HRVATSKI ZAŠTITARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI ZAŠTITARI

PRVI I JEDINI NEOVISAN FORUM ZAŠTITARA HRVATSKE , SINCE 2007
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 45, dana sub sij 27, 2024 12:24 pm.
Latest topics
» Zračna Luka Split
LIJEČNIČKI PREGLED Emptyuto svi 21, 2019 10:28 pm by akovacic6

» NOVA UPRAVA U A.K.D.-u
LIJEČNIČKI PREGLED Emptyčet vel 15, 2018 5:35 pm by master-x

» LIJEČNIČKI PREGLED
LIJEČNIČKI PREGLED Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am by kiklop

» Zaštita Zagreb
LIJEČNIČKI PREGLED Emptypet pro 29, 2017 12:21 pm by trust

» SOKOL d.o.o.
LIJEČNIČKI PREGLED Emptypet ruj 29, 2017 1:51 am by deannemec

» Plaće u Securitasu
LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon srp 17, 2017 2:05 am by master-x

» In memoriam
LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon svi 29, 2017 9:09 pm by Admin

» Klem
LIJEČNIČKI PREGLED Emptyčet stu 17, 2016 6:42 pm by z3z2

» Zaštitar Sućić
LIJEČNIČKI PREGLED Emptysri stu 16, 2016 2:08 pm by jsute

Tablica udjela na tržištu PZ
ZAŠTITARSKE TVRTKE

Udio u tržištu po ukupnom prihodu 2011 god

Udio u tržištu po broju zaposlenih i prihodu za 2013 god
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Gađanje iz vatrenog oružja!
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 1849.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: veterangrom.

Ukupno postova: 5464. in 506 subjects

 

 LIJEČNIČKI PREGLED

Go down 
+4
srg-narednik
krakun
Ptičurina
pantera
8 posters
Autor/icaPoruka
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon ruj 15, 2008 1:38 pm

-smatram da je najveći problem što zakon nije striktno ovlastio jednu zdravstvenu ustanovu za provođenje liječničkih pregleda za zaštitare i čuvare (tako bi se izbjegle malverzacije),jer se u praksi događa slijedeće-svi koji padnu na liječničkom pregledu ,bilo na prvom za dobivanje licence ili periodičkom za produženje iste, u poznatom domu zdravlja za policiju (vrlo rigorozni),odlaze u druge zdravstvene ustanove gdje čudom dobiju liječničko uvjerenje o vlastitom trošku.
-predugačak je period od 3.g.za provedbu periodičkih liječničkih pregleda,trebalo je ostati po prijašnjem pravilniku svake 2.g.za zaštitare i po mojem mišljenju i za čuvare,a svake godine za zaštitare koji rade svaki dan s oružjem,a razlog tome ne vidim toliko u fizičkom,već psihičkom zdravlju pojedinca.
-kvaliteta liječničkih pregleda se razlikuje od ustanove do ustanove,uglavnom obuhvaćaju laboratorijske pretrage krvi i urina,provjeru sluha i vida,EKG,psiho-test i pregled neuropsihijatra (valjda nisam nešto izostavila).Ne bi škodilo kad bi uveli testiranje na opojna sredstva,spirometriju,testove ličnosti i sl.(ako već nisu od kad sam zadnji put ja bila na liječničkom)

-koje uvjete bi po Vašem mišljenju trebalo postrožiti glede dobivanja licence i liječničkog uvjerenja?

-kako smo već prije raspravili da svrhu ograničavanja rada zaštitara i čuvara ima (ne)prolazak na liječničkom pregledu,mišljenja sam da nije potrebno određivanje dobne granice jer zaštitari u dobi 35.-50.g. mogu biti i zdraviji i sposobniji od mlađih kolega,ovisno o tome koliko ulažu u vlastiti psihofizički razvoj i zdravlje (sport,rekreacija,pravilona ishrana) te naravno genetici,tim više što nam je bioritam poremećen radom u smjenama što posebno dolazi do izražaja u vrijeme godišnjih odmora i bolovanja kad radimo i ubrzanim tempom s upola manje odmora i slobodnog vremena.
-mjerodavne službe za nadzor već postoje nad navedenom problematikom,ali se u interesu države,poslodavca i zaposlenih ide linijom manjeg otpora,"zažmiri" se na propuste manjeg intenziteta s ciljem zadržavanja što većeg broja zaposlenih u privatnoj zaštiti.Ne bih željela da zaštitar/čuvar radi povišenog šećera ili slabijeg vida izgubi posao kojim hrani obitelj,a Vi,ali sam za sistematizaciju radnih mjesta sukladno zdravstvenim oštećenjima jer neki od naših kolega obolijevaju s vremenom radeći ovaj posao,zar ne?U tom pogledu smo itekako zakonski nezaštićeni.
[Vrh] Go down
Ptičurina
Ozbiljan član
Ozbiljan član
Ptičurina


Broj postova : 92
Registration date : 09.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon ruj 15, 2008 1:56 pm

pantera je napisao/la:
-smatram da je najveći problem što zakon nije striktno ovlastio jednu zdravstvenu ustanovu za provođenje liječničkih pregleda za zaštitare i čuvare (tako bi se izbjegle malverzacije),jer se u praksi događa slijedeće-svi koji padnu na liječničkom pregledu ,bilo na prvom za dobivanje licence ili periodičkom za produženje iste, u poznatom domu zdravlja za policiju (vrlo rigorozni),odlaze u druge zdravstvene ustanove gdje čudom dobiju liječničko uvjerenje o vlastitom trošku.
-predugačak je period od 3.g.za provedbu periodičkih liječničkih pregleda,trebalo je ostati po prijašnjem pravilniku svake 2.g.za zaštitare i po mojem mišljenju i za čuvare,a svake godine za zaštitare koji rade svaki dan s oružjem,a razlog tome ne vidim toliko u fizičkom,već psihičkom zdravlju pojedinca.
-kvaliteta liječničkih pregleda se razlikuje od ustanove do ustanove,uglavnom obuhvaćaju laboratorijske pretrage krvi i urina,provjeru sluha i vida,EKG,psiho-test i pregled neuropsihijatra (valjda nisam nešto izostavila).Ne bi škodilo kad bi uveli testiranje na opojna sredstva,spirometriju,testove ličnosti i sl.(ako već nisu od kad sam zadnji put ja bila na liječničkom)

-koje uvjete bi po Vašem mišljenju trebalo postrožiti glede dobivanja licence i liječničkog uvjerenja?

-kako smo već prije raspravili da svrhu ograničavanja rada zaštitara i čuvara ima (ne)prolazak na liječničkom pregledu,mišljenja sam da nije potrebno određivanje dobne granice jer zaštitari u dobi 35.-50.g. mogu biti i zdraviji i sposobniji od mlađih kolega,ovisno o tome koliko ulažu u vlastiti psihofizički razvoj i zdravlje (sport,rekreacija,pravilona ishrana) te naravno genetici,tim više što nam je bioritam poremećen radom u smjenama što posebno dolazi do izražaja u vrijeme godišnjih odmora i bolovanja kad radimo i ubrzanim tempom s upola manje odmora i slobodnog vremena.
-mjerodavne službe za nadzor već postoje nad navedenom problematikom,ali se u interesu države,poslodavca i zaposlenih ide linijom manjeg otpora,"zažmiri" se na propuste manjeg intenziteta s ciljem zadržavanja što većeg broja zaposlenih u privatnoj zaštiti.Ne bih željela da zaštitar/čuvar radi povišenog šećera ili slabijeg vida izgubi posao kojim hrani obitelj,a Vi,ali sam za sistematizaciju radnih mjesta sukladno zdravstvenim oštećenjima jer neki od naših kolega obolijevaju s vremenom radeći ovaj posao,zar ne?U tom pogledu smo itekako zakonski nezaštićeni.

Vidiš ja se ne slažem da bi lječničke preglede trebalo postrožiti ,jer ni u državnim službama ma koliko to izvana izgledalo bajno nije ništa drugačije .Zar misliš da malverzacija nema kod lječničkih pregleda državnih službenika ima itekako ,moj prijatelj radi kao pravosudni policajac ima dioptriju - 6 ,i da ne nabrajam.........
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon ruj 15, 2008 4:02 pm

-ne sumnjam da je državna služba pošteđena malverzacija,ali svaka medalja ima dvije strane, konkretno, treba postaviti pitanje da li je pravosudni policajac takvu dioptriju dobio nakon zapošljavanja u državnu službu, a ako i nije, treba postaviti pitanje u kojem odjelu osiguranja radi i na kojim poslovima, operativnim, administrativnim, itd., ne rade svi pod naoružanjem i ne zahtijevaju sva radna mjesta besprijekoran vid, drugim riječima, policajac je ograničen izborom radnog mjesta.
[Vrh] Go down
krakun
Ozbiljan član
Ozbiljan član
krakun


Broj postova : 71
Registration date : 12.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon ruj 15, 2008 4:18 pm

pantera je napisao/la:
-ne sumnjam da je državna služba pošteđena malverzacija,ali svaka medalja ima dvije strane, konkretno, treba postaviti pitanje da li je pravosudni policajac takvu dioptriju dobio nakon zapošljavanja u državnu službu, a ako i nije, treba postaviti pitanje u kojem odjelu osiguranja radi i na kojim poslovima, operativnim, administrativnim, itd., ne rade svi pod naoružanjem i ne zahtijevaju sva radna mjesta besprijekoran vid, drugim riječima, policajac je ograničen izborom radnog mjesta.

Slažem se s kolegom i u državnim službama ima svega,ja znam nekoliko ljudi koji rade a koji sigurno ne bi prošli nikakvi lječnički pregled.Kolegice pod ovim policajac je ograničen izborom radnog mjesta si vjerojatno mislila da nije ograničen nego ga se raspodjeli na radno mjesto ovisno o njegovom zdrastvenom stanju, slažem se ali kad uzmeš omjer koliko ima policajaca koji da nema žmirenja na jedno oko prilikom lječničkog pregleda su nesposobni ,a koliko ima slobodnih tj zamjenskih radnih mjesta za takve opet dolazimo do toga da je isto kao u zaštitarstvu znače rade oni koji po pravilu ne bi trebali.
[Vrh] Go down
pantera
Član
Član
pantera


Broj postova : 43
Registration date : 11.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypon ruj 15, 2008 9:12 pm

- tako je,mislila sam da ga se rasporedi na radno mjesto sukladno njegovom zdravstvenom stanju,ali želim naglasiti da tu ideju podupirem isključivo u slučajevima kada je zdravstveno stanje nastupilo tijekom službe, odnosno nakon zapošljavanja u službu, tj. da je liječnički pregled prilikom prijama u službu bio besprijekoran.
-e sad,znam na što vi mislite kolega,da se mnogo ljudi prima u državnu službu kao i zaštitara koji udovoljavaju 50% traženih zdravstvenih uvjeta,rekli bi zlobnici da su nesposobni za posao za koji se natječu.
- nažalost,na tržištu rada je u posljednje vrijeme jako teško naći kvalitetnu radnu snagu,jer treba i adekvatno platiti sposobnog zaštitara,pogotovo one koji ulažu privatne resurse u vlastitu tjelesnu obuku i streljaštvo.
[Vrh] Go down
srg-narednik
Ozbiljan član
Ozbiljan član
srg-narednik


Broj postova : 66
Age : 48
Location : lijepa naša....Istra
Registration date : 20.11.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptysub stu 22, 2008 12:29 am

pantera je napisao/la:
- tako je,mislila sam da ga se rasporedi na radno mjesto sukladno njegovom zdravstvenom stanju,ali želim naglasiti da tu ideju podupirem isključivo u slučajevima kada je zdravstveno stanje nastupilo tijekom službe, odnosno nakon zapošljavanja u službu, tj. da je liječnički pregled prilikom prijama u službu bio besprijekoran.
-e sad,znam na što vi mislite kolega,da se mnogo ljudi prima u državnu službu kao i zaštitara koji udovoljavaju 50% traženih zdravstvenih uvjeta,rekli bi zlobnici da su nesposobni za posao za koji se natječu.
- nažalost,na tržištu rada je u posljednje vrijeme jako teško naći kvalitetnu radnu snagu,jer treba i adekvatno platiti sposobnog zaštitara,pogotovo one koji ulažu privatne resurse u vlastitu tjelesnu obuku i streljaštvo.
----
htio sam dodati još par riječi no pantera je sve rekla...
Naime do god nam je država ovakva kakva je...hm...
za Sve gore navedeno sam suglasam no takvo razmišljanje može proći u nekoj sjevernoeuropskij zemlji...
dosta sam putovao zadnjih godina (po svijetu) i imao prilike popričati i sa lokalnom policijom i zaštitarima..
neke su stvari za naš pojam nevjerojatne, npr. u Engleskoj se pratnja vrijednosne pošiljke oklopnim vozilom vrši slično protokolom kao u u HR no zanimljivo je da su zaštitari naoružani NIČIM ???
zašto??? jer cijeli gradovi imaju CCTV video nadzor, doslovce svaka ulica .... kad bi netko i poušao izvršiti oružanu pljačku, razbojstvo ili sl. počinitelj se nema gdje sakriti, CCTV ga prate po cijelome gradu.
No moram priznati, tu se radi i o drugačijem mentalitetu.
[Vrh] Go down
karta franka
Ozbiljan član
Ozbiljan član
karta franka


Broj postova : 135
Age : 47
Location : KRANČEVIČEVA
Registration date : 30.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptysub stu 22, 2008 12:36 am

srg-narednik je napisao/la:
pantera je napisao/la:
- tako je,mislila sam da ga se rasporedi na radno mjesto sukladno njegovom zdravstvenom stanju,ali želim naglasiti da tu ideju podupirem isključivo u slučajevima kada je zdravstveno stanje nastupilo tijekom službe, odnosno nakon zapošljavanja u službu, tj. da je liječnički pregled prilikom prijama u službu bio besprijekoran.
-e sad,znam na što vi mislite kolega,da se mnogo ljudi prima u državnu službu kao i zaštitara koji udovoljavaju 50% traženih zdravstvenih uvjeta,rekli bi zlobnici da su nesposobni za posao za koji se natječu.
- nažalost,na tržištu rada je u posljednje vrijeme jako teško naći kvalitetnu radnu snagu,jer treba i adekvatno platiti sposobnog zaštitara,pogotovo one koji ulažu privatne resurse u vlastitu tjelesnu obuku i streljaštvo.
----
htio sam dodati još par riječi no pantera je sve rekla...
Naime do god nam je država ovakva kakva je...hm...
za Sve gore navedeno sam suglasam no takvo razmišljanje može proći u nekoj sjevernoeuropskij zemlji...
dosta sam putovao zadnjih godina (po svijetu) i imao prilike popričati i sa lokalnom policijom i zaštitarima..
neke su stvari za naš pojam nevjerojatne, npr. u Engleskoj se pratnja vrijednosne pošiljke oklopnim vozilom vrši slično protokolom kao u u HR no zanimljivo je da su zaštitari naoružani NIČIM ???
zašto??? jer cijeli gradovi imaju CCTV video nadzor, doslovce svaka ulica .... kad bi netko i poušao izvršiti oružanu pljačku, razbojstvo ili sl. počinitelj se nema gdje sakriti, CCTV ga prate po cijelome gradu.
No moram priznati, tu se radi i o drugačijem mentalitetu.

Sve je rečeno
[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptyuto stu 25, 2008 3:52 pm

pantera je napisao/la:

Ne bih željela da zaštitar/čuvar radi povišenog šećera izgubi posao kojim hrani obitelj,a Vi,ali sam za sistematizaciju radnih mjesta sukladno zdravstvenim oštećenjima jer neki od naših kolega obolijevaju s vremenom radeći ovaj posao,zar ne?U tom pogledu smo itekako zakonski nezaštićeni.

vidiš panterice ali ta bolest je jedna od naj opasnijih za struku
zašto
pa ljudi sa problematičnim šečerom nebi smjeli raditi noću
zašto
jer su noću sami a u slučaju da im pozli nitko im nemože pomoči
bilo je nekoliko slučaja gdje su ujutro čovjeka našli mrtvog upravo iz takovih razloga

osim toga sad sam bil na lječničkom i nije ništa strašno ali ni bezazleno

znači ipak treba zadovoljiti neke uvjete

[Vrh] Go down
mago
Legenda foruma
Legenda foruma
mago


Broj postova : 154
Age : 59
Location : zg
Registration date : 11.09.2008

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptyuto stu 25, 2008 4:02 pm

evo uvjeta

Pravilnik
o načinu utvrđivanja opće i posebne zdravstvene sposobnosti čuvara i zaštitara u privatnoj zaštiti

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/311596.html
[Vrh] Go down
susedski
Početnik
Početnik



Broj postova : 14
Registration date : 21.01.2014

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptypet sij 16, 2015 4:35 am

vrijedi li još uvijek pravilo o periodičnom pregledu svake 3 godine?
[Vrh] Go down
kiklop
Ozbiljan član
Ozbiljan član



Broj postova : 54
Registration date : 14.01.2015

LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Emptyčet sij 11, 2018 12:29 am

Nismo jebeni terminatori...
[Vrh] Go down
Sponsored content





LIJEČNIČKI PREGLED Empty
PostajNaslov: Re: LIJEČNIČKI PREGLED   LIJEČNIČKI PREGLED Empty

[Vrh] Go down
 
LIJEČNIČKI PREGLED
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI ZAŠTITARI :: Općenito o zaštitarstvu-
Forum(o)Bir: