HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 10 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 10 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?

Go down 
+2
DragoBosanac
Daniel
6 posters
Autor/icaPoruka
Daniel
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 07.07.2009

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyuto srp 07, 2009 2:30 pm

Ovako,želim postati zaštitar.
Sad me zanima koje dokumente prvo trebam izvaditi i gdje prvo početi?Da idem prvo na sud po uvjerenje o nekažnjavanju ili?Ili trebam prvo u policiju?
Jedna stvar me također zanima,naime išao sam u civilnu vojsku,da li to mjenja što na stvari glede primanjaa u zaštitare?
[Vrh] Go down
DragoBosanac
Početnik
Početnik
DragoBosanac


Broj postova : 3
Registration date : 24.10.2011

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypon lis 24, 2011 5:23 pm

Lega...
A da odes u neku najblizu zastitarsku tvrtku pa da ti oni sve lepo napisu study
[Vrh] Go down
Đomba10
Početnik
Početnik



Broj postova : 24
Registration date : 29.06.2011

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyuto lis 25, 2011 1:48 am

Ja mislim da više nie bitno dali je netko bio u civilnoj vojsci ili je odslužio normalnu vojsku.Ionako su ukinuli obavezno služenje vojnog roka,tako da su u međuvremenu vjerovatno promijenili uvjete za dobivanje licence.Kad sam ja polagao za licencu mislim da je bila 2001g uvjet je bio da imaš odsluženu vojsku i državljanstvo hrvatsko.Ako si u zagrebu odi u pučko otvoreno učilište vukovarska 68.besp br 0800 321 321.Nazovi ih pa pitaj.Oni ti imaju programe za osposobljavanje za zaštitara i čuvara.Ja mislim da licenca inače košta oko 4000 do 5000kn.Imaš možda opciju da polažeš preko neke firme pa te oni zaposle i pomalo ti skidaju svaki mjesec od plače dok se ne namiri iznos.Pitaj u sokolu ili zvonimiru samo su ti dosta slabe plače tako da češ u slučaju da te prime u početku imat 2400kn dok im ne otplatiš licencu.Ja ti savjetujam ako si možeš sam platit licencu odi u pučko učilište položi licencu i onda možeš birati firmu koju ti želiš.Inače češ morat imati dosta strpljenja jer ti sve skupa traje određeni broj mjeseci.Murja če ti razgovarat sa susjedima itd,moraš i učit za ispit koj nije pretežak ali ti je bolje da dobro naučiš jer sumljam da če te pustit ak buš slabo znao.
[Vrh] Go down
fare
Početnik
Početnik



Broj postova : 18
Registration date : 19.07.2011

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptysri stu 02, 2011 3:35 pm

ma vojska nema veze,, moras ici na doskolovavanje biti zdrav i normalno probati naci posao ako uspijes,, ako si u slaoniji samo preko veze nista ti drugo nepreostaje, pogledaj burzu i vidjeti ces di se traze zastitari,,ja sam odavno pozalio sto sam si preko biroa iskoristio prekvalifikaciju,,, male place )ako ti je isplate)puno posla,, uglavnom dobro razmisli, nigdje nije sjajno a u zastitarstvu sad pogotovo!
[Vrh] Go down
X-PLOSIV
Super član
Super član
X-PLOSIV


Broj postova : 314
Location : STOŽERNI SATNIK
Registration date : 17.09.2008

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptyuto pro 06, 2011 11:56 pm

1. Postupak prijave

a) Prvi korak je prijaviti se na jedan od tečaja koji se izvodi na jednom od učilišta. Tečaj za čuvara traje 50 sati, dok za zaštitara traje 100 sati.

b) Obaviti liječnički pregled kod specijaliste medicine rada. Cijena ovog pregleda je do 700 kuna. Prethodno ovome pregledu potrebno je od vlastitog liječnika zatražiti potvrdu na temelju zdravstvenog kartona koji se nalazi kod njega da niste bolovali od nikakvih bolesti ili ako jeste, a ne sprječavaju vas da obavljate taj posao.

c) Otići do policijske postaje i zatražiti da obave sigurnosnu provjeru Vas da možete obavljati zaštitarske poslove. Kući će vam doći policajac koji će obaviti razgovor s vama. Prethodno tome on će pogledati u IS MUP-a (Informacijski sustav MUP-a) i vidjeti da li ste počinili kazneno djelo ili prekršaj koje zakon o privatnoj zaštiti propisuje.

d) Prikupiti potrebnu dokumentaciju i podnijeti je inspektoratu za zaštitarske poslove pri Policijskoj upravi.

1) Domovnica ( obična kopija)

2) Rodni list (obična kopija)

3) Ishoditi oslobođenje od plaćanja takse, ako ste nezaposleni ili ako niste ostvarili određeni prihod ili spadate u kategoriju oslobođenih od plaćanja takse. Iznos takse je 1000 kn. Ova potvrda se ishoduje u Poreznoj upravi. Prvo treba ispuniti formular. Potreban je OIB i JMBG.

Oslobađanje od sudskih i upravnih pristojbi propisano je zakonom. Najčešći razlog oslobađanja od takse je radi zaposlenja koje se također odnosi i na ovaj specifičan slučaj dobivanja dopuštenja za obavljanje poslova privatne zaštite na temelju rješenja policijske uprave MUP-a.

4) Uvjerenje od specijaliste medicine rada ćete dobiti kada prođete liječnički pregled pregled za zaštitara.

5) Uvjerenje o nekažnjavanju od općinskog i županijskog suda. Formular zahtjeva za izdavanje uvjerenja o nekažnjavanju treba kupiti u Narodnim Novinama. Ispunjeni formular se predaje na porti općinskog suda. Obično se čeka do pet dana kada se uvjerenje može preuzeti u pisarnici suda. Uvjerenje ćete predati skupa sa svim potrebnim dokumentima inspektoratu PU-a.

6) Obavjest policijske uprave da udovoljavate sigurnosnoj provjeri. Policijska uprava šalje rješenje inspektoratu za zaštitarske poslove, a jedan primjerak dobivate Vi na kućnu adresu.

7) fotokopija svjedodžbe o maturi

Cool Ako ste završili srednju policijsku školu, Visoku policijsku školu ili ispunjavate neki od uvjeta koje propisuje zakon o privatnoj zaštiti, tečaj nije potrebno pohađati, ali ispit pred povjerenstvom MUP-a se mora polagati. Tada trebate priložiti fotokopiju svjedodžbe o maturi srednje policijske škole ili dr. dokaz kojim se potvrđuje da ispunjavate uvjet.

9) Uplatnica u korist državnog proračuna u iznosu od 900 kn koju ćete dobiti u inspektoratu. Odrezak uplatnice ćete predati skupa sa dokumentacijom.

10) fotokopija uvjerenja o prebivalištu, osobne iskaznice i sl.

2. Poziv

Na kućnu adresu ćete dobiti poziv na testiranje, a bit ćete i telefonski obavješteni o tome.

Ispit će se održati najkasnije u roku od 60 dana ili prije ako se skupi dovoljan broj kandidata, odnosno kada komisija utvrdi dan polaganja.

Ispit se sastoji iz šest cjelina. Dvije cjeline spadaju u praktični dio, a to su samoobrana i oružje. Sve se može naći u knjizi: Priručnik za izobrazbu čuvara (1997) nakladnika LAS d.o.o. Zagreb. Oružje je potrebno znati sastaviti i rastaviti, nabrojati njegove dijelove i objasniti čemu služe. Također treba znati zakonske odredbe koje se odnose na držanje i nošenje oružja, nabrojati oružje čija je uporaba zabranjena i drugo što se tiče oružja. Treba proučiti zakon o oružju, zakon o privatnoj zaštiti i kazneni zakon, a posebno odredbe gdje se nabrajaju vrste oružja, odredbe KZ-a ( Kaznenog zakonika) o nužnoj obrani čl. 29 KZ-a, krajnjoj nuždi čl. 30. KZ-a, sili ili prijetnji čl. 31, zakonitoj uporabi sredstava prisile čl. 32 i dr.

Teoretski dio se sastoji od četiri cjeline, a to su tehnička zaštita, kriminalistika, komunikologija i psihologija te normativno pravo uređenje privatne zaštite (tj. zakon o privatnoj zaštiti).

Po uspješnom završetku testiranja potpisujete se na zapisnik i dobivate potvrdu da ste uspješno položili ispit koju ćete predati u inspektorat kako bi vam se izdalo rješenje kojim vam se dopušta obavljanje poslova privatne zaštite te svjedodžba o položenom stručnom ispitu. Ovi dokumenti će vam stići na kućnu adresu u roku 8 dana.

Prva dva dijela zaštitarskog ispita čine oružje i samoobrana, te čine praktični dio ispita. Ako padnete na tim dijelovima onda sve ide ispočetka. Ako ih položite, pristupate teoretskom dijelu ispita. Ukoliko padnete na teoretskom dijelu, prijavljujete se za idući termin ili tzv. "popravni ispit" i polažete samo one dijelove koje niste prošli.

Najbolji poslodavci se obično nalaze u Zagrebu , a mogu biti prisutni i u nekim drugim gradovima (Klemm, Sokol Marić, Bilić Erić, AKD zaštita i dr. uredne platiše). Za zasnivanje radnog odnosa najbolje se obratiti osobnim dolaskom, a prethodno se najaviti telefonom.

Zahtjev za prijavu zaštitarskog ispita.
[Vrh] Go down
MataCRO
Početnik
Početnik
MataCRO


Broj postova : 5
Age : 33
Location : Koprivnica
Registration date : 28.06.2012

Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Emptypon srp 02, 2012 7:07 pm

Daj mi neko nek reče kolko sveukupno dođe izobrazba za zaštitara?VAŽNO xD btw.Pozz
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty
PostajNaslov: Re: Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?   Koji dokumenti su potrebni za zaštitara? Empty

[Vrh] Go down
 
Koji dokumenti su potrebni za zaštitara?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Budući zaštitari-
Forum(o)Bir: