HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 6 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 6 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
Arsenal Ivezić Security Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
Arsenal Ivezić Security Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
Arsenal Ivezić Security Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
Arsenal Ivezić Security Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
Arsenal Ivezić Security Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
Arsenal Ivezić Security Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
Arsenal Ivezić Security Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
Arsenal Ivezić Security Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
Arsenal Ivezić Security Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 Arsenal Ivezić Security

Go down 
+10
susedski
bad_boy
Lamb of God
mago
Admin
mirijam
bulletbeast
Leopan
Vintorez
Gandalf
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysri ruj 17, 2008 10:34 am

Pozdrav svima !
Da nebude zabune ne reklamiram svoju firmu,radim u njoj kao i svi vi u svojim firmama.
Kod nas je stanje užasno ne gleda se kvaliteta ljudi bitno da hodaju, u ovom sam poslu od 1995 nekad je
bilo teže dobit licencu nego danas lječnički pregledi su bili rigorozniji kao i sve drugo.Mislim da je ova profesija
jako dobra ali nažalost u našoj državi ovo je mlin na kojem poslodavac i država mlate lovu.

Sve pohvale ekipi koja je naoravila stranicu,a ostali uključite se u što većem broju!
[Vrh] Go down
Vintorez
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Vintorez


Broj postova : 92
Location : KAPETAN BOJNOGA BRODA
Registration date : 15.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysri ruj 17, 2008 11:56 am

Ja se žalim da mi u Sokolu zajeb... a zapravo mi je bajno naprema drugim firmama.

Stanje se neće promjeniti iz razloga što država ubire masne masne masne poreze na dobit, zamisli samo šta je 22% plus dodaci za mirovinsko, socijalno i zdravstveno od svakoga djelatnika.

Dobit Sokola za 2005 - 196 milijuna kuna - porez državi - 25 milijuna kuna.

A to je samo Sokol.

Sa poslovnoga foruma;
Hrvatska ima 17.887 zaštitara s dopuštenjem za obavljanje poslova, 969 je čuvara te 835 zaštitara-tehničara


Matematika;

17.887 * 3000 (Prosjek plaće) = 53.661.00 Kn

Uzmimo ovako "od oka" 22% od doprinosa državi - oko 11 milijuna kuna.

Porez na dobit Sokola + Doprinosi od zaštitara = 11 + 25 = država po godini dobiva oko 36 milijuna kuna.

I to je samo od dobiti Sokol Marića i SVIH zaštitara, da ne spominjemo ostale firme; Posilović i Buzov su dali po 2,5 milijuna kuna ...

36 + 5 = 41 milijun kuna poreza na dobit državi... itd...

A da nespominjemo novce koji idu u korist državnoga proračuna za registraciju vozila, odobrenja za oružje, radiokomunikaciju itd...

Država dobiva masne pare i to njoj se tako i sviđa. Zapitajte se zašto u zadnjih par godina u saboru nitko nije htio ni čuti za zako o privatnoj zaštiti.... A da ne spominjem koliko je ovaj moj proračun kriv po ciframa, ima tih para puno puno više, jer 3000 kuna je prosjek u Sokolu, a gdje su pare za intervente (10.000 kuna mjesečno), nadzornike (7000kuna), direktore (10.000 kuna) i tako dalje....
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptypet lis 10, 2008 10:45 pm

Pozdrav svim zaštitarim. Pozdrav Gandalfu.
Ja sam isto djelatnik A-I i dobro mi je poznata problematika u firmi.
[Vrh] Go down
bulletbeast
Početnik
Početnik



Broj postova : 7
Registration date : 12.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned lis 12, 2008 9:24 pm

Gandalf je napisao/la:
Pozdrav svima !
Da nebude zabune ne reklamiram svoju firmu,radim u njoj kao i svi vi u svojim firmama.
Kod nas je stanje užasno ne gleda se kvaliteta ljudi bitno da hodaju, u ovom sam poslu od 1995 nekad je
bilo teže dobit licencu nego danas lječnički pregledi su bili rigorozniji kao i sve drugo.Mislim da je ova profesija
jako dobra ali nažalost u našoj državi ovo je mlin na kojem poslodavac i država mlate lovu.

Sve pohvale ekipi koja je naoravila stranicu,a ostali uključite se u što većem broju!



jebote, svi se žale na plaće i nemoguće uvjete u svojim firmama a ti si se sad tu našao srati po svojim kolegama kao da su oni najveći problem kod ivezića, a sve ostalo je idealno. ja isto tamo radim i nisam uopće zadovoljan, pitanje vremena je kad ću dati otkaz.
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned lis 12, 2008 9:52 pm

Mislim da je Gandalf htio reći da se u firmi zbog kroničnog nedostatka radnika
zapošljavaju i oni koji uopće nemaju afiniteta prema toj profesiji te im samo služi ko usputna stanica. A zašto ti bulletbeast nisi zadovoljan ovom firmom?
[Vrh] Go down
mirijam
Početnik
Početnik
mirijam


Broj postova : 3
Registration date : 09.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 09, 2008 11:40 pm

POZDRAV DRAGI KOLEGE DA TESKO NAM JE SVI PLJUJU PO NASOJ FIRMI A JEDINO ONI SU MI SE JAVILI KAD SAM ZAVRSILA OBUKU,A TEK ZA DVIJE G. ZVALI ME IZ SOKOLA ,,NISAM OTISLA,DA ISTINA NASA FIRMA PRIMA SVASTA ALI ZA RAZLIKU OD OSTALIH SVIMA PRUZI SANSU,NAJ JADNIJE JE TO KAJ SE SVI ONI USAVRSE KOD NAS PA NAKON NEKOLIKO GODINA ODU NPR.U SOKOL ON UZIMA GOTOVE PROIZVODE, JA RADIM U BANCI CIJELE DANE PLACA NIJE SJAJNA NO SVE TO VI ZNATE ALI ONI SU ME UZELI I DALI SANSU,NIJE TAKO BAJNO NI KOD DRUGIH TO SU SAMO PRICE NO NE GUBITE NADU,BIT CE BOLJE,POZDRAV. baj_baj
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 175
Age : 43
Registration date : 09.09.2007

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 09, 2008 11:55 pm

mirijam je napisao/la:
POZDRAV DRAGI KOLEGE DA TESKO NAM JE SVI PLJUJU PO NASOJ FIRMI A JEDINO ONI SU MI SE JAVILI KAD SAM ZAVRSILA OBUKU,A TEK ZA DVIJE G. ZVALI ME IZ SOKOLA ,,NISAM OTISLA,DA ISTINA NASA FIRMA PRIMA SVASTA ALI ZA RAZLIKU OD OSTALIH SVIMA PRUZI SANSU,NAJ JADNIJE JE TO KAJ SE SVI ONI USAVRSE KOD NAS PA NAKON NEKOLIKO GODINA ODU NPR.U SOKOL ON UZIMA GOTOVE PROIZVODE, JA RADIM U BANCI CIJELE DANE PLACA NIJE SJAJNA NO SVE TO VI ZNATE ALI ONI SU ME UZELI I DALI SANSU,NIJE TAKO BAJNO NI KOD DRUGIH TO SU SAMO PRICE NO NE GUBITE NADU,BIT CE BOLJE,POZDRAV. baj_baj

welcome Nemoj pisati velikim slovima ! welcome
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyuto stu 11, 2008 1:59 pm

mirijam je napisao/la:
POZDRAV DRAGI KOLEGE DA TESKO NAM JE SVI PLJUJU PO NASOJ FIRMI A JEDINO ONI SU MI SE JAVILI KAD SAM ZAVRSILA OBUKU,A TEK ZA DVIJE G. ZVALI ME IZ SOKOLA ,,NISAM OTISLA,DA ISTINA NASA FIRMA PRIMA SVASTA ALI ZA RAZLIKU OD OSTALIH SVIMA PRUZI SANSU,NAJ JADNIJE JE TO KAJ SE SVI ONI USAVRSE KOD NAS PA NAKON NEKOLIKO GODINA ODU NPR.U SOKOL ON UZIMA GOTOVE PROIZVODE, JA RADIM U BANCI CIJELE DANE PLACA NIJE SJAJNA NO SVE TO VI ZNATE ALI ONI SU ME UZELI I DALI SANSU,NIJE TAKO BAJNO NI KOD DRUGIH TO SU SAMO PRICE NO NE GUBITE NADU,BIT CE BOLJE,POZDRAV. baj_baj

Pozdrav i tebi mirijam. Drago mi je da se u forum uključila jedna zaštitarka iz naše firme.
Ne znam na koga se to odnosi da svi pljuju po našoj firmi? Bar ja u ovom forumu nisam primjetio takvo nešto.
Točno je da iz naše firme odlaze zaštitari u druge z. firme, ali je točno da i dolaze iz drugih z. firmi k nama.
A uz to ima puno novih djelatnika koji polaze tečaj za zaštitare, a to im omogućava upravo naša firma.
Da ne vide neku šansu valjda nebi ni dolazili. Točno je da g. Ivezić svima pruža šansu, po meni čak i previše.
'Nada' je tvrdoglava; jedino ona zna čekati.
[Vrh] Go down
mirijam
Početnik
Početnik
mirijam


Broj postova : 3
Registration date : 09.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysri stu 12, 2008 12:46 am

Pardoncek za velka slova Very Happy Very Happy
Imam malo vremena pa saljem samo pozdrav svima. baj_baj
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysri stu 12, 2008 11:21 am

mirijam je napisao/la:
Pardoncek za velka slova Very Happy Very Happy
Imam malo vremena pa saljem samo pozdrav svima. baj_baj

imaš lijep avatar multistars rock rock
[Vrh] Go down
bulletbeast
Početnik
Početnik



Broj postova : 7
Registration date : 12.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptypon stu 17, 2008 10:00 am

mirijam je napisao/la:
POZDRAV DRAGI KOLEGE DA TESKO NAM JE SVI PLJUJU PO NASOJ FIRMI A JEDINO ONI SU MI SE JAVILI KAD SAM ZAVRSILA OBUKU,A TEK ZA DVIJE G. ZVALI ME IZ SOKOLA ,,NISAM OTISLA,DA ISTINA NASA FIRMA PRIMA SVASTA ALI ZA RAZLIKU OD OSTALIH SVIMA PRUZI SANSU,NAJ JADNIJE JE TO KAJ SE SVI ONI USAVRSE KOD NAS PA NAKON NEKOLIKO GODINA ODU NPR.U SOKOL ON UZIMA GOTOVE PROIZVODE, JA RADIM U BANCI CIJELE DANE PLACA NIJE SJAJNA NO SVE TO VI ZNATE ALI ONI SU ME UZELI I DALI SANSU,NIJE TAKO BAJNO NI KOD DRUGIH TO SU SAMO PRICE NO NE GUBITE NADU,BIT CE BOLJE,POZDRAV. baj_baj



normalno da pruža svima šansu kad nema dosta radnika
[Vrh] Go down
mirijam
Početnik
Početnik
mirijam


Broj postova : 3
Registration date : 09.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyčet stu 20, 2008 12:09 am

Hvala firmi u ime tog svakog headbang tuctuc
[Vrh] Go down
Lamb of God
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Lamb of God


Broj postova : 72
Age : 40
Location : Zagreb
Registration date : 20.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyčet stu 20, 2008 9:44 am

Da pruža nekome šansu dao bi mu prosječnu Hrvatsku plaču,pa bi nakon toga vidio kako tko radi i tko zaslužuje zadržat tu šansu,ili ostat bez nje... Wink
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysub stu 22, 2008 8:29 am

Pozdrav dragim kolegama! U našu firmu je jako lako doć jer nema ljudi,ovi kojima se plača tečaj nek sami kažu koliko ih košta taj tečaj koji firma plača i što u slučaju otkaza prvu ili drugu godinu! Što se tiče odlaska naših kolega u druge firme one dobivaju gotovog čovjeka koji zna raditi na 90 % poslova.Gospodo moja u sokolu u Varaždinu je jako puno mojih dobrih bivših kolega iz naše firme,čekaju na posao 10 min jer ovi znaju što danas znači gotov zaštitar na tržištu ne rade na gradilištima za 13 kn. A 13 do 15 kn. je bila početna satnica u našoj firmi prije 7 godina pa sad malo usporedite standard i plače onda i sada! Trenutno nema rzlike velike između drugih firma osim što je u drugim firmama plača redovita Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptysub stu 22, 2008 9:13 pm

Gandalf je napisao/la:
Što se tiče odlaska naših kolega u druge firme one dobivaju gotovog čovjeka koji zna raditi na 90 % poslova.Gospodo moja u sokolu u Varaždinu je jako puno mojih dobrih bivših kolega iz naše firme,čekaju na posao 10 min jer ovi znaju što danas znači gotov zaštitar na tržištu. Trenutno nema rzlike velike između drugih firma osim što je u drugim firmama plača redovita Rolling Eyes Rolling Eyes

Gandalf u pravu si kad govoriš da iz firme odlaze gotovi zaštitari tj. oni sa već popriličnim iskustvom. A o razlogu odlaska bi trebao neko drugi razmišljati.
Jedan od razloga je i možda taj da u Sokolu priznaju minuli rad za svaku godinu a ne kao kod nas da moraš raditi 10 g da bi dobio neki dodatak, a i znaš koliko su plaćeni putni troškovi kod nas a koliko u drugim firmama. Ja priznaje zasluge zaštitara koji imaju više radnog staža u firmi ali to ne znače da su i bolji radnici. Meni bi značilo i da dobijem 2,5% na plaču.
Osobno ne razmišljam o odlasku iz firme. Vidjet ćemo u kojem smjeru će se kretati ovaj novi (niski) granski kolektivni ugovor. Dobro je da su neke firme ponudile veće početne satnice, a i vidim da u nekima ipak postoje neki rasponi između najniže i najviše satnice ovisno o vrsti posla. Mislim da su za sad izgubili samo AKD-ovci.
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 5:58 pm

Pozdrav Arsenalovci i sve druge kolegice i kolege!!!
Mirjam što se tiče tvog posla vjeruj mi da su zvali jer nema tko radit, bio sam na godšnjem po ljeti i bila panika ko če radit a ako su ti več ponudili posao mogli su ti ponudit i bolje uvjete,no nema veze svako iskustvo ti dobro dođe! Leopan vidim da čitaš zakone ajde mi usporedi zakon o radu i kolektivni ugovor sindikata,ne pričam o granskom kol. ugo. koji je potpisan s naše strane zbog mira u kuči među ostalim firmama,kod nas če zaživjet negdje oko 2014 ako prije zaživi plačam cugu svima na blogu. Od starih zašitara dobrih ostalo je nekih 25% dobrih koji če ti dati leđa svugdje ostali u sokolu i alzasu. Što se tiče satnica u našoj firmi ako se uvlačiš u šupak rukovodečem kadru dobit češ kunu možda kunu i pol,ako imaš kakvog strica ili si podoban,a vi sad razmislite jel bolje na glas reči što misliš ili šutjet ko p...a. Nisam pročitao odgovor na vezanje ugovorom novih zaštitara i što potpisujete tom prilikom pokažite dečkima iz drugih firmi o čemu se radi i još jedno pitanje ako počnem radit u Arsenalu 1.10.2008. kad dobijem prvu plaču?????????? Kolege iz Sokola AKD Zvonimira i ostalih recite mi kad bi dobio kod vas istu?
[Vrh] Go down
bad_boy
Početnik
Početnik
bad_boy


Broj postova : 5
Registration date : 23.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 6:22 pm

Dragi moji kolege ponajprije vas sve ljepo pozdravljam.Čitajući vaše postove vidim da je večina vas vrlo malo u firmi i opčenito u tom poslu.Ponajprije ja sa bio djelatnik Arsenala od 98g i dao sam im 10g,Arsenal je nekada bio najkvalitetnija firma u Hrvatskoj po kvaliteti ljudstva i rada,ali od kada se promjenio vodeći kadar u firmi počelo je sve propadat.Neznam koliko od vas uopče poznaje g Ivezića ,a na to mislim da se prije nije moglo uposliti u Arsenalu a da niste bili na razgovoru s g Ilijom i s gos Jasnom.Ukratko želim vam samo reči da od kada u Arsenalu ima previše šefova i raznoraznih nadzornika koji neznaju postupat s ljudima i organizirat poslove,te neznaju preuzet nikakve druge poslove osim "gradilišta"ta firma ne da gubi na ugledu nego je izgubila bilo kakav ugled. Pozdrav....
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 6:29 pm

cheers cheers cheers Hura konačno netko sa dobrim stažom a poslje možemo u Trokut na cugu kao i kad je tekma bila 100 kn cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 6:33 pm

Nekad su bili dječji darovi i priredba za klince i naš gazda i gazdarica snama dočekivali ljude,pitam se tko je djedu mrazu ukrao jelene pa više nema priredbe a nama našu plaču??!!! Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
bad_boy
Početnik
Početnik
bad_boy


Broj postova : 5
Registration date : 23.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 6:35 pm

Vidim da si jedan od starijih djelatnika Arsenala, jako dobro znas o cemu sam sad ja prical.
Nadam se zbog tebe i ostalih djelatnika da ce se neke stvari promjenit na bolje i dao Bog da dode opet na ono staro jer bi onda bez razmisljanja opet se vratio u tu firmu. Very Happy
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 7:02 pm

A kome je u interesu da bude boje nama straima da,gazdi ne jer smo dosta zaradili a ovi propali policajci što šefuju nek pitaju za mišljenje svoje bivše kolege o njima,to su šefovi koji pate od kompleksa manje vrijednosti pa trebaju imat titulu šef,nadzornik,pravnik itd e da nam se vrati Batina nište bez Batine Razz Razz Razz
[Vrh] Go down
bad_boy
Početnik
Početnik
bad_boy


Broj postova : 5
Registration date : 23.11.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 7:36 pm

Da prijatelju stari Batina se nemoze i nece nikad vise vratit jer Gadafiju vise nije bitna skolska sprema,glavno je da imas upisan tecaj za pravnika ili si bivsi lopovski policajac(da si ukral skare)i mozes imat visoki status u firmi i unistavat ju do kraja,zbok tog jer onaj stari Ilija vise ne postoji a Jasna je od davno digla ruke od firme ali ne svojom krivnjom.
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyned stu 23, 2008 7:45 pm

Gandalf je napisao/la:

Leopan vidim da čitaš zakone ajde mi usporedi zakon o radu i kolektivni ugovor sindikata

Pozdrav sadašnjim djelatnicima Arsenala i bivšim
Ne znam u kojem djelu bi ga trebao usporediti?
Ak počinješ raditi 1.10. plaću ćeš dobiti oko 15 ili 20.12. To ti je još jedan razlog zašto zaštitari prelaze u druge firme.
Ovaj odgovor na vezanje ugovorom neznam ni ja jer nisam jedan od njih i nisam ga čitao.
[Vrh] Go down
Gandalf
Početnik
Početnik
Gandalf


Broj postova : 21
Registration date : 17.09.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptypon stu 24, 2008 10:22 pm

Lipi moji Zdravo!!! Možemo uz Batinu pohvalit Jezernika,Krišta, i Planinca od rukovodečeg kadra pa i naš Ivek vidi koliko je sati,,ostalo su AMATERI I PROPALI POLICAJC!!,Dakle jedna plača ostaje unutra po kojem je to ZAKONU po kojem ZAKONU možeš vezat ugovorom novog djelatnika na dvije godine,ako ode u prvoj godini vrača 8000 kn ako ode u drugoj vrača 5000 kn,po kojem ZAKONU možeš tražit od novog djelatnika ili starog koji se vrača da odmah potpiše sporazumni otkaz ugovora o radu,po kojem Zakonu možeš popušit Mup-ovu značku a dobit zaštitarsku iskaznicu????Nekad se i nama uzimalo 5000kn za licence koje smo odradili 1000 puta ali je onda naš dobar bivši kolega otišao u Zg na ministarstvo i I.I je dobio packu i ljudma se više nije uzimala ni kuna,osim za uniforme Laughing Laughing Usporedi zakon o radu sa svim iz granskog kolektivnog ugovora i kolektivnog ugovora zaštitara? Ajde mi reci pa gdje je taj sindikat bio prije 15 godina. Koliko je zakonska kamata na neisplačenu plaču unatrag 4 godine koja nam je uzeta bez pitanaja, da su rekli treba spasit firmu 90% ljudi bi doneslo svoje plače ako je trebalo spašavat a ne uzet nekome kruh iz ustiju šta je sa fondom sati kad ti je na listi prikazano 172 sata a ti si lupio 300 ajde uzmi listu i odnesi je u neku državnu instituciju pa nek ti je objasne!!! Ljudi odlaze iz firme jer u našoj firmi je zaštitarstvo i rad samo na papiru,naša firma pokriva grdilišta i ostale rupe samo brojčano,nije sve u 200-300 kn večoj plači treba biti ČOVJEK !!!!! Ja mogu na prste svoje ruke nabrojit ljude koji če govorit javno pred svima o tim stvarima!Da čujem tko če još govorit javno??
[Vrh] Go down
Leopan
Član
Član
Leopan


Broj postova : 26
Registration date : 10.10.2008

Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Emptyuto stu 25, 2008 2:34 pm

Gandalf je napisao/la:
Usporedi zakon o radu sa svim iz granskog kolektivnog ugovora i kolektivnog ugovora zaštitara?

Sve to stoji što većinom pišeš, ali to nema veze sa granskim kolektivnim ugovorom i kolektivnim ugovorom Sokola i Akd-a. Oni su jednostavno napisani u skladu s Zakonom o radu i nigdje ga ne krše. A to što je Zakon o radu takav kakav je, kriva je Vlada. Valjda si čuo da se ovih dana u saboru usklađuje Zakon o radu s onim propisanim u EU?
Pošto mi nismo nikad imali kolektivni ugovor, ti te svoje probleme moraš jedino uspoređivat s tvojim ugovorom o radu ili pravilnikom o radu kojeg je dužna donesti firma koja ima zaposleno više od 20 radnika.

Točno je da imaš pravo na pripadajuće kamate za neisplaćenu plaću ili naknadu plaće za određeno razdoblje od trenutka dospjelosti svakog pojedinog potraživanja.
Zakonom o radu (ZRO) propisano je da se plaća za prethodni mjesec isplaćuje najkasnije do petnaestog dana u idućem mjesecu ako kolektivnim ugovorom ili ugovorom o radu nije drugačije određeno. Samo da te podsjetim da je člankom 133. ZOR propisan način kako možeš zahtijevati od poslodavca za ostvarenje svojih zakinutih prava.
Inače zastara nastupa nakon tri godine tak da za onu četvrtu nemaš više zakonske osnove.

Ti govoriš o prošlim dobrim vremenima u Arsenalu. Daj mi sad odgovori dali si i onda radio previše prekovremenih, dali ti je na isplatnoj listi isto bilo prikazano manje sati nego si ostvario? I ako je o istina zašto onda nisi govorio o tome?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Arsenal Ivezić Security Empty
PostajNaslov: Re: Arsenal Ivezić Security   Arsenal Ivezić Security Empty

[Vrh] Go down
 
Arsenal Ivezić Security
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Energon Security
» General Security
» IPPON SECURITY
» Klemm Security
» ADRIATIC SECURITY

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Ostale Zaštitarske tvrtke-
Forum(o)Bir: