves savez mi zovemo sindikat... Kao sto sam prije napisao ima neki truli savez ili sindikat za koji nemozes nista cuti ili procitati sta su napravili, jer zapravo nista nerade... Ciste marionete krupnih firmi i direktora...
[Vrh] Go down
jelena88
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 02.08.2012

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 11:09 pm

Što se toga tiče, tako je i u Sloveniji. A da bi znao, kod nas nije ništa drukčije ni u Policiji.
Mislila sam pritisak kad neka nova mala tvrtka hoče da radi posao na teritoriju neke večje. Lupus je to radio često svoje vreme, rekamo mi drug iz Skopja.
3 u pratnji? 5 u blindiranom vozilu ili dvojica vozila? Kod nas samo jedna kola vozi novac, a dvojica je sve što je od bezbednosti...
[Vrh] Go down
matrix
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Registration date : 25.10.2011

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptyčet kol 02, 2012 11:41 pm

3 covjeka su u jednom blindiranom kombiju. Vozac i suvozac su naoruzani, a 3 takozvani "teklic" tj onaj koji otvara kofere tj on zna sifre i on nije naoruzan i ima manju satnicu nego ova dvojca+ sva 3 imaju pancirke na sebi i radio komunikaciju....

btw evo ti jos neki linkovi u vezi zastitarskog sektora

http://www.vecernji.hr/vijesti/oruzana-snaga-koja-zaraduje-milijardu-pol-kuna-godisnje-clanak-428409

http://www.poslovni.hr/vijesti/akdzastita-gubi-poslove-s-drzavnim-tvrtkama-206357.aspx

Ovaj zadnji link je dokaz svega sta se desava i radi, a ima i mnogo gorih slucajeva....
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypet kol 10, 2012 9:33 am

Bravo Matrix ja bi samo nadodao da su oružani napadi na blinde prestali otkad je uvedena elektronska zaštita kovčega / elektrokemijski sustav zaštite .!!
[Vrh] Go down
jelena88
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Registration date : 02.08.2012

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypet kol 10, 2012 9:31 pm

@Kratkun: Dali je to predpisano zakonom (kemijski kofer) ... ili slobodna odluka kompanije?
[Vrh] Go down
Mučko Đubre
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Mučko Đubre


Broj postova : 140
Age : 73
Location : Ovalni kabinet
Registration date : 13.12.2011

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypon kol 13, 2012 8:41 am

jelena88 je napisao/la:
@Kratkun: Dali je to predpisano zakonom (kemijski kofer) ... ili slobodna odluka kompanije?

Navodno za manje količine novca ne treba ali ja sam imao priliku vidjeti kako se prevozi i veća količina novca bez elektrokemijske zaštite bonk
[Vrh] Go down
Mr. Nobody
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 22.02.2013

Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Emptypet oľu 29, 2013 2:15 pm

Nisam htio otvarati novu temu, pošto je ovdje već riječ o firmama... gdje je najpoželjnije za friško pečenog zaštitara da preda molbu s obzirom na današnje uvjete kad je Sokol izgubio monopol na FINA-om? Prvenstveno msm na firme koje su na području Zagreba, Karlovačka županija i Rijeka.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty
PostajNaslov: Re: Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj    Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj  Empty

[Vrh] Go down
 
Zaštitarske tvrtke u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: